Каране с практически съвети 2012 - 3

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Asen6o » Пон Окт 08, 2012 11:11 pm

Любомир Ботушаров (Admin) написа:Уважаеми приятели,
Както знаете, участието в Каранията с практически съвети винаги е било безплатно - така ще е и този път, така ще е и занапред.
Много от вас обаче знаят също, че в момента един наш приятел-колоездач, Мишо, се нуждае от скъпо лечение в чужбина.
Поради това решихме да ви помолим по изключение, и, разбира се, само по ваше желание, да направите малки дарения в полза на Мишо, които ще бъдат събрани на място и след това внесени по неговата банкова сметка от името на Нашата група. Приемете ги като своеобразна благотворителна входна такса.
Както стана ясно, не е задължително да направите подобно дарение, но целият екип, провеждащ мероприятието, ще се чувства отлично възмезден за труда си, ако успеем с това събитие не само да помогнем на вас да научите нови и полезни неща, но и на нашия общ приятел Мишо.
Размерът на даренията вие ще определите сами и няма значение дали ще оставите 1, 5 или 10 лв. - по-важен е жестът.

Здравейте приятели,
В мероприятието „Каране с практически съвети” имаме за цел да помогнем на всеки,
който има нужда да научи нещо повече за комбинацията на колоезденето с планината.
В последното за тази година „Каране с практически съвети” искаме да помогнем и на наш приятел, който е поставен пред голямо изпитание в живота си. Вярваме, че това изпитание скоро ще бъде зад него и той отново ще е заедно с нас по баирите.
Искрено ще се радваме и на вашата помощ, за да стане това реалност възможно най-скоро!
Повече информация можете да намерите тук.


Карането ще се състои на 20.10.2012 г. от 9:00 часа.
Събираме се на ханче "Брезите".
Подробности за маршрута ни можете да намерите тук.

Ако искате да загреете предварително, последвайте линковете:

http://www.youtube.com/watch?v=n08IZ8jaNPU
http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... 69-tips008
http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... 73-tips011
http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... 74-tips012
http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... 76-tips013
http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... 78-tips014
http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... 79-tips015
http://www.mtb-bg.com/index.php/special ... 80-tips016

Задължителна екипировка, без която не се допускат участници:

1. Каска
2. Ръкавици


Всеки попълва декларация за участие. Това може да стане както на място, така и предварително.
Линк към декларацията.

Благодарим ви!
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот xcII » Вто Окт 09, 2012 11:56 am

участвам :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Asen6o » Сря Окт 10, 2012 2:37 pm

Asen6o написа:Събираме се на ханче "Брезите".

По-точно "казано", последната спирка на автобус 69, защото там е по-широко.
Тя е на 200 метра от ханчето. :agree: :)
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот vatakov » Сря Окт 10, 2012 9:50 pm

Само не разбрах ханчето в с. Бистрица ли се намира или в Железница? Защото авт.69 е до Бистрица.
Продавам: Рамка за dual slalom/4X; Педали Azonic Accelerator
Аватар
vatakov
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 3:43 pm
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот RedHawk » Сря Окт 10, 2012 10:06 pm

Автобуса май е 70, който ходи до с. Плана : http://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/schedules
Иначе ханче "Брезите" е над с. Железница, а спирката е там където е контролата от обиколката на Витоша (след "Ярема").
Трябва да е ТУК
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Asen6o » Сря Окт 10, 2012 10:22 pm

Спирката, където е контролата на обиколката се води "Царева махала".
Според сайта на градски транспорт, последната спирка на автобуса е точно там.
http://schedules.sofiatraffic.bg/autobu ... ection/632
http://qr.net/jAWN
:agree: :)
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот PtD » Сря Окт 10, 2012 11:29 pm

Да уточним, въпросната спирка е крайна за автобус 69. Автобус 70 ходи до с. Плана.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот vatakov » Чет Окт 11, 2012 10:26 am

Благодаря, сега вече се сетих къде е. :agree:

:beer:
Продавам: Рамка за dual slalom/4X; Педали Azonic Accelerator
Аватар
vatakov
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 3:43 pm
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот emo_gp » Сря Окт 17, 2012 11:42 pm

Привет и поздрави за начинанието!Имам един въпрос относно съветите.Понеже предполагам,че има доста хора които желаят да научат нещо ново(аз съм един от тях),възможно ли е да направите цял клип на мероприятието?Доста клипове изгледах в интернет,но уви езиковата бариера доста пречи.Бих дошъл на мероприятието,но съм от провинцията и нямам възможност! :beer:
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Sartor » Чет Окт 18, 2012 8:34 am

emo_gp написа:Привет и поздрави за начинанието!Имам един въпрос относно съветите.Понеже предполагам,че има доста хора които желаят да научат нещо ново(аз съм един от тях),възможно ли е да направите цял клип на мероприятието?Доста клипове изгледах в интернет,но уви езиковата бариера доста пречи.Бих дошъл на мероприятието,но съм от провинцията и нямам възможност! :beer:


Последните няколко мероприятия са снимани. Ето например един от клиповете: http://www.youtube.com/watch?v=n08IZ8jaNPU :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот emo_gp » Чет Окт 18, 2012 8:56 pm

Sartor написа:
emo_gp написа:Привет и поздрави за начинанието!Имам един въпрос относно съветите.Понеже предполагам,че има доста хора които желаят да научат нещо ново(аз съм един от тях),възможно ли е да направите цял клип на мероприятието?Доста клипове изгледах в интернет,но уви езиковата бариера доста пречи.Бих дошъл на мероприятието,но съм от провинцията и нямам възможност! :beer:


Последните няколко мероприятия са снимани. Ето например един от клиповете: http://www.youtube.com/watch?v=n08IZ8jaNPU :beer:

Благодаря за отговора колега!Имах в предвид цял клип с каране по трасето,инак това даже си го свалих и го гледах няколко пъти!
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Alleyezonme » Чет Окт 18, 2012 9:09 pm

Ще има ли група която ще ходи на самоход?
Alleyezonme
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 7:50 pm
Местоположение: Sofia

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот milestone » Пет Окт 19, 2012 8:20 am

Ако се наканя да дойда ще съм на самоход.
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Asen6o » Пет Окт 19, 2012 12:31 pm

Alleyezonme написа:Ще има ли група която ще ходи на самоход?

Имаме среща в 7 без 15 на Била-Младост.
Хубаво ще е да тръгнем някъде в 7, за да може да стигнем спокойно.
Все пак, който се колебае дали да стигне на самоход до старта, ще е по-добре да вземе автобуса. Разписание.
Пътят е приблизително 20 км. с 500-600 м. денивелация, което е добре да се има предвид. :agree:

До утре! :)

P.S. Тел. за връзка: 0883 307 301-Асен.

Задължителна екипировка, без която не се допускат участници:

1. Каска
2. Ръкавици
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот RedHawk » Пет Окт 19, 2012 3:40 pm

Едно доуточнение за утре :
Началния час е 9:00 - малко е раничко наистина, но е небходимо, за да можем да се съберем навреме, защото
денят е къс. Както и на предходните мероприятия ще има време за закъснели да достигнат началната точка,
защото ще има и попълване на декларации на място, както и предварителни указания.
Така че желателно е да се придържате към посочения час, но все пак ще има аванс от близо един час в който
ако някой е позакъснял или се забави по пътя, да може да се включи все пак в самото каране.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Balkancruiser » Пет Окт 19, 2012 7:42 pm

Да питам само каква е относителната средна скорост на групата на самоход? За такова начинание аз поне не мисля, че мога да поддържам над 12-13 км/ч, като поне на скоростомер в по-равните участъци съм с около 15-20км/ч, а в баира - ок. 10-11 км/ч.
Идеята ми е, че не искам да стане така, че да бавя групата.
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Asen6o » Пет Окт 19, 2012 8:30 pm

Balkancruiser написа:в баира - ок. 10-11 км/ч.

Едва ли ще се върти по-бързо от това.
Така или иначе ще тръгнем навреме, за да не се налага да бързаме.
Дори и да се забавим, няма да е проблем. :agree:
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Balkancruiser » Пет Окт 19, 2012 8:36 pm

Супер :) За пръв пък от много време насам ще карам в група - некво много яко ми е, като на дете от детската градина преди излет :D
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот pkp » Пет Окт 19, 2012 9:46 pm

А някой може ли да ме ориентира къде точно е първата спирка на този автобус 69? В сайта се води СБАЛ по онкология, а като цъкна картата на сайта ми я показва на Г.М. Димитров, малко след кръстовището с Драган Цанков (в посока към Симеоновско). А СБАЛ-а е на бул. Кл. Охридски... Реално са около 200-300 метра, но предпочитам да не ми се налага да го гоня...

Благодаря предварително.
pkp
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 11:07 am

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот bdz43r » Пет Окт 19, 2012 9:52 pm

Всички спирки около кръстовището се водят "СБАЛ по онкология", а твоята е тази от картата.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Balkancruiser » Пет Окт 19, 2012 10:13 pm

Реално за "първа", би трябвало да се води спирката, която е между двата входа не метро станциите на бул. "Г.М. Димитров" - поне там съм ги виждал да спират за по-дълго време.

А за "Била на Младост" се надявам, че се има предвид тази на влизане в квартала от пътя от летището примерно :? Надявам се, че няма някаква друга Билла там нейде, щото Младост ми е малко непозната. :erm:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Asen6o » Пет Окт 19, 2012 10:50 pm

Ето я Била-та -> щрак.
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот xcII » Пет Окт 19, 2012 11:03 pm

@pkp

на бул. ГД, в посока Витоша, на 10-20м. от метростанцията има спирка. Аз залагам на нея :)
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Asen6o » Съб Окт 20, 2012 8:18 pm

Хора,
Благодаря ви от сърце, че уважихте каузата и мероприятието ни! :bowdown:
Денят за мен беше чудесен!
Ние със сигурност научихме нови неща, които ще подобрят каранията с практически съвети.
Надявам се, че денят за вас също е бил позитивен и сте научили нещо ново и полезно.
Средствата, които събрахме се равняват на 430 български лева.
В понеделник сутрин ще бъдат на мястото си.
Благодаря ви отново! ((=
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот xcII » Съб Окт 20, 2012 9:13 pm

Чудесно прекаран ден за мен в Плана. Това се дължи не само на факта, че гората имаше невероятни есенни багри, чудни гледки към Витоша (аз за първи път карам в Плана и за мен си бяха нови) и отлично време. Дължи се на приятната група от хора, както организатови, така и участници, много приятното маршрутче, което бе подбрано за целта на мероприятието (идеално за 1/2 ден + много приятна, макар и къса пътечка в края му, поради изкушението от която не можах да изчакам групата, за да благодаря лично на организаторите) и не напоследно място - главния инструктор, Любо Ботушаров, който не се щадеше да избутва по 3-4-5 пъти някоя отсечка, само за да покаже различни линии / техники на завои. Евала, не знам колко народ би се раздал чак дотам :8D:

В никакъв случай не на последно се радвам, че толкова много хора са подкрепили една меко казано благородна кауза и евала на организаторите за инициативата! :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Reactor » Съб Окт 20, 2012 9:17 pm

Здравейте приятели,
Искам да изкажа голяма БЛАГОДАРНОСТ както от мое име,така и от името на Велоклуб “Нашата група” към всички,които днес работиха всеотдайно за да бъде максимално полезно днешното мероприятие не само за участващите в него,но и в името на специалната кауза – събирането на помощ за лечението на Мишо!
Събраните средства,още в Понеделник ще бъдат преведени по сметката,открита за тази цел и превода ще бъде удостоверен със съответната документация!
Един за всички,всички за един!!!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот milestone » Нед Окт 21, 2012 11:43 am

Съвсем малко СНИМКИ от кратките моменти през които фотоапаратът ми работеше.
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот vlekov » Нед Окт 21, 2012 4:24 pm

Много приятно каране направихме вчера с всички! Времето беше чудно, пейзажите, хората, въобще всичко беше наред! Искам да се извиня, че се наложи някои от нас да си тръгнат по-раничко, това не означава обаче, че не сме оценили по достойнство положените усилия :)
ПП: Много ми хареса техничната пътека на спускането преди рекичката. С Емо (Stanev) двамата се прибрахме към София на самоход, по един черен път от Железница, през Бистрица и от там надолу към Камбаните. Много по-добре, отколкото с колите по асфалта! Чудно каране направихме. Благодаря отново на всички :)
ПП2: Чакаме шедьоврите на Емо, който поснима пейзажи преди да потеглим по маршрута, както и по време на карането :)
Изображение Изображение
Аватар
vlekov
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1365
Регистриран на: Сря Окт 05, 2011 12:53 pm
Местоположение: София

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот Stanev » Нед Окт 21, 2012 7:46 pm

Ооо привет и от мен. Карането беше много приятно, особенно палавата пътечка със серпентините преди реката :clap: Благодарности на организаторите за старанието и търпението по време на лекциите (Любо ти си машина :agree: ). Ама да бяхте казали, че занятието е целодневно, аз бях от ранно тръгналите, че вкъщи ме чакаше един ревящ бебок :D

Айде малко снимки и от мен със специалното съдействие на vlekov's апарат :D

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Stanev
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 9:36 pm

Re: Каране с практически съвети 2012 - 3

Мнениеот hitar_potter » Нед Окт 21, 2012 9:58 pm

Пффф, мен ще ме есрам да показвам моите снимки след тези прекрасни кадри!
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта