Важна тема: online магазини и интернет пазаруване

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Важна тема: online магазини и интернет пазаруване

Мнениеот Admin » Вто Фев 07, 2006 10:08 am

Тъй като непрекъснато възникват въпроси от типа "Кажете някакъв online магазин?", "Как става пазаруването през интернет?", "Колко ще ми излезе доставката?" и други подобни. В ЧЗВ има достатъчно теми по въпроса, така че преди да пишете в настоящата, прочетете всичко това (без да си пестите времето):

Пазаруване през интернет:
Май не е зле, а?
Докато скучаех...
Съпоставка
онлайн магазин за байкове има доста неща
Доставка
Пазаруване на старо от чужбина
kak da si kupq 4asti po internet
Покупки от eBay.com
Marzocchi i DRAGOMIR
usa magazin
UK online магазин
www.webshop.bg поръчка от USA
Споделяне на опит от Ибей , и регистрация в PayPal.
Най сетне - PayPal и в България
ChainReactionCycles.com внимавайте в каква валута пазарувате


Мита и такси при внос:
Доставка от САЩ
Оскъпяване при внос от чужбина
USA > BG(prenos na bike)
такси при внос
Marzocchi i DRAGOMIR
#163;49.99 - колко лева е това?
Mita i taksi
Online magazini

След това, ако случайно имате някакви въпроси, на които не е отговорено там, задайте ги в тази тема и никъде другаде!
Внимание, темата е предназначена само за обсъждане на принципни въпроси, свързани с онлайн пазаруването, както и на конкретни въпроси за отделни онлайн магазини, свързани с плащането, доставката и т.н. Но темата не е предназначена за обсъждане на конкретни продукти, предлагани в един или друг магазин, така че подобни постове ще бъдат трити или местени!
Последна промяна Admin на Вто Окт 30, 2007 3:02 pm, променена общо 4 пъти
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот azzzyo » Вто Фев 07, 2006 12:32 pm

Темата е много интересна ,ама искам да попитам нещо.Има ли некои човек примерно от София които да да внася баикове и да ги разпространяжа на черно(в смисал да не е в магазин,и да е по ефтино от магазините в БГ.).Ако некой знае нещо не да напи6е по ред-два.

Благодаря ви предварително!!!
Skype : vaseto89
Аватар
azzzyo
 
Мнения: 343
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Сря Апр 06, 2005 8:39 pm
Местоположение: Zlatitza Rulezz

Мнениеот bluskanie » Вто Фев 07, 2006 1:10 pm

www.webshop.bg - [size=134][color=red]НЕ Е АКТУАЛЕН[/color][/size]
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Admin » Съб Фев 18, 2006 8:55 pm

Nymphetamine написа:За eBay...

Прочетох тази тема в ЧЗВ, но не намерих отговор на въпросите, които ме интересуват. А те са:
На първо място, задължително ли е да имам кредитна карта за да се регистрирам? Нашите имат дебитни, но те мисля не вършат работа в такива случаи.
Второ: По какъв начин става доставката в най-общи линии, извождайки от обявената цена за доставка и дали тя важи само за територията на стрната на продавача?
Трето: Възможни прецаквации... най-вече с доставката, тъй като не ми се занимава с наддавания, все пак има и стоки от тип "Buy now".
Ако има запознати, вече пазарували от там и с кредитни карти, дали биха били съгласни да окажат помощта си за пазаруване? Например ако сте от САЩ или Обедненото Кралство, да получите стоката и да ми я пратите за моя сметка по най-евтиния куриер? Възможно ли е да стане така?
Последна промяна Admin на Вто Яну 30, 2007 10:14 am, променена общо 1 път
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Съб Фев 18, 2006 9:02 pm

Опс! Извинявам се, пропуснал съм тази тема и за това пуснах нова, Благодаря на Админа. :P
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот ddl » Нед Фев 19, 2006 1:09 pm

Онлайн магазини:
[url]http://www.chainreactioncycles.com/[/url]
[url]http://www.jensonusa.com/[/url]много добър
[url]http://www.beyondbikes.com/[/url](за мен най-добрия)
[url]https://www.bike24.net/[/url]
[url]http://www.greenfishsports.com/[/url]
[url]http://www.cambriabike.com/[/url]
Изображение
ddl
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 8:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Нед Фев 19, 2006 1:51 pm

[quote="ddl"]
[url]http://www.beyondbikes.com/[/url](за мен най-добрия)
[/quote]


И най-скъия...
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот RaveUnit » Нед Фев 19, 2006 3:17 pm

добре де коте, как можа да наблъскаш инфо от преди 2 години точно в тая тема ?!?
да взема да измъдря една статия поне някакъв начален ориентир да има за _сегашното_ състояние ?
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот Nymphetamine » Съб Фев 25, 2006 1:04 pm

Някой с някаква информация за eBay.com?
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот RaveUnit » Нед Фев 26, 2006 1:05 am

http://stores.ebay.com/CYCLE4LESSCOM
приема плащане през WesternUnion, праща gift в поносими срокове през USPS
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот Admin » Вто Яну 30, 2007 7:28 pm

FasTmaN написа:Хора трябва ми Италиянски или Гръцки сайт за колела (e-shop) защото сигурно от там ще си взимам колело и ми трябва да разбера как седат нещата :)

Пиша тук защото не можах да намера в Google
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Krismars » Чет Фев 01, 2007 7:02 pm

не знам дали мнението ми е за тука, но дали може да се намери тази рамка в БГ http://www.universalcycles.com/shopping ... egory=3131 или трябва да се купи от е-шоп и трябва ли да се плаща мито на границата ако се поръча от Европейски сайт
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Ozzie » Чет Фев 01, 2007 7:40 pm

Ако я купиш от електронен магазин от ЕС мито няма да плащаш. Също и ДДС (май). :agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот karuzo » Чет Фев 01, 2007 8:37 pm

От ЕС, к'вото е плащал или не плащал досега, ще плаща или не плаща и занапред...(май)
Това е текстови блок, който може да бъде прикачан в края на съобщенията, които пускате.
Аватар
karuzo
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 8:21 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Фев 02, 2007 10:51 am

Не мога да разбера мързела на някои хора да натиснат пет клавиша и да намерят моментално темите, в които е разисквано това...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Мъро » Пет Фев 02, 2007 11:46 am

Ozzie написа:Ако я купиш от електронен магазин от ЕС мито няма да плащаш. Също и ДДС (май). :agree:


ДДС (VAT) ще платиш, но този данък ще ти е спрямо страната, от която купуваш продукта. Сиреч, по-ниска ще ти е VAT-а, ако го платиш в чужбина, а не тук.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот stroker » Нед Сеп 16, 2007 10:52 pm

Бихте ли ми казалаи друг онлайн магазин от ЕС(може и руски ако е далавера :) ) освен http://www.chainreactioncycles.com/ !Трябва ми основно за покупка на рамка.Благодаря!
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Сеп 16, 2007 11:02 pm

Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот spirit » Пон Сеп 17, 2007 9:29 am

HepBeH_XaMcTep написа:www.bikestore.cc

Пазарувал ли си от там ?
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот stroker » Чет Сеп 20, 2007 11:58 am

Мислих,четох,гледах и установих че просто в www.ebay.com има страшни рамки на супер цени,но проблема е с обмитяване ддс и тем подобни.Прочетох за варянта човек от САЩ да ти я ипрати,добре де но аз нямам такъв човек и искам да питам нещо:
Seller-ите които ship-ват до БГ за рамка искат между 50-80$(наи често чрез USPS).Възможно ли е при уговорка с тях да се напише че пратката е подарък,second hand,фиктивна цена(100$ да кажем) и тн(кое е най изгодно незнам) и по такъв начин да се избегне обмитяване,ДДС и тем подобни?
Срещнах поне няколко seller-a които изрично бяха посочили че при international shipping могат да пратят пратката :" as a gift".По този начин ще се спести shippinga до адреса в САЩ(ако бъде варянта с човек в САЩ)
Има ли нещо вярно в разсъжденията ми или да спра с илюзиите?
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот imbecile » Чет Сеп 20, 2007 12:21 pm

stroker написа:Мислих,четох,гледах и установих че просто в www.ebay.com има страшни рамки на супер цени,но проблема е с обмитяване ддс и тем подобни.Прочетох за варянта човек от САЩ да ти я ипрати,добре де но аз нямам такъв човек и искам да питам нещо:
Seller-ите които ship-ват до БГ за рамка искат между 50-80$(наи често чрез USPS).Възможно ли е при уговорка с тях да се напише че пратката е подарък,second hand,фиктивна цена(100$ да кажем) и тн(кое е най изгодно незнам) и по такъв начин да се избегне обмитяване,ДДС и тем подобни?
Срещнах поне няколко seller-a които изрично бяха посочили че при international shipping могат да пратят пратката :" as a gift".По този начин ще се спести shippinga до адреса в САЩ(ако бъде варянта с човек в САЩ)
Има ли нещо вярно в разсъжденията ми или да спра с илюзиите?


Аз си купих вилката от ebay (не от ebay магазин, а от човек) преди 5-6 месеца и помолих пича да я декларира на стойност 100$. Признавам, не знам изобщо как стои въпроса с обмитяването и прочие и това беше просто превантивна мярка. На практика платих само 4лв. за да си я взема от митницата :)
In the quiet words of the Virgin Mary.... come again?
Аватар
imbecile
 
Мнения: 309
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:50 pm
Местоположение: с.Казичене

Мнениеот jivkonik » Чет Сеп 20, 2007 12:32 pm

stroker написа:Мислих,четох,гледах и установих че просто в www.ebay.com има страшни рамки на супер цени,но проблема е с обмитяване ддс и тем подобни.Прочетох за варянта човек от САЩ да ти я ипрати,добре де но аз нямам такъв човек и искам да питам нещо:
Seller-ите които ship-ват до БГ за рамка искат между 50-80$(наи често чрез USPS).Възможно ли е при уговорка с тях да се напише че пратката е подарък,second hand,фиктивна цена(100$ да кажем) и тн(кое е най изгодно незнам) и по такъв начин да се избегне обмитяване,ДДС и тем подобни?
Срещнах поне няколко seller-a които изрично бяха посочили че при international shipping могат да пратят пратката :" as a gift".По този начин ще се спести shippinga до адреса в САЩ(ако бъде варинта с човек в САЩ)
Има ли нещо вярно в разсъжденията ми или да спра с илюзиите?

Да, могат, някои са склонни на това, други не - опасяват се от данъчни проблеми в САЩ, поне така пишат.
АЗ така си доставих рамката от САЩ покупка от е-бей, но я пратих до сестра ми там и тя ми я препрати до тук. Обяви я за "втора употреба рамка" на стойност $80, доставката ми излезе $ 57 по USPS експресната услуга (за 5 календарни дни беше при мен). Риска е - ако изчезне ти възстановяват тази обявена сума само, което възпира и пращащите да слагат занижени цени, защото после ти от тях ще си искаш възстановяване на цялата стойност (при кражба в пощите изпращача си търси правата за пратката). Имай в предвид, че от известно време насам (година може би) USPS съкратиха драматично размера на пратките за презокеанско пращане. Моята рамка сестра ми я разглоби (мека рамка) и на части ми я прати в един пакет, но задницата обърната навътре за да влезем в максималния размер.
Максималния размер се изчислява така:
2х ширина + 2х височина + дължина на пакета да не е по-голямо от 79 инча. За неразглобената рамка по тази формула излизаше 90 инча!!!
От тази година има занижаване на прага на стойността за необмитяеми стоки - вече е 25 евро, т.е. на всичко над тази стойност дължиш мито и ДДС. НО не издребняват явно по митницата, доста неща минават без разправии и плащания, за единични пратки и особено за употребявани неща не правят проблем. (е никога не е късно да се заядат точно с твоята пратка, но на 100 долара обявена цена и да ти сложат мито 6-8% и после ДДС не е болка за умиране)
Имайки тези неща в предвид гледай и какъв е продавача, рейтинг и т.н. да не стане някоя грешка после! Успех! :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот stroker » Чет Сеп 20, 2007 1:11 pm

jivkonik написа:
stroker написа:Мислих,четох,гледах и установих че просто в www.ebay.com има страшни рамки на супер цени,но проблема е с обмитяване ддс и тем подобни.Прочетох за варянта човек от САЩ да ти я ипрати,добре де но аз нямам такъв човек и искам да питам нещо:
Seller-ите които ship-ват до БГ за рамка искат между 50-80$(наи често чрез USPS).Възможно ли е при уговорка с тях да се напише че пратката е подарък,second hand,фиктивна цена(100$ да кажем) и тн(кое е най изгодно незнам) и по такъв начин да се избегне обмитяване,ДДС и тем подобни?
Срещнах поне няколко seller-a които изрично бяха посочили че при international shipping могат да пратят пратката :" as a gift".По този начин ще се спести shippinga до адреса в САЩ(ако бъде варинта с човек в САЩ)
Има ли нещо вярно в разсъжденията ми или да спра с илюзиите?

Да, могат, някои са склонни на това, други не - опасяват се от данъчни проблеми в САЩ, поне така пишат.
АЗ така си доставих рамката от САЩ покупка от е-бей, но я пратих до сестра ми там и тя ми я препрати до тук. Обяви я за "втора употреба рамка" на стойност $80, доставката ми излезе $ 57 по USPS експресната услуга (за 5 календарни дни беше при мен). Риска е - ако изчезне ти възстановяват тази обявена сума само, което възпира и пращащите да слагат занижени цени, защото после ти от тях ще си искаш възстановяване на цялата стойност (при кражба в пощите изпращача си търси правата за пратката). Имай в предвид, че от известно време насам (година може би) USPS съкратиха драматично размера на пратките за презокеанско пращане. Моята рамка сестра ми я разглоби (мека рамка) и на части ми я прати в един пакет, но задницата обърната навътре за да влезем в максималния размер.
Максималния размер се изчислява така:
2х ширина + 2х височина + дължина на пакета да не е по-голямо от 79 инча. За неразглобената рамка по тази формула излизаше 90 инча!!!
От тази година има занижаване на прага на стойността за необмитяеми стоки - вече е 25 евро, т.е. на всичко над тази стойност дължиш мито и ДДС. НО не издребняват явно по митницата, доста неща минават без разправии и плащания, за единични пратки и особено за употребявани неща не правят проблем. (е никога не е късно да се заядат точно с твоята пратка, но на 100 долара обявена цена и да ти сложат мито 6-8% и после ДДС не е болка за умиране)
Имайки тези неща в предвид гледай и какъв е продавача, рейтинг и т.н. да не стане някоя грешка после! Успех! :agree:


:bowdown: :bowdown: :bowdown: :thanks:
Eidit: Добре де ами ако всичко е ок и селъра се съгласи да направиме "измамата" :D предполагам тои ще си има грижата да разглабя и опакова рамката за да се вмести в параметрите които Ти си посочил?В обявите си е посочена цената от 50 до 140$ за international shipping и предполагам че те се грижат за тея неща.
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот stroker » Пет Сеп 21, 2007 1:36 pm

Вижте какво открих в www.pinkbike.com форума http://www.bikeshopdirectory.net/
За почвам да разглеждам :)
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот MaN1aK » Пет Сеп 21, 2007 1:43 pm

Мерси,че ни каза за пинкбайк. :rofl: То почти всички даже мога да кажа всички,че го знаят,но за другия не! ;)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот stroker » Пет Сеп 21, 2007 2:14 pm

MaN1aK написа:Мерси,че ни каза за пинкбайк. :rofl: То почти всички даже мога да кажа всички,че го знаят,но за другия не! ;)

Умнико написъл съм виж какво открих в Pinkbike, a НЕ ВИЖ ТЕ МЕ АЗ СЪМ СУПЕР,ХИПЕР ДУПЕР И ОТКРИХ PINKBIKE!!!.
Имах предвид http://www.bikeshopdirectory.net/
Надявам се разбра!
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот MaN1aK » Пет Сеп 21, 2007 2:21 pm

stroker написа:
MaN1aK написа:Мерси,че ни каза за пинкбайк. :rofl: То почти всички даже мога да кажа всички,че го знаят,но за другия не! ;)

Умнико написъл съм виж какво открих в Pinkbike, a НЕ ВИЖ ТЕ МЕ АЗ СЪМ СУПЕР,ХИПЕР ДУПЕР И ОТКРИХ PINKBIKE!!!.
Имах предвид http://www.bikeshopdirectory.net/
Надявам се разбра!

Хм ок!Извинявам се умнико,не съм прочел добре! :magnify:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот URNEST » Нед Сеп 23, 2007 2:16 pm

Някой може ли да ми каже Австрийски online магазини.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот stroker » Нед Сеп 23, 2007 2:50 pm

URNEST написа:Някой може ли да ми каже Австрийски online магазини.

В сайта който съм постнал намерих тези двата:
http://www.bikediscount.com/(S(wa3xr4bfplf1o055khgrrsaj))/Default.aspx

http://www.cycleshop.at/
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот stroker » Пет Сеп 28, 2007 12:26 pm

Общо взето всичко ми се изясни,но само искам да попитам как става получяването от митницата на пратката от САЩ?Те ли ти се обаждат че има пратка за мен или аз требе да проверявам?А и как трябва да дам адреса и данните си на ebay sellara или човека от САЩ?Написан по американския начин или по БГ образец?
Благодаря!
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта