GPS на мобилен телефон (Nokia n73)

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: GPS на мобилен телефон (Nokia n73)

Мнениеот jivkonik » Вто Юни 30, 2009 12:58 pm

25thframe написа:
jivkonik написа:Tук пръст има определено Quick GPS модула на HTC с постоянното ъпдейтване на координатите като е на ActiveSync.


:agree:

Само една корекция, QuickGPS не е модул а е софтуер, който може да се инсталира на Windows Mobile базирани у-ва, не само на HTC ( имам го инсталиран на Xperia-та ми ) И GPS координатите, могат да се ъпдейтват през разлини типове интернет връзка, не само през ActiveSync.

ПП: Xperia-та си е чисто HTC, но това е друга тема.

Това за ъпдейта е ясно, и през GPRS и WiFI става, само не знаех, че и други чикии го полват тоя софтуерен модул, макар, че при наличие на forum.xda-developers.com ми се струва, че всички неща тръгват вече на всичко :D :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: GPS на мобилен телефон (Nokia n73)

Мнениеот PtD » Вто Юни 30, 2009 2:22 pm

@jivkonik, тоя M-241 с какъв чипсет е?

Edit: уф, видях. МТК. Странно, че тръгва бавно, моя в сравнение с гармина тръгва светкавично - виж по-долу.

Допълнение: това колко бързо ще тръгне навигацията, зависи освен от другите фактори, също и от това дали стартира в същия регион, където сте го изключили предишния път. Най-дългите стартирания са били когато е спрян в БГ, а е стартиран в САЩ - може и над минута да отнеме. Докато днес стартира за под 10 секунди, като е спиран в центъра на София, а го пуснах в Локорско (без всякакви QuickGPS чекийки).

То затова гармините си имат специален "ръчен" режим, в който казваш горе-долу къде се намираш, за да слушат правилната група спътници...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: GPS на мобилен телефон (Nokia n73)

Мнениеот STAFF » Вто Юни 30, 2009 2:25 pm

25thframe написа:.. не само на HTC ( имам го инсталиран на Xperia-та ми )...


Ти па що реши, че драперията не е HTC?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: GPS на мобилен телефон (Nokia n73)

Мнениеот 25thframe » Вто Юни 30, 2009 2:44 pm

STAFF написа:Ти па що реши, че драперията не е HTC?


Разгледай поста пак.( и това с по-дребният шрифт) :)
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: GPS на мобилен телефон (Nokia n73)

Мнениеот deather » Нед Авг 16, 2009 1:19 pm

А някой пробвал ли GPS-а на Nokia 5800 как се представя в гората и изобщо как е?Мисля да си го взимам, главно заради GPS-а и големия екран, но ако е зле ще трябва да дам повече пари (които в момента нямам) за нещо от сорта на Omnia, OmniaHD.
Аватар
deather
 
Мнения: 266
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 8:35 pm
Местоположение: София

Re: GPS на мобилен телефон (Nokia n73)

Мнениеот 25thframe » Нед Авг 16, 2009 2:26 pm

5800 не ти го препорчъвам и в най-лошите ти кошмари. Финландците има още доста да се потрудят, за да имплементират добре работещ Symbian в TFT Resistive Touchscreen-а на 5800, който е направен от пластмаса, подобна на играчките от шоколадови яйца ( има и по-зле де : ) )
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: GPS на мобилен телефон (Nokia n73)

Мнениеот deather » Нед Авг 16, 2009 7:26 pm

Всъщност забравих да питам за най важното нещо.Може ли да се качват GPS тракове (примерно от този маршрут http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... 9-route064 ) на телефон с вграден GPS и да се проследяват?
Аватар
deather
 
Мнения: 266
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 8:35 pm
Местоположение: София

Re: GPS на мобилен телефон (Nokia n73)

Мнениеот 25thframe » Нед Авг 16, 2009 7:37 pm

deather написа:повече пари за нещо от сорта на Omnia, OmniaHD

Пагубен ще е момента, в който дадеш пари за Гомнията, още по-пагубен когато осъзнаеш за какво си ги дал. Днес за кратко тествах Omnia II - ефекта :още от същото: беше налице ( както и се очакваше ). Ако искаш да вложиш пари за качествен touch апарат, те съветвам да се насочиш тук.

btw. днес на това приятелче, подкарахме Android и вървеше учудващо добре.

За въпроса с GPS маршрутите, ще трябва някой, който ги ползва да се включи. :peace:
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Re: GPS на мобилен телефон (Nokia n73)

Мнениеот deather » Нед Авг 16, 2009 9:24 pm

Забравих да уточня кои апарати съм набелязал.Първия е i900 Omnia който е доказано доста добър модел за парите си.Втория е i8910 Omnia HD .Засега не съм си играл с него, но от видео ревютата които гледах досега ми се стори перфектен.Капацитивния дисплей най много ме впечатли, ако е като на IPhone сериозно бих се замислил дали да си го взема само не ми се дават толкова пари, но се надявам да падне още малко цената.С HTC-тата съм имал допир само до Touch HD.Определено не ми хареса тъчскрийна, ако ще давам толкова пари искам капацитивен дисплей.Камерата също е зле и няма светкавица.А и като че ли предпочитам Symbian пред Windows Mobile.Не знам как точно стои въпроса с програмите за WM доколкото съм чувал няма много, но за Symbian си има доста богат избор.
Аватар
deather
 
Мнения: 266
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 8:35 pm
Местоположение: София

Re: GPS на мобилен телефон (Nokia n73)

Мнениеот 25thframe » Вто Авг 18, 2009 9:03 am

deather написа:Първия е i900 Omnia който е доказано доста добър модел за парите си.
Втория е i8910 Omnia HD .Засега не съм си играл с него, но от видео ревютата които гледах досега ми се стори перфектен.
Без коментар.
deather написа:Капацитивния дисплей най много ме впечатли, ако е като на IPhone
На пазара не се предлага touch/sensitive мобилно устройство, дисплея на което дори да може да се доближи до уникалността на apple-ския диспей.
deather написа:Не знам как точно стои въпроса с програмите за WM доколкото съм чувал няма много
Не вярвай на слухове, а се поинтересувай и прочети нещо повече, защото изказвания от този сорт, биха предизвикали бурен смях от хора запознати с Windows Mobile средата.
deather написа:А и като че ли предпочитам Symbian пред Windows Mobile
Истината е тук. :liplick:
Аватар
25thframe
 
Мнения: 2271
Рейтинг: 1860
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 4:15 am
Местоположение: 28401

Предишна

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта