3 Състезания по mini-DH

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Antares » Сря Мар 31, 2010 10:18 pm

Има една приказка - като те е страх от мечки - не ходи в гората. Това състезание показа какво може да е планинското колоездене. Ти сам си преценяваш дали този спорт е за теб или не.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Сря Мар 31, 2010 10:24 pm

Може би вместо на тепето, догодина трябва да се организира шампионат по планинско колоездене на закрито в някой МОЛ :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Shady™ » Сря Мар 31, 2010 10:27 pm

did написа:Хм... Получи се някакво странно стечение на обстоятелствата и след отказването на Мира на 2 кръг и неявяването на Станка на първия, дъщеря ми е трета във временното генерално класиране при жените, веднага след Ева и Надя, макар да е най-малката участничка в тази група (11 години).

Това момиче почва да ме плаши!


Абе то и второ може да вземе генерално, ако стане пак изведнъж да не може да е свободно избраемо времето през което да се пуснат или ако не се пуснат поне по ред от предишни класирания(нещо като квалификация по време от предишното състезание) и Надя не дойде/или си тръгне от състезанието.
Просто това през 20 секунди беше АБСУРДНО... Вижте разлика между Надя/Ева и 3-то място: http://minidh.kriva.org/%d1%80%d0%b5%d0 ... %82%d0%b8/резултати-втори-кръг/ ... Да не говорим пък за последната която беше пък пред Надя и не дадоха повече (ест. след леко "каране" горе на старта) от измолени 30 или 40 секунди... Ако беше наред всичко съм на 100% сигурен че първото място нямаше да е същото..А на второто Надя падна 2 пъти и пак е първа..А да си късам нервите и т.н. и втори път като се има предвид че момчетата от Златица са направили страхотно трасе на което не сме ходили - няма място за съмнение къде бихме отишли. Състезанието е състезание - да се види кой колко и как може да кара, друг е въпроса че някои отиват за туризъм(демек да се повозят/карат). Аз за каране до Пловдив НИКОГА не бих отишъл нито тя...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот kikon » Сря Мар 31, 2010 11:03 pm

Влади, лично ти обещавам, че Надя ще се спусне първа на последния кръг.

Колкото до второто спускане :lol: няма да се обяснявам.
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Shady™ » Сря Мар 31, 2010 11:09 pm

kikon написа:Влади, лично ти обещавам, че Надя ще се спусне първа на последния кръг.

Надявам се... :beer:

Колкото до второто спускане :lol: няма да се обяснявам.

И аз... :^:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот axelmax » Чет Апр 01, 2010 12:02 am

lowriders написа:Като цяло горе долу беше добре,но времето беше супер отвратително и въобще неставаше за каране.Ако състезанието беше направено предния ден,щеше да е много по-добре.Хубаво време беше,топло,сухо и супер за каране.Как да нямаше кал :crazy: ,като цялото трасе беше адски кално на някои места и хвърляше страшно много кал.Това,че някои си обичат да карат в кал и да си омазват колелата до неузнаваемост,не значи че други обичат да карат в такива условия.За мен калта е най-гадното нещо и мразя да карам на кално време,но както и да е.И другото нещо което не ми хареса е,че имаше толкова голямо бавене.До към 12.30 13.00 всички щяха да са направили минимум по 4-5 спускания и ако състезанието беше свършило към 17.00 17.30 щеше да е много по-добре.


Баце,ти на Пловдив 2005присъствал ли, си?Да ти кажа ако не си,имаше толкова кал,че всеки лежеше по земята като прасе в съботата.В неделния ден трасето беше по изъхнало.
Да времето беше студено и неприятно ,но ще карате и толкова.Ако искаш да намалиш вкоченяването ,разгрявай/разтягаи.Кикон въпреки,че беше измръзнала не каза и дума ,ще ми се да я бях стоплил,но беше цялата в кал ,а и щях да имам други проблеми след това :D (чакам снимката с нея) :agree: :beer:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот veskoz » Чет Апр 01, 2010 12:34 am

Antares написа:Има една приказка - като те е страх от мечки - не ходи в гората. Това състезание показа какво може да е планинското колоездене. Ти сам си преценяваш дали този спорт е за теб или не.

:agree:

Бих поправил "...дали този стил е за теб", защото спорта е широко специализирано понятие :agree:

За съжаление колега, това е лесно за обяснение, но трудно за възприемане. Възрастовата бариера е една от пречките. След време човек застава над нещата и е по-лесно, но до тогава... има много километри/скокове/"виражи"/филмчета...
Важното е да се кара. :peace:

axelmax написа:(чакам снимката с нея) :agree: :beer:

Оп пааа..... :D :nuts:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот veskoz » Чет Апр 01, 2010 1:51 pm

Абе мернах Росен с камера на каската. Интересно ми е има ли някакво клипче.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот yavka » Чет Апр 01, 2010 1:58 pm

veskoz написа:Абе мернах Росен с камера на каската. Интересно ми е има ли някакво клипче.


http://www.youtube.com/watch?v=a7BY9D1Y ... r_embedded
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот veskoz » Чет Апр 01, 2010 2:14 pm

Мерси
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот neytchev » Чет Апр 01, 2010 3:55 pm

did написа:Може би вместо на тепето, догодина трябва да се организира шампионат по планинско колоездене на закрито в някой МОЛ :D

А защо не :dontknow:
http://www.pinkbike.com/video/123268/
Изображение
Аватар
neytchev
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1117
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 11:21 pm

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот naka76 » Чет Апр 01, 2010 4:19 pm

Shady™ написа:
Абе то и второ може да вземе генерално, ако стане пак изведнъж да не може да е свободно избраемо времето през което да се пуснат или ако не се пуснат поне по ред от предишни класирания(нещо като квалификация по време от предишното състезание) и Надя не дойде/или си тръгне от състезанието.
Просто това през 20 секунди беше АБСУРДНО... Вижте разлика между Надя/Ева и 3-то място: http://minidh.kriva.org/%d1%80%d0%b5%d0 ... %82%d0%b8/резултати-втори-кръг/ ... Да не говорим пък за последната която беше пък пред Надя и не дадоха повече (ест. след леко "каране" горе на старта) от измолени 30 или 40 секунди... Ако беше наред всичко съм на 100% сигурен че първото място нямаше да е същото..А на второто Надя падна 2 пъти и пак е първа..А да си късам нервите и т.н. и втори път като се има предвид че момчетата от Златица са направили страхотно трасе на което не сме ходили - няма място за съмнение къде бихме отишли. Състезанието е състезание - да се види кой колко и как може да кара, друг е въпроса че някои отиват за туризъм(демек да се повозят/карат). Аз за каране до Пловдив НИКОГА не бих отишъл нито тя...



Не ти прави чест за това ти изказване!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Shady™ » Чет Апр 01, 2010 8:17 pm

Щом съм го написал - значи го мисля и го чувствам така..Съжалявам, ако съм обидил или подобно някой, но не мога да си кривя душата...

:peace:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Shady™ » Чет Апр 01, 2010 9:30 pm

Искам да отбележа(за да не звуча само нападателно и т.н.) че второто пускане беше дадено на Надя време колкото иска - ама предвид условията нито една от участничките не успя да си подобри времето, което и се очакваше, и за това ме е яд че реално второто каране си беше чисто отбелязване на участие, а не шанс за по-добро време...
А както обещаха вече за третото - няма да иам подобен проблем - за което МНОГО благодаря, но малко е като след дъжд качулка вче то е ясно кой кое място ще заеме освен ако Ева не ходи на ръце до финала дърпайке на въже със зъби колелото по трасето

:D :beer:

Абе better luck next time..Какво да се прави :)

:beer:
Последна промяна Shady™ на Чет Апр 01, 2010 9:30 pm, променена общо 1 път
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот veno » Чет Апр 01, 2010 9:30 pm

Shady™ написа:Щом съм го написал - значи го мисля и го чувствам така..Съжалявам, ако съм обидил или подобно някой, но не мога да си кривя душата...

:peace:


Много са ти збъркани усещанията баце... :nono:
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Shady™ » Чет Апр 01, 2010 9:34 pm

Ако си на мое място и ти би се чувстал така... Разбирам те и теб с твойта гледна точка, ама погледни и то мойта - беше ми ясно че Ева на първи кръг ще е първа и даже и споделх мнението ми за това и предвид АБСЛОЛЮТНО никаквата подготовка на Надя даже се чудех дали няма да е и трета, доакто Ева кара, не може да се отрече и е по подготвена...Ама на второто състезание Надя имаше поне ШАНС да бъде първа и да стане интересно за трети кръг ама уви нищо не стана...А за трети кръг да видим - има много неизвестни, аз ще съм доволен от какъвто и да е резултат на когото и да е е било само да е заслужен :) Не е важно на което място си за мен, а дали си го заслужил :)

:beer:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот veskoz » Чет Апр 01, 2010 9:41 pm

:offtopic: Мноо се кОсиш колега. Малко ми прилича на една дилема от първия кръг, която пак ненужно погълна почти 1 страница. Все едно аз да почна да издребнявам за няколко кофти думички към публика и маршали от нейна страна.
Последна промяна veskoz на Чет Апр 01, 2010 9:44 pm, променена общо 1 път
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Shady™ » Чет Апр 01, 2010 9:43 pm

Mиии не съм чел темата... не знам за какво говориш ама... да може и да съм...ама какъвто съм такъв съм :^: Хората са различни...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот TheAnimal » Чет Апр 01, 2010 10:13 pm

И аз съжелявам, че Надя не стана първа във вторият кръг. Така поне щеше да има интрига в третия кръг :evil:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот downhill-master » Пет Апр 02, 2010 11:56 am

Ае колеги имаше толкоз много фотографи каде са снимките :dontknow:
downhill-master
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Вто Май 13, 2008 5:01 pm

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот outfaced » Пет Апр 02, 2010 3:17 pm

downhill-master написа:Ае колеги имаше толкоз много фотографи каде са снимките :dontknow:

те това е снимката описваща тоя ден ...

Изображение

:D :xx(: :nuts:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот veskoz » Съб Апр 03, 2010 3:51 am

POD!
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот bikezilla » Съб Апр 03, 2010 1:12 pm

veskoz написа:POD!


Благодаря, под си имаме... за това пък, един хубав непромокаем таван за следващия път няма да откажем :D
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот sailman » Съб Апр 03, 2010 1:23 pm

bikezilla написа:
.... хубав непромокаем таван за следващия път няма да откажем :D

Не е ли по-добре Божия намеса? :D :beer:

@did :rofl: :rofl: :rofl: Нямам за съжаление...Още не сме толкоз близки с Него :eyebrow:

П.П. Обади се на Мики Маус, той...
Последна промяна sailman на Съб Апр 03, 2010 1:43 pm, променена общо 2 пъти
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Съб Апр 03, 2010 1:29 pm

sailman написа: Божия намеса?

Ако имаш оферти, пиши на ПМ.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Admin » Съб Апр 03, 2010 9:59 pm

Галерията от състезанието вече е публикувана.

Ето и линк към общия файл със снимки - който иска да си го изтегли и да се търси там:
http://dox.bg/files/dw?a=cc1d144724
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот neytchev » Пон Апр 05, 2010 4:14 pm

Супер с симките, благодря на авторите. :agree:
Изображение
Аватар
neytchev
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1117
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 11:21 pm

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот outfaced » Пон Апр 05, 2010 4:51 pm

евала на Любо за няколкото много яки offtrack кадри .. настроението много често е по лесно да се улови около, а не на трасето ;) :agree:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот bikezilla » Вто Апр 06, 2010 9:40 am

Регистрацията продължава ;)

п.п. Тези, които миналия път са се регистрирали и за трети кръг няма нужда да се регистрират отново. За справка - списъка регистрирани участници.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Mi6o` » Чет Апр 08, 2010 10:37 pm

did написа:Може би вместо на тепето, догодина трябва да се организира шампионат по планинско колоездене на закрито в някой МОЛ :D

очакваме го с нетърпение :rofl:
Mi6o`
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 12:24 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта