Powerlink за верига КМС

Този форум е заключен, тъй като на негово място бяха създадени няколкото продуктови форума по-горе.

Powerlink за верига КМС

Мнениеот radio » Сря Яну 24, 2007 11:43 pm

ВЕригата ми е КМС 8-ца. Дали ще има проблем да и сложа Powerlink Sram 8-ца. Колелото се кара надолу, рамката е мека - дали ще има опасност от откачване?

Изобщо какъв Powerlink да взема и откъде в София. Във Веломания на хигиената няма такава джаджа за 8-ца, а нямам никакво време да обикалям магазините като изоглавен.

И още нещо от тук http://www.execulink.com/~dtierney/wmc/SRAM/chains2.htm виждам, че не ми трябва специален ключ за монтиране. ТАка ли наистина, че именно заради гаден такъв ключ сега си търся Powerlink
Благодаря
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Re: Powerlink за верига КМС

Мнениеот SPA » Чет Яну 25, 2007 10:03 am

radio написа:ВЕригата ми е КМС 8-ца. Дали ще има проблем да и сложа Powerlink Sram 8-ца. Колелото се кара надолу, рамката е мека - дали ще има опасност от откачване?

Изобщо какъв Powerlink да взема и откъде в София. Във Веломания на хигиената няма такава джаджа за 8-ца, а нямам никакво време да обикалям магазините като изоглавен.

И още нещо от тук http://www.execulink.com/~dtierney/wmc/SRAM/chains2.htm виждам, че не ми трябва специален ключ за монтиране. ТАка ли наистина, че именно заради гаден такъв ключ сега си търся Powerlink
Благодаря


Спокойно можеш да сложиш линк-а на веригата. Според мен истината, е че даже и да сложиш PowerLink пак е хубаво да имаш ключ за верига.

За екстремно каране бих ти препоръчал да не слагаш. Обикновено там е най-слабото място на веригата и при проблемите които съм имал досега винаги съм го губил. А ключа в такива ситуации ме е спасявал.

В момента в Лидер в Пловдив продават BikeTool ключ за верига на цената от 14лв. Според мен си е задължителна инвестиция. При това говорим за по-добрият им модел.

Изображение

Относно монтирането на линк-а - понякога е лесно друг път не. Има си хватки с които може да си помогнеш, но има и ситуации в които може и да ти скъси нервите :).
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Powerlink за верига КМС

Мнениеот GECKO » Чет Яну 25, 2007 12:00 pm

radio написа:...Във Веломания на хигиената няма такава джаджа за 8-ца...


Интересно как аз точно от там си купих 2... опа 3 такива за верига Z72.

Има такива, но май не се казват така а ако си питал за PowerLink на SRAM със сигурност ще ти кажат не. Отиваш искаш "Съединително звено за верига KMC Z72" и ти дават за около 1.95лв
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Brave » Чет Яну 25, 2007 1:39 pm

Power link на SRAM, обаче е по-добре изработен от свързващото звено по 1,95 лв. на KMC, така че, ако можеш да си намериш такъв е по-добре. Не че няма да ти върши работа, но първите няколко разглабяния, може да са труднички, защото каналчетата са прекалено тесни.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот did » Чет Яну 25, 2007 1:50 pm

Brave написа:Power link на SRAM, обаче е по-добре изработен от свързващото звено по 1,95 лв. на KMC, така че, ако можеш да си намериш такъв е по-добре. Не че няма да ти върши работа, но първите няколко разглабяния, може да са труднички, защото каналчетата са прекалено тесни.

Не е трудно разглобяването, има си чалъм и става без прилагане на сила, даже не се цапаш много ;)

Тия дни може да направя 2-3 фотота как лесно и без никаква сила се разглобява Power Link, че доста народ май се мъчи с груба сила, което е по-трудно от обикновено вадене на пин и ... почти обезсмисля тая джаджа :)
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот 4getcredo » Чет Яну 25, 2007 2:11 pm

Мога само да потвърдя казаното от did. Супер лесно се справям с PowerLink на SRAM. Вече няколко пъти съм свалял веригата, като последния беше бая омацана и засъхнала... почти без никакви усилия измъкнах звеното...
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Brave » Чет Яну 25, 2007 2:13 pm

А, и аз си имам чалъм, когато схванеш как става, най-бавната част от разглабянето е да намериш звеното. Имах предвид, че Power Link Gold на SRAM е по-прецизно изпълнен от споменатото звено на KMC от 1,95 лв и не му се налага да се "разработва".

П.П. Поне моя номер е да хвана веригата с две ръце, като свързващото звено се намира в средата между тях. След това слагам показалеца на едната ръка върху едната половина на звеното и палеца на другата върху другата половина, но само в края, който е твърдо свързан с пинчето. След това съвсем лекичко приближавам ръце и хоп звеното е освободено.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот did » Чет Яну 25, 2007 2:32 pm

Brave написа:А, и аз си имам чалъм, когато схванеш как става, най-бавната част от разглабянето е да намериш звеното. Имах предвид, че Power Link Gold на SRAM е по-прецизно изпълнен от споменатото звено на KMC от 1,95 лв и не му се налага да се "разработва".

П.П. Поне моя номер е да хвана веригата с две ръце, като свързващото звено се намира в средата между тях. След това слагам показалеца на едната ръка върху едната половина на звеното и палеца на другата върху другата половина, но само в края, който е твърдо свързан с пинчето. След това съвсем лекичко приближавам ръце и хоп звеното е освободено.

:):):)

Тая тактика може и да работи при SRAM, но за KMC така само ще се изцапаш и ядосаш. Обещавам да покажа моя чалъм, при който не се използва човешка сила, а рамото на курбела ;)
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот 4getcredo » Чет Яну 25, 2007 2:41 pm

did написа:
Brave написа:А, и аз си имам чалъм, когато схванеш как става, най-бавната част от разглабянето е да намериш звеното. Имах предвид, че Power Link Gold на SRAM е по-прецизно изпълнен от споменатото звено на KMC от 1,95 лв и не му се налага да се "разработва".

П.П. Поне моя номер е да хвана веригата с две ръце, като свързващото звено се намира в средата между тях. След това слагам показалеца на едната ръка върху едната половина на звеното и палеца на другата върху другата половина, но само в края, който е твърдо свързан с пинчето. След това съвсем лекичко приближавам ръце и хоп звеното е освободено.

:):):)

Тая тактика може и да работи при SRAM, но за KMC така само ще се изцапаш и ядосаш. Обещавам да покажа моя чалъм, при който не се използва човешка сила, а рамото на курбела ;)


Аз помислих, че говориш за СРАМското звено, а явно имаш друго предвид. :)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот null » Чет Яну 25, 2007 2:42 pm

did написа:Обещавам да покажа моя чалъм, при който не се използва човешка сила, а рамото на курбела ;)

покажи де :)
null
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 4:08 pm
Местоположение: София

Мнениеот Brave » Чет Яну 25, 2007 3:01 pm

did написа:
Brave написа:А, и аз си имам чалъм, когато схванеш как става, най-бавната част от разглабянето е да намериш звеното. Имах предвид, че Power Link Gold на SRAM е по-прецизно изпълнен от споменатото звено на KMC от 1,95 лв и не му се налага да се "разработва".

П.П. Поне моя номер е да хвана веригата с две ръце, като свързващото звено се намира в средата между тях. След това слагам показалеца на едната ръка върху едната половина на звеното и палеца на другата върху другата половина, но само в края, който е твърдо свързан с пинчето. След това съвсем лекичко приближавам ръце и хоп звеното е освободено.

:):):)

Тая тактика може и да работи при SRAM, но за KMC така само ще се изцапаш и ядосаш. Обещавам да покажа моя чалъм, при който не се използва човешка сила, а рамото на курбела ;)


Бе не е точно така, защото веригата на байка на жена ми е с точно такова звено и го разглабям по моя си начин за секунди, ама първите няколко сваляния бяха доста по-трудни. А СРАМ-ното звено и щерка ми сигурно може да го раздели. Иначе с интерес очаквам да видя твоя метод, не толкова по практически причини, а по скоро от любопитство.

П.П. Ако не съм дообяснил ясно моя метод - ето го на картинка:
Изображение
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот did » Чет Яну 25, 2007 3:53 pm

Brave написа:...с интерес очаквам да видя твоя метод, не толкова по практически причини, а по скоро от любопитство.


Ами много е простичко. Картинката изглежда горе-долу така:

Изображение

На а) се вижда част от веригата в горната и част (над курбелите), като стрелката над картинката сочи посоката на движение.

Първата стъпка е б) - прегъваш веригата под формата на буквата Z, като наклоненото звено е въпросния Power link

в) е основата на идеята: притискаш в позиции 1 и 2 веригата и напъваш леко курбелите (3), докато не видиш картинка г)

Притискането може да става с пръсти, ако веригата е чиста и звеното не е заяло. Ако е заяло, някакъв гаечен ключ около 14-16 (не съм сигурен за размера) или каквото и да е здраво нещо с подобен просвет върши работа. В гаража става и с клещи.

Всъщност, това се налага само при заяли вериги. При нормални условия би трябвало да се получи само с ръце.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот GNK » Нед Яну 28, 2007 8:35 am

Извинявам се за офтопика :offtopic: ама вчера си сложих такова нещо и не струва 1.95 лв., а 80 стотинки !!! Става въпрос за Powerlink на KMC.
С П А Р Т А А А А А Изображение
Аватар
GNK
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот bodo » Нед Яну 28, 2007 4:49 pm

GNK написа:Извинявам се за офтопика :offtopic: ама вчера си сложих такова нещо и не струва 1.95 лв., а 80 стотинки !!! Става въпрос за Powerlink на KMC.
Всъщност се казва Conecting Link или Connector, и има за различни вериги с различно качество на различна цена. На KMC има за сингъл, за 6ск, за 7/8 и за 9/10.
Power се слага, когато се опитваш да внушиш, че същото нещо, ама с твоята марка е по-скъпо.
Може също да се кръсти Super Link, но тогава струва вече $4.95 http://www.lickbike.com/productpage.asp ... ='0338-08' (цифрите в кавичките също пеят в хора)
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот radio » Нед Яну 28, 2007 11:58 pm

Както и да е. Аз вече си купих Power ключ за верига и работата с него стана за секунди - лесно и прецизно. И за да е още по-сигурно всичко, имам три звена резервни от същата марка верига в чантичката с компактните инструменти и всичко е ОК.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот GNK » Пон Яну 29, 2007 7:57 am

Вчера реших да пробвам да го откопчея просто ейтака да видя как става и се пънах 15 мин докато стане. Пробвах как ли не, и по начина на did ама много трудно става. Може би защото му беше 2 път ли нз.
С П А Р Т А А А А А Изображение
Аватар
GNK
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора


Назад към ПРОДУКТ - КОНСУЛТ

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта