3 Състезания по mini-DH

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот downhill-master » Вто Мар 30, 2010 9:33 am

Е колеги наистина имаше дропове по 50 см но пък организаторите бяха се погрижили и за най-малките.Всеки дроп можеше да се заобикаля лично аз първото спускане заобиколих всички скокове и дропове :beer: .Тресето беше перфектно :clap: .Очаквам на 3-тия кръг тресето да е още по яко :wavey:
downhill-master
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Вто Май 13, 2008 5:01 pm

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Alpina » Вто Мар 30, 2010 9:47 am

abs написа:Прав си! Това си е лично твое мнение ;)

Всъщност това просто не е неговото мнение ;)
Някои А и Б само при първите си пускания се чувстваха така...
Като минаха трасето по един, два пъти и оставиха притесненията си от вида му, си "газеха" много добре.
Евала на А03 и баща му!!! Първия път, когато минаваше последните камъни преди асвалта, казваше, че не може, след второто му спускане на тренировките изобщо не ги и отразяваше, а някои каки и батковци до последно се панираха от тях и това им създаваше проблемите...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот outfaced » Вто Мар 30, 2010 11:49 am

EccentricMOTION написа:Лично мнение - Не. Трасето не беше подходящо за категории "А", "Б". Като зрител наблюдавах почти цялото състезание. Поне 50% от участниците караха със страх, затруднения, постоянни падания. Определено 50см падове не бяха подходяща част от трасе за деца. Първото трасе беше по-добро.


Този път беше една идея по предизвикателно, но цялото трасе можеше да се "гази".

След като имаме участник в група А, който не само минава трасето през всичките скокове, ами и прави по добро време от 1/3 от хората в група В и Г и то в такива метеоролигични условия мисля трасето е ОК.
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот diddy » Вто Мар 30, 2010 12:08 pm

Щом тенденцията е да се увеличава предизвикалността на трасето, на трети кръг какво ще е - нещо от предизвикалността на Сопот ама по-късо ли? :dontknow:
Life's a climb but the view is great!!!
Аватар
diddy
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1333
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 9:51 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Antares » Вто Мар 30, 2010 12:48 pm

TeDo_BaPHa написа:май не си стоял час под дъжда с мокри дрехи и да те брули вятър ;)
Да, прав си. Аз седях около 6-7 часа на дъжд и вятър, останалите маршали и повече.
diddy написа:Щом тенденцията е да се увеличава предизвикалността на трасето, на трети кръг какво ще е - нещо от предизвикалността на Сопот ама по-късо ли? :dontknow:
Все пак си говорим за downhill, макар и мини. Имаше си chicken line. В група А имаше деца, които, макар и с по-скапани велосипеди, стояха по-добре от теб на трасето. Участието в края на крайщата е доброволно и е въпрос на личен избор.

Моето впечатление е, че имаше състезатели, които се бяха отнесли крайно несериозно. Не мисля, че е нормално да дойдеш на състезание с дрънчащ обтегач, и постоянно падаща верига, дефектиращи спирачки и други неизправности.

Въпреки това - евала на участниците за проявения характер, за стиснатите зъби, за това, че не се отказаха при наистина неприятните условия. Честито на победителите. Според мен самото участие си е победа, браво!
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот diddy » Вто Мар 30, 2010 12:54 pm

@Antares
Стояли, стояли. Евала на децата, но едно е ти да тръгнеш да спускаш такива трасета на 10г, съвсем друго е на 20. Нали се сещаш, че това дете докато стане колкото мен такива пътеки ще ги кара на задна гума сигурно ... Освен това признавам, че моето колело изобщо не беше подготвено за такива атмосверни условия,а аз и изобщо преди не съм имала намерения да спускам някога. Реших да участвам за кефа. :D :agree:
Life's a climb but the view is great!!!
Аватар
diddy
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1333
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 9:51 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Insight » Вто Мар 30, 2010 1:20 pm

С други думи на DH-терминология това трасе си е "леко за минаване бавно".... това разбрах аз.

А следващото наистина ли ще бъде още по-трудно? (въпрос към организаторите)
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Antares » Вто Мар 30, 2010 2:20 pm

diddy написа:Стояли, стояли. Евала на децата, но едно е ти да тръгнеш да спускаш такива трасета на 10г, съвсем друго е на 20.
К'во да кажем тия, дето тръгнахме на 26-7 години да се учим :D
diddy написа: Реших да участвам за кефа. :D :agree:
Евала за което! По мое скромно мнение ти трябва малка доза дебилизъм. Психическата ти нагласа беше малко кофти и като че ли скапаните атмосферни условия просто те сринаха психически и логично това се отрази и на карането ти. Няма да се уморя да цитирам Цанко - "планинското колоездене е 95% психика".


Ред:
outfaced написа:Макар, че на различни хора различни неща са им трудни.
+1 :agree:
На мен например ми е най-трудно да замълча :Р
Последна промяна Antares на Вто Мар 30, 2010 2:44 pm, променена общо 1 път
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот outfaced » Вто Мар 30, 2010 2:29 pm

diddy написа:Щом тенденцията е да се увеличава предизвикалността на трасето, на трети кръг какво ще е - нещо от предизвикалността на Сопот ама по-късо ли? :dontknow:


Чак пък тенденция ... това беше най трудното ;)
Макар, че на различни хора различни неща са им трудни.
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот diddy » Вто Мар 30, 2010 2:46 pm

Antares написа:
diddy написа:Стояли, стояли. Евала на децата, но едно е ти да тръгнеш да спускаш такива трасета на 10г, съвсем друго е на 20.
К'во да кажем тия, дето тръгнахме на 26-7 години да се учим :D
diddy написа: Реших да участвам за кефа. :D :agree:
Евала за което! По мое скромно мнение ти трябва малка доза дебилизъм. Психическата ти нагласа беше малко кофти и като че ли скапаните атмосферни условия просто те сринаха психически и логично това се отрази и на карането ти. Няма да се уморя да цитирам Цанко - "планинското колоездене е 95% психика".


Ред:
outfaced написа:Макар, че на различни хора различни неща са им трудни.
+1 :agree:
На мен например ми е най-трудно да замълча :Р

Toчно за това говоря и аз. Доказано е, че човек научава по-лесно нещата, когато е по-малък. То се и вижда особено в категории В и Г - дават времена по-добри и от на форлойферите.
Life's a climb but the view is great!!!
Аватар
diddy
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1333
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 9:51 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот neytchev » Вто Мар 30, 2010 3:00 pm

А евала на първите четирима от В които дадоха по-добри времена от Г. Мнението на един беше че просто на тази възраст са най - луди :D
Изображение
Аватар
neytchev
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1117
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 11:21 pm

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот kikon » Вто Мар 30, 2010 4:01 pm

По-малко мрън, повече бръм.

Дано на последния кръг времето бъде с нас.
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот veskoz » Вто Мар 30, 2010 4:02 pm

kikon написа:Дано на последния кръг времето бъде с нас.

Пука ти. ;) :D :agree:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот axelmax » Вто Мар 30, 2010 6:30 pm

И аз присъствах ,благодарение на Алпина :beer:

Трасето ми хареса,лентите бяха доста здрави,публиката весела,голям брой маршали.Като изключим забавянето и скапаното време ,съзтезанието мина добре.Нямаше сериозни паданя.

Не мисля да пропусна 3-ти кръг. :agree:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Вто Мар 30, 2010 10:30 pm

Хм... Получи се някакво странно стечение на обстоятелствата и след отказването на Мира на 2 кръг и неявяването на Станка на първия, дъщеря ми е трета във временното генерално класиране при жените, веднага след Ева и Надя, макар да е най-малката участничка в тази група (11 години).

Това момиче почва да ме плаши!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Ozzie » Вто Мар 30, 2010 10:32 pm

Мира каза, че отказването и не било случайно...
:P
И между другото, да питам, защо емблемата на флагчетата които бяха опънати покрай шатрите толкова много приличаше на халба бира? :D

did преди да се саморедактира написа:Откъде модераторите знаят и за личните ми разговори с Мира? :D

Защото владеят силата! :thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Вто Мар 30, 2010 10:34 pm

Ozzie написа:И между другото, да питам, защо емблемата на флагчетата които бяха опънати покрай шатрите толкова много приличаше на халба бира? :D


Питай abs. Той го измисли и май само на него не му прилича на бира.

:offtopic:
Защо модераторите трябва да знаят и за личните ми разговори с Мира? :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот nicky bike » Вто Мар 30, 2010 10:51 pm

Само не знам какво не харесахте времето, това е планинско колоездене, а не разходка в парка за всички беше еднакво. Аз и останалите членове на групата бяхме микри до "кости", обаче не се оплакваме. Имало било кал - къде видяхте кал??? :bigeyes: :nono: не сте виждали кал на която не можеш да ходиш да не говорим за каране, или ви притеснява ,че сте си оцапали колелцата, а? :xx(:
Относно времената погледнете най малките са били 2/3 от батковците. :roll2: А те големи претеции с объркани времена.
Поздравявам всички участници във втория кръг. Това беше много добро състезание което показва кой кара и кой не. Поздрави на Спиците за организацията. :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот abs » Вто Мар 30, 2010 11:04 pm

did написа:
Ozzie написа:И между другото, да питам, защо емблемата на флагчетата които бяха опънати покрай шатрите толкова много приличаше на халба бира? :D


Питай abs. ...

Изображение
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот axelmax » Вто Мар 30, 2010 11:50 pm

did написа:Това момиче почва да ме плаши!

Не е лошо да и смениш педалите,тези са доста зле (особено на мокро).
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Insight » Сря Мар 31, 2010 10:09 am

Да си кажа накратко мнението като човек, който за първи път вижда DH-трасе на живо.

След изпълнението на малкия Ники (А03) никой няма право да мрънка на тема "трудно трасе".

За нас (Емо(A12) и баща му) обаче се оказа страшничко. По мое мнение така би било за 95% от 10-на годишните, които за първи път се изправят пред

DH-трасе... което само по себе си не е лошо, щото така ще излязат 5-те %-та, които са родени спускачи ;-)

... обаче не беше трасе за първи опити в този спорт...
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Сря Мар 31, 2010 10:36 am

Insight написа:... обаче не беше трасе за първи опити в този спорт...


По принцип състезанията не са място, където участниците да правят първи опити, а да покажат какво умеят и да сравнят възможностите си с другите. Това се отнася и за детските състезания.

За прохождане в спорта, първи опити и тренировки си има достатъчно паркове, тепета, планини и дни, в които няма състезания.

Не се притеснявай, че не сте се справили на това трасе добре - то не беше леко. Със сигурност полза от участието е имало, особено ако детето е амбициозно и след първите си трудни опити не се откаже, а се амбицира и реши да се научи "като другите". При дъщеря ми се получава точно този ефект.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Insight » Сря Мар 31, 2010 10:40 am

did написа:
Insight написа:... обаче не беше трасе за първи опити в този спорт...


По принцип състезанията не са място, където участниците да правят първи опити, а да покажат какво умеят и да сравнят възможностите си с другите. Това се отнася и за детските състезания.

За прохождане в спорта, първи опити и тренировки си има достатъчно паркове, тепета, планини и дни, в които няма състезания.



... това вече го разбрах ... макар и малко късно.

Детето не се е отказало, вобще даже, на 3-ти кръг пак сме на линия ... макар и най-вероятно около трасето с фотоапарат (ако питаш баща му ;-))... а даже май ще водим и други приятелчета.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот outfaced » Сря Мар 31, 2010 10:48 am

Insight написа:Да си кажа накратко мнението като човек, който за първи път вижда DH-трасе на живо.

След изпълнението на малкия Ники (А03) никой няма право да мрънка на тема "трудно трасе".

За нас (Емо(A12) и баща му) обаче се оказа страшничко. По мое мнение така би било за 95% от 10-на годишните, които за първи път се изправят пред

DH-трасе... което само по себе си не е лошо, щото така ще излязат 5-те %-та, които са родени спускачи ;-)

... обаче не беше трасе за първи опити в този спорт...


Did e прав. Уви у нас бих казал, че има даже тенденция доста хора да ходят да се учат на състезанията.
Не невъзможен, но доста тежък начин да навлезеш в спорта.

Все пак голямо БРАВО за ентусиазма. Едва ли и половината на тепето биха могли да се похвалят с такъв.
Доста от каращите вече х-години могат да потвърдят, че именно такива тежки приключения в началото или те отказват от спорта или те пристрастяват безвъзвратно :)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот huner » Сря Мар 31, 2010 12:46 pm

На тази кал ми направи впечетление, че имаше повече сцепление от колкото на сухото :dontknow:
Аватар
huner
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 11:11 am

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот skullcollector » Сря Мар 31, 2010 7:08 pm

абе някои ще ме светне ли кога беше следваштия кръг ? :rofl:
Карай с каска
Аватар
skullcollector
 
Мнения: 43
Рейтинг: 1203
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 12:54 pm
Местоположение: sofiq / Jeleznica

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот diddy » Сря Мар 31, 2010 7:17 pm

skullcollector написа:абе някои ще ме светне ли кога беше следваштия кръг ? :rofl:


18 април :roll2:



:offtopic: PS: Aйде стига с тия минуси де. Все нещо сте недоволни ...
Последна промяна diddy на Сря Мар 31, 2010 7:19 pm, променена общо 1 път
Life's a climb but the view is great!!!
Аватар
diddy
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1333
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 9:51 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот lib.tech » Сря Мар 31, 2010 7:17 pm

skullcollector написа:абе някои ще ме светне ли кога беше следваштия кръг ? :rofl:


18-ти Април
Аватар
lib.tech
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 12:34 pm

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот lowriders » Сря Мар 31, 2010 7:22 pm

Като цяло горе долу беше добре,но времето беше супер отвратително и въобще неставаше за каране.Ако състезанието беше направено предния ден,щеше да е много по-добре.Хубаво време беше,топло,сухо и супер за каране.Как да нямаше кал :crazy: ,като цялото трасе беше адски кално на някои места и хвърляше страшно много кал.Това,че някои си обичат да карат в кал и да си омазват колелата до неузнаваемост,не значи че други обичат да карат в такива условия.За мен калта е най-гадното нещо и мразя да карам на кално време,но както и да е.И другото нещо което не ми хареса е,че имаше толкова голямо бавене.До към 12.30 13.00 всички щяха да са направили минимум по 4-5 спускания и ако състезанието беше свършило към 17.00 17.30 щеше да е много по-добре.
Аватар
lowriders
 
Мнения: 376
Рейтинг: 1130
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 9:14 am
Местоположение: гр.София,кв.Надежда-2

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот t.kyosev » Сря Мар 31, 2010 8:11 pm

С какво организаторите на състезанието са виновни, че е валяло дъжд и че е имало кал по трасето? Какво се е очаквало да направят- маршалите да минават трасето с сешоари ли? Или е щяло да е по-добре сутринта да се отмени състезанието и да се отпратят хора пътували стотици километри от цяла България за да се състезават. Щом не обичаш да караш в кал недей. Никой не те е задължил да се състезаваш.
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron