Как гонят от Селимица

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Как гонят от Селимица

Мнениеот stanko » Вто Яну 06, 2009 10:03 am

Понеже и на вас може да ви се случи, ето какво ни се случи на нас, защото не сме си поръчали ядене:
Изгонени туристи
stanko
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 10:44 pm

Мнениеот codename47 » Вто Яну 06, 2009 10:20 am

лошо, верно все едно е кръчма, БТС-то трябва да си прекрати договора с тоя ама едва ли.
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Вто Яну 06, 2009 10:44 am

Наистина е много тъпо, като се случи нещо подобно. За мое щастие в повечето хижи, в които съм бил, хората все още са планинари, а не печалбари.
В края на статията си посочил кой стопанисва хижата и координатите му - вие пробвахте ли да се обадите и да сигнализирате за този случай. Може пък да има някакъв ефект - ако не вашето обаждане, то ако се съберат повече такива след време...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potar » Вто Яну 06, 2009 12:31 pm

ебаси :bigeyes: , такова нещо не ми се е случвало досега, в малкото пъти, когато съм се мятал към някоя хижа, съм попадал с компанията на любезни (а някои - и невероятни шемети :beer: ) хижари. наистина, както казва админ, пробвайте да сигнализирате за тоя... хммм... не ща да псувам, че.... :censore:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот papi007 » Вто Яну 06, 2009 1:04 pm

Така е ... И още по-зле ще става докато няма държава да окроти положението поне малко не запази моралните ценности на хората като цяло. Вчера искаха да ме бият за дето съм с колелото на шосето, софианци страдаме от парното, че дори и да не го ползваме, пак плащаме, че ни правят на луди... изнасяме ток, ама там където го изнасяме тока е по-евтин отколко в България... Така е като мутри управляват, на други мутри ще дават власт , да има "яли крали и се веселили" и никой не им потърсил сметка! Хижата е поредното тъпо абсурдно доказателство, Алеко Константинов би се обърнал поне 100 пъти в гроба си ако разбере до къде е стигнало движението му :V:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Мнениеот Stanev » Вто Яну 06, 2009 1:12 pm

Трябва да се съглася с написаното на 100%.

Хижара е пълен боклук ! :(!:

Аз и мои приятели си празнувахме рождения ден преди 5 години, хижаря беше предупреден и въпреки това късно вечерта като решихме да си лягаме започна да реве искаше да ни изгони, да вика "пернишки мутри" да ни смелят и други подобни. Причината беше, че някои от колегите не искаха да спят в хижата а навън на чувал (ентусиасти географи к'во да ни правиш :dunno: ) . Беше лют месец март, а навън беше минус 15. Щом сме дошли трябвало да си платим всички дори тези дето си тръгнаха, пълна пародия :crazy:

Нещата се разминаха само защото бяхме много голяма група.

Моят личен съвет е никога, ама никога не отивайте в тая дупка.

А на хижаря му пожелавам :censored: :flamethr: :uzi: :qright: :fire:
Аватар
Stanev
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 9:36 pm

Мнениеот hitar_potar » Вто Яну 06, 2009 1:48 pm

аз пък помня един мноо пекан хижар от първия осми декември, с колегите бяхме.
нали купонче, тва онова, въртят са бирички, уискита, водки, всичко живо под масата, по едно време оня дръпна няколко пияча от компанията да цакат белот. :rofl: че кат извадил две шишета ракийка, ма тя брутаааална някаква, и си цака човека картите и в същото време сипва бисери в стил шкумбата - голям майтап беше направо. много пекан се оказа... и в трезво състояние, и в нетрезво. :rofl: :rofl: :rofl:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Мнениеот тучо чучо » Вто Яну 06, 2009 2:38 pm

Имам идентично преживяване в тази хижа и затова не стъпвам там от около четири години.
За желаещите, препоръчвам вилаета на бай Оги - намира се около 100 метра по-нагоре. Който е ходил там, знае. ;)
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Ето снимки на заведението на бай Оги:

Мнениеот stanko » Вто Яну 06, 2009 3:04 pm

[url=http://www.dragichevo.com/kladnica/node/1027]Чайна Бай Оги - двор
[/url]
[url=http://www.dragichevo.com/kladnica/node/1028]Чайна Бай Оги - ограда
[/url]
Чайна Бай Оги - табела
stanko
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 10:44 pm

Мнениеот bokicha » Вто Яну 06, 2009 3:47 pm

Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Вто Яну 06, 2009 8:06 pm

Нещо подобно като отношение имаше към нас, и хижара на хижа Рай. Бяхме аз, Виторино, Ботци и Попа. Апсолютен неприятник, дебил, и всичко каквото можете да си представите като производни.Да не се хвърлям в подробности как едва не нарита едни миомчета които от предния ден се лутали за помощ в планината, при това едното беше с счупен крак. Никакво отношение. Вън от планината на такива като тях.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Мнениеот PtD » Вто Яну 06, 2009 8:22 pm

Ами, ами! Как така вън! По-скоро вътре в планината всички като тях! :popcorn:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот te4o' » Вто Яну 06, 2009 8:38 pm

Не знам ама по хижите има много темерути който 2 думи не можеш да си размениш с тях.Според мен от БТС трябва да си избират хижарите по жнимателно. Не може каквото казва Silvestroff Gabrovo да се случва. :nono: :nono:
Аватар
te4o'
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 8:10 pm
Местоположение: Нова Загора - Варна

Мнениеот eMcKu » Вто Яну 06, 2009 8:47 pm

papi007 написа:Алеко Константинов би се обърнал поне 100 пъти в гроба си ако разбере до къде е стигнало движението му :V:


Незнам колко пъти ще се обърне, но мисля че Алеко се обръща доста повече в ръцете на хижаря ( 100 BGN ) . :D
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Замислих се и за обратната теза

Мнениеот stanko » Вто Яну 06, 2009 9:53 pm

Днес разказах на- две на- три какво ни се е случило на една по-възрастна колежка, демек човек с опит и мъдрост. И тя ме изгледа все едно съм наивник. Вика ми, мина времето, когато чая беше безплатен по хижите и държавата се грижеше за всички. Човекът си гледа бизнеса и личния интерес.

Не съм съгласен с нея. Тук не става въпрос за държавата и за социализма. Хижите си имат собственик и това е БТС - обществена организация. Не държавна, има разлика. То и ако се замислите - колко от нас дето сега се ядосваме от подобни истории сме членове на БТС и плащаме членски внос. Аз не съм. Въпреки, че у мен е възпитана представата, че хижите са от планинари за планинари - гостоприемни, съпричастни, закрилящи.

Но да се върна на това, защо не съм съгласен че онзи просто си гледа частния интерес:

Първо, в планината всички са уязвими. Хижите са замислени като острови на спасението, а хижарите трябва да са като лекарите с хипократова клетва - да са длъжни да помагат в беда. И това морално задължение не се вписва, ама никак, към нрава на въпросния управител на хижа.

Второ, ако приемем, че вече всичко и навсякъде се е обърнало на безмилостен келепирджилък, то този хижар въобще не си ръководи бизнеса правилно. Той отблъсква клиенти. Превръща ги в хора, които никога няма да повторят, не само това, ама и ще разкажат на още 30 човека да на се нахендрят да влизат там. Тоя човек не си е дал сметка, че днес може да съм за един чай, утре да сме трийсе човека за три дена там. Просто този човек не разбира от работата си.
Дори.., заначи, дори да има съвсем резонно обяснение да си гони оборотите, може да има такъв - примерно драконовски наем, не може да върже сметките и пр.... Та дори да е така, има много по-интелигентни и елегантни начини да съобщиш на хората, че това място което е означено с изключително социалното име "хижа", не е това което те очакват. Може да сложиш достатъчно ясни указания на видно място. Дори една табела отгоре "Ресторант" би променила магически възприемането на мястото в което влизаш.

А аз влязох в хижа и очаквах да видя съдържанието на думата "хижа". За съжаление чичото дебилно предпочита да изненадва всеки като му казва ехидно в лицето "сбъркал си адреса". Някакво си извратено удоволствие от чувството за власт което си вдъхва с това свое господарстване.

Истината е че не ние, а хижарят е сбъркал адреса и БТС също. Не е това начина за решаване на стопанските проблеми на хижите. Те могат да са много успешни икономически предприятия единствено и само благодарение на уважението на туристите към институцията "хижа".
stanko
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 10:44 pm

Re: Замислих се и за обратната теза

Мнениеот papi007 » Вто Яну 06, 2009 10:08 pm

stanko написа:....Тук не става въпрос за държавата и за социализма. Хижите си имат собственик и това е БТС - обществена организация.....


За социализма - може и да не става въпрос, но за държава става, все пак тя е (уж) регулатора на ставащото в самата нея, и когато физическо или юридическо лице (в това число и организация) не е коректно към поданиците на дадената държава - да го следват (уж) сериозни санкции! Но в милата ни родина България имаме (уж) Държава, която (уж) си върши работата и (уж) е насочена към хората, живеещи в България, а не към малка група хора със съмнителни интереси!
Нека ненавлизаме в политиката, че това е за маса, ракия, шопска салата и хора, които не са дървени философи (не визирам никого в случая)
best wishes, papi007 :beer:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Мнениеот cholla » Сря Яну 07, 2009 3:31 am

поредният алчен "хижар"... имал съм много подобни случаи по всички наши планини. Единственният начин да се пребори с тях човек е да се опита колкото се може на повече познати да разкаже за преживяното - рекламацийка баце. И дано им спадне оборота да вземат да избегат :bowdown: кучета мрасни...

П.С. има и по-лош вариянт - алчен и пиян, е на тях вече и ебане им требе
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот trix » Сря Яну 07, 2009 8:44 pm

Хижаря на хижа край е неприятен.Компанията му е отвратителна,особено двете стари и дебели жени,които не можеш да разбереш майки ли са му или гаджета(и на некъв селяндур алкохолик пребиваващ там).Сложно им е.
Аватар
trix
 
Мнения: 320
Рейтинг: 958
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот Dimchovsky » Сря Яну 07, 2009 8:52 pm

При нас в Горна Оряховица имаме един хижар на хижа Божур който винаги е пиян...Не знам как оцелява :nono: не е това начина
Lube....
Аватар
Dimchovsky
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Съб Дек 13, 2008 11:27 am
Местоположение: гр.Горна Оряховица

Мнениеот eat ass » Сря Яну 07, 2009 9:09 pm

:angfire: :uzi: :sniper: :shooter: :kaioken: :flamethr: :fire: :gnasher:

Направо нямам думи за това. Нали казват, че в хижата зимата всеки има място и така трябва да е...
Не мога да повярвам просто :dunno:
Аватар
eat ass
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 2:29 pm
Местоположение: Bulgaria

Гадни хижи

Мнениеот Сашо » Чет Яну 08, 2009 11:13 am

Всички хижи в у нас се стопанисват от частни "туристически дружества", но само името им е туристическо. Те са собственост на роднини и приятели на членове на БТС ... Преди две седмици ходих на хижа Селимица и в действителност хижарят е алчен мустакат темерут ! Смятам, че планинският колоездач трябва да отбягва подобни дупки и да си носи в раницата термос с чай, ракия, храна... При по-топло време на кормилото може да се закрепва с ластик спален чувал...

А ето и една японска приказка, която цитирам по памет :
изоставена къща в гората, която в една буреносна нощ светел прозореца и....., минал един самурай покрай нея и влязъл да се подслони, като видял че е необитаема, вътре дебнели бандити - изненадали го и го убили, след време при същите обстоятелства минал друг самурай, той заподозрял какво може да го чака вътре, влязъл и в борбата си с бандитите бил ранен, въпреки че се справил с тях, след време трети самурай минал от там, предусетил бедата и просто подминал къщата и се подслонил в хралупата на едно дърво ....
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Мнениеот stanko » Нед Яну 11, 2009 10:46 pm

Понеже темата няма да я оставим, тук от време на време ще ви държа в течение. Това е едно обобщение, което го има и благодарение на вас хората от mtb форума.

Мненията за хижаря
stanko
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 10:44 pm

Мнениеот Stanev » Нед Яну 11, 2009 11:11 pm

Така се прави :agree:

Надявам се да има отзвук.
Аватар
Stanev
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 9:36 pm

Бай Огнян

Мнениеот stanko » Нед Яну 18, 2009 11:23 am

Бай Оги беше както винаги много отзивчив и направих един разговор с него, от който изникват интересни неща, както и историята на окепазяването на хижата през последните години.

Ето материала:

Бай Оги

Между впрочем Бай Оги каза да изпратя поздрави на всички велосипедисти, които го знаят. Редовна клиентела сте му.
stanko
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 10:44 pm

Мнениеот eMcKu » Нед Яну 18, 2009 11:34 am

@stanko, благодарим ти че ни държиш в течение с всичко, около Селимица. А пък на Бай Оги :bowdown: :bowdown:

ПП: няма ли начин да направим подписка или нещо в защита на хижата и изгонване на тези мутри :dunno:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Бай Огнян

Мнениеот PtD » Нед Яну 18, 2009 1:34 pm

stanko написа:Бай Оги



Малко повече внимание към правописа би се отразило само положително на статията:
метеорложична -> метеорологична
аругантно -> арогантно
импровицирана -> импровизирана
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот rivanov » Нед Яну 18, 2009 3:09 pm

PtD написа:Ами, ами! Как така вън! По-скоро вътре в планината всички като тях! :popcorn:


Не, не, на мегданя с камъни!
Jules, if you give that fuckin' nimrod fifteen hundred dollars, I'm gonna shoot him on general principles.
Аватар
rivanov
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1467
Регистриран на: Сря Окт 10, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Бай Огнян

Мнениеот stanko » Нед Яну 18, 2009 11:05 pm

Малко повече внимание към правописа би се отразило само положително на статията


Мерси, не ги бях забелязал.
stanko
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 10:44 pm

Някакво развитие

Мнениеот stanko » Пон Яну 19, 2009 11:40 pm

stanko
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 10:44 pm

Мнениеот 4getcredo » Вто Яну 20, 2009 9:46 am

:agree: Поздравления за активната позиция! :)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kaliopo и 11 госта