Състезания в България

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Състезания в България

Мнениеот Iskren » Пон Окт 01, 2012 6:43 pm

Здравейте!

Това е първият ми пост във форума, за това мисля че е най-добре първо да се представя. Казвам се Искрен, на 18 години съм и живея в Испания. Днес навършвам 1 година от както се занимавам със "Mountain Bike" (карам със група от около 15 човека всичките по-възрастни от мен). Наскоро си купих нова машина "Conor WRC PRO XT Deore 2013". Днес ми бе второто излизане с нея и вече има 150км. Найстина съм страшно доволен!

Тъй като обмислям другата година (може би Август) да си дойда до България тъй като съм очарован от планините който за жалост съм виждал само на снимки... Исках да ви попитам очакват ли се някакви интересни събития/състезания с по-дълга продължителност (максимум 1 седмица)? Добре ли са организирани? Колко струват и това какво покрива?

Благодаря предварително за отговорите и надявам се наистина да мога да дойда и покарам из България.
Iskren
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2012 5:48 pm
Местоположение: Gandia Nord (España)

Re: Състезания в България

Мнениеот Admin » Вто Окт 02, 2012 1:31 pm

Точно през август обикновено няма много състезания. А и отсега да намериш информация за такива е почти невъзможно, камо ли пък подробна.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Състезания в България

Мнениеот motomarzel » Вто Окт 02, 2012 1:58 pm

Всъщност тази година точно през август започна 10 дневният Супермаратон "Ком-Емине", но дали догодина ще се проведе пак по същото време, все още не е сигурно. А детайли около таз годишното състезание можеш да прочетеш в темата във форума, в сайта на форума, както и в сайта на организаторите.

Поздрави: Васко Василев :wavey:
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 668
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Състезания в България

Мнениеот Iskren » Пон Окт 15, 2012 2:32 pm

Това е много интересно и найстина ми харесва. Как са записвванията? Колко време преди състезанията трябва да се запишеш или се прави преди старта? Вие от форума правите ли някакви групови карания?

Аз със моята група от около 30 човека правим около 75 км на излизане и е около 20% асфалт, 70% планински пътеки и 10% технически пътеки с по големи камъни. Разглеждах форума и не видях да карате с автоматични педали или просто не съм случил на такива снимки?

П.С. очарован съм от форума и найстина съм нетърпелив да покарам в България!
Iskren
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2012 5:48 pm
Местоположение: Gandia Nord (España)

Re: Състезания в България

Мнениеот Vasil Vasilev » Пон Окт 15, 2012 2:46 pm

Много хора карат с автоматични педали.

Във форума си има отделна секция "Клубове, групови и организирани карания". Там можеш да намериш повече информация относно предстоящите карания, а също така и в календара на уеб сайта.

В България имаме чудесни условия за планинско колоездене и се стремим максимално да се възползваме от тях.

Поздрави: Васко Василев :wavey:
Аватар
Vasil Vasilev
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 10:59 am
Местоположение: Sofia 0879030909


Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта