Едностенни гуми

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Едностенни гуми

Мнениеот Nymphetamine » Съб Май 13, 2006 9:11 am

Имам Maxxis Highroller 2.35 размер, за който в сайте пише, че е едностенен. Цената му е 33лв.
Малко ме е срам да си призня, но в Неделя ще ходя за пръв път на Здравец :I, та ми бе препоръчано да си взема вътрешни, че се пукало яко. Но понеже съм скръндза и не ми се дават пари за гуми, искам да попитам как да предпазя гумата от спукване?
1. Дали ще е достатъчно ефективно, ако уплътня отвътре гумата с половин външна (демек разрязана на две)? Знам, че ще повиши теглото с малко, но е само временно. Това ми се струва най-добро решение като за без пари.
2. Да сложа малко боза във вътрешната.
3. Третия вариант е да залепя едни стари вътрешни гуми, Кенда и да си ги взема с мен, но това не ми дава гаранция, че няма да се спукат и трите, барабар със сегашната.
П.П. А вътрешната ми отзад беше в кутийка с надпис Drag, цената й е 3 лева.
Отпред съм Minion 2.5. В сайта нищо не пишеше за нея, което ме кара да мисля, че може би е двустенна? Вие какво мислите?
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Stuny » Съб Май 13, 2006 9:22 am

за миниъна , ако не си платил като за двустенен едва ли е такъв
за отзад аз ползвам по-дебела вътрешна - максис 2.2-2.5 , май от 7лв , сега съм взел една континентал но нямам впечатления от нея все още
аз не бих слагал разни парчета в гумата , по-добре си носи резервна(и) + лепенки и лепило
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот velco » Съб Май 13, 2006 9:26 am

А. По-голямо налягане в гумите.
Б. Гуми с по-голям обем
В. По-малко аграрщина
Г. Лепенки
Д. Резервни вътрешни

В случая можеш да сложиш 2.5 гумата отзадзе (не че тя не е безумие на твоята рамка), ако не е изрично предна. А пък може и да се окаже, че 2.35 е с достатъчно голям обем, поне аз съм карал без да пукам 2.35 по места, където съм пукал различни видове 2.1.

Ред.: Хмм, тя гумата сигурно няма да се събере .., куца работа ...
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stuny » Съб Май 13, 2006 9:28 am

Е. много талк м/у вътр. и външната гума
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот christ728 » Съб Май 13, 2006 9:42 am

аз отзад съм си сложил една вътрешна рязана в/у вътрешната, но още нямам впечатления. на теория предполагам, че поне за разни тръни трябва да върши работа.
Седалищният нерв много тънко усеща приближаващите приключения!
christ728
 
Мнения: 143
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 11:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikezilla » Съб Май 13, 2006 10:07 am

Майна, кат ще ходиш на планина - взимай резервни вътрешни гуми (поне една!) и те тва е.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот Nymphetamine » Съб Май 13, 2006 10:26 am

[quote="velco"]

А. По-голямо налягане в гумите.
Б. Гуми с по-голям обем
В. По-малко аграрщина
Г. Лепенки
Д. Резервни вътрешни

В случая можеш да сложиш 2.5 гумата отзадзе (не че тя не е безумие на твоята рамка), ако не е изрично предна. А пък може и да се окаже, че 2.35 е с достатъчно голям обем, поне аз съм карал без да пукам 2.35 по места, където съм пукал различни видове 2.1.
[/quote]


Предна е гумата и при леко кривване, ще опира в рамката, няма да стане така. :)
Как ще помогне по-голямото налягане в гумата? Ще ги напомпя повечко, да...
По-голям обем какво ще рече?
Продължавам да мисля, че уплътнението е най-добрия и сигурен вариант. А уплътняващите гуми са дебелички... Ами бозата?
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Nymphetamine » Съб Май 13, 2006 10:50 am

[quote="bikezilla"]

Майна, кат ще ходиш на планина - взимай резервни вътрешни гуми (поне една!) и те тва е.
[/quote]


Е, да ще взема една-две, но искам да се подсигуря. ;)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот did » Съб Май 13, 2006 10:51 am

[quote="Nymphetamine"]

[quote="velco"]

А. По-голямо налягане в гумите.
Б. Гуми с по-голям обем
В. По-малко аграрщина
Г. Лепенки
Д. Резервни вътрешни

В случая можеш да сложиш 2.5 гумата отзадзе (не че тя не е безумие на твоята рамка), ако не е изрично предна. А пък може и да се окаже, че 2.35 е с достатъчно голям обем, поне аз съм карал без да пукам 2.35 по места, където съм пукал различни видове 2.1.
[/quote]


Предна е гумата и при леко кривване, ще опира в рамката, няма да стане така. :)
Как ще помогне по-голямото налягане в гумата? Ще ги напомпя повечко, да...
По-голям обем какво ще рече?
Продължавам да мисля, че уплътнението е най-добрия и сигурен вариант. А уплътняващите гуми за дебелички... Ами бозата?

[/quote]

Явно основният ти проблем е, че те мързи да сменяш или лепиш гума в планината. За тази болест има само едно лекарство - вземи си велоремарке с резервни вътрешни гуми, монтирани направо с външните на наплетени колела. Ако не ти се сменят и колелата, (щото там QR-и, мю-ари, сложно е) може колелата да ги закрепиш за някакви DH рамки.

Другият вариант е боза, ама от нея се дебелее.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот afterburner » Съб Май 13, 2006 10:52 am

За мен много добър вариант е дебела вътрешна гума (или Maxxis или Nokian... според мен не е хубаво да се пестят пари за такива вътрешни гуми... нищо, че са по-тежки) и много, много талк изсипан равномерно във външната. Аз карам с ниско налягане в гумите и много често удрям до шина, но от 1 година не съм имал нито един snake bite.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Съб Май 13, 2006 10:57 am

Имам лепенки и лепило, предвидил съм ги. Не ми се иска да пукам, щото може би ще бавя останалите, докато чакам да ми се залепи гумата.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот did » Съб Май 13, 2006 11:01 am

[quote="Nymphetamine"]

Имам лепенки и лепило, предвидил съм ги. Не ми се иска да пукам, щото може би ще бавя останалите, докато чака[size=200][b]м[/b][/size] да ми се залепи гумата.
[/quote]

Ами така става като чакаш гумата ти сама да се залепи, иска чакане... Виж, ако ти решиш да я лепиш, отнема 5 минути.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Nymphetamine » Съб Май 13, 2006 11:08 am

:rofl::D:beer::rofl::rofl:
Разбра ме, какво имам предвид. ;)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот elfa » Съб Май 13, 2006 6:40 pm

Nymphetamine, ако не измислиш някакъв начин да не пукнеш гума и се наложи да лепиш гума в планината и да не бавиш другите ти препоръчвам [u]самозалепващи[/u] лепенки за вътрешна гума(използват се без лепило, не им слагай, че тогава ставо много трудно да се залепят и доста лесно се залепват)!!!Аз използвам едни на Specialized Flat Boy(струват 3.60 от ScreamBikes общо 6 лепенки).Дават ти ги в кутиика с размери [u]2x2см[/u] става да си я пъхнеш в джоба, изключително компактна!!!В on-line каталога на ScreamBikes има едни пак самозалепващи лепенки на ParkTool(те трябва да са по-дори, но струват май 5.50лв) и те са в кутиика, но качеството на Specialized-а е изпитанано от мен!Като сложиш лепило на тази лепенка(самозалепващата) само шари наляво-надясно и стои леко вдигната и изпуска(само веднаж го направих и няма да го сторя пак), няма смисъл при така лепенка да се подсигоряваш и с лепило;), а един път абсолутно честно ти казвам, даржа много неща в ръката си и няма каде да сложа лепенката(вече я разлепих от фолюото) и я лепнах на пръста ми :bigmout:, не мога да я отленя, мъки, братче ужас, направо ми ускуба кожата, хубаво, че беше да върха на показалеца, а не някъде по ръката където има косъмчета, че щях да пукна:D!!!

Edit:Еее....забравих!Nymphetamine пожелавам ти успех утре и приятно каране:beer:!!!
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот gladstone » Съб Май 13, 2006 8:23 pm

[quote="afterburner"]

За мен много добър вариант е дебела вътрешна гума (или Maxxis или Nokian... според мен не е хубаво да се пестят пари за такива вътрешни гуми... нищо, че са по-тежки) и много, много талк изсипан равномерно във външната. Аз карам с ниско налягане в гумите и много често удрям до шина, но от 1 година не съм имал нито един snake bite.
[/quote]


:thumbu:
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Съб Май 13, 2006 9:12 pm

[quote]Ами бозата?[/quote]
Бозата като че ли е единственото решение, разбира се без вътрешна. Само дето трябва от време на време да се долива, ама си е бял кахър в сравнение със сигурноста която ти дава. Досега не съм усетил някое трънче в гората да ми е направило проблеми. Единствено съм правил демонстарции със шилото пред приятели и познати.:D Та това е- ноу снейк байтс, ноу тръни и всякакви други гадости. Докато карах с вътрешни ми се е случвало на 100 метра от нас да спукам гума в/у някаква счупена пружина от щипка. Или пък заради някакво мижаво пиронче да изтърва нощния влак за Пловдив миналата година, като идвах на Спринт Гравити Зоун. Сега вече не се притеснявам от такива работи!:thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот URNEST » Съб Май 13, 2006 9:29 pm

А ква е ролята на бозата,кво помага,къде се слага и защо?
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Zink » Съб Май 13, 2006 9:48 pm

А ква е ролята на FAQ, кво помага,къде се намира
и защо не прочетеш от там?
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Нед Май 14, 2006 2:46 am

Леко с идеите за бозата, щото точно на тоя HighRoller 2.35 едностенен бозата изпуска ужасно.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Ozzie » Нед Май 14, 2006 10:34 am

Хъмм... абе PtD да ти кажа и аз чух нещо такова за едностенките, ама пък ще пробвам скоро. Просто не си струва да търкалям нон- стоп "super tacky"-то и ще сложа обикновена Миньонка Ф. Пък дано стане. Ще докладвам по случая най- късно до една седмица.:):agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот melbata » Нед Май 14, 2006 11:48 am

а дали сте чували за пяна за лепене на гуми?
щото всичките тия лепенки и резервни гуми ми звучат ужасно
melbata
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 11:12 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта