техника на скокче от 3 до 5 стъпалца

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

техника на скокче от 3 до 5 стъпалца

Мнениеот NoNe » Чет Мар 09, 2006 3:49 pm

Значи погледнах в "често задавани" но точно това не видях да е засегнато...

Скокче на няколко съпала (80-90см.)
с ниска и с висока скорост, пердполагам че има разлика как е правилно да се метне?

Значи с умерена скорост го приближавам, след което правя нещо, като "половин" bunny (с леко вдигане на предницата) ;) и се опитвам да приземя първо на задна. Скромният ми опит до сега сякаш показва:
1. Ако закъснея с "бънито", кормилото изведнъж "пропада", като веднъж го бях изтървал така... не искам да се повтаря :B):
2. Ако се приземя на две гуми едновременно сякаш е по-меко?
3. и ако все пак трябва да приземявам на задна ;) как би следвало? да вдигам предницата (кормилото) или да избутвам задницата (педалите)?
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Чет Мар 09, 2006 3:59 pm

Чета заглавие "техника на скокче на 3 до 5 стъпалца" и си мисля, че тука ще става въпрос за качване на стъпалата с ollie/bunnyhop... (все пак има разлика м/у скок на и скок ОТ, както трябва да е в случая)... а то какво се оказва, че за някакви аграрщини to flat ставало дума ;) :D :rofl:
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот spirit » Чет Мар 09, 2006 4:01 pm

По мое лично мнение през каквто и да е скок се скача с максимална скорост и аз поне призамявам или и на двете или на предна.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Чет Мар 09, 2006 4:01 pm

Аз правя нещо като "оли".А когато летя вече,за да падна на задна просто изнасям теглото към задницата.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот NoNe » Чет Мар 09, 2006 4:03 pm

е 5 съпала искам да видя този дето ще ги скочи ;) предвид както височината, така и разтоянието...

Едит: като се замисля... не че не може, но е спек
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nazgull » Чет Мар 09, 2006 4:10 pm

Отиди на НДК и ще видиш как не 5, а доста повече се скачат.
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NoNe » Чет Мар 09, 2006 4:22 pm

Колко повече бе братче? 10 ли? То на НДК толкова стъпала няма. има и разлика от стъпало до стъпало и НДК не ми е стандарт. Аде здраве да е...
мен не ми е за друго, а малкото скокче "to flat" е едно ежедневно изпълнение в градски условия, без да имаш за цел да го правиш специално (освен ако не слизате и не си бутате колелото по стъпалцата ;) ) но както в 90% от случите получих отговор на въпроса, къде да отида... какво да гледам и как разбираш ли това дето питам са "аграрщини"...
Кефят ме лапетата дето катерят разни неща, но не е за мен това...

Едит: (+)
на задна, на предна, на двете... бързо ли, бавно ли... яснота никаква, всеки го прави както си реши. И аз за това пътям тези дето ги катерят тези 5 стъпала, да ми кажат как е най правилно да ги метна в обратната посока, щото би следвало да са доста по в час? нали?
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Чет Мар 09, 2006 4:23 pm

На НДК са толкоз 5-6-7, сега нямам точно спомен колко точно, но повечето, които карат street в София ги качват, по-добрите продължават на manual след това ;)

<автореклама> Каня те някой хубав сух ден лично да демoнстрирам :P </автореклама>

ЕДИТ: ето по темата: личният ми опит показва, че:
за малки дропчета на равно е по-добре с 2те гуми;
за по-големи на равно първо задната;
за такива с попивка двете едновременно или съвсем леко първо предната.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NoNe » Чет Мар 09, 2006 4:34 pm

аде понеже си прав, едитнах заглавието на темата (на -> от) за да не стават грешки
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот spirit » Чет Мар 09, 2006 4:50 pm

@afterburner

"за по-големи на равно първо задната"
Не се заяждам но да питам ако дропе е голям ниама ли да се по лучи камшичен удар ако приземиш на задна ,следователно да си преебеш вилката.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот caspar » Чет Мар 09, 2006 5:07 pm

[quote="NoNe"]

Едит: като се замисля... не че не може, но е спек
[/quote]

Леле, такъв спек е, че вече се чудя дали да мятам бордюрите, че току виж съм направил човка.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Чет Мар 09, 2006 5:18 pm

[quote="spirit"]

@afterburner

"за по-големи на равно първо задната"
Не се заяждам но да питам ако дропе е голям ниама ли да се по лучи камшичен удар ако приземиш на задна ,следователно да си преебеш вилката.
[/quote]


Може и да греша разбира се, но ако си с мека рамка (с каквато според мен единствено би трябвало да се правят такива неща.. не че съм фен на каквито и да е дропове на равно) и кацнеш с изнесена тежест назад предоставяш достатъчно време на окачването и краката ти да поемат част от енергията на удара преди предницата да удари земята. Важното е не просто да кацнеш с колелото под ъгъл спрямо земята, така че да е по-високо предницата, а и тежестта да ти е над задната ос, за да не се получи точно този камшичен удар. Разбира се, за да правиш наистина големи неща трябва много добре да си познаваш възможностите, на теб и на колелото, а не просто да си се кръстил Shady ;)
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NoNe » Чет Мар 09, 2006 5:20 pm

[quote="caspar"]


Леле, такъв спек е, че вече се чудя дали да мятам бордюрите, че току виж съм направил човка.
[/quote]

яко взе да ми писва от подобно отношение. Гледам ти сега сайта... ок фен си
и не мога да разбера какво изобщо четеш тема за скок[b]ЧЕ[/b] [b]ОТ[/b] 3 до 5 стъпала и се произнасяш? Нащо не ти стана ясно ли?... или реши, че може случайно да съм имал предвид скокче от 3-4 метра (или етажа... щото това - 1 метър... някаква грешка трябва да е).За какво изобщо си губиш времето...
Да направим ако искате горна и долна "камара" (ударението върху първото "а") и да си спестим презрението...
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот spirit » Чет Мар 09, 2006 5:26 pm

@afterburner
:offtopic:
Абе Shady намери ли си 4-метровия дроп в София ?
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Чет Мар 09, 2006 5:37 pm

NoNe, caspar, вие просто нe се разбрахте. Първият като каза спек имаше предвид за скачане на 4-5 стъпала нагоре, т.е. с оли, а пък вторият разбра скачането им надолу. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот GothicSpirit » Чет Мар 09, 2006 5:39 pm

мда Shady намери по мои спомени даже и 5м дроп и го метна:D
GothicSpirit
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1155
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 8:18 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот spirit » Чет Мар 09, 2006 5:52 pm

[quote="GothicSpirit"]

мда Shady намери по мои спомени даже и 5м дроп и го метна:D
[/quote]


И после го събрахте в торбичка или оцеля?
А и между другото каде е тоя дроп.
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nazgull » Чет Мар 09, 2006 5:56 pm

На Младост2. Скочи си го- има тема и клип.
Стига сега с офтопиците и нека някой отговори като хората на въпроса :beer:
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Чет Мар 09, 2006 5:59 pm

[quote="spirit"]

[quote="GothicSpirit"]

мда Shady намери по мои спомени даже и 5м дроп и го метна:D
[/quote]


И после го събрахте в торбичка или оцеля?
А и между другото каде е тоя дроп.
[/quote]

Ааа.. в Младост 2 .. НИЩО МИ НЯМА... и т.н....
А за стълбите... ми... давай скачай :) Само скорост ти трябва и падане с 2те гуми ... Сега това никой неможе да те научи.. сам трябва да се научиш...Тука може да ти се каже как става... Пък после пробвай трансфери(stair gaps) :D
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот caspar » Чет Мар 09, 2006 6:02 pm

[quote="NoNe"]

[quote="caspar"]


Леле, такъв спек е, че вече се чудя дали да мятам бордюрите, че току виж съм направил човка.
[/quote]

яко взе да ми писва от подобно отношение. Гледам ти сега сайта... ок фен си
и не мога да разбера какво изобщо четеш тема за скок[b]ЧЕ[/b] [b]ОТ[/b] 3 до 5 стъпала и се произнасяш? Нащо не ти стана ясно ли?... или реши, че може случайно да съм имал предвид скокче от 3-4 метра (или етажа... щото това - 1 метър... някаква грешка трябва да е).За какво изобщо си губиш времето...
Да направим ако искате горна и долна "камара" (ударението върху първото "а") и да си спестим презрението...
[/quote]

Само се ебавам да става майтап, нищо лично.
:beer:
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Чет Мар 09, 2006 6:04 pm

Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот bikerider » Пет Мар 10, 2006 9:04 am

мен пък най ма кефи да направя голямо оли преди стълбите и да ги ползвам за попивка...

drop to flat sux dude... :finger:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NoNe » Пет Мар 10, 2006 12:51 pm

[quote="afterburner"]


Може и да греша разбира се, но ако си с мека рамка (с каквато според мен единствено би трябвало да се правят такива неща...
[/quote]


М-да... сигурно има съществено значение, щото аз съм с твърдак (1-2 инча по-голям от нужното) и със супер вилка ZOOM с 5см. ход. Приземяването на задна се усеща доста неприятно и твърдо когато падне и вилката. Пробвал съм да я "пусна" по-бавно, но не ми се получава. Не знам дали е правилно да се нарече "камшичен удар" ама нещо подобно се получва...
Приземяването на предна е сравнително меко но с 5см. ход на ZOOM e плашещо ;) (Мамка му днес стрябваше да ми е дошла новата вилка :V:...)

абе тренинг му е майката... идеята ми беше за тези "градските", щото ако се е пробвал човек да прави нещо такова, разбира , че изобщо не е лесно, въпреки че от страни може да изглежда "леко"... т.е. "лекото" отскачане... "мазното" приземяване, са въпрос на техника. Мен не ми е цел да правя номера или да скачам от няколко метра. ;) 1 метърче ми стига, ама да е с [u]финес[/u]

[b]@caspar:[/b] Действително е станала обърквация и се извинявам за това , че малко си изпуснах нервите...
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Мар 10, 2006 1:09 pm

Бах.Техниката да скочиш 3-5 стъпала е същата като да скокнеш от бордюр или от 8-10 стъпала.
Фажното е да не се метнеш като торба с картофи.
Пък и за кво ви е да скоквате ту флаТ ин дъ фърст плейс?То си яко лейм.
Байкрайдър ви го е предложил най-добрия вариант.Дърпате оли преди стълбите и им влизате като на попиФка.Деа,колкото по-малко флатвате,толкоз по-добре.
Другото е ако има два реда стълби,разделени от една площадка.Естествено можете само ги спуснете,може да влезете на първия ред с оли,а втория му влезете газейки.Ама щот гледам искате се аграрите,най-добре скоквате първия ред,прелитайки площадката,и приземявайки на втория ред.За туй пък Шейдито спомена.

Абе тФа което се опитвам да кажа е,че винаги когато можете да избегнете да флатите нещо,еми възползвайте се.Стига с това целенасочено флатене.

П.п. а ако все пак флата е нейзбеже,туй дето афтера го е казал си важи,колкото по-висок е туфлека...упс,ту флета,изнасяте се назад и първо със задна гума,като не оставяте предната да се фрасне в земята.А дето си имате попифки,гледате с двете едновременно,или първо с предна,ако попифката е мноу мазна.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nazgull » Пет Мар 10, 2006 1:19 pm

[quote="Metal_Psycho"]

Бах.Техниката да скочиш 3-5 стъпала е същата като да скокнеш от бордюр или от 8-10 стъпала.
Фажното е да не се метнеш като торба с картофи.
Пък и за кво ви е да скоквате ту флаТ ин дъ фърст плейс?То си яко лейм.
Байкрайдър ви го е предложил най-добрия вариант.Дърпате оли преди стълбите и им влизате като на попиФка.Деа,колкото по-малко флатвате,толкоз по-добре.
Другото е ако има два реда стълби,разделени от една площадка.Естествено можете само ги спуснете,може да влезете на първия ред с оли,а втория му влезете газейки.Ама щот гледам искате се аграрите,най-добре скоквате първия ред,прелитайки площадката,и приземявайки на втория ред.За туй пък Шейдито спомена.

Абе тФа което се опитвам да кажа е,че винаги когато можете да избегнете да флатите нещо,еми възползвайте се.Стига с това целенасочено флатене.

П.п. а ако все пак флата е нейзбеже,туй дето афтера го е казал си важи,колкото по-висок е туфлека...упс,ту флета,изнасяте се назад и първо със задна гума,като не оставяте предната да се фрасне в земята.А дето си имате попифки,гледате с двете едновременно,или първо с предна,ако попифката е мноу мазна.
[/quote]

:thumb::clap:
Ето това е истината
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dulbokia » Пет Мар 10, 2006 1:36 pm

Да първо на задна и ако е от повече от 2 метра с хардтейл и от камшичния удар вилката на какво ще стане ? (Не визирам вилки над 400лв примерно).

Две гуми и толкова... Виждал съм как удебелена двукоронна вилка от 1 скок се ... откъсна с лекота , защото пича реши да приземи на попивката на задна. Толкова му беше с мекото приземяване :)
Колкото повече карам... толкова повече ми се кара.
Изображение
Аватар
dulbokia
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Мар 10, 2006 1:47 pm

[quote="dulbokia"]

Да първо на задна и ако е от повече от 2 метра с хардтейл и от камшичния удар вилката на какво ще стане ? (Не визирам вилки над 400лв примерно).

Две гуми и толкова... Виждал съм как удебелена двукоронна вилка от 1 скок се ... откъсна с лекота , защото пича реши да приземи на попивката на задна. Толкова му беше с мекото приземяване :)
[/quote]


Въй майкоооуууу.Колко ора на писахме,само ту флат(без ПОПИФФФФКи) съ скача на задна,като НЕ и даваш на предницата са фльосне от камшичния удар.
А,че си фидел некой си откъсне филицата нищу незначи.Пък и от писанието ти излиза,че се е приземил на ПОПИВКА на задна гума,а туй е в голяма част от случайто дибилно.

Абе скачайте си как си знаете.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nazgull » Пет Мар 10, 2006 2:06 pm

аз низнаъ и нимоа скачкм. Аз съ метъм
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dulbokia » Пет Мар 10, 2006 2:32 pm

Да и го направи с доста здрава вилка.
Аз на флат си приземявам най-често или на две гуми или първо задната, но под много малък ъгъл и камшичен удар почти няма.
Колкото повече карам... толкова повече ми се кара.
Изображение
Аватар
dulbokia
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Пет Мар 10, 2006 2:38 pm

Абе, я мене като начинаещ дроБер да ме светнете аджеба защо на задната да е по-добре отколкото и на двете?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта