Мургаш 2012

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Мургаш 2012

Мнениеот Boko-Loco » Сря Окт 17, 2012 5:18 pm

doodko написа:А за каращите в "хоби" версията задължителни ли са:
1. Медицинско свидетелство;
2. Планинска застраховка;

Благодаря за отговора.


Задължителни са, независимо хоби или елит.

Няма да бъдат допуснати до старта състезатели без каска и застраховка!
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот xcrider » Сря Окт 17, 2012 7:18 pm

Медицинско ми казаха от организацията, че от никой не изискват- и на хоби-спорт и на пълното трасе. Застрахова и каска, това е всичко.
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот mariovel » Сря Окт 17, 2012 8:39 pm

Анелия написа:
mariovel написа: все пак 8 лева са си 8 лева.. :beer:

Еднодневната застраховка е по-евтина. А най-добре е да си направиш целогодишна: даваш наведнъж 20 лв. и въобще не се занимаваш цяла година. И освен на състезания, си спокоен, че имаш и на всички карания.
Онтопик: ще се видим на Мургаш и поръчайте по-топличко време, моля :crap:


Ми там дето се застраховам най малката е за 3 дни и е 8 лева а годишна е около 60 лева понеже ние "малките" сме били по-рискови.. :beer:
Вело 2009
Аватар
mariovel
 
Мнения: 262
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Пет Окт 23, 2009 9:58 pm

Re: Мургаш 2012

Мнениеот windv » Чет Окт 18, 2012 8:32 am

Ще има ли възможност да се направи на място застраховката?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Мургаш 2012

Мнениеот xcrider » Чет Окт 18, 2012 10:12 am

не
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот doodko » Чет Окт 18, 2012 11:28 am

mariovel написа:
Анелия написа:
mariovel написа: все пак 8 лева са си 8 лева.. :beer:

Еднодневната застраховка е по-евтина. А най-добре е да си направиш целогодишна: даваш наведнъж 20 лв. и въобще не се занимаваш цяла година. И освен на състезания, си спокоен, че имаш и на всички карания.
Онтопик: ще се видим на Мургаш и поръчайте по-топличко време, моля :crap:


Ми там дето се застраховам най малката е за 3 дни и е 8 лева а годишна е около 60 лева понеже ние "малките" сме били по-рискови.. :beer:


В SDI ми предложиха туристическа застраховка (същото като планинска ще да е) към ДЗИ: 3 лв. за 3 дни, застр. покритие - 1000 лв.
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Окт 18, 2012 1:54 pm

Това медицинско може да докара човек до лудост. Пред мен има 8-9 баби вече чакам час а хората не намаляват. Трябва да има друг начин, примерно е спортната клиника в дианабад няма такива лекари или да се осигури медицински екип на старта.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Мургаш 2012

Мнениеот xcrider » Чет Окт 18, 2012 2:24 pm

Човек, не четеш ли какво съм написал, МЕДИЦИНСКО НЕ ТРЯБВА! Казаха ми го организаторите. Независимо дали караш хоби или дългото трасе.
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот Inzagi » Чет Окт 18, 2012 4:28 pm

mariovel написа:Да знам колко струва,просто на колкото и състезания да съм бил никъде не ми я искат дори да видят,че въобще имам :dontknow:


E на това състезание ще ти я искат ,така че по-добре си направи застраховка
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Мургаш 2012

Мнениеот mariovel » Чет Окт 18, 2012 11:49 pm

Inzagi написа:
mariovel написа:Да знам колко струва,просто на колкото и състезания да съм бил никъде не ми я искат дори да видят,че въобще имам :dontknow:


E на това състезание ще ти я искат ,така че по-добре си направи застраховка



Днес майка ми е ходила понеже аз бях на даскало и там където е отишла са и казали,че вече не предлагали три дневни и ми е направила за 1 месец и не знам защо но са и зели само 5 лева :lol:
Вело 2009
Аватар
mariovel
 
Мнения: 262
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Пет Окт 23, 2009 9:58 pm

Re: Мургаш 2012

Мнениеот colson » Нед Окт 21, 2012 4:31 pm

Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Нед Окт 21, 2012 6:12 pm

Качване, качване, качване.... по едно време си мислех, че пак ще кача Мургаш. Не се бях подготвил така, метнах се на педалите и качих върха с добро време за мен, мислейки си че тежкото мина но......... :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: поне не аз си хвърлях колелото в храстите :roll2:

А другата година спокойно може да преименувате групите от "Хоби-Спорт" на "Елит" и "Елит" на "Ултра-Мастер-Елит", че такива като мен да не се лъжат от името :)
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Мургаш 2012

Мнениеот xcrider » Нед Окт 21, 2012 6:43 pm

Селяците с моторите, дето хвърляха габърчета и заради тях сума ти народ спука гуми, им желая да им се върне 5-торно. :angfire:
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот AtomCore » Нед Окт 21, 2012 6:59 pm

Значи за това толкова народ спука гуми, що за "човек" би направил това... тъпа работа ей.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.
Аватар
AtomCore
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 9:14 pm
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот xcrider » Нед Окт 21, 2012 7:05 pm

Няколко добронамерени хора(туристи) бяха събрали по една шепа с габъри, смятайте.
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот Анелия » Пон Окт 22, 2012 12:15 am

Голямо пукане на гуми беше :crap: А за капак и някой беше маркирал една много хубава пътечка надолу вместо спускането по асфалта и надолу пътечката беше много готина, но за съжаление малко мъчно се буташе нагоре :crap:
Като цяло много трудно състезание, голяма денивелация. Миналата година Мургаш ми водеше по трудност, но тази година готиното време спомогна мизерията да не е пълна и Враца води в личната ми класация "Какво си причиних сама" :D
Благодаря на всички, които се включиха с проблемите ми с гумата, то стана цяла сага с 3 етапа: 1. припомпване преди върха 2. опити за впръскване на спрей на върха и 3. слагане на гума с френски винтил след върха.
Благодаря за организаторите за това, че за поредна година ни показват що е то истински маратон :beer:
Някой да има точна цифра на денивелацията на дългото трасе?
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Мургаш 2012

Мнениеот valentin.georgiev » Пон Окт 22, 2012 6:03 am

@Анелия по трака, който е качен на сайта - 1 629 м.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот М.Паунов » Пон Окт 22, 2012 7:25 am

valentin.georgiev написа:@Анелия по трака, който е качен на сайта - 1 629 м.


Посочения маршрут е 53км, т.е. без добавката, която карахме. По моето компютърче имам 2550м., но аз също тръгнах надолу по въпросната пътечка та имам малко допълнително (да речем около 100 метра макс.).

*Имам чувството, че компютърчето ми не измерва точно изминатото разстояние - по него съм минал 64.5км. Да речем, че имам +1км от онова губене.
На вас колко ви излезе колямото трасе? (Но не по gps, защото той винаги показва по-малко).
Аватар
М.Паунов
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 8:13 pm

Re: Мургаш 2012

Мнениеот Анелия » Пон Окт 22, 2012 7:31 am

Видях на спортстракера на Христо Смилков, че е 2554 м денивелацията, а трасето му е 62,2.
От моето компютърче трасето ми излезе 62,5 км, но и аз имам губене във въпросната пътечка.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Мургаш 2012

Мнениеот Pinky76 » Пон Окт 22, 2012 7:54 am

Анелия написа:Благодаря за организаторите за това, че за поредна година ни показват що е то истински маратон :beer:
Някой да има точна цифра на денивелацията на дългото трасе?


Oтносно денивилацията моят Garmin засече 2467 метра изкачване!
А трасето беше точно над 60км- около 60.6км за големия маратон.Иначе оригиналното трасе с изкачването на връх Мургаш + вторият доста труден баир + третото стъпаловидно изкачване с наклони над 20% по полянките и после нагоре-надолу преди да отидеш на сипея,където ако си уморен е голяма мъка - е около 53.4км!

Сега имаше малка промяна с още едно сериозно изкачване,което беше и накрая и четвърто подред и просто такъв продължителен баир след толкова много километри е изцяло психическа борба със самия себе си.
Защото в този момент тялото ти започва да те предава - значи дори най-добре подготвените състезатели(без Уолтър,който както стартира така завършва,но все пак той е много по-трениран от нас,участвал е с години на подобни състезания в чужбина и знае какво прави,а и има уменията и издръжливостта).Докато който от нас не си разпредели силите правилно,особено по-младите юнаци,които са много силни на до 40-50км дистанциите.Но след това,ако пропуснеш да пиеш вода,изотонична напитка редовно или не се захранваш с храна редовно тялото ти умира буквално.Отделно просто нямаме достатъчно километри в краката си,а и тялото ни не е подготвено напълно за такова продължително натоварване.Не случайно най-добрите маратонци са над 30 години,защото издръжливостта се засилва с години,а се губи съвсем малко бързина.
Много от най-бързите момчета получиха схващания;моите мускули бяха на ръба,но аз и не натисках максимално накрая вече,но бях толкова умалял на последния дълъг баир,че едвам го качих.
Така,че беше много интересно така да се каже и за мен ценен опит за бъдещето. :agree:

А иначе се качваш на над 1200 метра надморска височина на върха на билото на допълнителния за тази година 4-ти баир и си беше много трудно.Цялото трасе е само или изкачване или спускане - като към края преобладават техничните пътечки,на които много се изкефих,но все пак е много трудно трасе.

Може би защото е краят на сезона и сме уморени повечето състезатели и от това идва също трудността.
За мен беше една голяма борба от старта до финала като имаше по-силни момчета в този ден от мен,но в крайна сметка аз станах шампион при мъжете.Но просто така се случват нещата.Аз се раздадох докрай ,но знам,че всички даваха всичко от себе си по труднотоо трасе и дали Хоби или Елит всеки завършил ХС Маратона Мургаш е постигнал една лична цел и трябва да е доволен от себе си и щастлив.
Аз искам да благодаря на организаторите за трасето и за работата ,която са свършили по маркирването,особено на един Бойко Танчев,който не стартира,а е един от най-силните състезатели по маратон в България и дори сутринта преди старта е ходил да маркирва. :agree:
На нашия отбор - КК "Алекси Николов" Варна и особено на тренъора ни Николай Стамболийски,който как да кажа прави всичко за нас и е освен това и механик и ни подаваше бидони по трасето и храна,а и духовната подкрепа и атмосферата,която се създава в отбора те предразполага да се забавляваш и да дадеш всичко от себе си по време на състезанията.Мерси още веднъж за всичко.

Иначе след старта,когато Уолтър се откъсна на изкачването заедно със Сашо Алексиев и на мен ми беше много трудно по целият баир нагоре към Мургаш Добри Лиливски от нашият отбор,най-силният юноша в България,който завърши голямия маратон съвсем мало зад Александър Алексиев с 4-то най-добро време ми помага много и бяхме заедно до върха.Но най-вече на Васко Василев,който беше този ден по-свеж от мен и ни води темпото от старта до Мургаш като ни изчакваше на места,защото много ускоряваше,а на мен ми тежеше доста.Мерси много Васе за подкрепата,без теб нямаше да стана аз шампион и ти заслужаваше също така да си първи при мъжете,просто тези малшансове с гумите са понякога много неприятни,особено когато се бориш за първите места и всяка грешка или механичен дефект е важен.Скоро и ти ще си първи по състезанията.Аз го вярвам и чуствам,остава и ти да го постигнеш на практика.Аз ще съм там и ще ти помагам колкото мога, както ти досега ми помагаше. :agree:

И накрая браво и на ветераните,които караха дългото трасе,защото знам колко трудно беше и каква мъка е накрая и специално на двете жени,които го изкараха успешно - Мария Нечева,която кара с брат си Данчо неотлъчно до нея и двамата са голям тандем и със сигурност се мотивират един друг,което им дава сили да продължат.Браво Данчо за себеотдадеността ти към сестра ти. :agree:
И разбира се на Анелия Карагъозян,която ми е съотборничка и се справи геройски с трасето,със себе си и трудностите и завърши 1-ва при жените.Браво Ани,видях колко си изхабена и физически и психически след такова натоварване и знам как се чуствате всички,които сте участвали,защото и аз бях там и участвах. :agree:

Но знам и нещо друго,че да завършиш колкото и трудно да е било и да сме искали да се откажем някъде по трасето,където вече сме били на ръба на психическото и физическо изтощение и дори отвъд - това че сте стигнали до финала вие всички сте постигнали вашата победа и трябва да се гордеете със себе си.Вие сте не по-малко победители то тези,които се качвахме на стълбичката.А тези,които не успяха съм сигурен,че те са още по-амбицирани да дойдат и да завършат маратона следващата година и да кажат след това- дойдох,видях и победих себе си и страховете си.Вече се чуствам по-добре и съм станал по-завършен и добър човек.

До догодина ,а с повечето от вас до следващото състезание. :) :agree:

Поздрави и наздраве!
Тодор Ангелов

:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Мургаш 2012

Мнениеот vas69 » Пон Окт 22, 2012 9:32 am

Беше неповторимо, страхотно велико
Аз за жалост, имах проблеми но все пак го качих.
Мисля че всеки участник получи своята победа.
Life is behind bars and between legs.
I'll be BACK.
Аватар
vas69
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 11:16 pm
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Пон Окт 22, 2012 10:45 am

официални изказвания на организаторите няма ли да има т.е. снимки за спомен или класирането та да се фукам как гоних елита :D
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Мургаш 2012

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 22, 2012 10:48 am

Може ли някой да даде (gps следа) актуалния вариант на маршрута (с т.нар. четвърти баир... сигурно е от асфалта над Желява и се е качил обратно до върха над чакълестата река и сте се пуснали по пътеката обратно до нея, а после 45% баир - поне аз така бих го удължил... :eyebrow: )? Благодаря предварително! :agree: :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот Inzagi » Пон Окт 22, 2012 11:03 am

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.455920644454732.111276.129412133772253&type=1

Във фб мамутите са качили снимки
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Мургаш 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Пон Окт 22, 2012 11:03 am

4getcredo написа:Може ли някой да даде (gps следа) актуалния вариант на маршрута (с т.нар. четвърти баир... сигурно е от асфалта над Желява и се е качил обратно до върха над чакълестата река и сте се пуснали по пътеката обратно до нея, а после 45% баир - поне аз така бих го удължил... :eyebrow: )? Благодаря предварително! :agree: :D



http://www.sports-tracker.com/#/workout ... 53m3afp258
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Мургаш 2012

Мнениеот 4getcredo » Пон Окт 22, 2012 11:51 am


Благодаря ти!
Да, за допълнителното изкачване познах, но не и за спускането. Изтървали сте една много добра пътека... но явно изискването за разстоянието е наложило връщането до самата Желява с пресичане обратно на асфалта и спусакане към предишното дере.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот doodko » Пон Окт 22, 2012 2:23 pm

Ето и моята гледна точка - на "хоби карач", не на състезател...
Не може да не започна с организацията - перфектна маркировка и готини хора на контролите (специални поздрави на пичовете на х. Мургаш!), въобще всичко беше както трябва. Едно голямо БРАВО!
Участвах, за да видя какво е (за първи път се пробвах в това състезание), да покарам и да се опитам да завърша в контролните времена. Успях! :clap: Тази година не карам особено много и не съм в оптимална форма, но състезанието ми се стори доста тежко (дори и хоби версията му), може би в стил мамутско лежерно :roll2: . И в същото време много приятно, разнообразно, направо страхотно :D Не мога да проумея какъв безкомпромисен и необятен идиот и простак трабва да си, за да идеш да хвърлящ габърчета по трасето, но е факт, че видях много хора със спукани гуми, а едно от момчетата изрично ми каза да внимавам, защото е извадил точно габърче от гумата си :(!: Иначе имаше от всичко по много - баири (тъкмо когато си мислиш, че си се изкатерил и е свършил, той продължава или почва нов), жега/студ (вр. Мургаш е най-ветровитото място в България, но времето беше като по поръчка!), черни пътища и пътечки (стръмни и по-стръмни), храсталаци (някои от които доволно бодливи), а онова място след с. Желява/преди финала беше умопомрачително (не се бях катерил по такъв склон с колело).
Поздравления на победителите! Явно спортът се популяризира, защото виждам много млади момчета, с добри възможности и "оборудване". Което е много хубаво!
До нови срещи!
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот AtomCore » Пон Окт 22, 2012 2:34 pm

Бил съм на няколко състезания до сега, но мургаш много ми хареса. Вероятно заради всичко, организация, хора, терен, време. Не съм пукал гуми на тези габарчета но сега като казахте на едно място сякаш видях нещо във прахта а и тези хора с моторите доста тъпо постъпиха с тея прахоляци и малката дистанция която пазеха, но това са фактори не зависещи от организаторите. Браво, следващата година пак :) Живи здрави :)
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.
Аватар
AtomCore
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 9:14 pm
Местоположение: София

Re: Мургаш 2012

Мнениеот bokicha » Пон Окт 22, 2012 7:28 pm

За нас е радост, че сте си изкарали хубаво въпреки дребните инциденти.
http://www.flickr.com/photos/68589691@N ... 829051181/
:wavey:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Мургаш 2012

Мнениеот prokalnatiq » Пон Окт 22, 2012 7:56 pm

Най-трудното и красиво състезание на което съм участвал. Маркировката беше перфектна (поне за мен, тъй като чух че имало объркване някъде), може би 1 в повече пункт трябваше да има, защото към края финиширах на изпарения. Много добри спускания, за които си струваха всичките тези баири които качихме. :agree: :beer:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта