един вьпрос

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

един вьпрос

Мнениеот cichlidi » Чет Фев 23, 2006 12:56 pm

Искам да задам един важен за мен въпрос, макар да ви се стори безсмислен. Защо всички които карат колела за спускане имат само по един венец 3-ти отпред и защо се слага водача.
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Чет Фев 23, 2006 1:12 pm

Такаа, моля никой да не отговаря по темата, преди да чуем предположението на cichlidi ;)

cichlidi, въпросът не е безсмислен, но не е и никак труден. Отговорът е съвсем логичен, така че понапъни се малко и кажи защо според теб е така? Ако сгрешиш, ще се намери някой да ти обясни. Хайде да видим! :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот cichlidi » Чет Фев 23, 2006 5:58 pm

Значи според мен оставате на един венец за да сложити водач да не ви пада веригата. Това е моето мнение
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Чет Фев 23, 2006 6:05 pm

Точно така, за надолу обикновено средният и малкият венци не са нужни, а пък без тях е много по-лесно да се измисли хубава система за обтягане на веригата и предпазване на единствения останал преден венец.
Надявам се да не останеш с лошо впечатление от репликата ми, исках само да те подтикна сам да го измислиш, щото мисленето трябва да се насърчава ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот cichlidi » Чет Фев 23, 2006 6:30 pm

А ако си остана с три венеца и несложа водач фатално ли е. Питам защото аз съм още начинаещ спускач. А ако остана на третата плоча на тези курбели които са на новата бомба и сложа някакъв водач, а ако несложа водач какво ще стане. Питам защото неискам да си копувам нови курбели с една плочо, защото трябва да са скъпи пък аз както казах съм начинаещ и все още не ми трябват първокласни части
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Чет Фев 23, 2006 6:42 pm

Няма нужда да сменяш курбелите, просто махни два от венците и остави средния или най-големия венец. Но това има смисъл да го правиш само ако решиш да слагаш водач/обтегач за веригата и/или предпазна плоча за венеца, иначе защо да губиш възможността да ползваш останалите предавки.
Ако не сложиш водач/обтегач за веригата, ще пада по-често, при което може да се заклещва гадно и да се криви...абе неприятни истории. Ако не сложиш предпазна плоча (bashring) големият ти венец ще губи зъби при всеки удар.
Ако ще караш само надолу, започвай да събираш пари за споменатите джаджи :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот cichlidi » Чет Фев 23, 2006 6:52 pm

Благодаря ти. Мисля да остана само на трети и да сложа водач (за водача няма да давам пари баща ми работи с машини с помоща на които може да направи точно такъв какъвто мога да си закупя)а за башгарда видях идин на шимано но незнам за коя плоча е (ще питам баща ми дали ще може да я направи)
Аватар
cichlidi
 
Мнения: 863
Рейтинг: 1963
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Чет Фев 23, 2006 7:44 pm

ако баща ти може да направи водач, ще може да направи и башгард, 100% :beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта