Педали оборудвани с шкурка за skate

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Педали оборудвани с шкурка за skate

Мнениеот elfa » Пон Май 08, 2006 7:05 pm

Здравейте,
преди няколко дена бях свидетел на най-якото састезание по skate в Сливен(всяка година има състезание) и се сабират много готини хора.....абе най-якото до сега.....много мога да говоря, но направао на въпроса!

Та за първо място(заето от сливналия;)) имаше доста подаръци и най-големия(като обем) беше даска за skate, дадоха му и шкурка!Там скейтарите трябваше да чакат някой и този победителя се хвана да си сложи шкурката на даската!Доиде ми идея:idea:!И отивам аз да се кача на един skete(сглобен, за каране) и опитвам се да си донаглася аз крака(воабще не мога да карам) и на ли усещам как крака ми се марда доста трудно, защото има шкурка!
И сега си мисля примерно с мойте платформени педали( те са доста прости http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... 8e329d313e ) дали не мога да си купя някаква шкурка за skate, да я изрежа точно като оставя място за зъбчета и след това да я залепя върху педалите с лепило!А ако ми се заиграе може да залепя и на зъбчетата:D.Така трябва да се подобри сцеплението и така да не ми се мърда крака много(в смисъл да се мърда ама много по-малко от колкото преди)!Моляви не ми казваите "не си ли мислил за педали с автомат", става въпрос за идея, не съм мислил , не съм дори стъпвал на педал с автомат, а и съм фен на платформените;)!Какво мислите, дали ще се получи, имали някой който да го е пробвал/кара в момента с такива платформени педали с шкурка!И още един въпрос, тъй като съм зле с лепилата можете ли да ме насочете към някое кораво лепило, което да може да злепи шкурката(ама то от долу май е само хартия, а от горе е шкурка) към педала(алуминии) и ако може да не се влияе от влажността(е не че ще карам в морето:rofl:)!!!Ами за друго сега не се сещам, но ако се сетя много ясно ще допалня!!!
Сега сте вие, какво мислите за идеята, дали ще се получи и дали ще се постигне резултата!?
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот did » Пон Май 08, 2006 7:13 pm

[quote="elfa"]

... И ... един въпрос ... можете ли да ме насочете към някое кораво лепило, което да може да злепи шкурката ... към педала ... и ако може да не се влияе от влажността ...
[/quote]

elfa, това става само с елфическо лепило, за да оцелее повече от 1 час каране. Лепилото се получава от 25 сълзи на девствен женски еднорог, ферментирали в 25 килограма троянски сини сливи, и то след тройна дестилация. Не вярвам да намериш такова.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот F1-MAN » Пон Май 08, 2006 7:27 pm

Доколкото знам от приятели скейтъри водата е*ава мамата на шкурката, а тя е често срещано явление при каране. Имаше някъде във веломеханик как се слагат винтчета на подобни педали:beer:
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот krosa » Пон Май 08, 2006 7:59 pm

[color=black] идеята е добра ама не вярвам да намериш такова лепило да хване метала,затова може да използваш някое друго лепило което да може да хване гумената повърхност на тия педали http://niko-bikes.com/eshop/product_inf ... cts_id=119 [/color]
krosa
 
Мнения: 203
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:15 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот UVEX » Пон Май 08, 2006 8:36 pm

Браво Фифо. Много харесвам и подкрепям темата , която е пуснал моят съгражданин и един от най-добрите ми приятели :drunk:. Мисля , 4е няма такова лепило което да може да закрепи шкурката пове4е от 10 мин върху педала. :headach: . Мисля , 4е имам един приятел който може да измисли нещо ( Венко се казва ) . Той беше измислил едно не6то с [color=green]кау4укова " дъвка [/color]" :rofl: . Мисля , 4е 6те се задържи , но пак трябва да го питаме . :hbang2: аиде със здраве........ и дано скоро да сме по пътеките и по ( съветите ) ха ха ха ха ха :thumb: 4ао Фифо т'ва е от мен.
For every day you don`t train there is somebody who trains to become better than you...
Аватар
UVEX
 
Мнения: 382
Рейтинг: 965
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 8:38 pm

Мнениеот did » Пон Май 08, 2006 8:38 pm

[quote="UVEX"]

Той беше измислил едно не6то с [color=green]кау4укова " дъвка [/color]" :rofl: . Мисля , 4е 6те се задържи
[/quote]

момчета, защо все пак първо не опитате с троянска сливова?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Nazgull » Пон Май 08, 2006 8:51 pm

Уххххх. Ако не сте гледали има лепило, с чиито 2капки човек за тавана залепва!:P
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Май 08, 2006 9:04 pm

[quote="Nazgull"]

Уххххх. Ако не сте гледали има лепило, с чиито 2капки човек за тавана залепва!:P
[/quote]

ама той не иска да лепи хора по тавана, а шкуртка по педалите.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот thekidtwist » Пон Май 08, 2006 9:04 pm

[b]Бе като сме тръгнали дай да лепим и на гумите.Що сцепление ше има нема да ви разпраам[/b]:D[b]Всъщност може и по гриповете да лепна малко ако ми остане и да карам с гумените ръкавици на мама дето чисти мифката с тех[/b] :beer:
[b]Боже хора не се ли научихте да не побългарявате всяко нешо което имате.Съберете пари за едни по-хубави шипчета ако не може да решите проблема по друг начин.:crazy:[/b]
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот nikitzo » Пон Май 08, 2006 9:14 pm

ае нема нищо да казвам
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот RAM-FR » Пон Май 08, 2006 9:23 pm

караите с hand made педали ако искате мога да ви прата снимка на едни такива много държат :beer:
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот elfa » Пон Май 08, 2006 9:45 pm

Отбелязах, че това беше [u]само ИДЕЯ[/u]!!!
Няма да коментирам изказванията на някои, за да не стават някакви заяждания, скарвания!
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот Teodor40 » Вто Май 09, 2006 6:39 pm

Ако лепнеш с епоксидна смола но само там където е "рамката" на педала може и да стане нещо.Иначе там където е дупка ще се скъса,ще разлепи останалата част и ще се е*е от водата.А като се замисля толкова бързо ще се напълни с кал и боклуци...бе мани! Сложи си винчета и готово ако старите са се изтъркали.
Цанко,сложи една снимка на твойте винтове.Супер лесно са направени! Рапидки в дупки наобратно(с острото нагоре).
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот elfa » Вто Май 09, 2006 8:00 pm

Аз мисля точно като Teodor40 да заленя шкурката само по "рамката" на педела!Дали с Поксипол или Локтаид няма да стане!?
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот chiMol » Вто Май 09, 2006 8:13 pm

то че ще стане ще стане а и дори да се задържи повече от 1 каране от шкурката ще е доста износена и трябва да се сменя което е още лепило и занимавка
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот spinsession » Вто Май 09, 2006 10:03 pm

снимки ме мързи да слагам! ама само казвам набързо! алуминиеви педали+бормашина+бургия+рапидки+отвертка=много як педал! вземаш бормашината на тате и боргия размер 3 или 4 за метал! ако нямаш купуваш (от железария)! купуваш и рапидки(от същия магазин) с един размер по-широки от бургията! дължината си я преценяваш сам ама около 5мм над метала да стърчи е ок! пробиваш колкото и където искаш дупки и от ДОЛНАТА страна нагоре завиваш вече споменатите рапидки! при желание изпилваш върховете(ако имаш с какво-рапидките са мноу яки),при нежелание караш с кори(освен метал рапидките пробиват и кожа)
П.С. помислете с какви обувки ще карате :D
П.П.С. няма такава тъпотия като педал с шкурка:dunno:
****LEKSUTAN PO DEFAULT****
Аватар
spinsession
 
Мнения: 309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 2:20 pm

Мнениеот Liohman » Сря Май 10, 2006 9:13 am

[quote]П.П.С. няма такава тъпотия като педал с шкурка[/quote]

Ъъъ всъщност такава "тъпотия" като педали с шкурка има, при това на една от най-уважаваните бмх фирми, а и те не са единствени...
[img]http://www.flybikesbmx.com/products/images/pedal3colors.jpg[/img]
И всъщност не ви трябва никакво лепило, понеже шкурките за скейт са самозалепващи, при това залеват изключително добре, също така износването на шкурката е доста минимално.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот spinsession » Сря Май 10, 2006 9:52 am

а ти на тези педали виж колко им е шкурката,после виж какви са им винтчетата! и едно е фирмата производител да положи пясък и смола по повърхността на метала(да го вгради),друго е да лепнеш пясък и смола положени върху хартия върху метал! както вече казаха няма да изтрае повече от ден два! пък и 2 квадратни см шкурка...помислете малко бе хора!
****LEKSUTAN PO DEFAULT****
Аватар
spinsession
 
Мнения: 309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 2:20 pm

Мнениеот Liohman » Сря Май 10, 2006 10:04 am

Е хайде де, помисли. Даже можеш едно експериментче да си направиш, вземи от някой скейт магазин малко шкурка и си я лепни, та да видим колко ще изтрае. Тя по тази твойта логика скейтърите трябва на всеки 2 дни да си сменят шкурката. А и ми е доста интересно как точно шкурката е "вградена" в педала.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот spinsession » Сря Май 10, 2006 11:39 am

@лйохман мързи ме да споря! направи го това с шкурката и ако е яко кажи и аз да налепя!
****LEKSUTAN PO DEFAULT****
Аватар
spinsession
 
Мнения: 309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 2:20 pm

Мнениеот afterburner » Сря Май 10, 2006 1:59 pm

Съседът ми си кара вече сигурно половин година някакви платформи без шипове, на които залепи парчета шкурка със секундно лепило. Нито са падали, нито са се изпилили, а даже държат учудващо много.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Май 10, 2006 2:33 pm

[quote="afterburner"]

Съседът ми си кара вече сигурно половин година някакви платформи без шипове, на които залепи парчета шкурка със секундно лепило. Нито са падали, нито са се изпилили, а даже държат учудващо много.
[/quote]

Съседът ти карал ли е в дъжд?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот afterburner » Сря Май 10, 2006 2:52 pm

[quote="did"]

[quote="afterburner"]

Съседът ми си кара вече сигурно половин година някакви платформи без шипове, на които залепи парчета шкурка със секундно лепило. Нито са падали, нито са се изпилили, а даже държат учудващо много.
[/quote]

Съседът ти карал ли е в дъжд?
[/quote]


Избягваме го този момент ;) прав си, на мокро се хлъзгат като за световно, но той рядко кара на мокро, защото и плочките на НДК и Паметника се 'лъзгат :D
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Liohman » Сря Май 10, 2006 3:36 pm

Вече сложих шкурка за скейт и първите резултати са доста обнадеждаващи. Независимо, че имам шипчета на педалите, действието на шкурката е осезаемо, въртях си краката натискайки шкурката, но тя не мръдна. Слагането е изключително лесно, изрязва се необходимата форма, разлепя се предпазващата лепилото хартията и се залепя шкурката на педала. Времето за тези операции е около 10 минути за 2 педала от двете страни.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот elfa » Сря Май 10, 2006 3:37 pm

Liohman , afterburner най-накрая някои, които да не ме мисли за:crazy::D задараде идеята!Благодаря:D!
Ами аз съм почти решен, ще го направя този експеримент, но май ще се наложи след доста време защото тази година имам изпити и трябва доста да уча!Но ако имам време ще го направя!Става въпрос да залепя малко шкурка на това място на което има шкурка(от снимкта на Liohman) с лепило Poxipol(най-вероятно), може да сложа и по краищата на педала между зъбчетата, ако ми се занимава.И да отбележа нещо от моя гледна точка, с големи зъбчета, те се набиват в обувката(не съм карал някакви много хубави), но смятам, че при някакви условоя пак има ход напред-назад, а ако караш без кори и тези зъбчета ти се забият в карак(като изписнеш педала) ще те заболи яко, а с шкурката хода на обувката ще е доста по малък(както при skate), а и крака ще стои по стабилно!Така смятам аз и това е основната причина да пусна тази тема за обсъждане, а както и идеята ми;)!!!Нямах си и на представа, че има педали, които да се произвеждата фабричко с шкурка(както е и моята идея) и това още повече ме убеждава, че това което си мисля може да се получи!!!За шкурка вече сам си харесал една от електронния каталог на BAS за 12лв.!
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот elfa » Сря Май 10, 2006 3:42 pm

[quote="Liohman"]

Вече сложих шкурка за скейт и първите резултати са доста обнадеждаващи. Независимо, че имам шипчета на педалите, действието на шкурката е осезаемо, въртях си краката натискайки шкурката, но тя не мръдна. Слагането е изключително лесно, изрязва се необходимата форма, разлепя се предпазващата лепилото хартията и се залепя шкурката на педала. Времето за тези операции е около 10 минути за 2 педала от двете страни.
[/quote]


:clap:Браво!!!Сега, ако качиш и една снимка на твоя педал ще е super!Да те питам значи тази шкурка е самозалепваща, следователно лепилото няма да се ползва, колко пари даде за тази шкурка и от каде е я взе(от BAS ли)!?
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот Liohman » Сря Май 10, 2006 4:00 pm

От Варна в магазин 3XS, собственика ми е познат и без пари ми излезе.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Liohman » Съб Май 13, 2006 4:27 pm

След 3 дни тестове (1 ден в леко мокро време) шкурката нито се е разлепила, нито се е изтъркала. Сцеплението което осигурява е много добро, дори като се стъпи с мокри подметки на педала. В заключение мога да кажа, че това е едно перфектно допълнение към хората, желаещи нещо повече от педалите си.:)
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Съб Май 13, 2006 4:30 pm

[quote="Liohman"]

След 3 дни тестове (1 ден в леко мокро време) шкурката нито се е разлепила, нито се е изтъркала. Сцеплението което осигурява е много добро, дори като се стъпи с мокри подметки на педала. В заключение мога да кажа, че това е едно перфектно допълнение към хората, желаещи нещо повече от педалите си.:)
[/quote]

радвам се, че не съм бил прав!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот krosa » Съб Май 13, 2006 5:38 pm

[color=black] виж сега,шкурката я слагат на скейта като скачат с него(тежащ 1-2кг)да следва краката и да не изгубва сцепление с обувките, но при байка е др. работа ще ти трябва по едра шкурка за да се задържиш на байка.с тая ситната шкурка ако не е си плоски подметки ще се хлъзгаш само.също байка се движе много по бързо се движе от скейта това също влияе на доброто сцепление с педала.
по добре си вземи едни добри платформени педали :beer: мен лично ще ме е срам да изляза с педали по които има лепена шкурка. [/color]
krosa
 
Мнения: 203
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:15 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron