Bike Revolution Вело Алеи Critical Mass

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Bike Revolution Вело Алеи Critical Mass

Мнениеот delyan » Сря Апр 12, 2006 8:01 am

Хей хора здравейте,

Отварям тази тема, защото искам да дискутирам за правата на влосипедистите, за правото ни на пространство на улицата и на безопасно каране. Ясно е, че трябва ние самите да се преборим за правата си, няма кой да ни ги даде.

Иска ми се в София навсякъде да има велосипедни алеи, тогава всички ще могат да карат, а не само лудите глави, като нас:) Имам много приятели, особено момичета, които ги е страх да карат на улицата(и с право мен са ме блъскали вече два пъти). А за обществото повече колелета, вместо коли означава по-малко задръствания, по-чист въздух, повече свободно пространство по тротоарите, по-малко шум.

Има начини да се борим. Навсякъде в развитите страни има велосипедни алеи, но това е постигнато с години борба. Не е лесно, но си струва. Поне можем да използваме техния опит. Хубавото е, че вече са създадени световни мрежи за взаимопомощ между такива кампании(например: http://www.worldcarfree.net/)

Направих един блог, където да изразяваме мнението си и да се събира информация по темата- http://bikerevolution.blogspot.com/

Моля, кажете ми какво мислите!

Делян

ПП Ето още няколко интересни линка:
http://www.bikesexual.org/cm/home.htm
http://critical-mass.info/
http://www.worldnakedbikeride.org/
delyan
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:47 am

Мнениеот klmn » Сря Апр 12, 2006 8:32 am

Идеалист..:thumb:
Мислиш ли че някой,от когото зависи направата на велоалеи,го бОли за колоездачите.?
Колко % от хората искат колело,и колко Голф?
И да има алеи,дали ще може колоездач да мине по тях:D?
Както сам си казал "В развитите страни има..",бих добавил в цивилизованите,нещо от което сме мноого далече,според мен.:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Сря Апр 12, 2006 8:48 am

Ако знае колко го мързи българският народ! Който иска и сега си кара а тротоарите са дори по-интересни от алеите и като пример ще дам колко е скучна тази по бул."Цар Борис"-може да заспи човек докато кара ако няма хора и това че има алея,данеби само велосипедистите да я ползват?Има тротоар отсреща на локалното ама се дразнят пешаходците като минаваме покрай тях на скорост! А и още нещо много важно а именно че няма на къде да се разширяват улиците а ние за велоалеи мечтаем?!А пари? Това е мн скъпо удоволствие за 5 колоездача на кръст,те дупките не могат да асфалтират а какво остава за изграждане на алей.
Моето мнение е че на по-големите булеварди има или широки тротоари,или вело алеи и който не може или го е страх да не кара а да се вози с градския транспорт или кола.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот did » Сря Апр 12, 2006 10:47 am

Аз мисля, че е по-добре да има велосипедни алеи, отколкото да няма велосипедни алеи!!!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот airborneone » Сря Апр 12, 2006 11:58 am

[quote="klmn"]
Колко % от хората искат колело,и колко Голф?
[/quote]

Честно казано днес вместо да си взема голф си взех нова рамка + вилка(=голф)И какво от това!!! Просто някой трябва да стане и да изкаже исканията си, единствено това ни различава от "развитите страни" там като искат нещо и правят протести, работи... иначе нищо няма да става. И колкото и да е "Идеалист..:thumb:" човека е много прав, ако се хванеме може да постигнем нещо,а не всеки да го критикува и да казва амо то на запад....
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот delyan » Сря Апр 12, 2006 7:11 pm

Аз се радвам и на мърморковците:clap: защото те ми подсказват каква е обществената нагласа. Щом дори колоезадчи ми обясняват колко били скучни велосипедните алеи можем да си представим как ще реагират например шофьорите. Много ясно че управниците няма сами да се сетят да направят вело алеи, те може би и не подозират че има такова нещо, та може ли да се забележат такива неща от мерцедеса!?!
Като карам много ме е яд и на шофьорите, които не ме зачитат и на пешеходците, които ме псуват, яд ме е защото си мисля така: "Ха, на вас не ви пука за мен, не ви пука дали ще има вело алеи, еми тогава и на мен не ми пука за вас и за вашите тъпи правила за движение, светофари и т.н."... и по този повод избягвам да спазвам каквито и да било правила, светофари и т.н. Е, да, ама после се замислям, че какво са виновни хората?! Трябва ли те да се сещат за мене, като аз даже не се обаждам че ме има?! Те ли трябва да кажат на кмета, че трябва да има вело алеи?!
Щото пари може да няма ама всеки нов кмет запълва дупки на поразия. Що?! Щото шофьорите са супер мрънкала. Да се направи вело алея не струва повече от шосе. Всеки нов кмет да беше правил по една пак щеше да е нещо. И защо трябва да са в центъра?! Аз не държа да има вело алеи в центъра, повече бих се изкефил ако има такива, които да водят от кварталите до центъра и няколко, които да свързват всички паркове в София. А това не е невъзможно, място няма само в центъра.
delyan
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:47 am

Мнениеот delyan » Сря Апр 12, 2006 7:16 pm

А относно голфа... по тъпотия с него може да се мери само крикета :D
delyan
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:47 am

Мнениеот christ728 » Сря Апр 12, 2006 7:56 pm

как по-точно смяташ да се бориш, мислиш ли, че ще има ефект? за вело-алеите е необходимо място, трябва да се разширят улиците и т.н....да си видял място в София?! да не говорим, че няма една свястна здрава улица в цяла България, ти за вело-алеи се бориш...общините нямат пари бе:crazy:
освен това, аз лично, не обичам да карам в една права; на мен ми харесва да се шматкам вляво, вдясно, в градинките(не знам дали е задължително да се кара само в тия алеи, затова по тази точка не споря)...за безопасността си просто отговарям аз.
Седалищният нерв много тънко усеща приближаващите приключения!
christ728
 
Мнения: 143
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 11:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот airborneone » Сря Апр 12, 2006 8:27 pm

[quote="delyan"]

А относно голфа... по тъпотия с него може да се мери само крикета :D
[/quote]
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
АБСОЛЮТНО!!!!!!! Голф и Голф(2) мразя!!!!
А що се отнася за травилата за движение по пъъищата когато бях само колоездач и аз мразех шофъорите ама от скоро взех книжка и да ви кажа като колоездачи не сме много толерантни към шофъорите.... а все пак ако стане нещо 1во колоездачите ще са пострадалите и 2ро шофъорите са винаги виновни .... така че молко толерантност и от двете страни няма да е излишна
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Гост » Сря Апр 12, 2006 8:41 pm

@did:thumbu:
@delyan,поздравявам те за добрите намерения,но нали се сещаш,че права не се отстояват от 2-ма или 3-ма души?Няколко човека нищо не могат да направят,нужна е подкрепата на поне 90% от велосипедистите.А и не само.Нужно е и много хора,дори не свързани пряко с колоезденето да ни подкрепят.Е така,от солидарност,с мисъл за бъдещето,че това наистина би донесло нещо позитивно на града.Но как като всеки гледа себе си?А дори и да допуснем,че имаш една солидна подкрепа зад гърба си изникват и много други въпроси по решението на проблема като организиране на протести или велошествия,разгласяване по медии и други.А ако има и някоя оранизация свързана с правата на велосипедистите,която също да подкрепи начинанието,още по-добре.И накрая като знаем с какви хора си имаме работа,пълни непукиси,от които всъщност зависи дали да се задвижат нещата...Мани,мани.А и колко други проблеми има,които стоят неразрешени с години и нямащи никакъв изглед за оправяне..Абе избива ме на черногледство,и то нае-вече от това не толкова,че те няма да направят нищо доброволно,а от това,че ние,всички,практикуващи този спорт не можем да се обединим за нещо,касаещо всички ни.Защото само обединени,упорити и много можем да постигнем нещо в тая страна.И точно тук е проблема,че има хора,които не виждат смисъл от протести и отстояване на права.Те предпочитат да си живеят в техния свят на примирение и само констатират колко е зле всичко,ама като ги приканиш да направят нещо,те изкарват едва ли не "луд",а в най-добрия случай "идеалист".За това не виждам голям смисъл от голото говорене,разбира се то е нужно за да се разбират и уточняват нещата,но битката започва с делата.Там си проличава кой колко струва.
Гост
 

Мнениеот klmn » Сря Апр 12, 2006 10:02 pm

Бе,кви битки,кви протести..манталитет оправя ли се?Само с глоби.:bulb:
Има си правилник,където пише,че колоездача кара най-вдясно на метър от бордюра-и как ще стане,като Сельо е паркирАл там(през 2 м.) и Сельо с фуражка не ебава за това?:eyebrow:
По (вело)алеите около НДК не можеш да минеш от бабета и майки с колички..
Това с митинг ша го опрайш ли?:nuts:
:popcorn:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот boian » Сря Апр 12, 2006 10:27 pm

[quote="klmn"]

Бе,кви битки,кви протести..манталитет оправя ли се?Само с глоби.:bulb:
Има си правилник,където пише,че колоездача кара най-вдясно на метър от бордюра-и как ще стане,като Сельо е паркирАл там(през 2 м.) и Сельо с фуражка не ебава за това?:eyebrow:
По (вело)алеите около НДК не можеш да минеш от бабета и майки с колички..
Това с митинг ша го опрайш ли?:nuts:
:popcorn:
[/quote]


хъмммм да аз лично смятам че идеиата е малко ,като онази да саживим княжевския лифт,неможеш да промениш българската нагласа спрямо алейте за колела дето KLMN казва това с митинг ли ше го оправиш (ще има нешто от рода глеи каде караш бе или некоя и друга псувня) в смисал че даже и алеите да са повече те няма да се спазват ние боклуците по кофите не си хварляме па алеи ше правим па камоли да ги спазваме то тази на НДК по едно време си беше паркинг пък и кмета не смятям че ще обарне внимание на такова нещто
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот RaveUnit » Чет Апр 13, 2006 12:47 am

aaa move, move
towa che do sega mitingite sa bili samo na pensioneri i nebylgari ne znachi che sa takiwa po princip
kato spretnem edin priwlekatelen za vurnalisti miting i da ne e otblyskwasht za wischki ostanali shte stane ...
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот kotka12 » Чет Апр 13, 2006 4:19 pm

И като им дадеш резюме за исканията ни
да не го напишеш на латиница, щото Harka ще го ошета /редактира/ и ще им предадеш само бял лист
:D
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Teodor40 » Чет Апр 13, 2006 5:15 pm

Ама защо всички са такива дечковци и мислят че с протест ще стане нещо?? Смешно изглежда! И как може да сравнявате пътищата с колите-вие плащате ли данък път? Застраховки,бензин...където са парите там се бачка и ако някой ми каже пак че е по-наложително да се направи велоалея отколкото да се закърпят зверските дупки ще е адски смешен.
А по повод на паркирането-селяните спирали до бордюра и не можело да се минава...да не спираме за да може да не пречим на един колоездач на час дето я мине,я не от там дето сме спрели! Защо се излагате и завиждате на хората с коли?Ако мислите че ако има велоалеи ще има повече колкоездачи-лъжете се.Представете си бащите и майките си на колело! СМЕШНО Е! Байка е нещо много,много готино но е само за удоволствие и спорт,не е нещо важно в глобален мащаб.Вие и бебетата искате да махнете за да можете да карате сами на тротоара :rofl: Успех!
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Гост » Чет Апр 13, 2006 5:47 pm

[quote="Teodor40"]

Байка е нещо много,много готино но е само за удоволствие и спорт,не е нещо важно в глобален мащаб.
[/quote]

Така ли?А в Китай защо е по-уважаван и от автомобилите?

[quote]Вие и бебетата искате да махнете за да можете да карате сами на тротоара[/quote]

Добре а ВИЕ кои сте?
Гост
 

Мнениеот did » Чет Апр 13, 2006 5:49 pm

[quote="Teodor40"]


Байка е нещо много,много готино но е само за удоволствие и спорт,не е нещо важно в глобален мащаб.
[/quote]

Теодорчо, в грешка си. Ела ми на гости в Германия за 1 седмица и друга песен ще запееш.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот velco » Чет Апр 13, 2006 5:50 pm

Или в Холандия. Или в Япония.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Чет Апр 13, 2006 5:59 pm

[quote="Nightwolf"]

[quote="Teodor40"]

Байка е нещо много,много готино но е само за удоволствие и спорт,не е нещо важно в глобален мащаб.
[/quote]

Така ли?А в Китай защо е по-уважаван и от автомобилите?

[quote]Вие и бебетата искате да махнете за да можете да карате сами на тротоара[/quote]

Добре а ВИЕ кои сте?
[/quote]

Ми ако се замислиш малко щеше да си дадеш отговор и на двата въпроса.
По първия- защото там гъстотата на населението е в десетки,стотци на места пъти по-голяма от тази в българските градове.А и е по-топъл климата,стандарта е по нисък,няма къде да се кара кола,да се паркира.То за колелата няма място а за МПС-та да не говорим.
По втория -прочети постовете и ще видиш.Има колоездачи който ако може само байкъри да има и никакви пешаходци и коли да има ще е най-добре.Само дето не се усещат че и самите те понякога са пешаходци и ако не шофиори то поне пътници са по колите и то не рядко! Айде ходете с байка сутрин или вечер да ви видя по студа всеки ден? А някой хора са си свикнали по всяко време да си джъгат с колата и това е съвсем нормално.
Защо се хващате за всяка дума и пишете?Специално това за бебешките колички някой дори го беше написал нагоре по постовете.
Помислете първо РЕАЛИСТИЧНО а не само от вашата егоистична гледна точка и тогава пишете!
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот PtD » Чет Апр 13, 2006 7:02 pm

Или в Италия... където не е необичайно да видиш жена с официална рокля и токчета да кара колело. Оо, вярно там стандартът е нисък и гъстотата на населението е голяма! И около Алпите климатът е тропически, да.

А срещу винетката, която си купувам, получавам дупки. Така че не ми ги разправяй за кой какво дава и получава.

Едит:
И ела да ме видиш как ходя с байка в студа всеки ден, макар че си имам и кола (а доскоро даже две).

Едит 2:
А да си джъгаш с колата по всяко време определено не е нормално. Само погледни телосложението на средния гражданин на САЩ и ще се убедиш, че не е нормално.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот did » Чет Апр 13, 2006 7:14 pm

Впрочем, аз до скоро си мислех, че развитието на велоинфраструктурата е нещо мноооого сложно и скъпо и че единственият начин да се правят на практика велоалеи е като в парка в Пловдив - намиращ място, където и без това минават само колоездачи и му удряш две бели ленти от двата края и по един рекламен надпис и готово.

Сега съм твърдо на мнение, че нито е сложно, нито е невъзможно, нито се прави така. Просто трябва желание и разбиране на положението. Но така или иначе с постоянно поскъпващите петролни продукти разбирането и желанието ще се появят, даже мисля че ще е доста скоро. За целта не е необходимо NightWolf да прави лига, нито да се правят байк-революции, критични маси и т.н. Достатъчно е да се появяват по улиците все повече хора с колела, които просто да си ги карат, да спазват правилата, да си искат предимството когато им се полага... такива, простички неща.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mih » Чет Апр 13, 2006 7:17 pm

@Teodor40
нещо не мога да повярвам, че си велосипедист... И за чий егоизъм говориш?

- Българският велосипедист е най-прецаканият участник в движението, мисля, че това и първолаците са го забелязали. В този смисъл търсенето на регламентирани правила, права и места, където да се движи, е напълно нормално искане.
- Въпросът кой колоездач в кой момент бил пешЕходец и в кой - шофЬОр или пътник няма особено значение.
- Ако имаш възможност да излезеш малко от страната в посока Запад ще видиш там колцина разсъждават като теб... Малко повече ред няма да дойде излишен.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Апр 13, 2006 7:40 pm

[quote="velco"]

...Или в Япония.
[/quote]

То там колелата са повече от колите:peace:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Teodor40 » Чет Апр 13, 2006 10:49 pm

Пак се хващате за думата.Когато качите майка си,баща си и гаджето си на колело ми се обадете и ако има такива те са 1:10000. Пишете си каквото искате.Карам си байка из града и това че няма навсякъде вело алеи не ми пречи никак.Има по "Цар Борис" по "България",пешаходни зони отскоро и "Витоша".Не мисля че е по-наложитлно велоалея от колкото да се сложи още едно платно за да може сутрин и вечер вместо 15 да чакаМЕ 5мин на някое кръстовище.И аз имам кола но при 1.7лв/литър е ясно че няма по цял ден да се движа с нея.А имам предвид че парите не стигат за ремонт на пътя а камо ли за други по-маловажни неща.За дупките например бих се включил в протест защото наистина ме вълнува живо и освен че си тошим колите е и опасно.
Звучи супер като идея да има велоалеи но няма пари,няма място и това е според мен.Спирам да пиша че тук някой много навътре зимат "проблема". :look:
:popcorn:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот PtD » Чет Апр 13, 2006 10:53 pm

[quote="Teodor40"]

А имам предвид че парите не стигат за ремонт на пътя а камо ли за други по-маловажни неща.
[/quote]


Стигат, стигат и хартисват, ама още преди да почнат да пълнят дупките пълнят едни дълбоки джобове... :uhh:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Teodor40 » Чет Апр 13, 2006 10:59 pm

[quote="PtD"]

[quote="Teodor40"]

А имам предвид че парите не стигат за ремонт на пътя а камо ли за други по-маловажни неща.
[/quote]


Стигат, стигат и хартисват, ама още преди да почнат да пълнят дупките пълнят едни дълбоки джобове... :uhh:
[/quote]

:thumbu: Това си е част от работния процес но просто още не е регламентирано на хартия.:nono:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот GOA » Пет Апр 14, 2006 2:34 am

[quote="mih"]

- Българският велосипедист е най-прецаканият участник в движението, мисля, че това и първолаците са го забелязали.
[/quote]
Не позна!
По-прецакани са младите майки с колички. Сравнително скоро се блъснах в проблема и го забелязах. (друг е впроса, че се движат по местата предвидени и означени символично за велосипедни алеи) Да не говорим колко прецакани са инвалидите, дори не могат да бъдат участници. Естествено че никой няма да обрне внимание на двуколесни играчки. Мхм, играчки са според повечето хора и за такива ги използват. Нищожна част от тях ги ползват за транспорт. Всеки ден слушам че съм луд или не см добре защото всеки сух ден изминавам по двайсе и няколко км. и ми предлагат да ме закарат :crazy:.
Като цяло всички тези прищявки са немислими при определяне на бюджет на држава (та дори и община) с огромни пропуски и лайняна икономика.

Поскъпването на петролните продукти ще откаже шофьорите от автомобилите, както поскъпването на тютюневите изделия отказа пушачите от цигарите:) . За сжаление :( .

Започвам да се замислям защо подобни теми не се заключват вече, отдавна са одумани на дълго и широко...
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот PtD » Пет Апр 14, 2006 3:53 am

[quote="GOA"]
...както поскъпването на тютюневите изделия отказа пушачите от цигарите:)
[/quote]


Но това си е факт, много познати пушачи *драстично* намалиха цигарите. Ако се справят с контрабандата, ще има още по-голям ефект.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Quiz » Пет Апр 14, 2006 8:44 am

[quote="Teodor40"]

...Представете си бащите и майките си на колело! СМЕШНО Е!...
[/quote]

Интересна гледна точка :?:
Сигурно ти е странно, но майка ми има повече колела от мен и си ги кара всичките до ден-днешен, като стой та гледай! :)
И не го намирам за никак смешно.
Аватар
Quiz
 
Мнения: 1063
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Burn0u7 » Пет Апр 14, 2006 5:17 pm

Аз пък миналата година правих проект за по география, филмче на тема "защо колелото е по-добро от колата" . Като , че ли групата ми имаше най-много ръклопляскание след презентацията, а след това го пускахме и на руски еколози.

Та значи ако мисля лекичко нереалистично, то може да си йараш колело вместо кола, да правиш с колелото яко тяло (все пак си е спорт) и да спестяваш кинтите които би дал за кола, за бензин и за застраховки и със спестените кинити след ХХХХХХ годни да си купиш къща с басейн. И кфо стаа - ставаш богато мускулесто типче, налазват те мацки, а редовния секс води до повишаване на дълголетността.

Карайте колело за да живеете по-дълго!
PEOPLE=SHITS!
Аватар
Burn0u7
 
Мнения: 222
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 3:52 pm
Местоположение: In tha house

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: trail и 66 госта