МТБ събития в Румъния

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

МТБ събития в Румъния

Мнениеот ivan_radev1 » Чет Мар 17, 2011 12:51 pm

Тази тема цели информиране на българската велообщественост за състезанията, които се провеждат в Румъния. Създавам темата, тъй като знам румънски език и ще се радвам да са полезен на хора, които желаят да покарат на север от Дунав.

Календар на събитията в Румъния за 2011

Събитията, които привличат вниманието ми, през април и май, са Maros bike XCO Cup на 16 април в Клуж-Напока и Първо бягство на 8 май на 55 км от Букурещ.

Докато Клуж е сравнително далече от България, Букурещ е само на 70 км от Русе и е по-близо до Шумен, Търговище и Варна отколкото София. Организаторите на Първо бягство осигуряват транспорт за участниците от Букурещ до трасето. През миналата година е имало около 1300 участници, а тази година очакват 2000, което го прави най-масовото състезание в Румъния. Трасето представлява 55 км леко ХС.

За да няма досадни недоразумения, подчертавам от самото начало, че не познавам (засега) никой от организаторите на МТБ събитията в Румъния и нямам никакъв комерсиален интерес да рекламирам техните събития. С удоволствие ще помогна на всеки, който има нужда от информация за Румъния и за възможностите за каране там.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот bokicha » Нед Май 08, 2011 10:11 pm

И на румънците не им се размина ..... :smash:
http://www.nomad-team.ro/primaevadare/finish.php
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Boko-Loco » Нед Май 08, 2011 10:51 pm

"553 2011-05-08 19:23:03 Bogdan Teodorescu Bucuresti RO"

553 Завършили! Колкото за 5 години на всички български състезания! Мъка, мъка.....
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Анелия » Пон Май 09, 2011 5:51 am

Само Уоутър ли участва?
Аз също се бях навила да ходя, но равният терен ме спря. Надявам се да се вкюча в някои по-интересни маратони по-нататък. Този уикенд предпочетох да уважа българско събитие, па макар и само като зрител. :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот ivan_radev1 » Пон Май 09, 2011 10:58 am

Браво!

Чета по румънските форуми, не могат да му се начудят на Уоутър:

"Този белгиец бе фантастичен. Колелото му трябва да е въздушно - 2,13 часа по това трасе! Повиши нивото на цялото състезание. Ако беше сухо, сигурно щеше да слезе под час и половина. Виждам, че чупи рекорди на всички състезания, на които участва."

Ани, ако беше участвала, може би нямаше да им се размине и при жените. Там победитеката е на 14 години и вероятно щеше да я изядеш с парцалите.

Иначе е било ужасна гняс. Възможно най-гадното преживяване - равно трасе без никаква техничност и кал, страшно много кал. Вижда се на този клип

Следващото състезание в Румъния, което иска да ви представя, е на 15 май в Националния парк Дефилето на Жиу.

Стартът е в село Бумбещ Жиу, което се намира до гр. Търгу Жиу на ок. 400км от София и на 200 км от Видин. Маршрутите са два - кратък и дълъг и могат да бъдат видяни тук. Ако някой реши да ходи, да се обади.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Анелия » Пон Май 09, 2011 12:41 pm

Май наистина ще трябва да пращаме Уоутър на Олимпийските :eyebrow:

ivan_radev1 написа: Ани, ако беше участвала, може би нямаше да им се размине и при жените. Там победитеката е на 14 години и вероятно щеше да я изядеш с парцалите.

Силно се съмнявам. Жената, с която се борихме яко на Тасос е чак четвърта, и то на половин час след другите три. Така че ако бях хванала подиум, щеше да е чудо. Но няма какво да обсъждаме "ако". Калта по трасето още повече ме убеди, че Средна гора е бил моят правилен избор :beer: Не че ние не се изкаляхме де :lol:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот ivan_radev1 » Пон Май 09, 2011 9:47 pm

Уоутър е медийна звезда в Румъния. Румънското национално радио публикува интервю с него. Стори ми се интересно и затова го преведох:

Ексклузивно интервю с Уотър Клепе, победителят в състезанието Prima evadare 2011 (Първо бягство2011)
Белгиецът Уотър Клепе (34 години), победителят в тазгодишното издание на състезанието Първо бягство, е роден в Генк и от 1996 участва в състезания по планинско колоездене. През кариерата си е спечелил много състезания през 2008 става шампион на Белгия за аматьори. Тренира по 14 пъти на седмица и изминава 15 000 километра годишно. Когато преди година и половина се мести заедно със семейството във София, мисли да сложи край на спортната си кариера. Съдбата обаче му се усмихва и българският отбор Вивело му предлага професионален договор. В Букурещ пристига в качеството си на победител в състезанията за купа Зарата (България), Озренски маратон (Сърбия) и Тасос къп (Гърция), и трите са се състояли през тази пролет.
Репортер: Защо дълго време си се състезавал като аматьор и не си преминал при професионалистите?
У.К.: В Белгия има твърде много състезатели, които участват в подобни състезания. За предпочитане е да си първи при аматьорите и да имаш спонсори, отколкото да си пети при професионалистите и никой да не те познава. В България е по-добре да съм при професионалистите, тъй като мога да участвам в състезанията, които ми харесват – онези на по-дълги дистанции.
Репортер: Как успяваш да отделяш време за тренировки и в същото време да имаш щастлив семеен живот?
У.К.: Съпругата ми успя да сбъдне мечтата си и стана диплома в белгийското посолство в България. Тъй като тя е заета до късно, аз трябва да се грижа за нашето момиченце. Но не се оплаквам, за мен е удоволствие. И когато бях аматьор в Белгия и работех преди кризата като техник в една лаборатория, успявах да отделям време за тренировки, така че семейният ми живот да не страда. Сега ми е невъзможно да работя и нещо друго.
Репортер: Това „първото ти бягство” в Румъния ли е?
У.К.: Да, досега не съм бил в Румъния. След всяко състезание, в което участвам, отделям няколко дни да разгледаме района, така че и семейството ми да е доволно. Сега ще остана в Букурещ и се надявам да видя интересни неща.
Репортер: Колко тежко беше състезанието?
У.К.: Преди състезанието не си представях, че условията ще бъдат толкова тежки. Тукашната кал е различна от тази в други страни. Първите пет километра бяха много трудни, хлъзгах се във всички посоки и едва пазех равновесие. После свикнах и влязох в състезанието.
Репортер: Ще се върнеш ли в Букурещ, за да защитаваш титлата си?
У.К.: Със сигурност скоро ще се върна в Румъния, защото след две седмици ще участвам в състезанието Emmeduesport Cup в Плоещ. Разстоянието от София до тук е малко и се пристига бързо. Ще дойда с няколко приятели, за да участваме заедно в съсезанието. Ще бъдем петима души с пет велосипеда, така че ще напълним един автомобил.
Репортер: Поздравления и много успехи за вбъдеще! Приятно изкарване в Румъния!
У.К: Благодаря!
Снимки
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Май 12, 2011 8:37 am

Благодаря за превода : - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот ivan_radev1 » Чет Май 12, 2011 10:38 am

МТБ и Шосейно състезание "Пътят на Виното", 21-22 май, Плоещ, Румъния.

Събота - 100 км шосе.

Неделя - XC маратон - 70 км и полумаратон 35 км.

Гр. Плоещ се намира на около 60км северно от Букурещ, на 130 км от Русе и на 460 км от София.

Таксите са следните: 100 леи (ок. 25 евро) за двата дни или 60 леи (ок.15 евро) само за МТБ маратона и 40 леи (ок.10 евро) само за полумаратона. Броят на участниците е ограничен: 100 за шосе, 150 за МТБ маратон и 350 за полумаратон.

Тъй като 23 и 24 май са почивни в България, мисля, че това състезание е добра възможност да се покара в Румъния. В понеделника може да се покара в Карпатите около курорта Синая или пък да се посетят дворците Пелеш и Бран (известен като замъка на Дракула), както и град Брашов. Аз лично мисля да участвам и си търся транспорт, така че приемам предложения. :beer:

Уоутър казва, че ще участва заедно с още приятели от България. Можем да направим солидна българска група.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Анелия » Чет Май 12, 2011 2:43 pm

Тук вече и на мен ми се ходи.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Анелия » Пон Май 16, 2011 4:27 pm

Състезанието наближава, готови ли сте? Аз се регистрирах вече, ще карам 70 км :D
Имаме свободно място в кола за човек и колело, но от Шумен. Ще тръгнем на 21-и, ще спим 2 дни на палатка, както и ще покараме на 23-и несъстезателно и вечерта или на 24 (ще се уточни) си пътуваме обратно.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Pupinator » Сря Май 18, 2011 1:04 pm

В страницата на MTB-BG по рано през седмицата бе обявено състезанието UpDown Cup в Клуж. Част от Drag Racing планира да отиде там. Ако има хора, които също искат да дойдат с нас да ми пишат на ЛС.

Официалният сайт на състезанието е http://www.updowncup.ro/

А ако искате да видите официалния "Трейлър" на състезанието - влезте тук:

Pupinator OUT :combust:
http://www.championsfactory.bg

With all the money in the world you can't buy my respect :nono: :nono: :nono: :nono: !!!
Аватар
Pupinator
 
Мнения: 530
Рейтинг: 1818
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 6:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Анелия » Нед Май 22, 2011 11:01 pm

ivan_radev1 написа:МТБ и Шосейно състезание "Пътят на Виното", 21-22 май, Плоещ, Румъния.

Поздравления за всички българи в маратона, мисля че момчетата се представиха много достойно :clap: Аз имам още да покарам на такива състезания и да се уча.
Та поред:
Николай Коев Исполин Габрово - 3-и на 70 км категория мъже 40+
Стилиян Стоев Исполин Габрово - 14-и на 35 км категория 19-29
Христо Георгиев Разград - 28-и на 35 км категория 29-39
Анелия Карагьозян КК Алекси Николов - 4-та на 70 км категория жени

Малко впечатления от мен. Много ми допадна пребиваването в Румъния от туристическа гледна точка. Букурещ е много красив град, ще отида някой път за по-подробна разходка. Състезанието: доста добра организация за толкова много хора. Трасето обаче: доста тъпо. Караше се по чакъл и асфалт между вилите и лозята. За 71 км имаше само една кална горичка, единствено там ми хареса. Мисля, че получих нещо като топлинен удар, слънцето беше безмилостно на обяд и по едно време бях готова да се откажа за пръв път в живота си. От прегряване започнах да треперя с усещане за студ, много странно беше. Все пак оставаха само 20 км и реших да се добера до финала, то пък някой отгоре пак ме спаси, защото се появиха буреносни облаци и живнах последните 10 км, дори имах сили за финален спринт, тъй като настигнах третата румънка и ако не бях объркала много тъпо последните 300 м :crazy: , щях да хвана подиум. Но какво да се прави, всяко едно преживяване носи своите уроци и изводи, доволна съм, че участвах в толкова голямо състезание (по-голямо от на Тасос). По трасето освен кал във въпросната горичка, имаше локви до петролните сонди и пръските от тази кал все още се опитвам да измия от себе си.
Ние наистина тръгнахме малко като туристи, взехме си палатки, бири и всичко за къмпинг. Първо организатовите ни наплашиха, че ще имаме проблеми с местните цигани, но ние не се плашим лесно и си останахме на палатки в парка. То пък се оказа много тихо и спокойно местенце, румънските цигани се оказаха по-цивилизовани от нашите на Сопот. Имахме си охрана, както и десетки кучета наоколо.
за съжаление, в южната част на Румъния няма условия за планинско колоездене и да караш през нивята явно те така го разбират. На север сигурно има чудесни условия и трасета, но пък е много далеч. Надявам се някой ден да имаме шанс да посетим и планините им.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Анелия » Пон Май 23, 2011 6:45 am

И ще добавя информация за следващия подобен маратон след 2 седмици, отново в същия район: 4 юни, 30 км трасе с 700 м денивелация или 55 км с 1,400 м денивелация http://maratonulvinului.ro/en/
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот ivan_radev1 » Пон Юни 06, 2011 9:46 pm

Ето следващата порция състезания в Румъния:

25 юни – SĂRULEŞTI BIKE RACE, населено място: Sarulesti, Calarasi, намира се на 100-тина километра от Силистра и на 122 от Русе. Два варианта на трасето – 20 и 40 км. Предполагам, че е равно, много равно. Такса 70 леи (около 34 лева) сайт: http://www.sarulestibikerace.cabanova.com/#/program

26 юни - Tarcu Mountains MTB Marathon, населено място Poiana Marului, Caras Severin. На около 250 км от Видин и на 450 км от София. Тук нещата са по-сериозни: маратон 75 км, 2500 метра положителна денивелация; втори вариант: 53 км, 1700м положителна денивелация; и трети вариант 32км: 800м. денивелация. Такса 70 леи (около 34 лева). Сайт: http://maratontarcu.blogspot.com/2011/0 ... athon.html

Тези дни ще публикувам информация и за състезанията през юли.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот bokicha » Чет Юли 21, 2011 6:21 am

http://www.banatmaraton.ro/en/home.html
Малко е далечко, но пък може и да си струва.
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот caspar » Чет Юли 21, 2011 9:18 am

"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот ivan_radev1 » Пон Авг 08, 2011 6:45 am

Уоътър Клепе спечели Банатския МТБ маратон в Румъния. Той изминал 80-те килметра с 2800 метра положителна денивелация за 4,46 часа. Очакваме повече подробности от Бойко, който също участва в това тежко състезание.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Анелия » Пон Авг 08, 2011 8:00 am

Мале, доста тежко е било. Във фейсбук ме поканиха на ето този маратон
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот bokicha » Вто Авг 09, 2011 12:56 am

:wavey:
Пфф...тежко беше, мдам!Но въпреки стомашните проблеми които имахме не можем да се оплачем от представянето си.
Засега само картинки тез дни ще се опитам и да драсна два три реда.
http://www.veloclubmammut.com/?q=galler ... emId=20050
:beer:
Ето и още едно предложение от Румъния.. - 90km, 3500m ascent !!!!
http://ciclism.ro/maraton/
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Анелия » Чет Сеп 22, 2011 7:52 pm

Тъй като нашият календар е празен през ноември, може да ви доскучае и да отскочите до северната ни съседка на 06.11. Състезанието има интересен регламент: часовникът цъка 100 или съответно 200 минути, а вие въртите обиколки. Човекът с най-много обиколки печели :8D:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот woutermtb » Пет Сеп 23, 2011 8:19 am

Mmm, racing in november, super!!
Can i race solo, or do you need to make a group??

Wouter
woutermtb
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1452
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 11:14 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Анелия » Пет Сеп 23, 2011 10:47 am

As far as I understood from Google translate, everyone is solo. You can choose between 100 or 200 minutes. If the group consists of less than 5 people, it desintegrates.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот woutermtb » Сря Окт 05, 2011 4:08 pm

Sounds good to me, lets go!!!!!!
Who is coming with me??

Wouter
woutermtb
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1452
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 11:14 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот bokicha » Пет Окт 14, 2011 9:33 pm

:wavey:
woutermtb написа:Sounds good to me, lets go!!!!!!
Who is coming with me??

Wouter

.. :smash:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот ivan_radev1 » Пон Ное 07, 2011 8:35 am

Чудесно представяне на Уоутър и Бойко в Румъния:

линк

:beer:
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот bokicha » Чет Ное 10, 2011 9:35 pm

:wavey:
...пффф, трябва да призная, че това бе едно от най- хубавите състезания на които бях тази година.
Въпреки, че обиколката бе само малко над 6км, не очаквах да ми бъде толкова забавно,НО и не по- малко тежко
в продължение на 200мин.! Трасето бе караемо на 100%, нямаше нищо еХтремно, но беше невероятно игриво и забавно,
нагоре-надолу, наляво-надясно и доволно скоростно.
Беше страхотно, баце Вуте пак наказа, въпреки, че го поозориха за около 2часа, но за толкоз им стигнаха силите
на румънците и не ми се наложи да се намесвам :D !
Тук има хиляди снимки, мисля малко и видео,
а тук малко телеметрия.
:beer:
http://www.youtube.com/watch?v=rw-4BwXC ... r_embedded
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот ivan_radev1 » Вто Дек 06, 2011 11:51 am

Последното за годината състезание по ХС в Румъния е на 10 декември край Клуж. Трасето е 3,5 км със 120 метра денивелация. ПРО правят 7 обиколки, FUN - 5, а момичетата - 4. Няма възрастови категории. Записването на място струва 45 леи (около 11 евро)

Това е сайтът: http://clujraces.blogspot.com/p/traseu.html

Ако някой има интерес и има нужда от помощ с превода на информацията от сайта, да пише тук или на ЛС.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот Pinky76 » Сря Дек 07, 2011 5:11 am

Mерси за информацията за това състезание Иване. :agree:

Да попитам някой мисли ли да пътува до Клуж, който наистина си е в Северна Румъния и доста далече от границата с България,но все пак ако имате желание.

Мамутите или Уолтър или някой друг ако има желание аз бих се присъединил ако има място в колите при вас.

Поздрави и до скоро!
Тодор! :agree:
:beer: :beer: :beer:

ivan_radev1 написа:Последното за годината състезание по ХС в Румъния е на 10 декември край Клуж. Трасето е 3,5 км със 120 метра денивелация. ПРО правят 7 обиколки, FUN - 5, а момичетата - 4. Няма възрастови категории. Записването на място струва 45 леи (около 11 евро)

Това е сайтът: http://clujraces.blogspot.com/p/traseu.html

Ако някой има интерес и има нужда от помощ с превода на информацията от сайта, да пише тук или на ЛС.
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: МТБ събития в Румъния

Мнениеот bokicha » Сря Дек 07, 2011 8:29 am

..мм, не, твърде е далеч!
:wavey:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron