KOM-EMINE

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

KOM-EMINE

Мнениеот Svetlin » Вто Юли 18, 2006 7:08 am

Kom-emine.
dvama du6i sme ot Sliven s koleleta, tragvame ot Kom na 14.08 v 07.00 ICQ - 196838480,
ako ima jelae6ti , o4akvame Vi
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот Svetlin » Вто Юли 18, 2006 8:33 am

Podrobnosti okolo pohoda:
1. Celta e da se premine po cqlata pateka bez da se sliza nikade.
2. Na 6ipka i Kotel 6te doide kola da ni zaredi s hrana.
3. Spaneto e na palatki
4. Grafika e okolo 12 dni no e napraven za da ne se spazi.
5. Nai vajnoto e kupona da stava.
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот Ozzie » Вто Юли 18, 2006 8:34 am

Успех.:):bouncy:
Но преди това пуснете в търсачката "Ком- Емине". Преди две години някакви юначаги бяха решили да го правят този преход. Имаше доста полезна информация в темата.:agree:
[i]Edit:[/i]
Хайде от мен да мине: [url=http://mtb-bg.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1283&whichpage=1&SearchTerms=%CA%EE%EC%2C%C5%EC%E8%ED%E5]ЦЪК.[/url]
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот RedHawk » Вто Юли 18, 2006 8:57 am

В тази тема наистина има доста полезна информация, но неприятното е че тия юначаги
бяха минали 1/3 доколкото си спомням от маршрута и се бяха изпокарали.
Иначе много ми се минава и на мен по този
маршрут, но се съмнявам дали ще мога да го
мина с колело. Първо ми се щеше да го пробвам
пеша.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Мнениеот Svetlin » Вто Юли 18, 2006 9:51 am

Zdraveite na vsi4ki maniaci na tema KOM-EMINE
Iskam da dobavq 4e imam dva neuspe6ni opita i poznavam golqma 4ast ot mar6ruta, i to v izto4na stara planina, koeto e golqm plius, poneje dosega 4etoh razkaza za podgotovkata i pohoda na RAG ot arhiva predi 2 godini. Tozi pat mislq da uspeq poneje sam osiguril kola koqto 6te doide pri nujda i za sravnenie minalata godina ot Kom po4ti do leskova go vzehme za edin den, mislq 4e tehniq pohod e super amatiorsko izpalnenie. Nie parviq pat slqzohme v Botevgrad no se pribrahme do sliven na hod kato na 6ipka otnovo bqhme na patekata, a ne kato tqh otdali4ile se ot sofiq i o BOJE haide obratno.
O4akvam Vi priqteli
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот kagami » Вто Юли 18, 2006 10:29 am

Успех, приятно и безаварийно каране! Разкажи след това как е минало. :beer:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот Svetlin » Вто Юли 18, 2006 12:46 pm

Здравейте отново,
искам да помоля ако някой е карал от Витиня до Ботев да даде полезна информация. Кратко описание на маршрута в този участък ще бъде изключително полезен. останалата част от пътеката съм я минавал лично. Мисля този поход да е с успешен край, тъй като досега фактора отпуск ни е влиял най много, на следващо място лошото време. Имам достатъчно опит в това какво трябва да се носи като багаж и искам да отбележя че качеството на колелото не е от първостепенно значение - двата ми опита бяха с байк за около 300 лв без никакво подобрение, а сега ще сме с ДРАГ F4, също без подобрение. Изключително важно е тежеста на раницата, само най необходимото е нужно да се вземе. Храна за три дни, палатка и спален чувал - задължително.
натоварването за колелото не е голямо понеже раницата ти пречи да караш за скорост пък и не е нужно - пътеката е около 670 км (надявам се след месец да знам точно колко е), ако успеем другото лято може да гоним рекорд, но сега за колкото я преминем , толова.
Прочетох всички съвети давани на РАГ преди две години, и мисля че 40 процента е излишна подготовка.
Пак казвам с два неуспешни опита съм и познавам добре източната част на планината а там е 80 проц. ориентиране с бутане на колело , а не с каране. Преди Ботев не съм бил но там е опасно само лошото време(дъжд например)- открити поляни където се кара трудно но се кара.
и дори и да няма кандидати обещавам снимков материал и разказ за похода, ако не до морето то поне до Вратник, понеже съм от Сливен и ща неща трябва да се добера до там.
Разполагаме с кола която до 12 часа ще е на най близкия проход ако се наложи- примерно счупена част от колелото.
Миналата година носихме само по 3 вътрешни гуми и клиючове, гумички за спирачките и смазка - нищо друго. колелата издържаха по следния маршрут в дни:
1. вр.Ком - 2 часа преди х.Лескова
2. преди Мургаш слязохме заради лошо време(беше началото на юни, супер неподходящо но сме военни и не ни дават отпуск когато ние искаме)през Ботевград и спахме на Ябланово в изоставена къща
3.Ябланово, по магистралата - Севлиево - Габрово-там ни приюти един габровец който продава колелета, помогна ни и спахме в тях-това за габровците не е вярно че са свидливи, ще му се обадя преди да тръгнем.
4. Габрово - Шипка- Бузлуджа-Кръстец-Проход на републиката - 2 часа след прохода нощувахме на палатка.
5. Сред проливен дъжд слязохме на прохода на републиката в Пчелиново от там Гурково и в Сливен.
Имаме 3 пукнати гуми и то след Кръстец, но сега карам с тия гуми със силикона.
и ако има желаещи няма страшно - важен е купона
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот EmZo » Вто Юли 18, 2006 8:25 pm

Здравейте! Прекрасна идея, вече благораодно ви завиждам. Първо пожелавам ви да се сбъдне едно прекрасно, безаварийно и безпроблемно каране. Прекрасно време и добро настроение,както и добра физическа форма.

Значи надявам се да успеете да го направите цялото, защото така има възможност да се засечем и да покараме заедно.
Значи аз работя в една фирма в Несебър. И по няколко пъти седмично имам път с туристи до едно село в Еминската планина над Слънчев Бряг селото се казва Козичино или старото му име - Еркеч. Та маршрута Ком - Емине минава именно през това село има си зимна маркировка, всички екстри. Одавна се каня да се кача на велосипеда и да пробвам да съчиня маршрут Слънчев бряг - Козичино и от там по маркировката до Емине (частта Козичино - Емине не съм я минавал), след това от Емине по крайбрежието до Елените св. Влас - Слънчев бряг, коеото е част от описан по вече маршрут. И ми е добре познат. Мисля че ще се получи доста интерестно. Има и наякои други интересни маршрутчета в района които са ми се заформили в главата и се надявам есента когато има по-малко работа да ги направя и евентуално опиша тук.
Проблема е, е че е много трудно да си освободя ден, който да ми е целия свободен, затрупани сме от мероприятия. Както и да е...

Идеята ми е ако успеете да го направите целия, да ми се обадите предварително и да се опитам да си уредя свободен ден и да се срещнем във въпросното село - Козичино и от там до Емине заедно да караме. ако имате желание после ще ви преведа от Емине до Слънчев бряг.

Ето го въпросното село:
[url=http://bgmaps.com/map.asp?sid=521bf240668d50ba32ccd99e95ac4f89&ix=18&iy=7
"]ЦЪК![/url]


Иначе аз преди година с един колега измислихме и направихме следното нещо:
[img]http://emzo-store.hit.bg/%EC%E0ptour.JPG[/img]

Карането по пътека е изкллючително малко, но пък е яко, а по-голямата част от асфалтовия преход е живописен и при липсата на други перспективи за по-дълго каране се задоволихме.

Около 110 км. излезе цялото за един ден каране без зор :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Svetlin » Сря Юли 19, 2006 6:20 am

EmZo zdravei,
naistina iskam da se zapoznaem i pokarame zaedno, o6te pove4e 4e ti poznava6 krainite u4astaci na mar6ruta Kom-Emine, i ako se vidim kam kraq na avgust tova bi ozna4avalo 4e sam uspql. Mar6ruta ti e mnogo interesen, bil sam v Kozi4ino i sam se puskal kam Obzor, naistina e krasivo , no edva li ostanalite ot foruma biha do6li do tam prosto e mnogo dale4 i ne e tolkova visoko v tazi 4ast na planinata.
Kakto i da e moje da mi prati6 jsm-a si na moq E-mail [email protected] i obe6tavam kato tragna da ti zvanna. Dori imam molba , ot kartite s koito razpolagam okolo prohoda za obzor patekata se razdelq na dve(Govorq za KOM-EMINE) i ako prou4i6 dotogava 6te sam ti mnogo zadaljen.Obe6tavam da se 4uem
Zapo4nah tazi tema vav foruma za da sabera dostata4no informaciq za mar6ruta i 6te sam blagodaren na vsi4ki koito otkliknat na molbata mi.
BLAGODARQ VI
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот EmZo » Сря Юли 19, 2006 3:28 pm

Чудесно, надаявам се да успееш и да се засечем. Аз ще направя всичко възможно да се освободя а тогава. Ще ти пратя мобилния си на мейл-а.

Не разбрах, точно за къде говориш че се разделя пътеката? Обзорския или Дюлинския проход? Няма грижи де ще се оправим. :)

Ако се сетиш още нещо, пиши.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Svetlin » Чет Юли 20, 2006 6:33 pm

здравейте на всички,
първо обещавам вече да пиша само на кирилица. времето минава а ми се струва че няма много навити за похода Ком-Емине с колело. Все пак моля който влезе и прочете форума да остави каквато и да е информация за пътеката.
ЕмЗо благодаря ти за отговора, искрено се надявам да се засечем в твоя район на Стара планина. Значи мисля че пътеката след Обзорски проход се разделя на две или три и ако проучиш кой от тези варианти е най добър ще е супер. И ако в края на август си със свободно време и аз стигна до там препоръчвам ти да се включиш от Дъскотна.
Засега е това от мен, надявам се на повече съвете от ваша страна а после обещавам разказ с много снимков материал.
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот nicky bike » Нед Юли 23, 2006 12:46 am

Здравейте и от мен отдавна съм го замислил да го правя този маршрут но все няма време.
Минавал съм най-тежкия очастък от х. Добрила до Ботев е 10 часа тикане носене подаване на байковете и по целия участък няма вода. Но си заслужава да се качиш на "кучешката колиба" на вр. Левски (Амбарица) ,да напишеш нещо в тетрадката на Купена ,да видиш невероятната бздна на Кръстците и изкачването на ГОЛЯМАТА камара Жълтец (тамнякъде като слезеш по деретата 40-50м. има вода) и ненапоследно място 1 час изкачване на Ботев. За всичките тези 10часа километража ми показа около 4км.
Преди това от Беклемето до Дерменкая са 10км. много готини каране около час.Хижата е мниго готина шефа също е много готин човек ,а хижаря беше стария хижар на х. Незабравка (над Сопот). От там има малко спускане и около 1.5км бутане. и до х Добрила (последния път като ходихме я ремонтираха)е горе-долу равно като се има впредвид че хижата е на 1800м. н.в.
След Ботев има около 20км (1час) до х. Тъжа.
10.км изкачване до седлото под Кадемлиите от там по [u]зимната марировка [/u] до х Мазалат и по-надолу през гората х. Партизанска Песен (Крачана) си на узана (около 5-6 часа)
От узана до шипка са около 20 км. (каралсъм го само Шипка-Узана и не мога да дам време.
Шипка-Бузлуджа 12км. асвалтов път. След това до Бедеците има леки баирчета и после до Кръстец е спускане през х Българка.
Това е с което мога да ви бъда полезен.
Ако има още нещо пишете.:beer::drunk: :hbang2::hbang2:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот klmn » Нед Юли 23, 2006 1:55 am

10 часа-4 км.:bigeyes::bigeyes: малей..
Иначе вода и аз съм пил от локвите на Иракли нагоре и нищо ми няма.:agree:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Bi-King » Нед Юли 23, 2006 8:09 pm

Звучи много яко! От доста време се каня да направя този поход с приятели, ще се радвам живот и здраве да сме с вас :D
Аватар
Bi-King
 
Мнения: 352
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 1:50 pm
Местоположение: Azerbaijan

Мнениеот kibikoff » Пон Юли 24, 2006 10:44 am

здравей Светльо,

както ти писа Ники, участъкът от в.Амбарица до Ботев е най-трудния за преминаване с колело, почти невъзможно псоред мен, но щом Ники казва, че го е минал - браво.
[img]http://img86.imageshack.us/img86/7752/p7210042rf8.jpg[/img]
тази снимка е правена от връх Амбарица, в дъното в мъглата е Ботев. Вода трябва от х.Добрила да си налеете и то доста; по пътя вода НЯМА,
най-близкият водоизточник е в подновжието на Голям Купен и представлява това:
[img]http://img101.imageshack.us/img101/7048/p7210039li9.jpg[/img]
иначе около Кръстците може да слезете до някое дере за вода, но ще загубите поне около 200-300м денивилация и около 1-2 часа. Следващата вода е в заслон Ботев. От там до върха имате поне 1 час бутане.
Носете и си въже, на слизане от Голям Купен има на 3 места въжета, където дори не виждам как ще си ги подавате колелетата, ако сте само двамата. Въже ще ви трябва и на слизане от в.Кучето, преди х.Ехо, там също е стръмно и има опънато стоманено въже.

много разхвърляно пиша, но сега не мога да си събера мислите както трябва.

От Ботев до Тъжа в никакъв случай не е 1 час както писа Ники, в най-добря случай 2.30 мин според мен.
това е засега, ако се сетя още нещо ще пиша.
Като цяло х.Добрила-в.Ботев е НАЙ-ТРУДНИЯ УЧАСТЪК от прехода.
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот Svetlin » Пон Юли 24, 2006 11:43 am

Здравейте на всички
първо искам да благодаря на моя познат KIBIKOFF за полезната информация при това със снимков
материал. Придобих що годе представа какво ни очаква и обещавам един ден от похода да планирам само за този участък. Но по важното за мен KIBIKOFF е, че щом ми пращаш този отговор, аз мисля че ако не ни вярваш че ще успеем то поне вярваш че ще тръгнем. А за да успееш в нещо трябва да го започнеш.
Следващото ми впечатление е че от както публикувах този форум - точно една седмица, видях че интереса към тази тема е сравнително голям в сравнение с такива други подобни около 400 влизания. Но мненията са само 14 от които 4, 5 мои.
Извинявам се че се отплеснах но темата живо ни вълнува с моя приятел и ще съм ви благодарен за подобни съвети.
Ники крайно време е според мен да кажеш от къде се познаваме а не да ме държиш в неведение:beer:
Kibikoff сигурен ли си че без въже няма да се справим и изобщо твоята оценка е много песимистична (както винаги де)за тоя участък.
BI KING - ако сте решили наистина да го правите тоя преход с приятелите ти искам само да кажа че до времето което ние сме решили да използваме остава много малко. моля те свържи се с мен да поговорим, пак напомням ще ни осигурява кола на три места и при нужда ще дойде до най близкия проход.
друго не се сещам, надявам се на отделните участъци да имаме компания.
Успех на всички и благодаря Ви от сърце за вниманието.
ПП Не разбирам нищо от дискови спирачки, колелото ми е DRAG F4, но лично аз не съм го карал още понеже не съм в България. Какви проблеми могат да ми създадат по време на похода тези спирачки и какво мога да усъвършенствам по тях преди да тръгна и какво да вземе за обслужването им.
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот kibikoff » Пон Юли 24, 2006 12:48 pm

Светльо,

за този участък от пътя ти говорих и когато ви срещнах преди 3 години някъде. не мислех, че някой се е опитвал да го мине с колело..., но Ники ме опроверга.
По туристически карти прехода х.Добрила - в.Ботев е 9 часа. Ники казва, че са го взели за 10, което за преход с колело смело мога да кажа, че е отличен резултат.
Относно въжетата по маршрута, съжалявам, че не ги снимах, но последните 2 пъти, когато съм минавал от там е било "на тъгъдък" и нямаше време за снимане. Но наистина, ако носите едно въже 20-30 м със сигурност ще ви е от полза. Можете да го вземете от колата която ви чака на Беклемето и да го оставите на Шипка, примерно. В момента тревата е много висока( стига до коленете) навсякъде по Балкана, което допълнително ще ви затрудни, просто го имайте впредвид.
знам, че звуча много песиместично, но при положение че ще носите 10-15 кг раници и ще бутате колелета, а в този участък ще ги и носите, просто е неизбежно, вЕрвай ми; просто искам да имате ясна представа за това което ви очаква, а това че ще пробвате- не се и съмнявам :agree: и ще стискам палци да успеете и ще съм много щастлив ако има хора, който са успели да го минат с колелета този маршрут.
слагам пак малко снимки
Голям Купен и Кръстците, но гледани от запад
[img]http://img83.imageshack.us/img83/6697/p7210036gt8.jpg[/img]

в.Ботев, в ниското е заслон Ботев
[img]http://img134.imageshack.us/img134/7884/p7210023ce1.jpg[/img]
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот ram4o » Пон Юли 24, 2006 9:30 pm

искам и аз да ви помогна с някои съвет или поне да не повтаряте моите грешки,ако прецените сами разбира се.Аз преди 3г.правих Беклемето -Шипка за 4 не пълни дни,но искам да обърна внимание на Добрила - Ботев,там е проблема повярвайте.Ние тогава от з.Орлово гнездо до з.Ботев го взехме да 13ч.,но бяхме като "мърши" накрая.Аз лично бях казал,че никога,ама никога повече няма да се кача на Купена с колело.Тога с две колелета оспяхме да го преодолеем за 3-4ч.Заслужава си за идеята,ама не и като част от този маршрут.И точно заради това потърсих други алтернативи и един уикенд се разходих от х.Добрила към х.Левски и преди да се слезе към х.Левски на около 40мин. от гората има една пътека в ляво право на горе и се излиза след вр.Кръстците.Вярно,че там ще падне носене,но ако трябва да го сравняваме с качването на Амбарица след това Купените и кръсците си е направо каране в парка.Този маршрут го има на картата на Троянския балкан.Като цяло маршрута не е лош за колело,а като се има в предвид какво се заобикаля направо си е.....Не съм го минавал с колело,но мисля,че Добрила -Ботев може да се свали много под 10ч. ако се мине от там.Е вярно,че няма да можеш да се напишеш в тетрадката на Купена,ама поне с кеф ще се качиш на Ботев.Само трябва да се внимава да не се пропусне въпросната пътека към билото,като минавах беше много ясно изразена и носенето по нея сравнение с носенето около нея ще е приятно.Но както казах в началото всеки сам си избира,аз само помагам с каквото мога.Ще се радвам ако успеете,аз самия искам да го направя и ми е голяма мечта,но няма да е и тази година.Да пишете ей,ще чакам резултата.
ram4o
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nicky bike » Пон Юли 24, 2006 10:03 pm

Здравейте пак и от мен.
Светльо, аз бях механика на Веско когато той ви доведев магазина (той между другото кара много яко на паралелна е първи за ветерани). После като донесохте ракията нали пихме на ранина по едно "Уиски" с кафенце.:drunk:ного готина ракия
За прехода най-трудно ни беше по къстците (купена беше загрявката ,а левски закуската ГОЛЯМА КАМАРА). Ние го минавахме трима от Габрово. Купена има едно подаване изкачването на върха и мисля ,че бяха две надолу ,но самона есното си ги подавахме ,но ние бяхме трима и ни беше по-лесно.
За спускането към Тъжа минавал съм го дооста пъти само нагоре 1 - 2 пъти съм го спускал само по една пътека. От Ботев към Маринка по пътя в началото после сека всички серпентини. От засл. Маринка до Юрошка Грамада по пътя изкачването се кара. Спускането е СЪС СЕДАЛКА СПУСНАТА ДО ДОЛУ ,а от там до хижата по пътя е около 5км спускане. Затова аз смятъм ,че спускането е около час максимум и полвина.
Много ми се идва но нямам време можеш ли да ми дадеш някакъв график на маршрута ако мога някоя събота и неделя да се включа.
А от там сномките са ми на хартия бях си счъпил цифровия на Дерменкая. Ако ми остане време ще ги сканирам ще ги пусна.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот Svetlin » Вто Юли 25, 2006 6:46 pm

Здравейте на всички маниаци,
Първо естествено искам да благодаря на всички включили се във форума. Вече се убедих за себе си, че има много хора които са кой от кой по "луди" и всички в тоя сайт сме такива(надявам се да не засегна някой) и тук е мястото според мен където трябва да споделя моето мнение за този поход. според мен всеки влязал в сайта си е мислил да премине по тая пътека с колело но свободното време и финансите са основните причини да не се осъществи и поздравявам всеки който дори само си е помислил да го направи.
Ники - имам график но не искам да го публикувам понеже си изпатих от един дъжд около мургаш който ми сра на 200 лева подготовка и целия опит през лято 2004:banghead:. Още повече че 60 процента от пътеката не съм я минавал, най вече участъка Добрила Ботев. Аз публикувах форума за да се опитам да събера хора които са си мечтали да усетят тръпката на тоя маршрут и идеята е който желае да се чуем предварително пък аз ще се обаждам всяка вечер по телефона и така може да се засечем по отделните участъци след като сме си уговорили среща предния ден.
много съм ви благодарен за снимките и описанието на средната част и се надявам в края на август да публикувам снимки от всички части на Стара планина.
Втората ми цел е да се запозная с хора които обичат планината и колоезденето и да получа покана да покарвам с тях от време на време.
Очаквам съвети за дисковата спирачка на DRAG F4 относно похода.Успех и със здраве.
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот mih » Вто Юли 25, 2006 7:05 pm

еми ще трябва да споменеш модела и марката на спирачката. най-малкото механична ли е, хидравлична ли е...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот mih » Вто Юли 25, 2006 7:07 pm

[quote="EmZo"]

ако имате желание после ще ви преведа от Емине до Слънчев бряг[/quote]

че какво толкова има да се превежда - хваща пътя и го следва. Или положението след пороите е много зле?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот EmZo » Вто Юли 25, 2006 7:24 pm

@Светлин.
Значи,искам да кажа че никога не съм се замислял за тоя преход, но от нещата които чета по-горе наистина се зарибих много яко. Благодаря ви, защото благодарение на тая тема се роди още една мечта. Имам вече огромен ентусиазъм, някой път когато имам време да се организираме на такова приключение.

Надявам се да нямате проблеми и всичко да ви върви нормално и да стигнете до края, където ще се засечеме и ще покараме последния преход заедно.

Значи четох по-нагоре предложението ти да се включа от Дъскотна, но няма как да стане, понеже най-вероятно мога да се уредя с един цял почивен ден, не повече. така че ще се вклча от Козичене.
Както и да е има време за това ще го обсъдим.
:beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот nicky bike » Вто Юли 25, 2006 10:48 pm

Питам за графика защото имам като замисъл да покарам и аз (много ми липсва балкана) Някъде от беклемето до където стигна (двата дена които мога да откопча за каране:banghead: :bawling:.Пиши ми на iCQ -то да се разберем.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот nicky bike » Вто Юли 25, 2006 11:16 pm

А относно дисковата ако е BR-475 Предполагам че няма да имаш никакъв проблем но ако случите дъждовно време може да ти свършат накладките така че си вземи резерва.
А между другото тази неделя ще карате ли да се видим някъде между Айтос и Карнобат по балкана.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот EmZo » Сря Юли 26, 2006 12:27 am

[quote="mih"]

[quote="EmZo"]

ако имате желание после ще ви преведа от Емине до Слънчев бряг[/quote]

че какво толкова има да се превежда - хваща пътя и го следва. Или положението след пороите е много зле?
[/quote]


Ами, мисля че няма голяма разлика. Има нови поизровени места, ама не е голяма разлика.
Иначе с това "преведа" имах впредвид, заведа придружа. Ясно, че не е някаква неоткриваема пътека. :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот cholla » Сря Юли 26, 2006 11:52 pm

ЗДР!
Малко инфо и от мен.
в.Ботев -х.Тъжа 1.30 мин. кара се навсякъде, евентуално бутате по коловата маркировка на Юрушка грамада.
х.Тъжа-х.Мазалат 3 - 3,30 ч. през зимната маркировка на Пеещите скали.
х.Мазалат- м.Узана 2 часа максимум (там сега има гадно сечище и малко ще ви пообърка, но ще се справите повечето е спускане като цяло)
м.Узана - Шипка 1 час Kарате по черен път, който тръгва от хижата на Съвета, намира се леко в страни от месността на една панорамна скала,(или преди да се качите на поляната на Узана в ляво от пътя има асфалтова отбивка тръгвате по нея и само направо до въпросната хижа). Ако ли не питаите някой местен ина4е по туристическата пътека е изморително и по-дълго!
Шипка - Бузлуджа- х.Бедек- х.Българка 3.30 часа пътя е добър за каране само между Бедек и Българка има малко лоши места от вида на кал, бързи пускания и наскоро някой ми бе казал че почнали и там сечища дано да греша.маркировката червено бяло там е добра, а и пътя е широк.
х.Българка-Кръстец 1час никакви проблеми по този участък.
Ами това е от мен всичко това съм го карал е минавано от мен с колелото. Иначе Ком -Емине в района след Лакатник до към ма;лко след Витиня имаше доста места с липсваща маркировка през 2001 г дано сега това не е така .
Остана само да ви пожелая весело изкарване и разбира се без аварийно финиширане на н.Емине!
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот Svetlin » Чет Юли 27, 2006 7:02 pm

Момчета благодаря ви отново за взетата присърце молба,
Чола бих се радвал ако се присъединиш на някой участък и покараме заедно, след Лакатник до Мургаш е супер маркировката-нова е от миналата година. по нататък не знам. По скоро се притеснявам за източната част на Балкана и местата с висока трева но както и да е, нали за това е труден маршрута. засега това е от мен, продължавам с подготовката и очаквам други идеи и съвети, както и участници.
Успех
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот cholla » Чет Юли 27, 2006 10:45 pm

Ами въпреки ОГРОМНОТО ми желание да мина този маршрут виждам, че няма да е тази година... точно поради това се старах да отбягвам темата ти, но ето пак съм тук... уж за малко и даже взех че се разписах!
Наистина това е моята мечта още от 2000 г като през 2001 бяхме тръгнали пеша с мой братовчед и на 9-ия ден слезнахме в с.Тъжа. Омръзна му на човека все стар хляб, полуготови спагети и шоколад:D искаше кебапче да подъвчи. На следващата бях решил да го минавам с колело или пак пеша, но случайно на х.Тъжа се запознах с един колега от Русе стигнал с колело до Бузлуджа. Те били 2ма и авария в колелата ги принудила да слезнат от Балкана. От тях знам че нещата не са много трудни(пеша е доста по-зле) главното е да носите оптимално колочество багаж и да сте най-много 3ма!!!( аз така смятам)
възползвайте се от всички места по пътя на които има възможност за хапване. За съжаление 2001 г беше време през което този преход бе позабравен и повечето хижи по трасето нямаха храна за туристи. На места хижари ни се радваха като малки деца, това много ме учуди но факт...
А за маршрута в източната част може да потърсиш инфо из форумите свързани с туризма в Бг. Миналата год един турист бе описал подробно преминаването им и описваше много детайлно местата по трасето(водил си е дневник хитро) май в дир.бг беше (провери не съм сигурен).
Отделно в момента се провежда OFF-Road Ком-Емине мисля си, че на места и то главно в източната област ще се получат добри пътеки за Вас. Дано се окажа прав.
Понеже нямам спомени дали сте писали нещо за багажа, който ще носите с вас ще си позволя да Ви дам една препоръка- вземете си дисаги, раниците ще ви пречат много!
А ако времето даде др година е мой ред да премина трасето...
И последно не подценявайте БАЛКАНА!!
Балкан- от турски означава МЕД И КРЪВ
С поздрав !!!:beer:
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот EmZo » Чет Юли 27, 2006 11:35 pm

[quote="cholla"]

...Балкан- от турски означава МЕД И КРЪВ
...[/quote]

Наистина ли? Тук в Слънчев бряг всички екскурзоводи убеждават туристите, че "Балкан" означава горист (те не, че може да им се има доверие, ама...)?
Интерестно ми е къде е истината.? :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта