Тасос Къп 2012

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Тасос Къп 2012

Мнениеот hitar_potar » Съб Мар 10, 2012 1:52 am

Колеги, при записването си в Тасос Ултрачалъндж ( http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... -challenge ) забелязах в списъците да фигурират и доста български имена. При все това обаче никой нищо не споменава. Т а аз да си питам - кой мисли да ходи, независимо за кое от трите събития на остров Тасос, и дали има някакъв шанс да се сформираме групичка някаква? От Русе сме двама желаещите, и разполагаме с кола, която без никакви притеснения може да поеме още 2-ма души с техния багаж и байкове. А защо не и да е по-голяма групата и ние да сме една от колите? :agree: А и ще ни е приятна допълнителната компания, както и да обменим някой съвет, клюка, бира.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот nicky bike » Пон Мар 19, 2012 1:14 am

Случайно видях темата. Ние ще ходим, но все още не се знае колко и как ще пътуваме. Ако желаеш се обади вечер на 0878467266 - Николай :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Пон Мар 19, 2012 9:31 pm

Вече се регистрирах предстои да си платя таксата, остава да съм почивка в уреченото време :bowdown: което скоро ще разбера.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот hitar_potar » Пон Мар 19, 2012 10:54 pm

Ами не знам кога точно да те търся - може да ти секна нещо важно. :D Най-удачно е да се свържем по скайп - моя е hitar_potar. Всеки заинтересован за повечко инфо, уговорки и тем подобни може да ме търси на него. :beer:
Пък може и да се чуем по телефона. :)

ЕДИТ: Таксата, доколкото знам, може да се плати и на място - не е задължително да се плаща онлайн. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Вто Мар 20, 2012 12:39 pm

Г-н Потър, кога обмисляте да пътувате т.е. на коя дата и спането уредихте ли ?
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот hitar_potar » Вто Мар 20, 2012 3:21 pm

Все още не сме се занимавали с въпроса за спането, малко е раничко, понеже и двамата тепърва ще си пускаме отпуските, а чакаме определени графици. Мисля, че на 1-2 април вече ще е ясно и ще мога да излезна с конкретно предложение както по отношение на нощувките, така и за датата на тръгване. :)
Лично аз не съм поемал към Гърция досега, доколкото разбирам става дума за над 1000км в едната посока. Смятам, че с нормално каране и смяна на шоферите може да се вземе разстоянието за 15-16 часа. :agree: А след това ще е нужно и време за почивка преди деня на събитието. :) Смятам, че би било най-удачно да се потегли между 24 и 36 часа преди събитието. Но това ще се дискутира веднага щом останалите неща се изяснят напълно. :popcorn:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пон Апр 02, 2012 11:13 am

Привет на всички кандидат състезатели :D

Имам запазена стая с две легла от петък вечер до неделя вечер на състезателния уикенд. Ако има желаещ за другото легло нека пише. Резервацията е 30 евро на вечер, мисля че е за хотела на Янис.

Аз ще пътувам от Пловдив.
Кротко планинско колоездене :: Изображение
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот hitar_potar » Сря Апр 04, 2012 11:43 pm

Здравейте отново! :)
Виждам, че има хора с планове за Тасос тук-таме. :D При нас нещата бяха тръгнали в кофти посока и почти се бяхме отказали - проблеми, свързани както с финансовата част, така и с работните ни графици. Изведнъж обаче нещата се оправиха и трябва да задействаме вече малко по-сериозно организацията.
Доколкото разбирам, бил съм в грешка по отношение на километрите, всъщност ставало дума за криво-ляво 1200км общо в двете посоки. Маршрутът в България образно казано: тръгване от Русе, покрай Търново, през Габрово, Шипка, Пловдив, и към границата (извинете ме за слабата география, не съм сигурен точно откъде ще се минава след Пловдив). После се гони ферибота към Тасос, който е доста редовен. Тръгването го мислим за вечерта в четвъртък, за да се пътува по хладно и при по-лек трафик. Очакванията са да сме на Тасос петък по обяд. Плануваме 2 нощувки, очаквам инфо от 1 приятел за едно от семейните хотелчета, което поддържало по-ниски цени. :popcorn:
Все така сме 2-ма от Русе, така че смятам, че имаме места за още двама души с байковете им и багажа им. Колата може да поеме и още 1, но пътуването в такъв случай не би било много комфортно, особено за хората на задната седалка. Затова съм си и наложил това ограничение от максимум 4 човека. :peace: Колицата е на нафта, дава и приятен разход. По принцип можем да осигурим стойка за байкове за капака на багажника, ако се съберем 4 човека, която е идеална за 2 сравнително тежки байка. Ако на евентуални 2-ма души би им било по-спокойно с тяхна собствена стойка, за нас не е никакъв проблем. Единствения кусур е, че колата няма теглич, та стойки със захват за такъв не стават. Инак всяка друга стойка за комби е добре дошла, ако ще ви е по-спокойно с ваша (ама аз и по принцип няма да се правя на Шумахер! :lol: ). :agree:
За прибирането - предполагам по някое време в неделя ще се потегля наобратно, това е вече въпрос на доизкусуряване с евентуалните спътници, понеже може и да сте се записали за късия МТБ-преход, който е в неделя. :agree:
Мисля е това засега, определено в момента не се сещам за нищо друго. :agree: Дерзайте и питайте. Аз утре най-вероятно ще бъзна на колегата, който си е оставил телефона по-горе в темата, да видя как е тяхната организация. И редовно проверявам темата, тей че можем да се разбираме и тук. :agree: :beer:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Апр 05, 2012 4:25 pm

Не знам пътищата от Пловдив до границата но ако минавате през София ще си купя един билет за вашия автомобил :beer:
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот nicky bike » Пет Апр 06, 2012 9:43 pm

hitar_potar написа:.... хора с планове за Тасос ...

Ние пътуваме в петък (вероятно) около 7-9 души сме от Габрово и Плевен (не всички ще карат) ,но не се знае кой и как ще, пътува. Понеже много рядко влизам във форума може да ми се обадиш на тел 0878467266 Николай се казвам.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот kulkata » Пон Апр 09, 2012 11:17 am

Има ли някой,който ще пътува на 27ми и има свободно място за човек с велосипед?
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Съб Апр 14, 2012 8:28 pm

И аз съм със същия въпрос т.е. Имали някой да пътува на 27 с свободно място за мен и колело ( имам багажник за едно колело но нямам кола :) )
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот krasig » Пет Апр 20, 2012 10:08 pm

Здравейте,
не намирам в сайта точни дати на различните състезания.
Единствено на тази страница http://www.mtb-thassos.com/en/races/ultachallenge.html има някакво споменаване на дата и час.
Дали правилно съм разбрал, че
ULTRA CHALLENGE е на 28.04 от 8:00
MTB THASSOS CUP е на 29.04 (никъде не намирам в колко е старта)

Благодаря
krasig
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 11:35 am

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот hitar_potar » Съб Апр 21, 2012 1:02 am

Правилно си разбрал. Мисля, че и късия преход в неделя, 29.04., е от 8 сутринта. :agree:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот krasig » Сря Апр 25, 2012 4:12 pm

На първа страница на сайта има следното:
The Shipping Companies of Thassos ANETH & NEK will offer discount on the ticket of each athlete of THASSOS CYCLING WEEKEND and his vehicle after a demonstration of a voucher which will be sent electronically to all those who sign up or already have stated.


Знаете ли какъв е този воучър и как се получава?
krasig
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 11:35 am

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот SStoeV » Сря Апр 25, 2012 7:55 pm

krasig написа:На първа страница на сайта има следното:
The Shipping Companies of Thassos ANETH & NEK will offer discount on the ticket of each athlete of THASSOS CYCLING WEEKEND and his vehicle after a demonstration of a voucher which will be sent electronically to all those who sign up or already have stated.


Знаете ли какъв е този воучър и как се получава?

Получава се на мейла от който си се регистрирал за състезанието. Поне при мен е така :agree:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот Анелия » Чет Апр 26, 2012 7:47 am

И аз получих мейл и си разпечатах на принтер ваучера. След малко тръгваме :banana:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот Анелия » Пон Апр 30, 2012 9:13 am

Силно българско участие на Тасос и тази година. Браво на нас :beer:
Искам да разкажа моите впечатления от тези дни на Тасос. Пътувахме доста, от северната част на България докато стинем си е доста път. + фериботи и още километри на острова, направо си е много километри. Добре че пристигнахме в четвъртък та успях да си почина в петък преди състезанията.
Събота на големия маратон стартирахме много голям брой българи. Това показва само, че сме мазохисти :rofl: Уж щеше да има някаква друга жена: гъркиня, ама тя така и не дойде. Така че в категория жени аз бях единствен състезател и претендент за купата.
Изкарах си доста добре като цяло. Очаквах да е много по-диво и безлюдно в планината, а то беше пълно със състезатели и хора в 3-те контрли, отделно треньорът ме чакаше на един асфалт с пълно бидонче и смазка за веригата. Доста добре маркирано, никъде нямаше проблем с ориентирането. То и темпото не беше много бързо, все пак не можеш да караш на макса 121 км. Хареса ми много старта, че карахме 13-14 км асфалтец зад кола. Това доста добре тушира предстартовата треска и го няма това с пулс 200 на старта. Първия баир след асфалта беше най-остър, но там бях със свежи сили и го издрапах без проблем (е, с изключение на бетонните прагове, някои не ми се получиха). Валя дъжд и имаше фронтален вятър, това допълнително утежняваше. Мен всъщност най-много ме беше страх от гръмотевичната буря. Светкавиците падаха много близо, а гръмотевиците раздираха небето само след секунди. Молех се по-бързо да го качваме тоя висок връх и да се спускаме на по-безопасно място. Последва някакво спускане, на което още не бях много концентрирана и се получи тъпо. В описанието на маршрута бяха написали steep downhill и аз даже смъкнах седалката и викам сега идва стръмното, но то така и не дойде. И въобще всички спускания бяха такива: по черни пътища, не особено технични. Второто качване беше полегато, но много дълго и по едно време се бяхме схванали с моя спътник Стилиян от Исполин, Габрово и се наложи да се изправяме на педали за размърдване на частите. После пък след дъъългото качване последва дъъълго спускане. Там бяха обещали или прах или кал, зависело от времето. Предната нощ и сутринта беше валяло доволно та познайте какво беше :piggy: Колелетата станаха леш, веригите захруптяха и се наложи леко почистване и смазване на втората контрола. До третата контрола имаше доста остри баири, някои от които се наложи да бутам. Хем се наслаждавахме на страхотните панорамни гледки. Айде пак надолу до последната контрола в едно селце и докато похапвахме чипс и грис халва, мина шосейното състезание, което се провеждаше в същото време. Когото можахме, познахме от българите и викахме: "Давай, Добри!", "Браво, Митак!", "Давай, Стояне!" :clap: Никъде не се заседявахме по контролите повече от 10 минути, че тръгването от там нататък щеше да бъде още по-трудно. Покарахме малко асфалт, всички шосейки ни изпреварваха. Те бяха готини и чистички, ние бяхме кални като борсуци :rofl: Важното е, че имаше фън. Е, не всичко беше фън и имах малка криза след като напуснахме шосето и удариха пак каменистите баири. Хем въртя в едно монотонно темпо след Стилиян, хем не слизам, хем очите ми се примрежват. Аха, аха, ще сдам багажа. Не знам как се оправих, но ми просветна и изкарах останалата част от състезанието.
Неверояни гледки наистина, струваше си многото пътуване, както и целенасочената ми подготовка за този Ултра маратон. Целенасочена беше, защото в последните седмици се старах да имам по един ден в седмицата каране между 6 и 9 часа без дълги почивки и помотаване. Изкарах един бревет, както и няколко планински карания, за да се подготвя. Добрах се до финала, колкото и темпото да не беше бързо, 121 км са си 121 км и се чувствах разбита. Трябваше на другия ден да стартирам другото състезание MTB Cup, което карах миналата година и си беше достатъчно тежко. Бях преуморена, трудно заспах, после през нощта се будих, ядох, пак спах и в крайна сметка на сутринта се събудих в някакво сковано състояние и мускулни трески. Знам аз обаче, че клин клин избива и тръгнах да раздвижвам леко преди старта. Раздвижих се и бях готова да стартирам. Какво да се прави, ще се кара. Чувствах се учудващо добре и поведох на гъркияната, която миналата година ми сложи близо половин час. Очаквах да контра атакува веднага, но това не се случи и тя си продължи със своето темпо. Аз също не се вложих максимално, защото имаше още мнооого километри. Още на първото леко спускане видях, че ме настига надолу. Това винаги съм го мразила...Катериш, бъхтиш и накрая някой те настига надолу. Така ставаше и тук. Сега като съм си в Шумен, открих защо е ставало така. Въпросната госпожица, освен по крос-кънтри, била шампион и по даунхил :crap:
На върха с кулите бях с много голяма преднина, но от там следваха доста каменисти спускания, които водят чак до селото с гадния римски път, който кърти не задници, ами и вътрешности. Гъркинята отново бе стопила разликата и ме следваше плътно. Криеше се зад мен, пазих й вятър, който хич не беше слаб. Дори напротив, всички състезатели страдахме и всичките ни времена са по-високи от миналогодишните. По едно време й избягах, но това стана на един напечен от слънцето баир: последния дълъг. Виждаше се как всички страдат на слънцето и насрещния вятър, напредвахме много бавно. Изкачим ли този баир, знаех, че следва само спускане по техничен сингъл трак. Знаех, че в никакъв случай не трябва да оставям конкуренцията да влезе първа в пътечката. Да, ама бях забравила за един малък усчастък асфалт между качването и техничното спуснкане. Точно на този асфалт един от съотборниците на гъркинята я поведе във въздушен коридор, не успях да се закача за тях и можех само да ги гледам как се отдалечават. Честно казано, тук знаех вече какво следва и се предадох психически. Въпреки това, физически не се отказах и се борих много, за да стопя максимално разликата. Нямах особени надежди, но все пак правих всичко възможно. На места това включваше много псувни, извинявам се на всички, които бях свидетели :blush: Натопихме краха в реката яко в последните километри. Миналата година реката беше по-плитка и карах през нея, но тази година явно дъждовете бяха повече и се наложи постоянно слизане от колелото за прегазване на реката.
Последните 5 км ми бяха най-трудни. Почти равно, но тук там "скачални", нагоре-надолу. Бях приключила всички запаси от вода, имах храна, но не ми се ядеше нищо, карах на автопилот. Последния километър извадих някаква сила отнякъде и спринтирах между вилите. Включих на най-висока предавка, изправих се на педали и се набрах. Припомних си атаката на Ивайло Габровски от 3 етап на Обиколката на Турция. Исках да съм като него, но уви, не успях :bawling: Финиширах на 3 минути някъде от гъркинята. Тя се радваше и с право. Аз бях пребита, не успявах да си поема въздух. Отидох до морето и си натопих краката.
Да си призная, поплаках си. Не от яд, не от съжаление, просто от изтощение и силна емоция. На жените им е простено, нали така ;) Оправих се, поех си въздух, изпрах си чорапите и бях нов човек. Все пак бях постигнала това, за което бях отишла: да изкарам успешно двете състезания. :wavey:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот GF » Пон Апр 30, 2012 11:47 am

Браво, Анелия! :bowdown: Гордеем се с теб :agree:
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот SStoeV » Пон Апр 30, 2012 10:05 pm

Браво на всички българи, които участваха и се представиха отлично. Искам да благодаря на Анелия за маслото, което ми даде - без него сигурно нямаше да завърша състезанието, както и за компанията по време на Ultra challenge. Също така и поздравления, че въпреки 120 километровото изтощително състезание се включи и на другия ден и се представи много добре. Аз в неделя го ударих на туризъм само отидох до Теологос да гледам кой кога минава, като ми беше доста зор с този насрещен вятър, а на всички състезатели не им е било леко срещу него. Като цяло си направих една хубава дълга тренировка по баирите на острова. Поздрави на всички и ще се виждаме по другите състезания :agree: :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот petkov » Вто Май 01, 2012 8:53 am

Браво Ани!
Гордея се с теб,че те познавам и съм имал честа да карам с теб макар и туристическо темпо.Браво за отличното каране ! Горе главата и много УСПЕХИ КЪСМЕТ И НАЙ-ВЕЧЕ ЗДРАВЕ!!! :beer: :peace: :peace: :peace:
Аватар
petkov
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 5:45 pm
Местоположение: гр.Търговище

Re: Тасос Къп 2012

Мнениеот bibendum » Сря Май 02, 2012 9:54 pm

Браво Ани !
Поздрави от Варна! :beer:
Изображение
Аватар
bibendum
 
Мнения: 148
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 2:38 pm
Местоположение: Варна


Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта