Тема за "бързи карания" - София

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот ZariBen » Чет Мар 22, 2012 8:41 pm

Утре някой за Бистрица Железница?
Мисля да тръгна по хубаво време след като се наспя... т.е. към 10.
Моля мераклиите да пишат тук или на лична.
Аватар
ZariBen
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:30 am

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Мар 22, 2012 8:51 pm

От къде ще тръгваш ?
Ще ти правя компания :agree:
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот ZariBen » Чет Мар 22, 2012 9:04 pm

RastaWarrioR написа:От къде ще тръгваш ?
Ще ти правя компания :agree:

Супер много се радвам ами от Младост околовръстното и към Бистрица. Ако искаш да се чакаме на светофара на Бистришко и Околовръстното?
На спирката примерно в 10:00
Аватар
ZariBen
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:30 am

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот stilo » Чет Мар 22, 2012 10:42 pm

на кръговото са сложили светофар?
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот ZariBen » Пет Мар 23, 2012 8:00 am

stilo написа:на кръговото са сложили светофар?


аз забравих, че има вече кръгово...
Аватар
ZariBen
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:30 am

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот ZariBen » Съб Мар 24, 2012 11:59 am

на някой да му се кара КО-ЛЕ-ЛО? :D
Аватар
ZariBen
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:30 am

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот kossy » Пон Мар 26, 2012 8:57 am

AntonZlatkov написа:Някой да има информация къде е достатъчно сухо и е караемо в околностите ?

Здравейте, качването от Кремиковския манастир до х."Стрелец" е абсолютно караемо, с малки изключения (няколко усойни завоя със сняг). След хижата продължихме спускането на север-североизток от другата страна на хълма (тук също имаше малко повече сняг на няколко места, но без проблем) и се върнахме наляво по реката до Кремиковци. Реката се пресича доста пъти, дори има един участък, в който реката е буквално върху пътеката и чувството е много интересно - рафтинг с колело. Тази информация е от петък (23.03.)
Приятно каране на тези които се запътят натам!
kossy
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 8:05 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот papi007 » Вто Мар 27, 2012 3:56 pm

Утре със сликовете 120 км Асфалт до Калотина:
http://www.bikemap.net/route/1481395#la ... =12&type=2
Трябва да съм се прибрал до 14.30 за да мога да се оправя за работа. Времето за каране го виждам със всичко не повече от 6 часа , така че тръгване сутринта в 8.30 от НДК. Ако има желаещи, които смятат че може да държим средна скорост от 22км/ч с включени почивки в тази скорост , да заповяда.
Няма да мога да се съобразя с хора, които смятат да са по бавни.
Междудругото може ако някой ще кара много Лежерно със шосейка да го фана да ме дърпа :evil:

Aко има желаещи да пишат тук. И без това съм на работа до 00.00 , ще видя дали някой ще ми се подведе по акъла :beer:

П.с. Прогнозата за времето да не ви интересува, няма много смисъл да и се вярва.
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот papi007 » Вто Мар 27, 2012 5:54 pm

+1 , Марса ми се обади преди малко , ще се чакаме 9 без 10 на Сливница и Околовръсното.
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот ZariBen » Вто Мар 27, 2012 10:34 pm

Желаещи за каране утре на малко по-къси дестинации?
Аватар
ZariBen
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:30 am

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот papi007 » Сря Мар 28, 2012 12:52 pm

Ам в последствие минахме само 97, но пък определено си заслужиха.
http://www.sports-tracker.com/#/workout ... ss4qinapte

Айде тия дни ще има пак, ако има желаещи да се пробват, ще се видим по хасвалто.

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот papi007 » Чет Мар 29, 2012 3:11 pm

За 20-и Април планирам най-накрая да стигна до Свищов с MTB-то със сликове през стария ботевградски път , след това връщане (най вероятно 2 дневно с преспиване нейде по пътя при свършване на силите или влак/рейс) :
Отиване:
http://www.bikemap.net/route/1485328?133302621256098
Връщане:
http://www.bikemap.net/route/1485340?13 ... m=9&type=2

Ако има някой за част от маршрута или целия такъв, ще се радвам да сподели :)

Също така в началото на април сигурно ще си правя и други 100 километрови кръгчета, че да влизам във форрма , така че който желае ще е добре дошъл.

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Мар 29, 2012 5:42 pm

Някой за разузнаване на Витоша :) ? Разбрах, че шосето до Златните е сухо и в понеделник, вторник, сряда и четвъртък ще го катеря в някой от дните а през останалите ще посетя Плана планина, днес бях там и имаше доста караеми места т.е. сухи.
Ако на някой му се ходи да пише.
Мисля да е каране а не разходка :D като ако някъде не става за каране тръгвам по обратния път.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот ivondera » Чет Мар 29, 2012 7:43 pm

Днес бях на Витоша. С автобус 63 до последната спирка. До Тихия кът по пътеката горе долу става. Каране около 65% От там по алеята към Владая караема 60% След Владая 45% каране. Чак към Кладница вече беше малко по добре тоест каране 85% До там успях да стигна мислех и до язовира и след него, но говорих с един човек в ресторанта на селото и каза, че на там е още по зле така, че обратно по асфалта през Мърчаево :smash: :smash: няма такъв зор по тез павета на горе. Днес беше кръщенето на Спринта. Доволен съм :)
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот motomarzel » Пет Мар 30, 2012 7:52 pm

За утре плана е следният:

Среща на бензиностанция "Литекс" срещу гара Подуяне в 10:00 часа, от там на самоход до Желява. Ще завъртим трасето на пролетният М.Ъ.Р,Д.А.Г.А.С.К.А.Р. като има вертоятност да се поотклониме мъничко.

Темпото ще е стегнато.

За сега сле 4-ма.
Аз (motomarzel)
Емо (stendec)
Иво (colson)
Жоро

Ако има желаещи да се присъединят са добре дошли! Но все пак имайте предвид, че темпото ще е бързичко, а и маршрута е дълъг.
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 668
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот ^_WhitE_DeMoN_^ » Пет Мар 30, 2012 10:37 pm

Утре (събота) - София > Горна Малина > с. Белопопци > София, 80 км асфалт, сборен пункт - ез. Ариана от 8:30
Viber | Telegram | WhatsApp | Kaizala: 0885355287 || Facebook: Serge Bulah || Instagram: serge.insta
Аватар
^_WhitE_DeMoN_^
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1775
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 3:23 pm
Местоположение: София, Льолин-6

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот vallio74 » Съб Мар 31, 2012 8:00 pm

papi007 написа:За 20-и Април планирам най-накрая да стигна до Свищов с MTB-то със сликове през стария ботевградски път , след това връщане (най вероятно 2 дневно с преспиване нейде по пътя при свършване на силите или влак/рейс) :
Отиване:
http://www.bikemap.net/route/1485328?133302621256098
Връщане:
http://www.bikemap.net/route/1485340?13 ... m=9&type=2

Ако има някой за част от маршрута или целия такъв, ще се радвам да сподели :)

Също така в началото на април сигурно ще си правя и други 100 километрови кръгчета, че да влизам във форрма , така че който желае ще е добре дошъл.

Best wishes, papi007 :wavey:


Силно ме изкушаваш,но не знам дали ще имам толкова свободно време.Може да организираме и нещо за ден-два.
Аватар
vallio74
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 1:19 pm
Местоположение: София

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот papi007 » Съб Мар 31, 2012 8:59 pm

Днес разбрах че изпита ми на 21 Април е от 13.00. Като цяло ще се стремя да стигна още на 20-и за да мога да съм с колеги и да спя в стаята която така или иначе ще платя, така че при мен отново има варианта, ако както миналата година ме завее адския насрещен вятър и сметна мисията за невъзможна да се придвижа с влак/рейс или каквото и да било.
Вече на връщане, нещата си отиват на 2 дена, защото дори и да свърша изпита и да тръгна в 15.00, надали ще ми се кара по тъмно (но пък не се знае де :evil: ).

За вторник обаче планирам след свършване на работа, към 8.00 да тръгна от Икеата на горе по бистришко шосе до някъде и после кръгом и бегом. Карането ще е скоростно и на фарове, така че който иска , трябва да е доста добре екипиран , че от личен опит знам ,че да се хвърлиш с 60 по асфалт поради невиждане на дупка зарад кофти осветление боли много, и то за дълго :lol:

Маршрут - гледам нещо , което не знам до колко ще може да се получи, ама утре на работа ще проуча по-подробно и ще пусна маршрут. Идеята ми е нещо подобно, ама най южната част като че е по черни пътища, та може да има промени в плана : ЦЪК

Aко някой е минавал на там и не става за каране със сликове , да свирка, да мисля нещо алтернативно :)

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот RastaWarrioR » Съб Мар 31, 2012 9:39 pm

Батенце ти си някъв екстремист !!!
Преди седмица бях при обсерваторията и имаше доста сняг, преди два дни карах между Бистрица и Кокаляне и нямаше сняг но имаше доста кални места.

Сликове, Фарове ? Не разбрах защо са ти фарове когато потегляш в 08:00 но все тая. Приятно каране и да разказваш после :)


p.s. До с.Плана е асфалт после до Манастирище и Кокаляне са черни пътища които се обхождат от офроудаждии с различни машини с вътрешно горене, сериозни гуми и много мощност и коловозите след тях са страшни.
Прави си сметката
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот papi007 » Съб Мар 31, 2012 10:52 pm

Грешката е моя , поради все още многото алкохолни изпарения в главата ми от снощи.
под 8.00 имах предвид като свърша работа в 19.30 да тръгна в 20.00 ч. та за това има малко объркване.
Хъм може значи само да си направя разходка след работа до Ярлово или нещо такова. Абе май ще се решава в движение и ще се съобразявам в границите на разумното ако има някой с мен.
Иначе екстремизма ще да е евентуално началото на Септември. Вика му се Ком-Емине, като имам едни налудничави идеи , които ако тях дори и тръгна да реализирам, не знам колко ще се водя екстремист, ама определено ще съм оптимист от по лудия тип хахаха.
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот rianmao » Пон Апр 02, 2012 7:45 pm

За утре???
Ако някой иска 7(19)ч. на Билата на България или друго удобно място, за мен няма проблем. Ако има нетърпеливци да повъртят като мен, пишете на ЛС или да се разберем тук в темата направо.
Лека засега.
What doesn't kill you makes you stronger
Аватар
rianmao
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:14 am

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот Snuupy93 » Вто Апр 03, 2012 10:22 pm

RastaWarrioR написа:Някой за разузнаване на Витоша :) ? Разбрах, че шосето до Златните е сухо и в понеделник, вторник, сряда и четвъртък ще го катеря в някой от дните а през останалите ще посетя Плана планина, днес бях там и имаше доста караеми места т.е. сухи.
Ако на някой му се ходи да пише.
Мисля да е каране а не разходка :D като ако някъде не става за каране тръгвам по обратния път.

Аз съм навит за петък/събота. Утре го дават яко да вали, другите дни с "леки" превалявания...
Тамън сложих нови гуми Schwalbe Albert 2.25 и 2.1 :)
Изображение
Аватар
Snuupy93
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 10:43 pm

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот ZariBen » Сря Апр 04, 2012 8:46 am

Snuupy93 написа:
RastaWarrioR написа:Някой за разузнаване на Витоша :) ? Разбрах, че шосето до Златните е сухо и в понеделник, вторник, сряда и четвъртък ще го катеря в някой от дните а през останалите ще посетя Плана планина, днес бях там и имаше доста караеми места т.е. сухи.
Ако на някой му се ходи да пише.
Мисля да е каране а не разходка :D като ако някъде не става за каране тръгвам по обратния път.

Аз съм навит за петък/събота. Утре го дават яко да вали, другите дни с "леки" превалявания...
Тамън сложих нови гуми Schwalbe Albert 2.25 и 2.1 :)


На някой да му се кара днес?
Аватар
ZariBen
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:30 am

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот ivondera » Сря Апр 04, 2012 9:33 am

След малко тръгвам за Железница с автобуса и после по Обиколната до където стигна.
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот papi007 » Чет Апр 05, 2012 11:14 am

Аз вчера се сцепих направо . Хубавото е че не ме валя!
От доста време исках да видя как се минава от Горна диканя до Ярлово. Че уж гугъл мапс показват някакъв съществуващ път. Пък и един приятел ми каза че на времето си е минавал с голф 2-та, та реших че няма да е кой знае какъв проблем.
Да ама не, пътят по който аз се забутах с помощта на гугъл мапс се оказа изоставен от много вренем та със сликове видях много зор!
Като цяло - явно трябва да се следят гумите на камионите. Изглежда че всъщност това е новия път който върви може би успоредно на стария. Или каквото е останало от него! Гугъл мапс в случая повече пречат отколкото каквото и да било друго. Към края на Април като се стопи снега, смятам да сложа подходящите гуми и да мина през черни връх, до Ярлово - Диканите, яз. Студена и после по обиколката на витоша - вкъщи.

Ето и трак на глупавите ми лутания плюс някоя екстра снимка:
http://www.sports-tracker.com/#/workout ... ppu3g6elq1

Ей, и да се готвите за ходене до Свищов на 20-и април, няма сам да се мъча я ! :lol:

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Апр 05, 2012 4:35 pm

Благодарности :) сега вече знам какво има там :eyebrow:.
Като те гледам ще мога да те използвам като скаут :P да ми кажеш, засече ли асфалтов път преди Ярлово или и там е така.
А и виж какво обмислям и си кажи мнението тук viewtopic.php?f=49&t=108080 ако случайно си го пропуснал :popcorn:
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот papi007 » Чет Апр 05, 2012 5:58 pm

То и в самото асфалт ьок :rofl: Сериозно - асфалта почва след стопанските сгради. Явно в самото село са последните места такава настилка , защото другия ми известен път е този от обиколката, или катеренето на черни връх от към оназ му страна. Моя приятел ми е разправял за дядо му и той как с лифта , през Черни връх та у селото, ииии за това съм решил да го повтарям. Отделно че един път се затрих доста приятно (завих на ляво вместо на дясно) и хванах явно част от този маршрут покрай който строяха може би мандра. Не ми се стори никак лош , та за това съм му хвърлил око за цялостно минаване.

Относно онази ти идея - примамлива е , но аз съм работеща твар , която учи и задочно. Тъй като нямам студентски отпуск, на месец реално имам свободни не повече от 4 дни, които служат за почивни дни между смените (че не може да работиш повече от 6 дни подред). Като цяло бих, но не се знае дали ще мога да дойда. А и сега сглабям една карбонка която ще си я правя за състезания и асфалт , та и с парите не се знае как ще съм.
НО ако мога - защо пък не :)

Best wishes,papi007 :wavey:

p.s. до сега спах и не си намерих очилата, та ако има много грешки - да ми простите :D
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот ZariBen » Чет Апр 05, 2012 11:47 pm

Някой за съботно каране Железница - Кокаляне ?
(ако не вали 10:30 - кръговото на Икеа)
Аватар
ZariBen
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Пет Ное 26, 2010 12:30 am

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот tabakoff » Пет Апр 06, 2012 5:33 pm

Няма да вали, според прогнозите. 10 и 30 съм там!
tabakoff
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 11:45 pm

Re: Тема за "бързи карания" - София

Мнениеот Vinbg » Нед Апр 08, 2012 8:30 am

По Обиколната и Кимбата някой знае ли какво е положението? :)
Аватар
Vinbg
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1221
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 5:41 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта