Скъсана верига

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Скъсана верига

Мнениеот napster » Вто Апр 18, 2006 8:58 am

Онзи ден докато си карах и нещо изтрещя! Като спрях и се обърнах видях че веригата ми е на земята. Та значи само единия нипел е излетял на някъде и едно звено е изкривено. Ако махна това изкривено звено и си свържа веригата дали пак ще стане здраво или има вероятност и другаде да се скъса?
Аватар
napster
 
Мнения: 455
Рейтинг: 1594
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:32 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Admin » Вто Апр 18, 2006 9:32 am

За свързването няма проблем, освен че може да се окаже къса. Е, може при свързването да не е със 100% здравина спрямо другите звена, но това не е проблем.
А дали ще се скъса отново зависи от много неща. Ти установи ли каква е причината на сегашното скъсване? Защото би могло да е от много неща - неправилна дължина (особено ако си с окачване), неправилно боравене от твоя страна и какво ли още не. С други думи, и нова верига би могла да се скъса, ако има причина за това. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот napster » Вто Апр 18, 2006 9:53 am

Рамката е твърдак ама според мен е от това че скоро ходих да ми слагат веригата в един сервиз "дето явно не знаят какво трябва да означава думата колело" и не са сложили хубаво нипела аз поне така си го обяснявам понеже тая верига е 6 годишна и досега нищо и нямаше и изведнъж отивам аз да ми сложат веригата и тя взе че се скъса след това
Аватар
napster
 
Мнения: 455
Рейтинг: 1594
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:32 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот did » Вто Апр 18, 2006 9:58 am

[quote="napster"]

понеже тая верига е 6 годишна и досега нищо и нямаше и изведнъж отивам аз да ми сложат веригата и тя взе че се скъса след това
[/quote]

хм... и колко още мислиш да я ползваш тая 6-годишна верига?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот tuba » Вто Апр 18, 2006 10:45 am

Как колко бре още 660 ще си я ползва човека да стане хубаво число...
Направо се едно слушам старата ми баба:
"Цели 25 години си работеше тази пералня а ти я пипна и я счупи ... "
Като разбира се преди това е имало:
"Абе пералнята нешо на последък не работи. Може ли да я погледнеш моля ?"

Та napster ако ти е 6 годишна веригата много е вероятно да се износила вече и да се счупи пак.
Ако питаш мен купи нова и спазвай предписанията на кой комбинации от предавки не се кара ...
Иначе не е проблем да си свържеш веригата дори да си купиш допълнителни звена ако е станала много къса, но пък аз лично мисля че е много вероятно да е за смяна.
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Апр 18, 2006 10:51 am

[quote="tuba"]


Ако питаш мен купи нова и спазвай предписанията на кой комбинации от предавки не се кара ...
[/quote]

аха! точно така! А заедно с новата верига трябва да се купят и малко нови зъбати кръгчета и покрай тях едни други работи, с което при правилен избор на новите компоненти може да си удвоиш, даже утроиш цената на колелото и да станеш двойно (тройно) по-горд собственик на колело.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот napster » Вто Апр 18, 2006 11:10 am

за таз дърта кошница и 1стотинка няма да дам!!!
Ся чакам да излезе драг ф6 и ше си карам него а не таз барака!
Така че много е вероятно да е износена веригата ама немисля да я сменям щото като гледам една верига е към 20 лв.!!!
А ако я свържа пак ще става за каране нядявам се!
Аватар
napster
 
Мнения: 455
Рейтинг: 1594
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:32 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот did » Вто Апр 18, 2006 11:14 am

[quote="did"]

хм... и колко още мислиш да я ползваш тая 6-годишна верига?
[quote="napster"]

чакам да излезе драг ф6
[/quote]
[/quote]

яснооо... виж къде продават резервни звена най-евтино, купи си един пълен джоб от тях, купи си инструмент за демонтаж на верига (той става и за ремонт на изтребители) и си карай с кеф!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Rotting » Вто Апр 18, 2006 11:25 am

Аман от вас, бе! К'во са 6 години? Имам Блакан-че с верига от '86-та. Още върви! Ама сега "тъщата" го кара. :D:rofl:
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Апр 18, 2006 11:27 am

[quote="Rotting"]

Аман от вас, бе! К'во са 6 години? Имам Блакан-че с верига от '86-та. Още върви! Ама сега "тъщата" го кара. :D:rofl:
[/quote]

ааа, недей да бъркаш веригите на "Балканче" с веригите на колелата, продавани в България около 2000-та година. Освен това ти очевидно си съдист, но napster може да не е мазохист.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Вто Апр 18, 2006 11:53 am

[quote="Rotting"]

Имам Блакан-че с верига от '86-та. Още върви! Ама сега "тъщата" го кара. :D:rofl:
[/quote]


Абе, ама ти много я глезиш бе! :crazy::crazy::crazy: Ебаси, чак колело й дал да кара... :crazy2:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Вто Апр 18, 2006 2:58 pm

мдам
я не давайте лош пример, че ако повечко тъщи четат из форума
ще има сърдити:))))
Окъде-накъде на Rotting тъщата ще има high-end машина с мощна верига, а другите няма да имат:beer::beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот did » Вто Апр 18, 2006 4:04 pm

[quote="kotka12"]

мдам
я не давайте лош пример, че ако повечко тъщи четат из форума
ще има сърдити:))))
[/quote]

а ти като гледаш възрастовото разпределение на форумците, колко от тях мислиш, че имат тъщи?

аз се обзалагам, че има повече живи прабаби на членове на форума, отколкото тъщи, а прабабите едва ли се интересуват от вериги, щото садо-мазото е модерно по-отскоро.

Трябва да взема да пусна една анкета "Колко тъщи имате и какво карат" с отговори

1. Нямам тъща
2. Имам тъща и кара DH
3. Имам тъща и кара дроп
4. Имам 2 или повече тъщи. Кат ми го клъцваха болеше, ама сега си е друго с харем.


(извинявам се за поредния офтопик, ама то он-топик просто няма какво повече да се каже)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kotka12 » Вто Апр 18, 2006 6:06 pm

@did
:beer::rofl::beer::rofl::beer::rofl:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта