Четете ли форума през мобилно устройство...

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Четете ли форума през мобилно устройство

Да - ник'ви грижи
101
39%
Да - ама ако имаше и мобилна версия щеше да е идЯлно
81
31%
Какво ме занимаваш с глупостите си бе, келеш!
80
31%
 
Общо гласове : 262

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот Daniel Panev » Вто Сеп 15, 2009 7:30 pm

Ozzie написа:абе толкова ли не можете без форума, та чак и през мобилен телефон четете / пишете?

Миии... Да :blush:
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот bluskanie » Вто Сеп 15, 2009 11:09 pm

Няма проблем със симбиан 9 и вградения браузър
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот 25thframe » Пет Окт 23, 2009 10:19 am

Я как съм пропуснал...

Ozzie написа:абе толкова ли не можете без форума, та чак и през мобилен телефон четете / пишете?


~70% от времето, в което nick-a ми стои при онлайн потребителите е от мобиЛно устройство. В работата рядко си позволявам да влизам по други начини, иначе вкъщи малко на PC-то и като си легна, пак си цъкам от тилифонУ. :D

caspar написа:Да не говорим, че 3GS-а е най-бързият смарт фон в момента.


Е и това време мина, не мога да ти опиша кефа, когато ми донесоха HD2. A сега с обявяването на мултиядрени мобилни процесори, нещата стават сериозни. операционната система си е друга приказка

PtD написа:Toва дърво iPhone как въобще можете да го ползвате, без да си увредите нервната система - не знам!


Никога не съм го харесвал особенно, Особенно сега когато е едно от най-комерсиалните мобилни у-ва... но колкото и да не ми допада, не мога да не призная че друго такова мобилно устройство няма, каквито и resistive / capacitive диспеи да съм докосвал, аЙфонският аналог няма.

hitar_potter написа:Нека пак кажа - Opera...


:agree: за голяма част телефони, най-добрия browser, особенно приятно ме впечатли 5та версия, само да пооправят бъговете ( и най-после да добавят опцията за save на картинки, че само заради това дръжа 4.2 )

Daniel Panev написа: (пък и моето е най-голямо :evil: )


А ся де, дай да ги мерим. :D Сега съм с N97 ( чакам да видя как 2.0 firmware-а, ще я накара да работи по-бързо, че каква е пръчка истина не е ), тези дни по-интересните неща на които цъках са Nokia E72, Samsung I7500 Galaxy ( колкото и да мразя Samsung, съм впечатлен от AMOLED дисплея, и разбира се хАндроида ), Sony Ericsson XPERIA X2 ( има такива теми че може, шапката да ти падне, и това съвсем не е шега ), Sony Ericsson XPERIA Rachael ( X3 / X10 ) - такова животно НЕМА, уникален телефон с любимият ми Андроид, баси изродският телефон. Sony Ericsson Satio (Idou) ( 12мегапиксленото дзверче на Сори - беше с твърде начален софтуер, за да те остави с добри впечатления, HTC HD2 ( Touch Pro Three ) - вече го споменах, поставен до старото HD с тези 4.3 инча, изглежда колосално, баси как го искам :bawling:, HTC Tattoo, HTC Touch2 , Hero-то и Magic-a вече ги има наляво надясно. Сега чакам да ми донесат Bold 9700 и новият(те) Storm. По-голямата част от телефоните които написах са show off unit-и, които са ми били носени за оглед и тестове, нищо повече. Иска ми се, но не мога да поствам снимките им. :)

>>>

Тенденцията е не просто от време на време, да четем / пишем във сайтове, форуми, блогове и тн., от мобилни устройства, а те да станат по-лесният и удобен начин за browsing. С какво нетърпение чакам моята Hero бройка :love:. ( тефлоново покритие, капацитивен диспей, олеофобично покритие като на 3GS ). Само и мобилните оператори да направят data тарифите, по-поносими за българският джоб. :peace:
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот PtD » Пет Окт 23, 2009 12:35 pm

И аз съм си заплюл едно Hero, също и по професионални причини.

А като стана дума за Android, гледахте ли рекламата IDon't за Motorola Droid?

http://www.youtube.com/watch?v=e52TSXwj774

:roll2:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот Daniel Panev » Съб Окт 24, 2009 8:12 am

25thframe написа: Само и мобилните оператори да направят data тарифите, по-поносими за българският джоб. :peace:

Епа да ти продам един пакет на Globul? За 60 лв някъде получаваш 12 Gb трафик - аз до сега не съм успявал да ги стигна...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот PtD » Съб Окт 24, 2009 2:58 pm

Крайно време е да въведат фиксиран план - без ограничение на трафика. Но нали все пак е по-приятно да се дерат кожи...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот Daniel Panev » Съб Окт 24, 2009 5:43 pm

12 Gb са предостатъчно за целта - повярвай ми.
А за неограничения план - има планове ;) За сега - толкоз.
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот azze » Съб Окт 24, 2009 5:48 pm

Чета от телефона,обаче е малко pain in the ass.Бавничко става всичко.
Иначе от лаптопа няма проблем.
"Най-голямото доказателство за съществуването на разумен живот във Вселената е,че досега никой не се е опитал да се свърже с нас."
Аватар
azze
 
Мнения: 1943
Рейтинг: 1731
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:33 am

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот Alpina » Съб Окт 24, 2009 8:37 pm

Daniel Panev написа:12 Gb са предостатъчно за целта - повярвай ми.

Вярваме :beer:

А ти вярваш ли, че ако беше неограничен за малко повече пари, много повече хора щяха да го ползват, рядко надминавайки дори 10GB.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот Daniel Panev » Съб Окт 24, 2009 9:39 pm

Амиии... Нека превключим, поне за момент, на професионална вълна (поне моята). Та като ти казвам, че се обмисля неограничен достъп - значи наистина се обмисля неограничен достъп при фиксирана месечна такса... И не - нема да минеш 12 Gb, дори и в по-мокрите ти фантазии :D
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот naso » Съб Окт 24, 2009 9:53 pm

четъ го начи тоа форум и през буквара деба !немоа без форумното пространство нито една сутрин :)
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот PtD » Съб Окт 24, 2009 10:39 pm

Daniel Panev написа:12 Gb са предостатъчно за целта - повярвай ми.


Зависи за коя цел. Само за да си погледна ъпдейтите във фейсбука заминават към 10 мегабайта. Форумът - към 1М. Пощата към 1М. Новини - 1М. Youtube - XXX М. А аз рефрешвам често... :crap:

Професионалния трафик, като закачане към remote DB и точене на blob-ове въобще не го и смятам - там пък колко течеее. :magnify:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот 25thframe » Сря Окт 28, 2009 5:35 pm

Daniel Panev написа:Епа да ти продам един пакет на Globul? За 60 лв някъде получаваш 12 Gb трафик - аз до сега не съм успявал да ги стигна...

Благодаря за предложениетно, но ползвам unlimited дТП ( предполагам и ти ). Иначе 12GB са биха ми били екстра, ако смърФирам само през телефона, но често ми се налага да го ползвам като модем, и там нещата отиват доста отвъд 12GB.
25thframe написа:чакам да видя как 2.0 firmware-а, ще я накара да работи по-бързо, че каква е пръчка, истина не е.

Ъпдейта вече е факт ! Определено телефона е по-приятен за работа, малко по-бърз и ако приказките за намалено потребление на ресурсите се окажат истина ( сутринта го ъпдейтнах, и още нямам наблюдения ) ще е много добре. Но най-голямо впечатление прави кинетик-скорлинга, все едно си с хАй фон. Сега като нахакаш цялото Company Directory (MfE) можеш да търсиш със замах. :agree:

@ PtD: Айде на еклерите ! Изображение :)
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот PtD » Сря Окт 28, 2009 6:22 pm

Засега само за Motorola Droid знам, че ще е с еклерче. Чакам да видя любимите HTC какво ще предложат. :liplick:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот LandShark » Сря Окт 28, 2009 6:58 pm

:offtopic:

Аз от HTC Hero не съм доволен. Но може би защото не понасям всякакви социални мрежи и т.н. От началото на месеца имам такъв, всъщност ползвах го една седмица преди да се откажа да опитвам. След което го ресетнах смартфона до factory defaults и го прибрах в опаковката. Пуснал съм обяви тук-там но май няма голям интерес. Върнах се към обикновения си телефон. Може би съм прекалено взискателен, може би просто не съм за смартфон. Личните ми забележки са:
- Намирам виртуалната клавиатура върху екрана за неудобна в сравнение с реална такава.
- Wifi-то е слабо (в сравнение с такова на лаптоп/нетбук). Не мога да хващам клетката на съседа (примерно) :D
- GPS... не може да се сравнява с устройства като Garmin GPSMap60CSx.
- Фото... не може да се сравнява въобще... дори със сапунерки.
- Тъп фейсбук, твитер, гмаил, гугъл мапс. Кой им каза че искам да качвам каквато и да е лична информация онлайн?!! :nono:
- Клиента за четене на поща не поддъжа читаво крипитировка; доста от писмата ми идват криптирани - през телефона не мога да ги чета. Съотвенто не мога и да изпращам криптирано. Може би има по-читави клиенти (не съм проверявал). Отделно с тази 'виртуална' клавиатура... не бих се и мъчил да пиша.
- Браузване... нещо и за него нямам нерви с това малко устройство. Не всичко се визуализира както трябва. Без да изкам изпускам информация.
- Няма вградена клавиатура на кирилица. Няма локализация на български, дори и на руски няма! Баси. Качих няколко алтернативни българска клавиатури... но... бяха по-зле от стандартната виртуална клавиатура, която по принцип ми се стори зле... Какво да правя като почти всичките ми контакти са на кирилица изписани? Мъка, мъка, мъка...

Извода до който стигнах за себе си е: за говорене - най-добре обикновен телефон (не смартфон). Устройства от тип много-в-едно винаги са по-зле от всяко отделно устройство. Винаги ще предпочита да снимам с фотоапарат, да си нося туристическия GPS, да си чета пощата и браузвам с лаптоп. Поради тази причина, по самата тема мога да кажа... НЕ, НЕ чета форума през мобилно устройство. Неудобно ми е.
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот gengaro » Сря Окт 28, 2009 9:35 pm

С iphone 3GS е идеално всеки ден проверявам пазар в някой час като ми е скучно
Дайте ми лост опорна точка и ме гледайте как ще си счупя главата ;)
Не е важно да си силен, важно е да си луд ;)
Никога не спори с глупак - ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит!
Аватар
gengaro
 
Мнения: 121
Рейтинг: 1020
Регистриран на: Сря Дек 17, 2008 7:28 pm
Местоположение: София младост 3

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот Daniel Panev » Сря Окт 28, 2009 10:58 pm

25thframe написа:
Daniel Panev написа:Епа да ти продам един пакет на Globul? За 60 лв някъде получаваш 12 Gb трафик - аз до сега не съм успявал да ги стигна...

Благодаря за предложениетно, но ползвам unlimited дТП ( предполагам и ти ). Иначе 12GB са биха ми били екстра, ако смърФирам само през телефона, но често ми се налага да го ползвам като модем, и там нещата отиват доста отвъд 12GB.

Да се разберем - изхождам от позицията си на частно лице, което ползва телефона си за неограничено сМърфиране като за лично потребление (+ гледане на клипчета в youtube и прочие, но без торенти, все пак) - за това 12 Gb са ми повече от предостатъчни.
Когато ми се налага да ползвам телефона като модем по работа (по съвместителство ползвам тоя телефон и като собственик на мижав частен бизнес, при все че не размятам разни LOB-ове между телефона и DB) - тогава цената на генерирания трафик ми е най-малкия проблем. Зер ако не мога с хонорара да си покрия разходите - за чий ХИКС изобщо съм се захванал с това?
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот 25thframe » Чет Окт 29, 2009 3:39 pm

PtD написа:Засега само за Motorola Droid знам, че ще е с еклерче. Чакам да видя любимите HTC какво ще предложат. :liplick:


HTC Hero getting Android 2.0 Eclair update, keeps Sense UI :clap: :clap: :clap: :love:
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот lacho_m » Пет Окт 30, 2009 11:52 am

@Daniel Panev, абе тези 12 Gb за 60лв. на месец... мноооооооого еФитно бе.... :banghead: ;)

Иначе да... трудно се достигат... особено като се има предвид гОлемината на 3G покритието... на другите места (където няма)... с тая скорост... вярно няма как за месец да стигнеш 12Gb... измислена работа му викам на туй аз... ;) :peace:

PS... нищо лично към теб или работата ти... :beer:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот 25thframe » Чет Дек 03, 2009 8:23 pm

25thframe написа: моята Hero бройка :love:

e вече тук... :)
( вече са две, близначета ) :love:


@ PtD : Android 2.1 may come on 10 December, 2.1 ROM already available for HTC Hero
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот PtD » Пет Дек 04, 2009 6:55 pm

:liplick:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот 25thframe » Пет Дек 04, 2009 8:19 pm

Много, много приятен телефон се оказа.

Иначе, днес вниманието бе насочено към нещо доста интересно:

Изображение
Изображение
Прикачени файлове
n90002.jpg
Nokia N900
(207.68 KiB) 125 пъти
n90001.jpg
Nokia N900
(271.59 KiB) 121 пъти
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот 25thframe » Чет Дек 10, 2009 1:27 pm

За да не отварям тема 'Пишете ли във форума през мобилното устройство' ... Това е първият ми пост написан през Android device на Български език. Приложението работи перфектно, да не кажа че надмина очакванията ми. :)

Едит от PC-то:

Приложението и как да го инсталираме.
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот veskoz » Чет Дек 10, 2009 6:10 pm

Телефон... малко силно казано. :) Тия дето почват леко да бият на PDA ми е смешно като им кажат "телефон" :D
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот XeDoX » Съб Дек 12, 2009 7:34 pm

През 640x480 PDA се вижда чудесно :) Само да нямаше проблеми с драйверите глупавото HTC.
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот 25thframe » Пон Фев 15, 2010 6:30 am

PtD написа:Off-topic: той си е с фабрично инсталиран еклер 2.1 ;)

Охо, някой май си е купил Нексусче. :clap:
Моля споделете впечатления. :)
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот daf4ov » Пон Фев 15, 2010 10:16 am

От време на време влизам през псп-то ама е отвратително...
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride :)
Аватар
daf4ov
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 5:55 pm
Местоположение: United States of Love...

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот PtD » Пон Фев 15, 2010 10:43 am

25thframe написа:
PtD написа:Off-topic: той си е с фабрично инсталиран еклер 2.1 ;)

Охо, някой май си е купил Нексусче. :clap:
Моля споделете впечатления. :)


Веднага, щом се добера до него. :)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот 25thframe » Пон Фев 15, 2010 11:05 am

Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: Четете ли форума през мобилно устройство...

Мнениеот sos » Пон Фев 15, 2010 12:00 pm

Аз редовно преглеждам форума през псп-то и никви проблеми(даже съм писал съобщения) :D Но да поясна за тази цел на псп-то се ползва една програмка :eyebrow: И се влиза през Морзила!
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 98 госта