3 Състезания по mini-DH

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот dimitariv1 » Пон Фев 22, 2010 3:17 pm

Аз понеже ще идвам с влак и искам да попитам на коя гара ще ми е най-близко да слеза.
Същото така в началото пишеше че ще е нужна декларация от родител за участие в категориите над 14 год. ако не присъства родител,но в сайта нищо не пише за това.
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот moz » Пон Фев 22, 2010 3:51 pm

Централна гара е близо, излизаш на главния вход, поглеждаш леко вляво и виждаш тепето.

"Лица ненавършили 18 г. към 07 март носят попълнена от родител/отговорник* Декларация за ненавършили 18г. Родителят/отговорникът* подписва на място.

* За лица над 14 г. декларацията се приема и с нотариална заверка, вместо подпис на място.
* За лица под 14 г. присъствието на родителя/отговорника по време на състезанието е задължително."

Това е от сайта, чети по-внимателно.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот dimitariv1 » Пон Фев 22, 2010 4:25 pm

Погледнах го в Google Earth и ми стана ясно къде се намира това ТЕПЕ.И за декларацията разбрах. Но сега имам друг въпрос.Таксата за 1 кръг ли е или за 3-те кръга.
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Krismars » Пон Фев 22, 2010 5:06 pm

Ако пътуваме сами, всмисъл без придружител, тоест нямаме Отговорник, коя декларация трябва да се подпише? Тази за отговорника, но на негово място да бъдат попълнени имената на единия родител ? :dontknow:
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот 4getcredo » Пон Фев 22, 2010 6:20 pm

Krismars написа:Ако пътуваме сами, всмисъл без придружител, тоест нямаме Отговорник, коя декларация трябва да се подпише? Тази за отговорника, но на негово място да бъдат попълнени имената на единия родител ? :dontknow:


Декларация за НЕнавършили 18 г. трябва да попълните от името на родителя и да заверите подписа му пред нотариус.
Прочети ВЪПРОСИ на сайта на състезанието и кажи дали става по-ясно...
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот FREERIDE RIDER » Пон Фев 22, 2010 7:17 pm

А сега въпроса ми е как да сваля декларацията за между 14-18 г. ?

@did знам от къде ,ама излиза празна странице т.е. излиза си линк-а ,зарежда си ,ама страницата е бяла .
Последна промяна FREERIDE RIDER на Пон Фев 22, 2010 7:23 pm, променена общо 1 път
Аватар
FREERIDE RIDER
 
Мнения: 939
Рейтинг: 1127
Регистриран на: Вто Фев 03, 2009 3:07 pm
Местоположение: Bulgaria ,Haskovo

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Пон Фев 22, 2010 7:20 pm

Понеже явно доста хора имат проблеми с настройките на браузърите за отваряне на PDF-файлове или пък им са бъгави plugin-ите (нормално), ето трите декларации за изтегляне в един архив. От сайта ще видите коя от всички се отнася за вас.

Deklaracii.zip
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот zero knowledge » Пон Фев 22, 2010 9:11 pm

dimitariv1 написа:Погледнах го в Google Earth и ми стана ясно къде се намира това ТЕПЕ.И за декларацията разбрах. Но сега имам друг въпрос.Таксата за 1 кръг ли е или за 3-те кръга.

Както записването, така и таксата е за кръг/състезание. В които кръгове участваш, за тях се записваш и за тях плащаш.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот dEcLiNe » Пон Фев 22, 2010 9:26 pm

minidh.kriva.org Регистрация написа:Неуспешно изпращане на съобщението. Моля, опитайте по-късно или се свържете с администратора.

Да имам ли търпение или проблема е само при мен? :) :beer:
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот FhG » Пон Фев 22, 2010 9:35 pm

Аз преди 30 минути се регистрирах без никакви проблеми. ;)
Аватар
FhG
 
Мнения: 266
Рейтинг: 1619
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 4:24 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот FUNN » Пон Фев 22, 2010 9:39 pm

Ама аз май пак не разбрах, трябва ли да нося декларация.
Роден съм 23.09.1996г. Баща ми ще ме доведе. Трябва ли да се подготвя декларация или на място се прави подпис, че той отгоравя за мен?
dancho717 написа:аз така на 1 колело му скъсах вилката като махнах обтегача и веригата прекалено много я обтегнах,но ако имаш обтегач няма как да стане...
Аватар
FUNN
 
Мнения: 219
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 5:22 pm
Местоположение: Ловеч

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Fanatico » Пон Фев 22, 2010 9:43 pm

Код: Избери целия код
Декларация за НЕнавършили 18 г. се попълва единствено от родителя или упълномощен за тази цел отговорник. Как става?

Най-напред разказвате на родителя си за какво състезание става дума. Обсъждате с него дали той ще има възможност и желание да присъства. Ако има такава възможност, сваляте декларацията, прочитате я внимателно, попълвате я и преди самото състезание, след като се направи сверка на попълнените данни родителят подписва декларацията пред организаторите. След предаването на тази декларация, която важи за всички три старта на шампионата, родителят не е задължен да присъства на самото състезание....


:beer: На кратко : можете да си я попълните когато искате, НО подписът се прилага пред организаторите.
Последна промяна Fanatico на Пон Фев 22, 2010 9:45 pm, променена общо 1 път
Аватар
Fanatico
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 1942
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 10:09 pm
Местоположение: Варна

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Пон Фев 22, 2010 9:45 pm

FUNN написа:Ама аз май пак не разбрах, трябва ли да нося декларация.
Роден съм 23.09.1996г. Баща ми ще ме доведе. Трябва ли да се подготвя декларация или на място се прави подпис, че той отгоравя за мен?

Може и на място да попълните. Все пак, добре е предварително да прочете баща ти, какво ще трябва да подпише като дойде, така че му разпечатай и покажи една декларация предварително.

Разпечатани формуляри-декларации ще има на място, но е по-добре да сте подготвени предварително.

Не се притеснявайте да питате стократно, ако нещо не ви е ясно. По-добре да питате сега, отколкото да се наложи да ви връщаме заради нередовни декларации.

Все пак, постарали сме се да сведем бумащината до минимум - няма бележки от лекари, няма задължителна застраховка, декларациите са само три (а можеше да са осем) ...

Впрочем, като казах застраховка: Ако някой иска да получи парични обезщетения при злополука, свободен е да си направи такава застраховка за дните на състезанието. Ние ще осигурим медицинско обслужване при необходимост, но не и изплащане на обезщетения.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот dimochito » Пон Фев 22, 2010 10:04 pm

Родител трябва само на попълването на декларацията и подписването и пред организаторите ("Крива Спица") . След това родителя свободен ли е или трябва да седи на тренировките и състезанието?
did написа:Сега видях - всъщност желязното е пластмасово, но направено от алуминий.

Price/weight/performance my friend. Pick 2.
Аватар
dimochito
 
Мнения: 372
Рейтинг: 1391
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 3:15 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Пон Фев 22, 2010 10:06 pm

dimochito написа:Родител трябва само на попълването на декларацията и подписването и пред организаторите ("Крива Спица") . След това родителя свободен ли е или трябва да седи на тренировките и състезанието?
Ако си над 14 (като тебе), родителят е свободен да си ходи.
Ако си на 14 или по-малко, родителят трябва да присъства цял ден и да те следи какво правиш.

Причините мисля, че са ясни.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот gax0r » Пон Фев 22, 2010 10:51 pm

Добър ден на всички!
Роден съм 1992 година и ще идвам с един приятел и баща му. Не ми стана ясно това с нотариуса. Трябва с някой от родителите ми да отида при нотариус и пред него да се подпише декларацията или може и без нотариус?
Благодаря предварително!

Поздрави, Петър :beer:
gax0r
 
Мнения: 126
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Нед Окт 07, 2007 2:51 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Пон Фев 22, 2010 10:56 pm

gax0r написа:Добър ден на всички!
Роден съм 1992 година и ще идвам с един приятел и баща му. Не ми стана ясно това с нотариуса. Трябва с някой от родителите ми да отида при нотариус и пред него да се подпише декларацията или може и без нотариус?
Благодаря предварително!

Поздрави, Петър :beer:


Ако си роден преди 7 март 1992 г., нямя нужда да носиш нищо. Ти ще имаш 18 навършени години и сам ще си подпишеш декларацията.

Ако нямаш 18 навършени години, баща ти трябва или да подпише декларация за упълномощаване на отогворник пред нотариус (при което този отговорник после пак трябва да подписва още една декларация...) или директно баща ти да подпише декларацията като твой отговорник пред нотариус и да я донесеш. Препоръчвам второто!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Daniel Panev » Пон Фев 22, 2010 11:07 pm

Еееееееееееееееееебрах му лайката. Тия декларации голямо чудо, голямо нещо!
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Пон Фев 22, 2010 11:08 pm

Daniel Panev написа:Еееееееееееееееееебрах му лайката. Тия декларации голямо чудо, голямо нещо!


Не се ядосвай. Става дума за деца. Явно още не си отглеждал тинейджър. Нормално е да трябва да им се обяснява повечко :D

Нещата са максимално опростени, даже с цената на юридически компромиси, но... :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот niki_can133 » Вто Фев 23, 2010 11:30 am

Кво е тва нещо забранено с гуми за кал
кво на тресе с кал пистови гуми ли да сложа
Изображение
niki_can133
 
Мнения: 206
Рейтинг: 986
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 11:09 am

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот outfaced » Вто Фев 23, 2010 12:32 pm

niki_can133 написа:Кво е тва нещо забранено с гуми за кал
кво на тресе с кал пистови гуми ли да сложа


На това нещо му се вика ПРАВИЛА и се определят от орагнизатора, а ти ако искаш да се състезаваш ги спазваш.
Има достатъчно варинати за меки гуми, които не са специално за кал.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Daniel Panev » Вто Фев 23, 2010 12:33 pm

niki_can133 написа:Кво е тва нещо забранено с гуми за кал
кво на тресе с кал пистови гуми ли да сложа

Не - нема да слагаш Wet Scream-овете...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Вто Фев 23, 2010 1:07 pm

За гумите:

1. Типичните гуми за кал по принцип не са подходящи за пътеките по тепето. Те няма да ви донесат предимство. По трасето има много участъци, в които по-лекото търкаляне е плюс.

2. Тепето е защитена местност, нещо като мини-резерват. Общината е позволила да се проведе това състезание, но трябва следите от карането там да са минимални. Ровенето в леко влажна почва с едносантиметрови грайфери не е нещо, което се прави в резерватите. Ако това не Ви е ясно, по-добре си продайте колелото и си купете ATV. В ATV-обществото никой няма да ви прави забележки, че ровите пътеките. Там хора със здрав разум няма много, за разлика от вело-обществото.

3. Правилата са си правила и не се коментират. Или си съгласен с правилата и участваш, или просто не участваш. И без това броят на записаните участници расте страшно...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот STAFF » Вто Фев 23, 2010 1:51 pm

did написа: В ATV-обществото никой няма да ви прави забележки, че ровите пътеките. Там хора със здрав разум няма много, за разлика от вело-обществото.


Не си прав.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот did » Вто Фев 23, 2010 1:55 pm

Добре де. Аз поне не съм ги срещал тия със здравия разум, а от другите съм видял десетки. Нека не разводняваме темата.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот rusito95 » Вто Фев 23, 2010 2:33 pm

Здравейте ! Имам Драг Онтарио със вилка 128 мм ход (XCR-LO) и що годе прилични чаркове . На 12 години съм и попринцип мога да карам горе долу добре , но незнам колелото ми подходящо ли ще е ? Някакви съвети ?
rusito95
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 1:38 pm

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот Fanatico » Вто Фев 23, 2010 2:40 pm

rusito95 написа:Здравейте ! Имам Драг Онтарио със вилка 128 мм ход (XCR-LO) и що годе прилични чаркове . На 12 години съм и попринцип мога да карам горе долу добре , но незнам колелото ми подходящо ли ще е ? Някакви съвети ?


Виж, по-назад в темата имаше съвети : няма нищо да ти навреди да пробваш, ако имаш разбира се нужната екипировка. :)
На мен също ще ми е за първи път, но искам да опитам, защото тепърва навлизам в спорта, пък и не ми изглежда толкова трудно, поне от описанията и снимките, а и ще съм с обикновен XCR. Така че няма причина да имаш проблеми. Все пак трасето е по-пригодено за млади участници. :agree:
Аватар
Fanatico
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 1942
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 10:09 pm
Местоположение: Варна

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот EccentricMOTION » Вто Фев 23, 2010 3:33 pm

Към niki_can133
Wet Scream е изключително и само състезателна гума за ползване на поддържани трасета. Не я карайте на любимите си пътеки защото гумата сериозно уврежда почвата!


Към организаторите - как бихте преценили, че една гума е за кал или не? Критериите се отнасят към височина на грайфера, твърдост на материала, друг тип характеристика....?

При ATV като и при МТБ - има всякакви - разни хора разни идеали. Навсякъде има идиоти, които копаят, секат и опустошават за свое удоволствие. Спорен въпрос.

rusito95, ако родителите ти позволяват, ти си уверен в себе си, имаш необходимата екипировка, не виждам причина да не участваш. Никой не е казал, че ти трябва вилка-звяр за да спускаш. Не веднъж сме виждали хора с вилки с по 100-120мм ход да спускат терени, по който газят и тежките багери... /г-н Клепе на "Черни връх" с късоходовата си вилка газеше спокойно там където минаха 66ци и Боксер/
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот bikerider » Вто Фев 23, 2010 3:37 pm

:offtopic:
EccentricMOTION написа:Към организаторите - как бихте преценили, че една гума е за кал или не?


:crazy:

http://www.maxxis.com/Bicycle/Downhill/WetScream.aspx

Designed for the muddiest downhill racecourse in the world


Ако има още глупави въпроси - има си тема за целта.

Edit:
Пардон, имало. Ти момко, освен глупости напоследък друго не раждаш.

Не веднъж сме виждали хора с вилки с по 100-120мм ход да спускат терени, по който газят и тежките багери... /г-н Клепе на "Черни връх" с късоходовата си вилка газеше спокойно там където минаха 66ци и Боксер/

А скоростите сравнявал ли си? Г-н Клепе е много подготвен пич, но в случая няма нищо общо.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: 3 Състезания по mini-DH

Мнениеот zero knowledge » Вто Фев 23, 2010 5:14 pm

Отново ще кажа, че идеалното колело за тези трасета би било нещо късоходово и с подходяща геометрия (за по-агресивно каране). Твърдаци с вилки с ход 80-100-120мм ще са си съвсем на място по тези пътеки - само ще друса малко повече. Това не са тежки трасета за спускане, а забавни и игриви пътечки с лек наклон. Лесни са да се карат бавно, но изключително предизвикателни да се карат бързо.

Относно гумите за кал - има специални модели, които са предвидени за кал. Не очаквайте списък с марки и модели, но по-известните са:
Maxxis - Wetscream, Swampthing;
Michelin - Mud серията;
Schwallbe - Black Shark, Dirty Dan;
Tioga - Black Turtle.

did добре е обяснил причините за забраната в конкретния случай:
- искаме да намалим ерозията по тези пътеки;
- теренът е такъв, че калните гуми (дори и рязани) не са по-бързи, независимо дали е сухо или мокро.
За това не поставяйте под въпрос правилата и не се опитвайте да хитрувате.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 89 госта