Някой от веломания (2)

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Някой от веломания (2)

Мнениеот NoNe » Чет Мар 30, 2006 2:48 pm

Аде като сме почнали... ;)

Купих си вилка SR Suntour XCR от интернет магазина на Веломания.

Не ми е изпратена касова бележка.
Не ми е изпратена гаранция.
Не ми е изпратено ключе.

На сайта пишеше, че доставките над 50лв са за тяхна сметка. Оказа се че доставка за 94,90 е за моя.
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Мар 30, 2006 2:49 pm

не знаех, че Веломания имат интернет магазин...

ако имаш предвид ScreamBikes, те са дилъри на Веломания - обърни се към тях...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Freeride116 » Чет Мар 30, 2006 2:57 pm

И на мен за 2 гуми Continental slash 2.3 = 58,80лв ми зеха 4,90лв доставка
пумяри :)
Born to lead
at breakneck speed
with high octane
We're spitting flames
------------------------
IRC channel #FreeRide^YoUr^mInD Best FreeRiders :) http://forums.cjb.net/freeridemtb.html
Freeride116
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 9:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NoNe » Чет Мар 30, 2006 3:12 pm

[quote="bikerider"]

не знаех, че Веломания имат интернет магазин...

ако имаш предвид ScreamBikes, те са дилъри на Веломания - обърни се към тях...
[/quote]


[b]Два факта:[/b]
[b]1.[/b] На интернет страницата на Веломания (http://www.velomania-bg.com/) пише интернет магазин и връзката препраща към http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/
[b]2.[/b] На товарителниците пише подател Веломания (ООД, ако не греша, обувен завод някой си номер...)

Всякакви интерпретации от тук нататък са увъртания.

[b]Питам тук, понеже ми писна да се набутвам по мобилния. Не ми се търсят и номера на Веломания, нито ми се набират междуградски... Да очаквам ли да получа гаранция и ключе или да не си правя илюзии?[/b] ;)
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Чет Мар 30, 2006 3:39 pm

[quote="NoNe"]

[quote="bikerider"]

не знаех, че Веломания имат интернет магазин...

ако имаш предвид ScreamBikes, те са дилъри на Веломания - обърни се към тях...
[/quote]


[b]Два факта:[/b]
[b]1.[/b] На интернет страницата на Веломания (http://www.velomania-bg.com/) пише интернет магазин и връзката препраща към http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/
[b]2.[/b] На товарителниците пише подател Веломания (ООД, ако не греша, обувен завод някой си номер...)

Всякакви интерпретации от тук нататък са увъртания.

[b]Питам тук, понеже ми писна да се набутвам по мобилния. Не ми се търсят и номера на Веломания, нито ми се набират междуградски... Да очаквам ли да получа гаранция и ключе или да не си правя илюзии?[/b] ;)
[/quote]

1.интернет магазина ползва транспортните отстъпки на Веломания, но не се обслужва от Веломания
2. http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... 3fe01fe53a това стои от 12 ноември 2005
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот NoNe » Чет Мар 30, 2006 3:50 pm

Няма да споря. Вскичко е добре, когато свършва добре ;)
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот opomopo » Чет Мар 30, 2006 4:15 pm

Аз имам същия проблем. Обадих се на 02 8127060 и говорих с тях. Казаха ми, че по датата на бележката от Спиди щяли да "засекат" гаранцията. Това което ми е станно е, че на моята бележка не пише какъв е продукта.
opomopo
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 11:54 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Freeride116 » Пет Мар 31, 2006 10:42 am

@tailor
а за моята вилка Дуро-д купих я директно от магазин веломания и не ми дадоха гаранция нито бележка нищо те така ....
Born to lead
at breakneck speed
with high octane
We're spitting flames
------------------------
IRC channel #FreeRide^YoUr^mInD Best FreeRiders :) http://forums.cjb.net/freeridemtb.html
Freeride116
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 9:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Пет Мар 31, 2006 12:26 pm

пирамиди, фараони и балъци за милиони... :)

(никой да не се обижда, просто се сетих за песента!!!)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот opomopo » Пет Мар 31, 2006 4:26 pm

Гаранция - Франция... Надявай се да не ти се наложи да я ползваш.
А по отношение на доставката на чия сметка е - вкючили са ти някаква тъпа такса за застраховка.
Поне при мен беше така.
opomopo
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 11:54 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Пет Мар 31, 2006 5:50 pm

[quote="opomopo"]

Гаранция - Франция... Надявай се да не ти се наложи да я ползваш.
А по отношение на доставката на чия сметка е - вкючили са ти някаква тъпа такса за застраховка.
Поне при мен беше така.
[/quote]

...много тъпа такса... докато куриера не разтовари вилката с шутове от буса, после няма да мрънкаш.

А и кво се пънете с гаранциите... имаш си фабрична гаранция - доказваш, че си купил нещото на еди коя си дата и готово.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот opomopo » Пет Мар 31, 2006 8:39 pm

@C_Mo Ок, нямам нищо против. Обаче, защо няма информация в онлайн магазина за застраховката например.
Възниква друг въпрос: Как да докажеш че си купил конкретен продукт, като не е описан в товарителницата?
Ако все пак се наложи да се ползва тая фабрична гаранция...пред кой да се доказва че е закупен продукта?
opomopo
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 11:54 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Пет Мар 31, 2006 9:42 pm

[quote="opomopo"]

@C_Mo Ок, нямам нищо против. Обаче, защо няма информация в онлайн магазина за застраховката например.
Възниква друг въпрос: Как да докажеш че си купил конкретен продукт, като не е описан в товарителницата?
Ако все пак се наложи да се ползва тая фабрична гаранция...пред кой да се доказва че е закупен продукта?

[/quote]

Не говоря за конкретния случай, а принципно за фабричните гаранции...
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот phipe » Пон Апр 03, 2006 7:32 pm

[color=beige][size=67]"Principno za garanciite" mene velomaniq ne mi smeniha garancionno zadnica na ramka koqto e na 4 meseca (tq predi tova ne se proizvejda6e) 6toto nqmam garancionna karta i poradi fakta 4e "velosipeda bil razkomplektovan" demek 4e sum smenil 6oka i vilkata koito po default bqha KS i Zoom
...bez komentar[/size][/color]
All In The Name Of Riding Free!
phipe
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 7:53 am

Мнениеот Bodom » Пон Апр 03, 2006 9:05 pm

Това с гаранциите вече ми се струва странно. Повече от един се оплакаха тук, че не са им били пратени гаранционни карти, при покупка от онлайн магазин, което е нередно според мен.
Сега за гаранциите на Suntour. Доколкото ми казаха на мен - дават ти гаранционна карта, която в общи линии може да се [url=http://www.srsuntour-cycling.com/customGates/scripts/binary.php?BinaryCodeID=284&filename=Instruction+sheet_High+end+models_English]свали[/url] на PDF от сайта на Сънтур. Моята гаранционна карта включва сякаш само първата и последната страница на този PDF и това се повтаря на няколко езика, оформено като книжка. После вилката трябва да бъде монтирана в оторизиран от Веломания сервиз и на гаранционната карта да бъде поставен печат. Сега не знам дали е възможно при положение, че не ви е била пратена карта с попълнени вашите и на доставчика данни, да си отпечатате PDF-а от сайта на Сънтур, да си го попълните и заедно с него да отидете в оторизиран сервиз да ви бъде монтирана вилката и поставен печат. Можеби някой, който знае трябва да каже, дали този вариант е допустим.
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот cholla » Вто Апр 04, 2006 1:08 am

да и на моя SUNTOr няма ключе:bawling:и гаранционна карта
ИЗВОД1: ВЕЛОМАФИЯ
ИЗВОД2: АЗ НЕОБИЧА БЪДЕ ЛЪГАН
ИЗВОД3:КУПуВА САМО СВРЪХ НУЖНИ ЧАСТИ ОТ ВЕЛОМАФИЯ
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот klmn » Вто Апр 04, 2006 1:44 am

Ключе ако си поискаш,ще ти дадат.Поне Нина.:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот tailor » Вто Апр 04, 2006 12:45 pm

[quote="phipe"]

[color=beige][size=67]"Principno za garanciite" mene velomaniq ne mi smeniha garancionno zadnica na ramka koqto e na 4 meseca (tq predi tova ne se proizvejda6e) 6toto nqmam garancionna karta i poradi fakta 4e "velosipeda bil razkomplektovan" demek 4e sum smenil 6oka i vilkata koito po default bqha KS i Zoom
...bez komentar[/size][/color]
[/quote]
"Принципно" phipe ти донесе една разглобена задница от The bomb, която си купил от Близнаците. Не знам поради какви причини близнаците не са ти дали гаранционна карта, може би защото гаранционната карта се дава за велосипед, а не за рамка.
Веломания не продава само рамка The bomb и не препоръчва рамката да се разглобява в домашни условия, защото е възможно при избиването на втулките да спукаш задницата, както най-вероятно е станало.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот tailor » Вто Апр 04, 2006 12:53 pm

[quote="Bodom"]

Това с гаранциите вече ми се струва странно. Повече от един се оплакаха тук, че не са им били пратени гаранционни карти, при покупка от онлайн магазин, което е нередно според мен.
Сега за гаранциите на Suntour. Доколкото ми казаха на мен - дават ти гаранционна карта, която в общи линии може да се [url=http://www.srsuntour-cycling.com/customGates/scripts/binary.php?BinaryCodeID=284&filename=Instruction+sheet_High+end+models_English]свали[/url] на PDF от сайта на Сънтур. Моята гаранционна карта включва сякаш само първата и последната страница на този PDF и това се повтаря на няколко езика, оформено като книжка. После вилката трябва да бъде монтирана в оторизиран от Веломания сервиз и на гаранционната карта да бъде поставен печат. Сега не знам дали е възможно при положение, че не ви е била пратена карта с попълнени вашите и на доставчика данни, да си отпечатате PDF-а от сайта на Сънтур, да си го попълните и заедно с него да отидете в оторизиран сервиз да ви бъде монтирана вилката и поставен печат. Можеби някой, който знае трябва да каже, дали този вариант е допустим.
[/quote]
Тъй като гаранционни карти и ключетата пристигат отделно от вилките SR Suntour, много често се пропуска да се окомплектоват. Уговорих се с момчето, което движи http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/ гаранционните карти ще бъдат изпратени допълнително. За да са валидни обаче, трябва да бъдат монтирани в сервиз от дилърската мрежа на Веломания, където ще бъдат подпечатани и ще им се сложи дата. Нямате гаранция, ако сами си монтирате вилката.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот kotka12 » Вто Апр 04, 2006 5:17 pm

[quote="tailor"]
може би защото гаранционната карта се дава за велосипед, а не за рамка.
[/quote]

предполагам, че се има предвид само рамka The Bomb?
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта