KOM-EMINE

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Юли 28, 2006 9:47 am

Балкан (прабългарска дума)
от Уикипедия, свободната енциклопедия

Балкан е прабългарска дума или се изписва само със съгласните като гласните се подразбират или пък понякога се различават в зависимост от диалекта, но значението се тълкува както това е в много стари езици с корени от Aзия, а именно Бъ Лъ Къ Нъ - Стара Планина Ражда Дава - може да се разтълкува Стара планина закрилница/кърмилница/пазителка/, или пък БъЛъ - Велик + КъНъ пазител/твърдина/крепост оттук по значение със съвременно звучене - Велик Кормчия.

В интернет се срещат и други обяснения
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Svetlin » Пет Юли 28, 2006 3:57 pm

Mомчета моля Ви не се отклонявайте от темата на форума. Чола каза че балкан означава кръв и мед но на турски, а не от къде произлиза думата Балкан. Моля за това ,понеже ще стане като форума на "р79" - "Има ли навит", където автора предлага за поход от Свиленград до Резово мисля че беше а едно леко отклонение от темата за някакви мушички доведе до 30 включвания за мухите и имат ли те почва у нас-цяла десертация може да се напише за мухите от този форум и отибаха значението на похода.
Чола благодаря ти за помоща и аз искам да споделя и да те питам нещо. Напълно си прав че трима са достатъчни както и за оптимално количество багаж, и ще те помоля да ми кажеш от къде да взема дисаги понеже аз дори не знам какво представляват. няма ли да пречат на спирачките и т.н., цена и нещо друго за тях ако се сещаш, а аз естествено ще пробвам да покарам с тях предварително, но мисля че те ще са подходящи за източната част. аз мисля да не превишавам 8 кг. багаж в раницата(преди да потегля ще пусна снимка със всичкия багаж, който съм приготвил). Все пак кажи ми от каде мога да закупя такива дисаги. колкото до Явор мисля че се казваше човека който описва похода си пеша по КОМ-Емине, си признава в едно от писмата че на Котел се отказва и с влак се прехвърлят на Дъскотна.Аз мисля че се е отказал защото е повървял от Чумерна до Котел(аз съм го минавал с колелото понеже съм от Сливен и ми е близо)и е разбрал какво означава източната част от маршрута, но той както и аз, както и ралито по пътеката само си мислим че сме разбрали-ако Амбарица-Ботев е номер 1 по трудност( а аз вярвам на Ники и Kibikof)то номер 2 е Котел-Ришки проход, там падналите дървета са на всеки 10 м. да не говорим за маркировка. съмнявам се много че и колите от ежегодното рали даже са минавали от там. Дори и организираните групи по маршрута прескачат на места. А от Дъскотна е вече песен.
както и да е отклоних доста, исках да кажа на Чола че ще се радвам ако се включи поне за някой ден. Моята цел е да премина цялата пътека без да сляза, независимо за колко дни, и ако успея догодина ще търся начин да смъкна времето под 10 дни. съжелявам за твоя човек че се е отказал на Тъжа но в този поход психологическия момент особенно след 2 ден никак не е за пренебрегване.
Успех
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот cholla » Пет Юли 28, 2006 5:25 pm

здр!
На този линк са показани въпросните дисаги: http://tashev.bg/bulgarian/Velodisagi.htm
на места където трябва да се носи няма да Ви се сторят практични, но все пак се предполага че повече ще се кара.. 8 кг на гръб с колело според човека и физическото му състояние са и много и малко. Лично за мен предпочитам багажа ми да е на колелото,така се чувствам по свободен и не на последно място със сух гръб.Отначало сигурно няма да Вие бъде комфортно заради по тежкото колело... свиква се Закрепват се на багажник което ще рече, че рамката трябва да позволява монтажа му.
Продават се по туристическите или вело магазини, по принцип не са често срещани поради ниският интерес. Дано намериш в твоят град. Сега нямам много време и тук ще спра разгледай линка дано съм помогнал.
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот zacky » Нед Юли 30, 2006 10:18 pm

Миналата седмица карах от Бузлуджа до х.Българка. Минава се за 2-3 часа. По-рано през същия ден по пътеката бяха минавали ендуро мотоциклети, състезание някакво, та заради това имаше и специална маркировка, която може допълнително да ви улесни. Има и добра червено-бяла лятна маркировка. След х. Бедек се бута до един връх и после се слиза в гората и следва спускане до х.Българка. В един участък от около 1000м. по пътеката има много паднали дървета, не може да се минава и трябва да се заобикаля през гората. Та там организаторите бяха навързали по дърветата ленти от бели парцалчета, сигурно още ще са там, та те могат да ви помогнат да се лутате по-малко.
На едно място точно след х.Бедек се объркахме и ако не бяхме срещнали едни хора щяхме да слезем някъде долу в ниското. Над хижата (там всъщност има 2 хижи, едната не работи) минава път, по който трябва да тръгнете, след 400-500 м. пътят се разклонява, грешната посока е надясно, а правилната наляво. Следва бутането до върха по зимната маркировка и спускането към х. Българка.
Много ще е ценно ако правите някакви записки за маршрута. Така бихте помогнали на тези, които ще ви последват.
Желая ви приятно и безаврийно пътешествие!
zacky
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Вто Фев 04, 2003 3:14 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Svetlin » Пон Юли 31, 2006 6:55 pm

Zacky благодаря за информацията, аз също сам карал по този маршрут до Чумерна но беше преди 2 години, явно обаче че маркировката е доста добре поддържана в последните години, а колкото за подробно описание ще направя разбира се на целия участък, който успея да премина. апарата ми с 1ГБ карта така че ще се спукам да снимам.
Остават ми 2 седмици подготовка и напред.
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот NIKKEI » Пон Юли 31, 2006 9:56 pm

Те добре че Ендуро състезателите минаха от Бузлуджа до нос Емине и поразчистиха с моторите пътеките. Предната година от Бедек до Българка на места беше доста трудно да се мине пеша.
Така че от Бузлиджа до Емине не вярвам да има проблеми само следвате бяло червените табелки, висящи тук и там бели панделки и ако все още личат следите на моторите ...

П.С. Ако имате GPS от оффроад и ендуро форума може да си вземете точни координати.

А отностно багажник в Габрово минаха някакви чужди туристи с колелета, нямаха отзад калници, но пък имаха страхотен багажник който се захваща направо на оста която повдига седалката и никъде другаде. Даже щях да и направя снимка ама ми беше неудобно да ги снимам .....но не съм срещал такъв багажник из магазините в БГ...
NIKKEI
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nicky bike » Пон Юли 31, 2006 10:44 pm

За Дисагите аз мисля ,че по шосето ще помагат ,но по трудните очастъци много ще пречат. Не подценявам мнението на Chola и
не задължавам никой с това мое мнение.
Ако успеете елате на бузлуджа да поговорим ще има много фенове които са минавали части от маршрута ,който вие ще минете.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот null » Вто Авг 01, 2006 7:57 am

[quote="nicky bike"]

За Дисагите аз мисля ,че по шосето ще помагат ,но по трудните очастъци много ще пречат. Не подценявам мнението на Chola и
не задължавам никой с това мое мнение.
Ако успеете елате на бузлуджа да поговорим ще има много фенове които са минавали части от маршрута ,който вие ще минете.
[/quote]

Вижте [url]http://www.equip.ru/product/bags/text/mirag.html[/url]
Мисля, че има идея :)
null
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 4:08 pm
Местоположение: София

Мнениеот plcb » Вто Авг 01, 2006 10:12 am

Ами, аз съвети няма да ви давам само да ви кажа, че сте го намислили много добре и ми се идва-ама яката! Тъпо е, че нямам толкова време:( Иначе, няма нищо невъзможно в този маршрут и ви желая хубаво време (щото Ботев е много 'кисел' връх) и безаварийно въртене:)
Аватар
plcb
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 5:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот vlassadar » Вто Авг 01, 2006 10:28 am

[quote="null"]
Вижте [url]http://www.equip.ru/product/bags/text/mirag.html[/url]
Мисля, че има идея :)
[/quote]


Ей това нещо бих искал да го видя тук, мисля че цената си заслужава, а и 60/80л са много добър обем за по-дълги преходи. Ако имаш идея как може да се сдобие човек с това, сподели с нас! :beer:
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Вто Авг 01, 2006 10:41 am

[quote="nicky bike"]

За Дисагите аз мисля ,че по шосето ще помагат ,но по трудните очастъци много ще пречат. Не подценявам мнението на Chola и
не задължавам никой с това мое мнение.
[/quote]

Уважаеми nicky bike,
както неведнъж съм казвал, а също и показвал, с дисаги може да се кара безпроблемно по-доста трудни и технични [color=red][b]у[/b][/color]частъци. За справка виж [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=14977&whichpage=2&SearchTerms=%E4%E0,%EA%E0%E6%E5%EC,%ED%E8%E5,%F1,%E3%E0%E9%E4%E8%F2%E5]тук[/url].
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Вто Авг 01, 2006 10:57 am

Емо, тука става въпрос за простосмъртни... не за нечовеци... :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот nicky bike » Вто Авг 01, 2006 11:04 pm

Аз само ще се въздържа от мнение.
Минете го и пак ще говорим.
Не че раницата не тежи.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот nicky bike » Чет Авг 10, 2006 10:48 pm

Светльо Къде изчезна не се ли върна вече в България. Идва неделя няма ли да покараме?
:combust: Нали не сте се отказали ?
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот Svetlin » Чет Авг 17, 2006 11:18 am

Zdraveite na vsi4ki, sajalqvam za 6rifta no nqma kak. S dve dumi - tragnahme v ponedelnik ot hija KOM novata. No6 tuvka na trastena, vtora no6tuvka na Murga6 i sno6ti 200 m. predi dobrila na skapaniq drag 4 mu se eba maikata na djadjata deto smenq zadnite skorosti i se izkrivi skobata koqto gi nosi- ostavihme ednoto kolelo na hija dobrila i slqzohme 22.00 v selo Bunovo ot kadeto ni vze kolata i ni zakara v Sliven , toku 6to go remontiraha i hva6tame vlaka za dolno kamarci i ot tam do 23.00 dnes trqbva da se ka4im gore. Utre-petak, trqbva da no6tuvame v hija Planinski izvori. v sabota sme na Vejen. tova e zasega grafika i 60 leva nazad sme no vajna e ideqta. Do dobrila ne sme slizali nikade ot patekata i taka 6te e do kraq.v4era razbrah za6to dvete sofian4eta sa se otkazali na Murga6. Podroben razkaz kato se varna.
Niki v ponedelnik mislq da sme na botev - telefona mi e 0888 297840 prati mi sms s tvoq nomer i az 6te ti zvanna. prodaljavam kam moreto. zasega tova e ot men.
ako ne be6e taq povreda no nqma kak - koleloto e samo 600 lv a patekata e ad, 4estno.
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот 4getcredo » Чет Авг 17, 2006 12:51 pm

:agree: Стискаме палци всичко да е наред!
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот nicky bike » Пет Авг 18, 2006 9:49 pm

Здравейте фенове!
Днес говорих със Светльо Извинява се пред вас за объркването хиожата е Чавдар ,а не е Добрила.
Каза ,че утре (събота) около обяд ще бъдат на Беклемето.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот EmZo » Вто Авг 22, 2006 12:52 am

Ох, една седмица нямах интернет, изпуснах ли ги?
Ники, виждам че се познаваш със Светльо. Имахме идея да се засечем в края при село Козичене и да покараме заедно, даже ми каза да му пратя телефона си по и-мейл, ама аз се отнесох и си казах по-късно и така и забравих. Може ли да ми дадеш някакъв номер за връзка с него, да видим дали ще може да се уговорим да покараме от Козичене до Емине. :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот cholla » Чет Авг 24, 2006 7:19 pm

emzo виж 3 постинга по-горе светлио си е оставил тел. там!
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот nicky bike » Пет Авг 25, 2006 10:26 pm

Утре събота Светльо се изправя на финалната права. Снощи говорих с него беше на Котел.
Каза ,че ще пробват да достигнат Дъскотна (мисля че така се казваше хижата) и от там до Емине е последния ден. Каза ,че ще ми се обади да се разберем за да се срещнем към Дюлинския проход и понеже не ми се обади и затова аз тръгвам по обяд да го посрещна.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот EmZo » Пон Авг 28, 2006 2:06 am

Само за рапортра да отбележа, че вчера с Ники (nicky bike) си направихме едно великолепно каране от с. Кошарица, до телевизионната кула над Слънчев Бряг и оттам по маршрута за Емине, до село Козичино, където се надявахме да се срещнем по пътя със Светльо, който за жалост си беше изключил телефона и не можахме да се свържем. В Kозичино питахме в селската кръчма и ни казаха че нашите хора са минали около обяд :) Ние пък тръгнахме от Кошарица късно и бяхме към 21ч. във въпросното село - Козичино и си спретнахме едно чудесно нощно каране навръщане. За жалост в началото липсваха доста колчета от зимната маркировка, а имаше много отклонения от пътя и решихме, да не рискуваме на фарове да се връщаме и се върнахме по асфалтовия път :). Чудесно каране се получи. Изглежаше ето така:
[img]http://emzo-store.hit.bg/ke.JPG[/img]


забравих: :beer:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот cholla » Вто Авг 29, 2006 2:33 pm

айде, с нетърпение очакваме Светльо да разкаже за пътуването си!!!:thumb:
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот Svetlin » Пет Сеп 01, 2006 6:47 pm

Здравейте на всички,
едно голямо извинявайте за това че не писах веднага.
Равносметката- 12 дни, приятеля ми е на инжекции от 5 дена и никога повече с колело Ком-Емине. Съжалявам но и сега нямам време за разказ, направихме 400 снимки, най ме е яд че не минахме през купените а през хижа Левски но никаде другаде не слязохме - и кончето и козята стена си минахме, естествено по лятната маркировка. Седнах да пиша разказа но ще отнеме време. Още ни е като кошмар в главите. Третия, четвъртия и петия ден е само носене на колелото и си мислиш че цял месец няма да ти стигне но за това в разказа. Чуствам се удовлетворен-това беше 10 годишната ми мечта и успях. Като цяло беше супер но ште го напиша подробно и със снимки.
Ники извинявай че не ти званнахме последния ден но аз барзах за Емона а колегата не искаше да се юркаме и се поскарахме малко, но обещавам да покараме септември по тоя участък.
Отново моля за тарпение след седмица ще съм готов.
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот did » Пет Сеп 01, 2006 6:52 pm

[quote="Svetlin"]

това беше 10 годишната ми мечта и успях.
[/quote]

Няма какво повече да обясняваш, това е достатъчно.

Поздравления!!!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот cholla » Пет Сеп 01, 2006 9:19 pm

Браво, поздравления и от мен!
А с тези инжекции и носенето ще ме оставиш без сън цяла седмица.
А DID не го слушай:spin: ти си разкажи, че да си вземем поуки, нали така?
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Мнениеот kibikoff » Пет Сеп 01, 2006 10:33 pm

поздравления и от мен :beer:

хубаво е когато мечтите се сбъдват
:angel2:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот nicky bike » Пет Сеп 01, 2006 11:53 pm

"А DID не го слушай ти си разкажи, че да си вземем поуки, нали така?"

Cholla ти понеже се гласиш за ... след половин месец :combust: помисли за догодина! :hbang2::hbang2::hbang2:
А ще се разходим ли до Рай през Ботев http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=16246 помисли си!
А КОМ - ЕМИНЕ да го направим догодина ,а... :spiny::hbang2::beer:
Светльо бях тръгнал за беклемето ,но ме спряха лични проблеми.
Съботата понеже ти ми каза ,че ще си на Козичене след обяд ние тръгнахме от Бургас да се срешнем някъде но така и не те открих по телефона и направхме маршрута който EmZo вече каза и тогава предположих ,че вече сте на Емине (в 9 вечерта)
На другия ден пак хогихме към кулата ,обаче намерихме маркировката и тръгнахме на Изток (като през цялото време те търсих по телефона ,но така и не се чухме ,SORRY.
Обади се да се видим най - накрая да пием по бира:beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот Svetlin » Сря Мар 28, 2007 1:41 pm

:beer:
здравейте,
включвам се за малко за да обявя,
разказа за Ком Емине е готов и ще го пусна на 10 април 2007, приятно четене на всички маниаци.
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

Мнениеот kibikoff » Сря Мар 28, 2007 2:42 pm

еее, разгеле :)
хайде чакаме го с интерес, качи и някоя снимка
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот Svetlin » Чет Мар 29, 2007 12:56 am

Здравей kibikoff,
снимките са много, над 200, както и подробно описание на отделните учатъци специално за преминаване с велосипед, имам и идея за рекорд, но.....
текстовата част е на word document със прибавени снимки към нея, въпроса е как да я кача на www.mtb-bg.com и къде. Очаквам помощ както от теб така и от колегите.
Svetlin
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 7:02 am

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron