Препоръчайте ортопед...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Препоръчайте ортопед...

Мнениеот bikezilla » Пон Мар 27, 2006 2:37 pm

Проблемът:
"Хондромалация на пателата" - износване на хрущяла на колянната капачка, ляв крак. Вероятна причина - силен страничен удар в коляното преди 2 години, и усилено занимаване със мтб през тези 2 години.

Диагнозата ми беше поставена октомври месец миналата година, след поява на остра режеща болка в колянната става по време на каране.
Назначено ми беше лечение с препарат "Дона" (глюкозамин сулфат) и почивка.
Тази събота (25.03) след първото ми каране в планина за годината, въпреки сериозна загрявка преди това (включително 20км по равно, с лек темп) острата режеща болка се появи отново, за има-няма 2км наклон.
Т.е. резултатът от лечението е нулев.
Болката е много силна и твърде обезпокоителна, изобщо положението е сериозно. :unhappy:

Въпросът:
Моля, препоръчайте кадърен ортопед (за предпочитане спортен) към когото да се обърна. За предпочитане в София, може и Пловдив. Пари за изследване и лечение няма да жаля, така че те нямат значение. Благодаря предварително.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот velco » Пон Мар 27, 2006 2:41 pm

Ъгх, ортопед не зная, ама да ти пожелая успешно лечение и бързо възстановяване.:crap:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Мар 27, 2006 2:45 pm

Леле Владо...

Моят съвет го знаеш, казвал съм ти го и преди, но 100% има и по-добри варианти.

Ако стискането на палци от х000 км помага, СТИСКАМ! Пази се и се оправяй напълно, независимо колко време и други работи ще ти коства!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот PtD » Пон Мар 27, 2006 3:01 pm

Мине се не мине време и някой пищи за проблеми в коляното :bawling:

Аз за ортопедични проблеми разчитам на д-р Хубенов от Спортната клиника в Дианабад, на 6 ет. се намира.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Мар 27, 2006 3:12 pm

Пробвай с д-р Николай Харалампиев, ортопед в Хирургиите в Пловдив.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Гост » Пон Мар 27, 2006 5:35 pm

Бих ти препоръчал да се занимаваш с йога.Ако се захванеш сериозно,може да постигнеш чудеса.Най-доброто лечение.Но може успоредно с това и да потърсиш ортопед.Един приятел имаше проблем със тазобедрената става и след серия неуспешни диагнози и лечения,самият лекар му препоръча да опита с йога и в момента е почти напълно здрав.Освен това самата йога има и много други положителни въздействия както физически така и психически,но това е дълга тема.Не мога да ти препоръчам конкретен ортопед,но мога да ти кажа да опиташ ако не дай боже не се оправиш скоро.Успех!

ПС:Може би колегата,Котка12 знае?
Гост
 

Мнениеот hlebarka » Пон Мар 27, 2006 8:27 pm

[quote="Nightwolf"]

Бих ти препоръчал да се занимаваш с йога.Ако се захванеш сериозно,може да постигнеш чудеса.Най-доброто лечение.Но може успоредно с това и да потърсиш ортопед.
[/quote]


South Park 407 - Cherokee Hair Tampons
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот climb » Пон Мар 27, 2006 8:39 pm

До колкото съм чувал в Плевен са едни от най-добрите ортопеди.Тъй че заповядай насам :)
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GOA » Пон Мар 27, 2006 11:51 pm

[quote="bikezilla"]

Въпросът:
Моля, препоръчайте кадърен ортопед (за предпочитане спортен) към когото да се обърна. За предпочитане в София, може и Пловдив. Пари за изследване и лечение няма да жаля, така че те нямат значение. Благодаря предварително.
[/quote]

Щом е за предпочитане в София и не жалиш пари - ортопедията в кв. "горна баня". Съмнявам се че в България има някой голям спец и не е там. На първия етаж на болницата е поликлиниката. (Хе, не знам защо така му викат след като е само за кокаляци :dunno:.)
Ако избереш това място не се притеснявай че всички кучета в двора куцат ;). След кратък престой се убедих, че хората си тръгват от там ходещи, дори и да нямат долни крайници :O.
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот Freeride116 » Вто Мар 28, 2006 10:59 am

За лечение не знам обаче каква ли е причината мтб обикновенно няма такива последствия
с каква рамка караш и колко си висок може би прекалено се сгъваш или нз:crap:
Born to lead
at breakneck speed
with high octane
We're spitting flames
------------------------
IRC channel #FreeRide^YoUr^mInD Best FreeRiders :) http://forums.cjb.net/freeridemtb.html
Freeride116
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 9:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Вто Мар 28, 2006 2:02 pm

[quote="Freeride116"]

За лечение не знам обаче каква ли е причината мтб обикновенно няма такива последствия [/quote]


Ти освен специалист по спирачките, явно си и квалифициран ортопед. Наистина, при мтб освен цироза на черния дроб и парене при уриниране, няма други последствия.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Alien » Вто Мар 28, 2006 2:35 pm

Много гадно! Пожелавам ти скорошно, а и най-вече пълно оправяне!
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Мар 28, 2006 3:27 pm

[quote="Freeride116"]

За лечение не знам обаче каква ли е причината мтб обикновенно няма такива последствия
с каква рамка караш и колко си висок може би прекалено се сгъваш или нз:crap:
[/quote]


ех беее нямат край тия "специалисти"...

държа да ти кажа, че точно този проблем СЕ получава от КОЛОЕЗДЕНЕ. Хората са различни ако не знаеш. И освен това точно при каране с ниска седалка се получава доста често ако човека не е спортувал в детството си.


А ти ако под мтб разбираш да седиш по цял ден в гаража... :crazy:

Ще взема да мина да видя какъв е тоя специалист, какъв е тоя сервиз, какви са тия манджи с грозде...

@bikezilla: аз на твое място няма да пипна колело в следващата година. успех с ортопедите! :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Вто Мар 28, 2006 5:20 pm

bikezilla, и аз бих те посъветвал да послушаш Бай Райдър, 1 година без колело е зле, но 40-50 години на патерици е още по-зле. Прави леки упраженийца, масажчета, папкай правилно и мисли позитивно.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот did » Вто Мар 28, 2006 5:57 pm

[quote="PtD"]

bikezilla, и аз бих те посъветвал да послушаш Бай Райдър, 1 година без колело е зле, но 40-50 години на патерици е още по-зле. Прави леки упраженийца, масажчета, папкай правилно и мисли позитивно.
[/quote]


... и да допълня: ако все пак караш някъде "леко и за разходка", гледай да не е с Наката ;). Достатъчно даунхилърска зараза си му навлякъл, щом ходите да спускате пътеки, по които после бутате нагоре ;). Ако обаче ти прихванеш от неговото разбиране за "леко каране, щот не съм във форма", никой ортопед няма да ти помогне. Виж аз чак къде трябваше да избягам, за да се спася!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот EmZo » Вто Мар 28, 2006 6:59 pm

Bikezilla, пожелавам ти скорошно оздравяване!
Съжалявам, че няма да може пак да се засичаме по пътеките на Паралелна Вселена! :bawling::boggled:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот chiMol » Вто Мар 28, 2006 7:32 pm

пожелавам ти бързо оздравяване......и намиране на кадърен лекар и мене преди вриме ме болеше каляното но след 3 месеца много леко каране и компреси се оправих но сега не си давам много зор че нещо и кръста зе да се обажда..... ЕГНот rulez
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот bikezilla » Вто Мар 28, 2006 8:30 pm

Благодаря за моралната подкрепа и за информацията.

Митак, стискането на палци надали ще помогне, но поне ме кара да се чуствам добре;). А Наката откакто ти му избяга е взел да става голям спускач , даже време си засича...

По въпроса за оставянето на колелото настрана за 1 година... Доколкото разбрах от четене/разпитване, противопоказано е да спирам активно спортуване по време на лечението. Може би това е грешката която направих при първия опит с "дона" - не спортувах достатъчно активно (веднъж седмично плуване, и я има - я няма един път на 2 седмици каране, и то основно спускане).
Ясно е, че ще трябва да намаля натоварването, но не мисля че ще е полезно да спирам изобщо.

Всъщност, точно затова търся >спортен< ортопед - не само да ми каже какво да пия, ами и какво да правя (какви упражнения/натоварвания, колко време, колко често).

Чета в други форуми препоръки за д-р Антони Георгиев, частна клиника "Св. Пантелеймон" ([url]http://www.sphospital.com/bg/index.html[/url])
Някакви впечатления относно тази клиника/доктор?

Както и името на д-р Мазнейков, впечатления/инфо?

Засега май ще се спра на д-р Хубенов, виждам му името в много новинарски статии за български спортисти.

Още инфо по въпрос ще приема с радост :о)
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот PtD » Вто Мар 28, 2006 8:55 pm

[quote="bikezilla"]
Засега май ще се спра на д-р Хубенов
[/quote]


Образ е голям :hbang2:, и е проверен, даже и в хирургическо отношение. Имай предвид, че доста често е в операционната, та може да се наложи да го почакаш, ако нямаш предварителна уговорка.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Вто Мар 28, 2006 9:08 pm

[quote="PtD"]
Бай Райдър
[/quote]


:boxing::lol:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот 21 » Вто Мар 28, 2006 9:10 pm

Ами преди 6 месеца ме оперираха в Горна Баня-казват,че там са най-добрите-имах счупено парче от таза и операцията е доста сложна и сега вече всичко си правя-тичам,ритам,карам колело,а имай впредвид,че съм с два пирона в крака.Според мен там е мястото,търси д-р Николай Димитров.
Успех;)
21
 
Мнения: 175
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 7:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Вто Мар 28, 2006 9:33 pm

[quote="bikerider"]
:boxing::lol:
[/quote]

:fight::baby::laugh:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот kagami » Вто Мар 28, 2006 10:01 pm

@bikezilla

Горкото! Дано да се оправиш бързо и без повече усложнения. И аз ти стискам палци!
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот GOA » Вто Мар 28, 2006 10:16 pm

[quote="bikerider"]

ех беее нямат край тия "специалисти"...

държа да ти кажа, че точно този проблем СЕ получава от КОЛОЕЗДЕНЕ. Хората са различни ако не знаеш. И освен това точно при каране с ниска седалка се получава доста често [color=red]ако човека не е спортувал в детството си[/color].
[/quote]

ех беее, верно нямат край тия...
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот batsandro » Вто Мар 28, 2006 11:40 pm

д-р Антони Георгиев за мен е много добър хирург,навремето ме оперираха с Хубенов двамата в една частна клиника,сега ако не се лъжа д-р Георгиев работи в Пирогов и в посочената от теб клиника.за мен тези двамата доктори са най-добри в БГ.специално за колена.ти решаваш.пожелавам скорошно оздравяване.
"Да запомните туй от мен - жена и дъжд да не ви отказват от планината!”
Аватар
batsandro
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 9:28 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта