Загадките на Битието и Вселената

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот Yavkata » Пет Юни 05, 2009 6:40 am

Наскоро се сблъсках с такава Загадка и искам да ви я споделя. Взех си едно аквариумче, за моя радост и радост на децата. Заредих всичко както си е редно и го напълних с данио- червени и сини, кардиналчета и неонки. На следващата сутрин ставам и поглеждам в аквариума :magnify: ...бати, една червена данио липсва :bigeyes: Аквариума е покрит с капак, не е голям или гъсто обрасъл. Претърсвам всичко наоколо, следи от риба няма! :confused: Хайде , казвам си да приемем, че другите данио са я изяли( без остатък???!!!).Както и да е след ден -два една от сините данио , а после и една неонка си умряха, което си е в реда на нещата. На сутринта ги намирам леко нагризани, но ги намирм. :praying: Снощи изчиствам аквариума нахранвам 2 сини, 3 червени данио, 5 неонки и 3 кардинала. Лягам си :sleeping: Ставам на сутринта и :bigeyes: Двата най -големи червени данио и един син ги НЯМА! :eek3: :nuts: :crazy: Изчезнали без следа! Не е възможно да бъдат изядени без остатък от другите две данио който са много по -малки! Кардиналите и неоните не биха ги яли. :liplick: Жената се кълне , че не е ставала през нощта да изважда риби, аз също не съм сомнамбул. Това за мен е една от загадките на Битието и Вселената. Мога само да се придържам към обясненията на Дъглас Адамс или друг подобен авторитет. Совите не са това което са!
А иначе другия вариант, аз че не съм си у ред - не съм :crazy: ама чак до там ,че да не знам колко рибета има в аквариума не съм!Поздрави! :wavey:
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот skiman » Пет Юни 05, 2009 8:43 am

А какъв филтър ползваш? :idea:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот bluskanie » Пет Юни 05, 2009 8:48 am

Yavkata написа: Взех си едно аквариумче, за моя радост и радост на децата.


Децата вечеряха ли като хората тия дни...?

Ако все пак изникнат нови въпроси, можете да ме откриете на Бейкър Стрийт. Ориентирайте се по цигулката :rofl:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот Yeti » Пет Юни 05, 2009 9:58 am

Котка да имаш?
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот agent_Jekov » Пет Юни 05, 2009 9:59 am

Мисля, че този случай би заинтересувал колегите Мълдър и Скъли. ;)
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот Alpina » Пет Юни 05, 2009 10:01 am

Мисля, че беше решен още с първия отговор :agree:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот chill » Пет Юни 05, 2009 11:47 am

Абе, Вогоните идат и интелигентните същества напускат, оставаме само ние ...
Последна промяна chill на Пет Юни 05, 2009 12:34 pm, променена общо 1 път
Pain is weakness leaving the body.
Аватар
chill
 
Мнения: 636
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 2:50 pm

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот Alpina » Пет Юни 05, 2009 12:00 pm

:rofl: Това са "кардиналчета и неонки", не делфини :D :lol: :roll2:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот Ozzie » Пет Юни 05, 2009 3:10 pm

@Yavkata
Следващата вечер пусни камерата да записва цяла вечер.
:nuts:
bluskanie написа:
Yavkata написа: Взех си едно аквариумче, за моя радост и радост на децата.

Децата вечеряха ли като хората тия дни...?
Ако все пак изникнат нови въпроси, можете да ме откриете на Бейкър Стрийт. Ориентирайте се по цигулката :rofl:

ке ме умориш от смях уееее :lol2: :lol2: :lol2:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот Yavkata » Пет Юни 05, 2009 6:49 pm

skiman написа:А какъв филтър ползваш? :idea:

Този път не позна, във филтъра също няма риба. Все пак не е месомелачка.
Децата си легнаха преди мен. Котка нямам, а и да имах ще ми е интересно как би отворила капака на аквариума.
Загадката си е баш за Мълдър и Скъли , ма чил като , че е най близо :dontknow:
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот skiman » Пет Юни 05, 2009 7:01 pm

Yavkata написа:Този път не позна, във филтъра също няма риба. Все пак не е месомелачка.

И все пак не казваш какъв е филтъра :deal:
Мдам, навремето(преди 20-тина години), когато се занимавах усилено с акваристика, имах подобен проблем. Неонките странно как се изпаряваха. Пускам през деня 10 неонки в общият аквариум и на сутринта нито една :magnify: И така 2-3 пъти. Брях :banghead:
Тогава ми щукна "гениалната" идея :idea: ( понеже съм старо рибарско чадо) да видим, какво аджеба в този аквариум кълве на неонки. Взех една кукучка 26-ти номер, закачих една неонка, сложих една плувка отгоре и си легнах в очакване. :eyebrow:
На сутринта в трепетно предчувствие отърчавам до аквариума и какво да видя? :magnify: Единият от сомовете "клъвнал" :eyebrow:
Сома биде изваден за наУчни опити. :smash:
Вечерта слагам отново 10 неонки(развъждах ги и имах почти неограничен ресурс :nuts: ) и на сутринта какво да видя? :magnify: Правилноооо в аквариума нямаше нито една неонка. :eek3:
Накрая смених филтъра(не е месомелачка, ама е с турбина....) и неонките дръпнаха в този аквариум. Та за това те питам. Стани през нощта към 2-3 и виж къде са неонките и ще си отговориш сам. :beer:
А и друго. Допуснал си кардинална грешка. Поне от първият ти пост разбрах, че си напълнил аквариума и си пуснал рибките в него. Ако е така, това е кардинална грешка. Пълниш, залесяваш, чакаш с включени всички филтри поне 1 седмица и тогава пускаш рибките. Иначе измират много бързо, особено капризни рибки, като неонките и кардинала. Другият вариант е сега има разни препарати за водата и може и да не се чака, ама отдавна не съм се занимавал. :wavey:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот Yavkata » Пет Юни 05, 2009 7:31 pm

Тъй, значи аз аквариума го подредих и оправих както си трябва. Със всичките му салтанати и срокове и тогава пуснах рибетата. Водата ми преседява поне по пет дни във съдове, преди да я сменя частично веднъж в седмицата. Филтъра действително е от турбинните , но основния поток на засмукване е въздушен, от вън , със шлаухче. Въпреки ,че е от най -слабите възможни , като мощност ,и има доста финна решетка, това бе първото място което проверих. Айде , ако изчезваха неонки ще обвиня даниото. Все пак те тези със малките зъбета. Ама проблема е , че изчезнаха наведнъж трите най -едри данио.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот skiman » Пет Юни 05, 2009 8:13 pm

Хъм :bigeyes2:
Явно си ги правиш мераклийската нещата. :beer:
Те всички аквариумни рибки са хищтни. Много е вероятно и да са били изядени. Раздробени и филтъра да е засмукал остатъците.
Има три варианта:
Седиш една нощ и дебнеш. :evil:
Втори вариант :praying:
Има и трети-вземи си цихлиди. :love:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот bluskanie » Пет Юни 05, 2009 8:22 pm

...по цигулката...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот psixopat » Пет Юни 05, 2009 8:24 pm

Защо не махнеш всичко от аквариума.Да налееш вода и да пуснеш рибите.Ще искарат една нощ без филтър и други подобни , и на следващата сутрин ще провериш.Ако са там проблема е във филтъра , ако ги няма тогава... :dontknow:
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот veskoz » Пет Юни 05, 2009 9:46 pm

До колкото съм запознат колегата тучо чучо е доста компетентен по въпроса. :agree:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот Antares » Пет Юни 05, 2009 11:56 pm

А бира има ли около хладилника? Че да не си примамил печално известния родопски алигатор и да е решил да замези с "цаца"?
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот Shady™ » Съб Юни 06, 2009 10:41 pm

Aбе не че нещо ама случайно да имаш охльови в аквариума ? Аз имах и ми изядоха 1 или 2 риби.. рибата се забива в няква дупка и си се заниамва там нещо..идва охльова и запушва изхода и после става.. :bawling:
Ако и това не е - храни си рибите на корем и редовно :D
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот sTeFcHo » Нед Юни 07, 2009 12:08 am

имаш крадец в жилището ти :rofl: :rofl: :rofl: само това е отговора , а и като ядеш риба у вас преглеждай какав сорт е :beer: :beer: :roll2:
sTeFcHo
 
Мнения: 68
Рейтинг: 985
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 4:33 pm
Местоположение: пловдив

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот IVO Jordanov » Нед Юни 07, 2009 12:49 am

Охлювите не ядат живи рибки. Освен ако не са някакви много специални.
Като четох темата и на мен ми хрумна първо нещо с филтъра...ама казваш, че не е това.
За колко голям аквариум говорим, все пак? Умрелите рибки можеш да ги намериш на много нетипични и скрити места...
Ако имаш рапан в аквариума(което не е препоръчително между другото) може да са вътре в него. Може и да са зад някой камък или в друга дупка :dontknow:
Мистерията е голяма и дори и многооважавания тучо чучо мисля, че няма да може да помогне :eek3:
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот SpoileR » Вто Юни 09, 2009 8:06 am

Квантови флуктоации в space-time continuum-а :)
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Загадките на Битието и Вселената

Мнениеот chill » Вто Юни 09, 2009 8:19 am

Абе, какво стана, разбра ли се нещо, че не мога да спя, чакам развръзката?. :lol:
Pain is weakness leaving the body.
Аватар
chill
 
Мнения: 636
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 2:50 pm


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 90 госта