BAD bike

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

BAD bike

Мнениеот axelmax » Вто Фев 14, 2006 12:53 pm

"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Admin » Вто Фев 14, 2006 1:42 pm

Във всяко стадо има и черни овци...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот spinsession » Сря Фев 15, 2006 6:13 pm

:rofl::rofl::rofl: Абе тоя да не го е хванал мензис по време на климактериума та така се дразни на разни колеги?!?!?!?!?
Ей такива парчета ми отправят заплахи на витоша
че ще опънат въжета между дърветата по пътеките! да не сме можели да караме!!!:O:skull:
****LEKSUTAN PO DEFAULT****
Аватар
spinsession
 
Мнения: 309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 2:20 pm

Мнениеот PtD » Сря Фев 15, 2006 7:12 pm

[quote="spinsession"]

:rofl::rofl::rofl: Абе тоя да не го е хванал мензис по време на климактериума та така се дразни на разни колеги?!?!?!?!?
[/quote]


Чакай да ти дойда у вас, да ти натроша чиниите, да ти омажа стените с л..на, да ти се из**** на средата на хола, пък да видим няма ли да те хване и тебе мензис по време на климактериума. :evil:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот velco » Чет Фев 16, 2006 12:57 pm

:dunno: Велко прост и не разбира ...

Тоя педерунгел още малко и ще иска и да стерилизира пътеките, че и плочки да сложи, и бордюрчета, и лехички с цветенца, и ...

Аве, нали това е планина, бе, предполага се да е диво, кат искаш цивилизация и урбанизация, хОди си в кварталната градинка!
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Фев 16, 2006 1:02 pm

@ velco

To тва убаво, ама като се юрнат говедата и почнат вкупом да газат, орат, тъпчат и мърлят наред, оно и планината че стане на една ГОЛЕМА и ДОБРЕ ОСРАНА кварталната градинка...

Требе да се тури ред некакоф!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Чет Фев 16, 2006 1:36 pm

И в случая човекът е напълно в правото да се ядосва, защото редът е турен (под формата на забрани), обаче някои не го спазват. Доколкото знам в Щатите проблемът с достъпа до пътеките е много изострен, но погазването на подобни забрани не работи за подобряване на положението - нито там, нито в други, по-малко проблемни места по света. Освен това е въпрос на елементарна грижа за природата да не се кара по твърде размекнати почви, защото тогава се увреждат най-много. За съжаление мнозина не могат или не искат да го проумеят.
Така че в случая за мен споменатите колоездачи са много криви. :(!:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Jacket » Чет Фев 16, 2006 2:20 pm

Ааа Любо, айде да не извадя сега кирливите ни ризи (и снимки) как сме газили из Плана в кал до ушите :spin:
Хубаво е да има контрол, но една типично човешка черта е нещата да се преувеличават. Какво точно пречи на една [u]пътека[/u] да се поразрови малко? След това с времето нещата отново си идват на мястото.
Виж за суркане през полето при кално време съм съгласен да се мъмри...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Фев 16, 2006 2:44 pm

[quote]Какво точно пречи на една [u]пътека[/u] да се поразрови малко[/quote]


Ааа, нищо... Само дето след като я поразроват 50-60 глигана, почва да мяза не на пътека, а първо на вада, а после и на дере...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Фев 16, 2006 2:46 pm

Ама вие какво искате? Ем байк индустрията да процъфтява, ем масовия пишман-байкър да се чуди къде да се вози?
Щото нали индустрията като цяло се цели в точно в пишман-байкърите... вари ги, печи ги, те са кралете на пазара, те определят какво се търси (след малка помощ от рекламните отдели на производителите естествено).

profit margins... :dunno:

Edit:
кой може да опази ВСИЧКИ пътеки от ВСИЧКИ пишман-байкъри??? този подход е очевидно, че не работи, докато съзнанието на хората се промива от рекламите, а не се споменава и думичка за отговорност за природата. Все пак съвременния консуматор не обича да му се казва какво да прави, той иска да му се даде сега, веднага нещото в ръцете за да го изконсумира, а не да спазва правила при консумацията. Нали си е платил, са кви са тия ограничения, тука нема да карам, там ще карам...

Има дълбоко противоречие и сметката разбира се я плаща природата. Мисля, че не може да става дума за ограничителни мерки, по-скоро трябват образователни и превантивни мерки, но трябва да се намери кой и с какво да ги осъществява. От което реално няма да има полза, докато опазването на природата не стане бизнес (Edit: и то не охранителен).
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Чет Фев 16, 2006 3:08 pm

[quote="Jacket"]

Ааа Любо, айде да не извадя сега кирливите ни ризи (и снимки) как сме газили из Плана в кал до ушите :spin:[/quote]


Вади де, да видим ;)
В Плана има предимно черни пътища, повечето от тях с песъчлива почва, която като се намокри дори е по-твърда от обикновено. Също така има някои вечно кални места в дъното на долчинки, но пак за черни пътища говорим, където нашето присъствие е направо незабележимо в сравнение с 20 сантиметровите коловози от джипове и камиони. Разбира се, има и няколко пътеки, които в интерес на истината трудно се размекват заради характера на почвата, но аз и не съм ги карал в дъждовно време (освен може би ако дъждът не ме е заварил в планината, не помня). Ако пък говориш за онова каране от Бистрица до Кокялане, при което бяхме събрали толкова кал, че колелата спряха да се движат, не забравяй, че това стана пак на черен път и причината беше грешка в преценката - беше си почти зима, но денят беше слънчев, склонът южен и замръзналата през нощта глинеста земя се беше "разтопила". Във всеки случай това се отнасяше за черния път, после пътеката надолу си беше твърда, че даже и скреж имаше.
Освен това пропускаш един много важен момент. В дадения линк става дума за каране по пътеки, където това е ЗАБРАНЕНО! У нас, за щастие, все още няма такива (или са рядкост), но ако искаме и в бъдеще да е така, всички трябва да се отнасяме с повече внимание към начина си на каране и как той се отразява на пътеките. В началото на март ще публикувам статия по въпроса (готова е отдавна) с няколко правила, които са общоприети в световен мащаб, но не е трудно за никой мислещ човек и сам да се сети какво не трябва да прави :8D:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Чет Фев 16, 2006 5:00 pm

[quote="bikerider"]


кой може да опази ВСИЧКИ пътеки от ВСИЧКИ пишман-байкъри???
[/quote]


Аз. Но трябва да ме снабдите с далекобойна снайперска карабина и пари за самолетни билети. :evil:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Чет Фев 16, 2006 5:19 pm

[quote="PtD"]
Аз. Но трябва да ме снабдите с далекобойна снайперска карабина и пари за самолетни билети. :evil:
[/quote]


А като се умориш да стреляш, а?
Не, не никакви такива човешки фактори - GPS чип в гъ*а на всеки байкър, шпионски сателити с 30см разделителна способност и мрежа от морско-базирани единици за бързо ритане на задници с лазерен прицел :evil:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Чет Фев 16, 2006 7:04 pm

[quote="bikerider"]
Не, не никакви такива човешки фактори - GPS чип в гъ*а
[/quote]


Ми аз пък тогава няма пък да карам колело! :dunno:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Чет Фев 16, 2006 7:29 pm

добре де - в рамката :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот sss » Пет Фев 17, 2006 9:27 am

А ний тук в СТЗ се чудим защо по пътекъте има напречно поставени борови трупи:dunno::eek3:Почти всеки път като караме ги разкарваме далеко от трасетата:irked:ама някой упорито си ги връща:nono:И то все на най-скоростните участъци ги закопава:xx(:
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пет Фев 17, 2006 12:00 pm

[quote="sss"]

А ний тук в СТЗ се чудим защо по пътекъте има напречно поставени борови трупи:dunno::eek3:Почти всеки път като караме ги разкарваме далеко от трасетата:irked:ама някой упорито си ги връща:nono:И то все на най-скоростните участъци ги закопава:xx(:
[/quote]


На тоз човек ръка трябва да му целувате - той се грижи за вашата добра форма, за вашата техничност и за поддържане на непрекъснато внимание. Ако бях на ваше място, щях да си го наема като треньор!

:^:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот axelmax » Пет Фев 17, 2006 2:11 pm

[quote="spinsession"]

:rofl::rofl::rofl: Абе тоя да не го е хванал мензис по време на климактериума та така се дразни на разни колеги?!?!?!?!?
Ей такива парчета ми отправят заплахи на витоша
че ще опънат въжета между дърветата по пътеките! да не сме можели да караме!!!:O:skull:
[/quote]


оби4аш ли да караш по коловози??:asshole:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта