11 месеца "Рейтинг" - Време ли е за промяна?

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

11 месеца "Рейтинг" - Време ли е за промяна?

Мнениеот Sky_Knight » Сря Окт 22, 2008 12:00 pm

Уважаеми потребители на Форум MTB-BG,


щастлив съм да споделя с Вас, че изминаха точно 11 месеца от въвеждането на рейтинговата система (чиито правила са описани тук: http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?p=332592#332592)за оценяване на мненията на потребители. С оглед на приближаващия, своеобразен "рожден ден" на тази система, смятам че е важно всеки, който има желание, да изрази своите впечатления и препоръки от нея.

Целта на тази тема е да проучим форумните настроения и заедно да подготвим едно цялостно предложение за промени в рейтинговата система, ако се стигне до извода, че това е необходимо.

Ето какви са и условията за отговаряне в настоящата тема:

1. Моля, пишете ясно и грамотно.
2. Мнението Ви трябва да бъде структурирано в две части - 1 - Впечатления, 2 - Препоръки. (Препоръките Ви могат да бъдат както чисто технически, така и организационни.)
3. Не засягайте темата за това, кой и с какви намерения гласува. (допуска се само като впечатление, но не и като оплаквания, мрънкания и т.н.). Това не е обект на настоящата дискусия.

Всички мнения, които не отговарят на посочените по-горе изисквания ще бъдат строго модерирани, за което апелирам към модераторите на форума и предварително им благодаря за отделеното време.


Благодаря на всички отзовали се!
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот GECKO » Сря Окт 22, 2008 12:36 pm

11 месеца "Рейтинг" - Време ли е за промяна?


Не е време.

Ще е време тогава, когато хората започнат да не забелязват рейтингите:

дали защото са стигнали по-нормално ниво на общуване
или защото всички са глобално избушили и не е останал свестен човек за приказка...

Докато се забелязват и се руптае срещу тях значи рейтингите си вършат работата, и с това помагат и на модораторите.

Learn to live with it and stop complaining!
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Redhat » Сря Окт 22, 2008 12:51 pm

Аман от тoя рейтинг:

@Sky_Knight: Не ти ли писна да я дъвчеш тая тема?

Какво очакваш да стане?

Качествена дискусия? Едва ли. Все пак доства време биде разисквана ситемата.

Първото, което може да се получи е да се изцвъкат полуграмотно всички с нисък рейтинг, щото нещо не ги кефи да са им малки пушките.

Второто - да получш куп мнения като това, което четеш в момента, ако изобщо на някой вече му се занимава с "проблема" за системата.

Всичко това, разбира се, ако не й ударят катанеца овреме.

P.S. @GECKO :agree:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот bikerider » Сря Окт 22, 2008 1:03 pm

Съжалявам не се сдържах:

ще бъдат строго модерирани, за което апелирам


:rofl::rofl::rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Сря Окт 22, 2008 1:09 pm

абе... не е ли време да поканим Бате Бойко за мародератор тука?

@bikerider: малеее, колко ти е малък, пак!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Sky_Knight » Сря Окт 22, 2008 2:29 pm

Уважаеми потребители на "Форум MTB-BG",

разчитах на сериозно и адекватно отношение от страна на всички желаещи да участват в дискусията. Отговорите, които виждам дълбоко ме разочароват. Защото за да има нормална дискусия, уважаеми колега RedHat, трябва независимо от темата и нейната привидна "нелепост" или "безсмисленост", да се отговаря в тона на самата тема. До момента, нито един от дискутиращите в темата, не направи това.

Смятам, че дори и запазването на мълчание (неписане) в темата щеше да е достатъчно красноречиво. Ще излъжа, ако кажа, че не очаквах коментари от този тип. Но се надявах на различен резултат.

Въпреки всичко, знам че модераторите ще се намесят в тази тема, като изтрият излишните мнения и я оставят отворена за онези, които желаят да коментират тук. Прочетете пак началното съобщение, преди да решите да ми отговорите тук. Предпочитам на ЛС.

Благодаря Ви за проявеното разбиране!
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Окт 22, 2008 2:32 pm

@ Redhat, bikerider и did

Темата е зададена ясно, конкретно и точно, а вие как отговаряте?

Нима е грешно да се направи равносметка с мненията на съфорумците, след като вече рейтинга функционира от почти година?


Моето впечатление е, че рейтинга единствено ограничава до известна степен някои млади потребители. Също така рейтинга не може да служи за някаква реална оценка на съответния потребител - примери за това много.

Извод и препоръка - Рейтинга на мен нито ми пречи, нито ми помага. В този му вид може и без него.
Последна промяна Pr3d4t0R на Сря Окт 22, 2008 2:38 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3982
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот Quiz » Сря Окт 22, 2008 2:37 pm

Уважаеми Sky_Knight,
а би ли споделил своите Впечатления и Препоръки (Препоръките могат да бъдат както чисто технически, така и организационни) по "проблема", който "дъвчим" за пореден път?

Благодаря за проявеното разбиране!
Аватар
Quiz
 
Мнения: 1063
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Sky_Knight » Сря Окт 22, 2008 2:43 pm

Уважаеми колега, Quiz,

радвам се че ме попита. Не исках да бъда първият, който изказва мнението си, защото това би повлияло на мненията на всички след мен единствено поради факта, че аз съм човекът стартирал дискусията и това ще даде отправна точка. А за да постигнем максимална обективност, това не е желателно. Затова все още смятам да се въздържа от собственото си право да коментирам. Но бих могъл да помогна на всички, които желаят да изразят своето. Направето го в този формат:

Впечатления

Тук описвате впечатленията си от изминалите 11 месеца.

Препоръки

Тук давата своите препоръки (ако имате такива), относно нещата, които смятате, че би било добре да бъдат променени.


Благодаря Ви!

Edit:

Бихте ли ми позволил да Ви коригирам относно използването на думата "проблем". Правилно сте я поставил в кавички, но въпреки това, Рейтинговата система не бива да се разглежда като проблем, защото по-този начин влагаме отрицателен нюанс още в самия зародиш на дискусията. Затова нека се използва просто думата "Рейтинг", "Система" и т.н.. Така ще запазим неутралитета на дискусията, и ще предотвратим евентуални спорове помежду ни.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот GECKO » Сря Окт 22, 2008 2:53 pm

Sky_Knight написа:За да не спамя в собствената си тема ти пиша тук.

Аз лично не обръщам внимание на рейтингите. Обаче забелязвам възможността да се гласува за чуждите мнения. Така че няма как те да не се забелязват. Шанс.

Въпросната тема я пуснах съвсем сериозно и първият, който се изцепи си ти. Много си изнервен от факта, че постоянно разни пишлигари мрънкат за плюсове и минуси прочие - нали? Мен също. Но това не е случайно. Това е защото тук рейтинговата система беше направена с цел да намали спама и обема на работа на модераторите. Това и беше куцото. Да се опитваме да караме потребителите да пишат по-грамотно, по-правилно и т.н. Което е не води до нищо хубаво. Най-добрата рейтингова система е тази в тунинг.бг Там знаеш, че щом някой ти е дал точка, значи ти си я заслужил, защото давайки ти 1 точка, на него му взимат 1. Така спамът не се намалява, но форумът става едно полезно място. Знаеш кои са хората, които са стойностни само с един поглед. Докато при нас е боза. Особено сега, когато Админът реши да си смъкна праговете за писане. Затова и пуснах тази тема.

Извинявай за дългото съобщение, но само за финал ще те помоля да коригираш мнението си, а ако вече не можеш ще помоля на модераторите да го изтрият.

Поздрави!


Абе дали не си нагъл!

Да си корегирам мнението? ХА!

Високо заинтригуван съм да видя кой модоратор ще ми го изтрие, и с каква причина.

НЕ знам какво е в "тунинг.бг" и честно казано не ми пука, аз съм ЗА рейтингите защото в случая показват колко можеш да общуваш а не само колко си полезен -> ако си пич ще ти цъкат "+" ако не си ще получиш "-" и толкоз.

Аз лично минуси НЕ давам - цъкам "+" понякога предубедено (когато някой който го заслужава остава неоценен) понякога заради информацията която е споделил някой.

И понеже го даваш малко надменно ето ти отговора тук, за да оценят хората как общуваш и колко заслужаваш.

Само ще те помоля да избягваш да ми даваш съвети как АЗ да общувам, и да погледнеш причините да си на това ниво ти.

И ето по темата:

Впечатлението ми е че сисстемата работи прилично.
Препоръката ми е да остане на пук на всички, които не могат да общуват човешки (дори това да значи, че правилните хора ще получат някакво количество минуси), защото ако си точен с хората ТЕ няма да позволят рейтингът ти да падне, но ако мизерник същите те (които са били във форума с години и сигурно ще останат още толкова) няма да позволят рейтингът да ти се вдигне.


@Sky_Knight - не те познавам, и честно казано не горя от желание, за това нека си останем непознати и необщуващи един с друг
;)

Жив и здрав :agree:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Окт 22, 2008 2:58 pm

Впечатления - системата работи. Тия дето имат поне малко мозък в главата се научават да се държат прилично. Тия дето нямат - не се научават. Тия дето имат, ама не искат да се научат, споделят съдбата на тия дето нямат. Може да не е справедливо, но е работещо.

Препоръки - да се направи допълнение към системата, което автоматично да порязва глупостите, хормоналните отклонения, патологичните отклонения и кривописа.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Вилката » Сря Окт 22, 2008 3:16 pm

NovemberCharlie :agree:
Само да добавя, че ще е готино ако към евентуалния филтър, който затрива мръсни думи и наказва с минус съответния човек, се добавят и думите "рейтинг", "плюс", "минус"... :popcorn:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Мнениеот Quiz » Сря Окт 22, 2008 3:17 pm

Впечатления-Смятам, че в голяма част системата върши това, заради което е въведена. Глупости в сериозните теми има, но са сведени до минимум, а спам в останалите форуми е имало и винаги ще има (само заглавието и посоката на темите се мени). От друга страна няма съвършена система, която да контролира изцяло това САМО компетентните съфорумци да споделят мнение във важните теми (където грешен съвет може да коства много на друг потребител). т.е. всеки недостатъчно компетентен колега, може да пусне мнение, само защото има достатъчно висок рейтинг. В този, смисъл до голяма степен, нещата се свеждат до самосъзнание и наличие на достатъчно сиво вещество в главата, на всеки имащ правото да пише тук или там.
Мисля, че НАЙ-ТОЧНО мнение по въпроса за работата на рейтинга могат да дадат модераторите, които знаят колко работа им се отваря сега и колко преди въвеждането му.

Препоръки-Lanzz даде не лоша идея в друга тема, ако прецени за нужно ще я сподели тук. Другото са фантасмагории.
Аватар
Quiz
 
Мнения: 1063
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот bluskanie » Сря Окт 22, 2008 3:39 pm

Шнур за системата :evil:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Stancho » Сря Окт 22, 2008 4:58 pm

Впечатленията: Има смисъл от системата и макар скептичния ми поглед в началото, вече съм се убедил колко по - добре е някои хора да са ограничени и важните подфоруми (Тези от Продукт-Консулт) да са чисти. Всеки знае до какво може да доведе заблудата...

Препоръки: Честно казано не мога да дам кой знае какви препоръки за промяна, а само зов за обективност, но забелязвам че гласуващите вече са по - обективни и това може само да ме радва. Също бих предложил да се сложи системата на PinkBike за цензуриране и подкрепям идеята за директно наказване от системата с минус на такива изрази. ;)
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: 11 месеца "Рейтинг" - Време ли е за промяна?

Мнениеот Ozzie » Сря Окт 22, 2008 6:27 pm

Sky_Knight написа:Всички мнения, които не отговарят на посочените по-горе изисквания ще бъдат строго модерирани, за което апелирам към модераторите на форума и предварително им благодаря за отделеното време.

Хайде сега... Нали си го чувал онова- За мерси не ме търси.
:thumb:

Sorry за Изображение ама не се сдържах просто. ИзображениеИзображениеИзображение
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот MARTO4KATA » Сря Окт 22, 2008 7:47 pm

Впечатления

Системата не работи! Продължава да има спам; продължава да има глупаци, които съветват абсолютни простотии; продължава да има идиоти, които не знаят какво е грамотност... и още толкова други подобни примери. Виждам доста хора с "подарен" рейтинг, който абсолютно казвам, че НЕ заслужават. Примери не искайте, защото не искам да се заяжам с никого.

Препоръки
Знам, че дори и да пиша, нищо няма да се направи, защото според няколко души системата "работи". Добре - заблуждавате себе си, но недейте да се опитвате да заблудите и другите. Вместо да се занимвате да правите нещо сложно и НЕработещо, защо просто не намерите още няколко модератора, които ще вършат работата, която рейтинговата система би трябвало да свърши. Все ще се намерят още 3-ма 4-ма, които да имат време и да им се занимава с форума. Вместо да "намалявате" работата на модераторите, я разпределете.

Очкавам поредния минус, заради различието в мненията ни! :beer:
Изображение
Внимание! Този форум е пълен с некомпетентни, емоционално и психически изкривени изверги!
Аватар
MARTO4KATA
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 3:39 pm
Местоположение: Sofia / Los Angeles

Мнениеот Antares » Сря Окт 22, 2008 7:57 pm

Вчепатления: Все още има световен глад, все още американците се имат за господари на света, на лице е финансова криза, недостатъчен брой потребители ползват операционни системи с отворен код, пуснаха злия колайдър, делото на нечестивия все още се шири по света.
Претрънки: Възстановяване на смъртното наказание и испанската инквизиция, контрол на раждаемостта в Китай, повече инвестиции в зелени продукти, лекции с цел информирането на масите за ползите от енергоспестяващите продукти, да се възстанови вероучението и официално да се забрани ръкоблудството при оидрастващите!
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот triple G » Сря Окт 22, 2008 8:09 pm

Абе момчета, какво се пънете?
Всичко е ясно още откакто е създадена тази система. На тези с нисък рейтинг не има харева, на тези с достатъчно висок рейтинг поне да могат да пипшат в тема не им пука или им харева "оценяването" :^:
triple G
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 10:35 am
Местоположение: Bulgaria, Varna

Мнениеот vpravov » Сря Окт 22, 2008 9:58 pm

Впечатления: От рейтинга определено има смисъл. За съжаление гласуването наистина е твърде субективно. И за още по-голямо съжаление хора, които познавам лично и имам много добро мнение за тях, тук малко прекалено се вживяват за "експерти" и ме разочароват. Високият рейтинг явно прекалено много им влияе на егото, като в повечето случаи ефектът е негативен.

Предложение: Веднъж вече бях предложил, отделно от гласуването за рейтинг, да съществува паралелно гласуване за всеки топик от неограничен брой потребители, като резултата се маркира с видим знак, за да може четящия по-лесно и бързо да се ориентира в по-дългите теми какво си заслужава да чете. Сега смятам, че даже на база на такъв вот трябва да се определя дали конкретния топик да бъде оценен с + или с - , като тежестта на плюса и минуса да се запази в сегашните стойности. От друга страна, за да се запази тежестта на рейтинга е достатъчно гласът на потребителите да тежи според рейтинга му.
Например: пет потребителя с рейтинг 2000 гласуват отрицателно - 5х2000=10000 (за тях конкретния топик е безполезен), но пък десет потребителя с 1200 рейтинг, за които топикът е полезен гласуват положително: 10х1200=12000. Топикът се маркира с положителен знак, а авторът си получава съответните точки(според раздела) за рейтинг. При примерно 2000 редовно четящи този форум, извадката ще е определено по-реална и по-обективна. Трупането на рейтинг ще е по-трудно, но пък и по-обективно и до голяма степен ще и по-справедливо. Демокрация така да се каже :rofl:

P.S. Не знам до колко е лесно осъществимо от софтуерна гледна точка (не разбирам от програмиране), но се надявам "властите" да се замислят сериозно.

edit: И още нещо. Ако се запази сегашния принцип на гласуване, няма да е лошо да се въведе неотрален знак освен + и - . Има топици за които не бих гласувал чак положително, но понякога ме хваща яд като видя, че е гласувано отрицателно.
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Чет Окт 23, 2008 7:51 am

системата в този си вид
макар и не перфектна
определено е РАБОТЕЩА
аз лично познавам малоумници, които на третия си ник
/защото първите два се сринаха за норматив/
спряха да пишат пълни простотии
което доказва, че има полза от рейтинговата система

вече казах, че не е перфектна /но перфектните неща сме малко :D /
субективен фактор има и винаги ще има
това е ясно
за мен лично ползата не е огромна, защото съм се ориентирал отдавна
чии мнения си струва да бъдат четени и чии - не
но полза ИМА

на ви една бира :beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Harka » Нед Окт 26, 2008 1:12 pm

@frogcho:

Не е нужно да пишеш през прокси. Така или иначе най-вероятно пак ще бъдеш баннат.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот frogcho » Нед Окт 26, 2008 1:13 pm

Спирам.
Пък и що да пиша през прокси. :bigeyes: :dunno: :dunno: :dunno:
Жабчо
frogcho
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 1:42 am

Мнениеот Unik » Вто Окт 28, 2008 5:59 pm

И аз не бях съвсем съгласен със ситемата, но глас в пустиня :^: сега тъкмо ми стана интересно, че момчетата са прави с рейтинга и вие веднга долу рейтинга, та чак смърт на колелата на бунтовниците. :boxing:

опция 1:
Бързо върти и се изнасяй от форума да пишеш неграмотно глупости при срони души :stupid:

опция 2 :
направи си сам форум и си пиши кво'т си сакаш в него

опция 3:
да се сведе правото на оценяване само до модераторите по даден раздел и на потребителя публикувал темата, така ще се лимитира злоупотербата както и резките промени в рейтинга но предполагам ще се повиши непоправимо и нивото на бълващите глупости.

опция 4:
Продавай байка, сменяй спорта и форума :D :rofl:

опция 5:
да живее рейтинга

сори ама ми хареса и неможах да се ...жа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Мнениеот skiman » Вто Окт 28, 2008 7:42 pm

1. Рейтинга ми харесва. Има ефект в положителен смисъл.
2. Имам предложение, което нямам идея дали е възможно да се постигне. И разбира се дали ще ви допадне.
С две думи- Потребител Х слага + или - на потребител У. Системата при цъкане на знака да отваря автоматично прозорец с ЛС към потребител У, където потребител Х да сподели защо му поставя даденият знак. Така до голяма степен ще се сведе до минимум субективният фактор да се оценяват мнения на принципа-"Не ме кефиш коп..ле". Освен това ще има и положителен ефект към коректните потребители. Ще има обратната връзка. Потребител У ще знае, защо е получил даеният знак и ще знае дали е писал глупости и защо или пък мнението му е било положително оценено и защо. А ако не се полпълни полето с ЛС, мнението и знака на потребител Х да не се зачита.
Така мисля, че до голяма степен ще се премахне безсмисленото цъкане на рейтинга(в каквато и да е посока) примерно при пожелание за рожден ден. От друга страна ще доведе до някакво неудобство към потребител Х, но си мисля, че няма да е чак толкова голямо.
Разбира се това няма да премахне ЛС от типа-"Не ме кефиш коп..ле"
:rofl:
Определено обаче бих искал да има рейтинг и в един друг форум :popcorn:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот MARTO4KATA » Вто Окт 28, 2008 8:01 pm

Това със причината за минуса (skiman) го бях предложил в една тема. http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=39838 Вече е заключена, но можеш да видиш коментарите. ;)
Изображение
Внимание! Този форум е пълен с некомпетентни, емоционално и психически изкривени изверги!
Аватар
MARTO4KATA
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 3:39 pm
Местоположение: Sofia / Los Angeles

Мнениеот skiman » Вто Окт 28, 2008 8:10 pm

Мда. Не я бях чел тази тема, но като я прегледах разбрах едно......предложението ми е глупаво.
Въпреки, че все още мога да го променя горното мнение нека седи, иначе твоят пост ще изглежда безсмислен.
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Окт 28, 2008 8:21 pm

@skiman: считам (без изобщо да искам да ти противореча или да споря с теб), че именно това, което предлагаш ще доведе до още по-силно субективизиране на оценките, защото това де факто представлява ефективно средство за ескалация на лични конфликти.
Защо - защото средната възраст във форума е под 20 години и преобладават емоциите и първосигналното мислене.

Пример: блъскам минус на някое пишлеме, заради това, че дрънка глупости и създава опасност за някого. Пиша му аргументацията си. Следва обиден отговор и трайна нагласа за "отмъщение". Започва се едно дебнене и лични дрязги, които още повече задълбочават противоречията, докато не се стигне или до конфликт или аз просто не тегля една майна, оставяйки пишлемето доволно, че е "нахранило" заядливия дъртак. Продуктивен резултат никакъв. Има и други варианти, но няма смисъл да ги излагам, защото те в крайна сметка водят до същия резултат.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот skiman » Вто Окт 28, 2008 9:16 pm

bikerider написа:Пример: блъскам минус на някое пишлеме, заради това, че дрънка глупости и създава опасност за някого. Пиша му аргументацията си. Следва обиден отговор и трайна нагласа за "отмъщение". Започва се едно дебнене и лични дрязги, които още повече задълбочават противоречията, докато не се стигне или до конфликт или аз просто не тегля една майна, оставяйки пишлемето доволно, че е "нахранило" заядливия дъртак. Продуктивен резултат никакъв. Има и други варианти, но няма смисъл да ги излагам, защото те в крайна сметка водят до същия резултат.

Съгласен на 100% :agree:
Защото:
bikerider написа:Защо - защото средната възраст във форума е под 20 години и преобладават емоциите и първосигналното мислене.


п.п Макар, че измежду тях има кадърни, грамотни и по своему отговорни момичета и момчета и искрено им се възхищавам. Което ми дава надежда. Особенно като баща на дъщеря тинейджър(сина още не го броим, щотото е малък)
;)
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Unik » Вто Окт 28, 2008 9:22 pm

bikerider написа:Пример: блъскам минус на някое пишлеме, заради това, че дрънка глупости и създава опасност за някого. Пиша му аргументацията си. Следва обиден отговор и трайна нагласа за "отмъщение". Започва се едно дебнене и лични дрязги, които още повече задълбочават противоречията, докато не се стигне или до конфликт или аз просто не тегля една майна, оставяйки пишлемето доволно, че е "нахранило" заядливия дъртак. Продуктивен резултат никакъв. Има и други варианти, но няма смисъл да ги излагам, защото те в крайна сметка водят до същия резултат.


Напълно съм съгласен с теб "bikerider", спомням си и ти като мен обичаш с рогата да ги боцнеш първо, пък каквото сабя покаже, и какъв е резултата или смяна на подхода или тотален "ignore" което според мен е по добре от колкото влизане с рогата и бълване на глупости, но е и истина прекалената насоченост към любими субекти пребиваващи във форума. Но пък и ние сме били деца някога, после батковци, чичковци (все още не приличам на "чичко" ама и така са ме наричали). Според мен и децата имат предимство, ама пък и заслужават бясен шамар понякога.
Типично Българския подход влизане с рогата напред не е най-удачния според мен ама какво да се прави нали сме Булгар, Булгаар!! :D
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Следваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта