Идиотоустойчив смартфон CAT B15

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Идиотоустойчив смартфон CAT B15

Мнениеот Geronimo » Чет Дек 05, 2013 9:51 pm

Привет колеги,
предполагам не съм единствения, който е чупил телефона си, докато работи или се радва на хобито си. Ремонта на новите смартфони понякога е доста скъп, а пък не винаги старите тухлички ни вършат работа, нямат интернет и т.н. Случайно попаднах на телефони на марката CAT... да същите дето произвеждат багери. По-точно харесах модела B15 , който си е съвсем нормален смартфон с операционна система андроид, но има защитно покритие Gorilla Glass, устойчив е на прах, вода и близки срещи от третия вид с твърди повърхности. Имате ли наблюдения върху въпросния модел или дайте препоръка за някой друг идиотоустойчив смартфон.
Аватар
Geronimo
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1683
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 9:08 pm

Re: Идиотоустойчив смартфон CAT B15

Мнениеот Yavkata » Пет Дек 06, 2013 9:10 am

По отношение на идиотоустоичивоста ползвам от близо две години е тоя Самсуняк . На половин пари е. Има и по-нова версия. Редовно го подметам по разни твърди повърхности и хич не го жаля по отношение на влага. Като параметри не е особено впечатляващ, но върши достатъчно добра работа като заместител на ГПС и електронна книга.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Идиотоустойчив смартфон CAT B15

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Дек 06, 2013 10:07 am

Yavkata написа:По отношение на идиотоустоичивоста ползвам от близо две години е тоя Самсуняк . На половин пари е. Има и по-нова версия. Редовно го подметам по разни твърди повърхности и хич не го жаля по отношение на влага. Като параметри не е особено впечатляващ, но върши достатъчно добра работа като заместител на ГПС и електронна книга.


Лични впечатления от телефона на приятел - след няма и половин година удраско-устойчивия екран беше по-надраскан от ключодържателя ми;
Има твърде малко вградена памет(което при моредни приложения е огромен проблем) и LCD екрана е отвратителен от към резолюция.

В Хардуер-БГ форума имаше една тема за телефоните не КАТ, както и линкове към същите модели, но с без техния брандинг на по 200$
Мисля, че си заслужава да ги преслушаш!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Идиотоустойчив смартфон CAT B15

Мнениеот unsigner » Пет Дек 06, 2013 12:27 pm

Аз карам трета година с нормален телефон и идиотоустойчив калъф, помисли и такъв вариант:

http://www.otterbox.com/commuter-series/commuter-series,default,pg.html
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: Идиотоустойчив смартфон CAT B15

Мнениеот Daniel Panev » Съб Дек 07, 2013 9:02 pm

Зависи за какво ще ползваш телефона.
Ако ще е само за телефон - взимай най-евтиния Sonim и ме почерпи една бира. Няколко години моя го зареждах веднъж месечно и си говорех там, където никой друг телефон нямаше обхват...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Идиотоустойчив смартфон CAT B15

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Нед Дек 08, 2013 12:24 am

Подкрепям мнението за Sonim :beer:
Иначе аз предпочитам кретеноустойчиви калъфи, от 3-4 месеца си връткам с Nokia Lumia 820 и скромно калъфче като това - защипвам го на презрамката, имам бърз достъп и пълна защита (без бутоните)... Беше избирано с мисълта, че ще се търкалям по скалите и шубраците, та си върши работата :D
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Идиотоустойчив смартфон CAT B15

Мнениеот venko » Нед Дек 08, 2013 9:59 pm

Имам въпросния телефон от половин година, ползвам го само за телефон и GPS и интернет. Дали е идиотоустойчив зависи от това колко голям идиот си :D.
Не съм имал проблеми с апарата до сега. Дразнещо е, че има много малко вградена памет и при отворени например oruxmaps и гугъл земя си перка съобщение за memory low и ти затваря приложението. Няма светкавица и фенерче. Това, че му е смотана резолюцията не ме бърка, имам си телевизор в къщи.
Дисплея ми за сега няма нито една драскотина, макар че телефона е вземал няколко спускания преди мене.
"Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес" Фьодор Михайлович Достоевски
Аватар
venko
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1566
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 8:10 pm


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 103 госта