Предупреждение към ходещите на Витоша!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Предупреждение към ходещите на Витоша!

Мнениеот Persenk » Сря Апр 26, 2006 10:03 pm

everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Albinosko » Сря Апр 26, 2006 11:04 pm

По тази тема може много да се дискутира.... вярно е донякъде че има хора с "байкове" които не спазват някои неписани правила, и точно турсти срещнали се с подобен момент или случка пишат такива теми и други подобни. Това че някои субекти не са карали "както трябва" или по една или друга причина са направили нещо нередно (не че съм :angel2:, всички сме грешили, човешко е :D) за да са направили впечатление, не трябва да се слагат всички които карат колела под общ знаменател. Като пешеходец/турист и др. види някой с байк който е тръгнал да кара малко по-екстремно и вече го мислят за невменяем, хулиган, ала бала и др. Много пъти съм отнасял цветущи епитети по адрес на родата ми и то без да съм направил нищо, но нали съм с байк все пак... не се вписвам в обществото... ако си на платното ще минат през теб дори и да си в крайно дясно без да се замислят даже, като си на тротоара вече обясних какво става... :xx(: Щом вече и в планината ни се пулят, незнам къде искат да отидем??? Аз лично си продължавам стария номер да си правя каквото трябва пък да става каквото ще!
Ако не успееш от първия път, явно не си Чък Норис...
Аватар
Albinosko
 
Мнения: 1260
Рейтинг: 1764
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Апр 26, 2006 11:13 pm

"байк-терористите" :banghead:
За съжаление на Витоша винаги ще има такива проблеми, предпоставките са прекалено много... Няма смисъл да пиша повече, защото темата е обсъждана десетки пъти, по какви ли не поводи ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот milger » Чет Апр 27, 2006 7:53 am

[quote="Admin"]

"байк-терористите" ;)
[/quote]

:D Виждал съм ги - едни маскирани, карат бързо и викат "Альахаааааааа"....
Аз си хапнем мръвка, ти си бръкнеш в джобчетата...
(народна мъдрост)
milger
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 16, 2004 2:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот airborneone » Чет Апр 27, 2006 8:38 am

"бих си сложил поне едно импровизирано кречетало на спиците.":confused: - Пича дето го е писал явно е много навътре с байковете:thumb:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Мajnata » Чет Апр 27, 2006 8:56 am

а3 v един филм vидqх един сас сирена с лампа като на пожарна на каската и вика6е фиуфиуфиууу фиуфиуфиуу и мигаше.

тоvа е добра идеq ама не на стои4кофф не даvат да има сирена та на баикарите ли???
Samo qmboool!!!
Аватар
Мajnata
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Чет Юли 22, 2004 11:57 am

Мнениеот Newone » Чет Апр 27, 2006 11:29 am

Може би наистина трябва да се помисли за някаква звукова сигнализация/тромби, звънци/ при каране по по-населени туристически пътеки.Все пак по-важно е да можем да продължим да караме в планината, отколкото това дали изглеждаме "cool".;):8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Апр 27, 2006 11:42 am

Бедата е, че дори когато си дера гърлото, викам и свиря със свирка, дебилите НЕ помръдват, освен когато ме видят на 5 метра от себе си. Съмнява ме дори и 150W уредба да ги накара да излязат от унеса си.

Те туристите сигурно искат да спираме и да отдаваме чест на всяка свещена крава по пътя, ама поне в моя случай няма да стане. Спирам ако има опасност да ударя някого, но разни out-of-space, блуждаещи, сляпи и глухи обекти да си носят последствията. Не са сами в планината.
Аз ги пазя разбира се, но смЕтам като да не сме длъжни да им козируваме. Лично аз възнамерявам да продължа да сигнализирам ясно, да стряскам дървените дебили и да се разминавам културно с възпитаните хора, които ми правят път да им се махна от главата по-бързо...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Teodor40 » Чет Апр 27, 2006 12:04 pm

bikerider :thumbu:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Besen na Kolelo » Чет Апр 27, 2006 1:01 pm

Тва като го четох останах без думи...
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Чет Апр 27, 2006 2:06 pm

Положението в Родопите е доста по-добро и засега съжителстваме с туристите много добре, но пътеките тук не са така пренаселени...При всички случаи трябва да се проявява търпимост, защото, както знаете, на разните администратори им е най-лесно с ограниченията и забраните...
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Апр 27, 2006 5:39 pm

@Newone: :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот GOA » Чет Апр 27, 2006 11:57 pm

[quote="Admin"]

За съжаление на Витоша винаги ще има такива проблеми, предпоставките са прекалено много...
[/quote]
Тц, предпоставката е само една - началото и края на лифта. Може би и още една - мързел.

[quote]
Бедата е, че дори когато си дера гърлото, викам и свиря със свирка, дебилите НЕ помръдват, освен когато ме видят на 5 метра от себе си. Съмнява ме дори и 150W уредба да ги накара да излязат от унеса си.

Те туристите сигурно искат да спираме и да отдаваме чест на всяка свещена крава по пътя, ама поне в моя случай няма да стане. Спирам ако има опасност да ударя някого, но разни out-of-space, блуждаещи, сляпи и глухи обекти да си носят последствията. Не са сами в планината.
Аз ги пазя разбира се, но смЕтам като да не сме длъжни да им козируваме. Лично аз възнамерявам да продължа да сигнализирам ясно, да стряскам дървените дебили и да се разминавам културно с възпитаните хора, които ми правят път да им се махна от главата по-бързо...[/quote]

А червена пътека не щеш ли ?
[quote]Тва като го четох останах без думи...[/quote]
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот TOYAGA » Пет Апр 28, 2006 12:08 am

[quote="GOA"]


Тц, предпоставката е само една - началото и края на лифта. Може би и още една - мързел.
[/quote]


:agree:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Апр 28, 2006 1:04 am

@TOYAGA: ако имаш предвид цената на билета съм съгласен. иначе не.

@GOA: слабо, много слабо. опитай пак.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Lubo » Пет Апр 28, 2006 10:01 am

А най-гадно е след като викнеш, блокираш задната гума и т.н. Бабата почва - ХА на ляво, Ха на дясно, а ти се приближаваш и се започва едно шашкане наляво-надясно и вече трябва да спреш, защото са НАПЪЛНО НЕПРЕДВИДИМИ. Хубавото е, че не всички са такива :)
Но каквото и да си говорим туристите трябва да се пазят. Просто те не са защитени :)

Но трябва да си признаем, че и при нас си има черни ОВЦЕ. Жена ми разправяше какк някакъв минал без въобще да и сигнализира на сантиметри от нея (под Бай Кръстьо). Е късметлия е бил, че аз карах и не съм бил с нея.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Пет Апр 28, 2006 10:07 am

[quote="Newone"]

Положението в Родопите е доста по-добро и засега съжителстваме с туристите много добре, но пътеките тук не са така пренаселени...
[/quote]


А може би има разлика в манталитета и в понятието "турист"
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Crimson » Пет Апр 28, 2006 10:26 am

Аз като видя турист спирам :D Добърден, приятна разходка и кой откъде е!!! Проблем с тях и засечки не съм имал и немога да кажа, че ми пречат или, че ми развалят карането!!! :D
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Апр 28, 2006 10:35 am

[quote="Lubo"]
Е късметлия е бил, че аз карах и не съм бил с нея.
[/quote]


Определено :agree:. Бих постъпил по същия начин, ако някой ми налети така, а аз съм пеша. Между другото винаги вървя от вътрешната страна на пътеката, но точно на мен никога не ми се е случвало някой да прелети като терминатор покрай мен. Така че всичко е до случая и човека.

Наистина е странно, но когато профуча контролирано (и има място), предпочитам да поема риска да ги изненадам - всичко става абсолютно безболезнено и бързо.
Разбира се, винаги гледам да има максимална сигурност за пешеходеца и дори съм се хвърлял в храстите заради турист.
От друга страна обаче нямате представа какви грозни думи съм чувал, точно когато мълчаливо съм намалил и съм помолил възпитано да ми се направи път. Така че който изкарва ВСИЧКИ туристи невинни жертви и ВСИЧКИ спускачи като терористи, може просто да ми яде оная работа и това е. С другите хора човек може да се разбере, но с такива фанатици е изключено.

Та си мисля от известно време просто да спирам зад блуждаещите дебили и да ги псувам първи, така както те псуват мен, когато ги подмина с пешеходна скорост.

@TheUndertaker: убеден съм, че не само е може би ами е със сигурност така. Много, прекалено много селения има в София.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Lubo » Пет Апр 28, 2006 10:55 am

[quote="bikerider"]


Определено :agree:. .. Между другото винаги вървя от вътрешната страна на пътеката, но точно на мен никога не ми се е случвало някой да прелети като терминатор покрай мен. Така че всичко е до случая и човека.
[/quote]

Жена фотографка на разходка из Витоша :) Тя си гледа по дърветата :)

Най-тъпото е, че дори и да се сложат табели на пътеки "Забранено за туристи/велосипедисти" просто никой няма да ги спазва, а всеки ще вика "Те па че ми кажат". 100% ще има не 1 и двама от двата лагера, които НАРОЧНО ще минават от там.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Апр 28, 2006 11:13 am

Абе трябва и двата лагера да са наясно с другия. По-голямия проблем за мен за туристите, щото са с порядъци повече от спускачите и е трудно всичките да свикнат с мисълта, че трябва все пак да си държат едното око отворено. Не казвам, че не трябва да се кара внимателно, но и малко по-нормална реакция от страна на пишман-туристите няма да е никак лоша.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Crimson » Пет Апр 28, 2006 11:17 am

Мдамм, българина винаги заобикаля закона!!! Обаче когато последиците от това рефлектират върху него много обича да се оплаква :unhappy:
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Апр 28, 2006 11:45 am

[quote="bikerider"]

@TOYAGA: ако имаш предвид цената на билета съм съгласен. иначе не.
[/quote]


Имам предвид броя и най-вече ВИДА на сериозна част от циНкулиращите между горна и долна точка на лифтовете ВОЗАЧИ (баси думата :D), които ги МЪРЗИ да си мръднат задниците някъде по-встрани от Симеоново и Драгалевци... Неведнъж сме говорили, че възникването на сериозен инцидент в този пренаселено-изпотъпкано-оцапано-изнервен район е само въпрос на време...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Апр 28, 2006 12:09 pm

Определено, точно затова трябва да се ограничи достъпа на такива елементи. Единственото истински работещо решение за което се сещам (както и преди съм казвал) е да се вдигне цената на билета, колкото и да е болезнено за всички, включително и за мен.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alien » Пет Апр 28, 2006 6:11 pm

@TOYAGA - а какво предлагаш? Аз далеч не съм от хората, които биха се забили да карат на Драгалевци и Симеоново (ех, днес беше един невероятен ден около Кулата...), но и не мисля, че хората, които практикуват стила Downhill имат голям избор. А определено Драгалевци е (почти) ИДЕАЛНОТО място за това. Особено предвид гениалната цена на лифта на Симеоново. Кажи ми къде другаде очакваш да ходят "хората" (:))? (Изключая Сопот, Боровец и други места извън Витоша.)

@bikerider - и после к'во?
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Апр 28, 2006 7:52 pm

[quote="Alien"]

Кажи ми къде другаде очакваш да ходят "хората" (:))? (Изключая Сопот, Боровец и други места извън Витоша.)
[/quote]


Романски...
ФПрочем не...
сички ше стаат крос мазохисти;
сички ще пазаруват "Long Travel Enduro" байкове
:beer:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот TOYAGA » Пет Апр 28, 2006 9:06 pm

@ Alien

Предлагам "хората, които практикуват стила Downhill" да проявят малко повече интелигентност и въображение, след което с помощта на малко физически усилия и скромни финансови вложения, да пръждосат задниците си по-далеч от въпросната многострадална зона. Витоша е доста голямо място, други надолнища в непосредствена близост до София също не липсват (интересът към пътеката на Панчарево е твърде показателен и определено похвален), а споменатите "Сопот, Боровец и други места" също са интересна и напълно реална алтернатива.

@ HepBeH_XaMcTep

Титан...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Апр 28, 2006 9:12 pm

[quote="HepBeH_XaMcTep"]


сички ше стаат крос мазохисти;
[/quote]

спокойно, няма да станат. мързи ги.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот layne » Пет Апр 28, 2006 9:27 pm

@Тояга
Не знам дали знаеш,ама с екипировка не е много приятно да се бута?
Как по целия свят хората карат скускане на места където има лифт,а тук току така трябва да се почне някакво безмислено обикаляне???
Всеки има право на избор!
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Пет Апр 28, 2006 9:28 pm

[quote="TOYAGA"]

@ Alien

Предлагам "хората, които практикуват стила Downhill" да проявят малко повече интелигентност и въображение, след което с помощта на малко физически усилия и скромни финансови вложения, да пръждосат задниците си по-далеч от въпросната многострадална зона. Витоша е доста голямо място, други надолнища в непосредствена близост до София също не липсват (интересът към пътеката на Панчарево е твърде показателен и определено похвален), а споменатите "Сопот, Боровец и други места" също са интересна и напълно реална алтернатива.
[/quote]


Ми не бих казал, че пътеката на Панчарево спада към пътеките за даунил. По много простата причина, че няма лифт. Витоша е много голяма, спор няма, и това е само един огромен плюс за хора като мен, но други се кефят да карат само надолу и то без да бутат нагоре. Това няма къде другаде да стане освен на Драгалевци и Симеоново. Последното отпада, по очевидни причини. Остава първото.

Говоря за Витоша, разбира се, възможностите на Сопот и другите са ясни, но е факт, че не може да се ходи всяка събота и неделя там. Факт е и че трябва туристите да се съобразяват с нас, както и ние с тях.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта