е сега се почна вече ...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот Zozka » Чет Мар 23, 2006 10:15 pm

[quote="w4rn1nG"]

не може да се ср[size=200]ъ[/size]внява спирачния път на скиор, сноубордист и байкър на снега, просто няма база за ср[size=200]ъ[/size]внение.
[/quote]


А стиа бе! И как го изчисли? Ъ?

[quote="w4rn1nG"]


защото са малко колоездачите и гледат да са много внимателни
[/quote]


Това е прекрасно. Не бих казал същото за огромен процент от скиорите и сноубордистите. По темата: доста малко хора карат колела по пистите, просто защото е скучно, та агентите които са се правили на важни, могат гол да го барнат :)
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот EmZo » Чет Мар 23, 2006 11:17 pm

ХеХеХе, проблеми... Този конфликт е очакван и напълно неизбежен! Радвам се че при нас на писта "Пършевица" все още ни гледат и ни се радват като на луди.

И се радваме на коментари от сорта:

"Еййй къде сте РЪГНАЛЕ (с ударение на А) с тие колелета бе ше се прибиете!"
:)
"Майкооо па уно нее ли много упасно бе да го е.а?!"

Браво браво карайте...

Ама сме малко де :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот bikerider » Пет Мар 24, 2006 10:57 am

[quote="GOA"]
Ако ще и господ да се е качил на колелото не може да реагира адекватно при внезапно възникнала опасна ситуация.
[/quote]


айде да не дрънкаш глупости, а?
всяка година се спускаме по Лалето и Стената и мога да те уверя, че говориш пълни глупости.
Имам спирачен път точно колкото скиорите.
Освен това никога не си позволявам да се пусна на шус ако пред мен и встрани има скиори/бордисти - чакам ги като поп. Което обаче не може да се каже за скиорите зад мен - никога никой не е спирал да ме изчака.

Та хйде стига с тия обобщения изсмукани от пръстите. Като не си карал по писта с подходящо колело, ако обичаш не давай мъдри мнения.

Edit: друг е въпроса, че наистина някои хора се спускат с неподходящи колела и без опит. Но не мога да очаквам от баш-скиорите и баш-бордистите да правят разграничение - те просто и хал хабер си нямат от байк. Добре, че все пак и между тях има хора с мозък в главата си.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alpina » Пет Мар 24, 2006 12:50 pm

[quote="bikerider"]
Edit: друг е въпроса, че наистина някои хора се спускат с неподходящи колела и без опит. Но не мога да очаквам от баш-скиорите и баш-бордистите да правят разграничение - те просто и хал хабер си нямат от байк. Добре, че все пак и между тях има хора с мозък в главата си.
[/quote]


Качвал съм се няколко пъти на Витоша зимата и винаги съм имал страшно желание да се пусна по някоя писта, но просто знам, че намам достатъчно опит и подходящо колело, да но не всеки се съобразява с този факт:irked:, а и дори да имаш опита и колелото - никога, ама никога не може на 100% да си сигурен, че ще минеш безпроблемно, но това важи и за скиорите, бордистите и всеки намиращ се на пистата с едно или друго превозно средство.
Просто инциденти стават, независимо дали има колело на пистат или не.
Трябва не само ние с тях, ами и те да се съобразяват с нас. Както се каза - "Планианата е за всички"

Не бих тръгнал да сравнявам превозно средство, констроирано да има възможно най-малко сцепление с настилката и такова, при което е точно обратното:crazy:

Грешките са направени, други ще бъдат наказани.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот bikerider » Пет Мар 24, 2006 1:05 pm

[quote="Alpina"]
Трябва не само ние с тях, ами и те да се съобразяват с нас.

Както се каза - "Планианата е за всички"
[/quote]


:agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TLD1 » Пет Мар 24, 2006 2:33 pm

[color=beige][size=67]radvam se mnogo 4e pone ima 2-ma 4oveka koito usmislqt dobre ne6tata.Vsi4kite prostotiii stavat ot tupata gazar6tina na nqkoi hora.

[b]NE66TATA STAVAT POSTEPENNO MOLQ ZA DOBROTO NA VSI4KINI NEDEITE DA KARATE AKO NE STE SIGURNI V KOLELOTO I V SEBESI!!!!!!!!![/b][/size][/color]
TLD1
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:36 am

Мнениеот Blackdog » Пет Мар 24, 2006 2:37 pm

Аз пък си мисля че проблема не е в управлението или спирачния път. Проблема е че самото колело може да нарани доста лошо скиора при евентуален сблъсък. Предполагам като се спускате по пистите сте с подходящи протектори, докато скиорите не са! Струва ми се малко нередно по ски пистите да има колелета и шейни! Проблема е в липсата на съоражения за колоездачи, затова ще сме по пътеките и ски пистите и е нормално като нахлуваме в чужда територия да ни се противопоставят!
There's a lady who's sure ...
Blackdog
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 10:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Мар 24, 2006 4:57 pm

[quote="Blackdog"]

Аз пък си мисля че проблема не е в управлението или спирачния път. Проблема е че самото колело може да нарани доста лошо скиора при евентуален сблъсък. Предполагам като се спускате по пистите сте с подходящи протектори, докато скиорите не са!
[/quote]

Спускам се с наколенки и шлем. А теб как ти се струва да ти влязат на юруш със ските в корема??? Хайде стига с това едностранчиво разглеждане на нещата.

[quote="Blackdog"]
Проблема е в липсата на съоражения за колоездачи, затова ще сме по пътеките и ски пистите и е нормално като нахлуваме в чужда територия да ни се противопоставят!
[/quote]

Чужда?????? :crazy:
Откога Витоша е на скиорите/бордистите?

Същото говореха скиорите за бордистите навремето. Не ти ли се струва, че разсъждаваш малко ограничено?
Пазя и скиори и бордисти и си мълча кротко когато някой баш-майстор ми се направи на отворен. И сега трябва да слушам глупости от рода на "чужда територия". Ми тогава защо изобщо да караме на планина? По твоята логика тя е територия на туристите?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот w4rn1nG » Пет Мар 24, 2006 6:59 pm

Zozka, мерси за поправката, ще се старая да не допускам повече грешки, а и да ги допусна ще ме извиниш, сигурно съм неграмотен. А за спирачния път, ами това е мойто мнение и не смятам, че съм в грешка. Безсмислено е да водим спора тук, всеки може да си пише колкото си иска, предлагам да отидем на Стената или където и да било и просто да проверим, наистина няма да имам нищо против, дори обратното :8D:. Дано сте ме разбрали, че нямам против колоездачите по пистата, аз и без това по нея много много не карам, но от гледна точна на сигурността, за мен не е редно точно на пистата, в пиковите часове да има байкари, не е редно и да има начинаещи по Лалето дори, но това е положението, такива са условията . Планината обаче е за всички, просто трябва да се намери някаква рационално решение, тя държавата на кво ниво е, пък ние сме тръгнали да спорим за този проблем.
Донт лет ми гет ю
w4rn1nG
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 5:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GOA » Съб Мар 25, 2006 12:43 am

[quote="bikerider"]

айде да не дрънкаш глупости, а?
всяка година се спускаме по Лалето и Стената и мога да те уверя, че говориш пълни глупости.
Имам спирачен път точно колкото скиорите.

дрррррррррррррррррррррррррррррррррррр

Edit: друг е въпроса, че наистина някои хора се спускат с неподходящи колела и без опит. Но не мога да очаквам от баш-скиорите и баш-бордистите да правят разграничение - те просто и хал хабер си нямат от байк. Добре, че все пак и между тях има хора с мозък в главата си.
[/quote]


Дреме ми на дедовия за спирачния ти път защото възможността да завиеш на където и когато пожелаеш е съвсем различно нещо и няма голяма разлика с какви спирачки и вилка си.

[quote]
Откога Витоша е на скиорите/бордистите?
[/quote]
Витоша не, но през зимата пистите са предназначени за тях. Ти щом си тарикат ако щеш и чук и гек-а си замъкни да се возиш. Не е по-тежък от колелото ти, има спирачки и кормило, имаш си акъл{?} и умения. Къф е проблема?


Бе като гледам всички са много добри и много съобразителни... А франзелите предизвикващи калабалъците къде са?
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот bikerider » Съб Мар 25, 2006 1:33 am

@GOA:
Първо, нямам нужда да завивам, защото карам встрани на пистата.
Второ, няма опасност никого да блъсна, защото спирам прекрасно, мога да спирам и със закатване.

Трето, дори да ми се наложи да завивам, нямам никакви проблеми, имам прекрасно сцепление, имам хубави спирачки и някаква техника на каране.
Четвърто, дори да има опасност от сблъсък и да не мога да реагирам, аз карам с каска и наколенки, снега е мек. Винаги, подчертавам дебело, винаги ще се хвърля в страни заедно с колелото си и няма да допусна такъв инцидент.

Ти разбира се тези моменти не ги отчиташ, щото явно не си карал на писта. Окей, fine with me.

Но много моля, ако обичаш недей да изказваш компетентни мнения по въпроси, за които си явно доста зле подготвен. Ако твоята екипировка не позволява такова каране, моята позволява.
Знам рисковете и съм нащрек. Не отивам горе за да пребия някого, отивам да се кефя, както всички други и внимавам и мисля с главата си.

А това, че някой неподготвен се е сблъскал със скиор и веднага бързаш да обобщаваш без хал хабер да си нямаш за какво реално става дума е чисто твой проблем. Мога само да ти предложа да не бъдеш толкова ограничен и тесногръд.

Edit: освен ако разбира се, някой скиор не се блъсне в мен, което далеч не го изключвам (щото има невероятни дебили на ски), но пистата така или иначе е "предназначена" за тях, така че явно аз нямам значение в този вариант. Или?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот GOA » Съб Мар 25, 2006 2:13 am

Съгласен съм, но само до някде. Много добре знаеш колко от спускачите имат възможност да се снабдят с екипировка и части сравними с твоите. Знаеш и каква е средната им взраст => начин на мислене, съобразителност. Ти си по-дърт, предполага се че може да си намалиш кефа за сметка на безопасността на някой друг. Ами 15/16/17 годишните ? (не че съм много голям, но помня какво леке бях и аз на тези години :^:)Не става въпрос само за техника на каране.

Имам хал хабер че реално повече от половината герои са "неподготвени" и за това не обобщавам според взгледите на чичо bikerider, който смята че съм "ограничен и тесногръд" защото гледам взможностите на болшинството карачи, а не своите :baby:.
Не съм тргнал да се хваля колко ми е скапано колелото и колко зле го карам. Мнението ми е че не коректно да се кара на места, на които има по-голяма вероятност от предизвикване на инцидент. Особено ако са предвидени за нещо конкретно, коренно различаващо се от това което правиш там. Мисля че е излишно да давам примери от типа "пилене на гуми в двора на даскалото".
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот bikerider » Съб Мар 25, 2006 2:31 am

Смесваш проблемите уважаеми.
Това, че някой отива горе неподготвен или не съобразява някои неща не е моя заслуга.
За жалост проблема е общ, щото нашта мила родна забранителна демокЛация клати всички редници накуп заради един.

На мен ми остава единствено да те уверя, че от моя страна има съзнателно усилие да се избегнат инциденти. Не мисля, че представлявам по-голяма заплаха за скиори/бордисти от тях самите.

А ако мислиш, че с това давам лош пример на някого, бих ти отговорил, че има далеч по-големи проблеми в планината свързани с туристите, велосипедистите, кросарките, ATV-тата и останалите, отколкото дали се кара по писта.
Щото монетата има и друга страна - никъде не е регламентирано, че пистата е само за скиори/бордисти, а и те самите биха могли малко от малко да се опитат да се съобразяват нали?
Нищо не пречи на скиорите например да карат минимум на 15-20м от левия/десния край на пистата и така проблема ще изчезне, щото както преди мен w4rn1nG много на място отбеляза просто липсва рационално решение. Но ти явно не търсиш това.

Сега вече наистина лека нощ.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Съб Мар 25, 2006 3:12 am

що ли се заричам... :rofl:

[quote="Zozka"]
доста малко хора карат колела по пистите, просто защото е скучно
[/quote]

ма то това на всичкото отгоре е за загрявка за надолу, аз например не си спомням да съм се спускал повече от 2 пъти по писта на ден

@PtD:
Аз лично вече съм убеден, че тия баш-скиори които сега дуднат и се пенявят нещо ги тресат някакви еснафски комплекси. Чудесно се връзва с оная тема "Какво става в България", тия скиори са просто селяндури по душа, които са скиори за да избиват комплекси. И сега когато се е появил нов спорт и за съжаление се е случил инцидент с колоездач бълват змии и гущери, щото за съжаление (или? :jester:) екипировката не е като да е евтина...

Затова и цялата пяна...

@all:
Случват се инциденти. Съжалявам за този, но наистина сравнено с броя инциденти (няма нужда да напомням) със скиори тая какафония е просто смешна и мисля, че не заслужава особено внимание. А ако някой умник ми забрани да се спускам по писта, аз просто ще го осъдя.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Съб Мар 25, 2006 4:11 am

Между другото - един коментар специално за Лалето.

Първо, не знам колко е законно това с частната собственост.
Второ, никъде на Алеко няма забранителна табела, поне не на видно място.
Трето, след като е частна собственост и е забранено, защо досега по дяволите никой от персонала на пистата/лифта не ми е казал?

българска работа... ритни единия, удари другия...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Пон Мар 27, 2006 10:37 am

@bikerider :thumbu:

@GOA - ако се подходи аналогично към всички потребители на ски-пистите, то тогава и ските и сноубордът трябва да се забранят, защото и там има недозрели тийнове на 15/16/17 години, които не мислят за безопасността на другите?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Liohman » Пон Мар 27, 2006 12:19 pm

Бе всичко тряабва да забранят, само с лифта нагоре, надолу най-добре.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Мар 27, 2006 6:53 pm

[quote="bikerider"]
Нищо не пречи на скиорите например да карат минимум на 15-20м от левия/десния край на пистата и така проблема ще изчезне
[/quote]


Ахаха, и на морето нищо не пречи на стадото да плува на не повече от 20 метра от брега, та да може да се карат и джетове. Аз съм против карането на колела по пистите през зимата, въпреки че малко ме интересува, защото зимно време съвсем не ходя по планина.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот RedHawk » Вто Мар 28, 2006 3:53 pm

Не знам дали някой спомена, но нека погледнем така нещата - скиорите и сноубордистите през другите сезони могат ли да се радват пълноценно на своя спорт - май не. И тъй като байк може да се кара по всяко време на годината защо тогава в единствения сезон който използват горните трябва да им се усложнява живота - тук вече всеки може да си прави изводи.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Мнениеот bikerider » Вто Мар 28, 2006 4:07 pm

[quote="RedHawk"]

Не знам дали някой спомена, но нека погледнем така нещата - скиорите и сноубордистите през другите сезони могат ли да се радват пълноценно на своя спорт - май не. И тъй като байк може да се кара по всяко време на годината защо тогава в единствения сезон който използват горните трябва да им се усложнява живота - тук вече всеки може да си прави изводи.
[/quote]


Да, от такава гледна точка съм съгласен. Затова (той сезона и без това мина) смятам от догодина да избягвам пистите доколкото мога, понеже все пак MTB моралния кодекс е хубаво да се спазва.
Но някой да ми говори, че било ЗАБРАНЕНО, че съм бил ОПАСЕН... е извинявам се.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alien » Вто Мар 28, 2006 4:24 pm

[quote="RedHawk"]

Не знам дали някой спомена, но нека погледнем така нещата - скиорите и сноубордистите през другите сезони могат ли да се радват пълноценно на своя спорт - май не.
[/quote]


И? Карането по писта е съвсем РАЗЛИЧНО от карането през лятото. Дори от карането по пътеки през зимата. И ТОЧНО затова го правя, защото ми доставя по-различна наслада.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Вто Мар 28, 2006 5:18 pm

[quote="Alien"]


И? Карането по писта е съвсем РАЗЛИЧНО от карането през лятото. Дори от карането по пътеки през зимата. И ТОЧНО затова го правя, защото ми доставя по-различна наслада.
[/quote]


:thumbu:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот kagami » Вто Мар 28, 2006 10:09 pm

[quote="RedHawk"]

Не знам дали някой спомена, но нека погледнем така нещата - скиорите и сноубордистите през другите сезони могат ли да се радват пълноценно на своя спорт - май не. И тъй като байк може да се кара по всяко време на годината защо тогава в единствения сезон който използват горните трябва да им се усложнява живота - тук вече всеки може да си прави изводи.
[/quote]


По тази логика човек не трябва да плува в морето, за да не пречи на сърфистите. Или?
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот velco » Сря Мар 29, 2006 5:08 am

[quote="kagami"]
... човек не трябва да плува в морето, за да не пречи на сърфистите.
[/quote]

Аха, аха!!! :nuts:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот RedHawk » Сря Мар 29, 2006 4:17 pm

По тази логика казах че всеки си прави изводи.
Това си е твоя извод.
Те и сърфистите не карат сърф навсякъде.
А пък на повечето народ не им е приятно да
плуват при двуметрови и нагоре вълни.
:dunno:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Мнениеот Lubo » Чет Мар 30, 2006 10:01 am

bikerider ти може да караш внимателно и да имаш малък спирачен път, но друг може да кара направо безрасъдно.
Аз карам и ски и колело и съм 100% сигурен, че при ЕДНАКВА СКОРОСТ ските имат МНОГО по-къс спирачен път от колелото.
100% съм сигурен, че Витоша (останалите планини) са за всички хора дето им се радват. Просто според мен идеята е, че трябва да се внимава повече, като това важи и аз скиорите. Инцидентите със скиори са повече, защото има много повече такива по пистите, но сблъсъка колело с човек без протектори би бил много тежък. Същото важи и ако човека е турист по пътеката през лятото.
Извода, който мога да направя аз е, че трябва да се кара внимателно. Това важи през цялата година и се отнася и до скиорите (перез зимата).

П.П. пък след години може да си имама и специални места за каране, но не мисля, че това ще е скоро.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта