Национален шампионат

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Национален шампионат

Мнениеот Borovets Bike Park » Вто Юли 12, 2011 8:34 pm

Анелия написа:Не искам да звуча като пословична скръндза, но и на мен ми се вижда висока таксата от 20 лв. за XC. И без това са малко желаещите за участие в подобни състезания, а с тази такса направо се разубеждават хората, които не се борят за призови места.
Ако погледнем съседните страни, там таксите са от подобен порядък, но в тях има включен доста добър стартов пакет. Например сувенири тениска+бидон за вода+някакви гелчета+вафлички.


Анелия,
Не прибързвай със заключенията... Все пак шампионатът трябваше да е на друго място.
Относно вафличките - заповядай, ще ти купим...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: Национален шампионат

Мнениеот Анелия » Вто Юли 12, 2011 9:18 pm

Една вафличка е 0,30 лв. а таксата: 20. Трябва да се поозоря докато си ги изям на вафлички :evil: Казвам, че таксата е висока за хора, които биха участвали на олимпийския принцип. За хората, които живеят за състезнията, е все едно дали ще е 5, 10 или 20. Но пък те са твърде малко в XC-то, мога да ги изброя дори.
То е ясно, че шампионатът не се знаеше до последния момент къде ще е. И миналата година XC беше обявен за Боровец, а се оказа на Узана и то не обиколки, а маратон. За това се знае, че не са виновни нито състезателите, нито организаторите.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Национален шампионат

Мнениеот kikon » Вто Юли 12, 2011 10:05 pm

70 лв за 3 дена каране са прекалено много. Особено за национален шампионат, чиято цел е да събере колкото се може повече български колоездачи.

Ако не е рентабилно, по-добре да не се организира.
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Национален шампионат

Мнениеот WestIce » Вто Юли 12, 2011 10:25 pm

Кое смяташ 70лв., ако е удобно да попитам. Само хотела и таксата за участие са 95лв. Да не говорим за цените на храни и напитки (никой няма да кара на фотосинтеза 3 дни). И горивото е разход...

А тия "четки" които правят немалък брой хора за "Borovets Mountain Bike Park", само ще доведат до повишаване на цените след време (предполагам), защото хората които работят на този курорт, виждат че се оценява всичко, а на тях точно това им трябва, за да се стигне до повишаване на цените...
Аватар
WestIce
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 12:26 pm

Re: Национален шампионат

Мнениеот TeDo_BaPHa » Вто Юли 12, 2011 10:29 pm

С цялото ми уважение, което е изградено от състоящите се до сега мероприятия в Боровец, но бих желал да попитам организаторите един простичък въпрос. ЛУДИ ЛИ СТЕ? Такса 50лв за DH, ок... става, свикнали сме вече на такива такси. При което поглеждам програмата- за 22-ри(който е ден ОТ състезанието) лифт карта не е включена... WhatTheFUCK? Ооок, още 20 лв... живее се. Гледам и часовете за тренировки- за 22-ри(което е ден ОТ състезанието), деня в който лифт-картата НЕ Е включена часовете за тренировки са от 9ч до 18ч, което прави има-няма 9 часа. За 23-ти(за който ден лифт-картата е включена- благодаря ви!) часовете са от 9ч до 15ч.... има-няма 6 часа. Излиза, че ако не искаме да заплащаме ДОПЪЛНИТЕЛНО една лифт-карта, която да ползваме в ден, ВКЛЮЧЕН в мероприятието, имаме точно 7ч30м(като включваме ЧАС И ПОЛОВИНА от 24-ти, деня на финала) за тренировки. Един вид или си плащай или си гледай работата излиза всичко... Ако не друго не бъдете толкова нагли и направете времето за тренировки на 23-ти от 9ч до 18ч. И още ЕДНА молба- като обявите "НАЧАЛО НА ТРЕНИРОВКИТЕ: 9:00ч", то нека те започнат в 9:00ч, а не до 10 без 10 да чакаме маршали да се нареждат, а когато дойде момент за край на тренировки примерно 18:00ч веднага всички маршали да си тръгват, лифта да не пуска. Маршалите са там за да си вършат РАБОТА, за която ако си спомням добре ИМ СЕ ПЛАЩА. Щом като искат да си тръгват в точен час, то изисквайте от тях да бъдат на определеното им място в точен час. Ако не се спазват горните условия- санкции спрямо мЪршалите. Надявам се поне този път да не бъдат пак поредните 13 годишни лигльовци и да сте си взели ПОНЕ МАЛКО поука по последното състезание.


@WestIce
70 лв се смятат такса-50 лв и лифт-карта за 22-ри(който е ден ОТ състезанието)
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Национален шампионат

Мнениеот WestIce » Вто Юли 12, 2011 10:45 pm

TeDo_BapHa - знам кое се смята. Просто намекнах, че това не са единствените разходи.

А националния шампионат, според мен трябва да се прави на СОПОТ от гледна точна на местоположение. Сопот е горе долу в центъра на България и за повечето хора от провинцията е много по-малък разхода за транспорт. Отделно Сопот не е курорт - цените са МНОГО по нормални. ВСЕ ПАК ТРЯБВА ДА Е ДОСТЪПНО!!!
Последна промяна WestIce на Вто Юли 12, 2011 10:50 pm, променена общо 1 път
Аватар
WestIce
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 12:26 pm

Re: Национален шампионат

Мнениеот bokicha » Вто Юли 12, 2011 10:46 pm

woutermtb написа:So,

Dear organiser,
What is the xc track?
Length, denivelation, nr of laps etc??

Thank you!!

Wouter

Dear, Wouter.
"...За Кроскънтри състезателите е избрано трудно и доста натоварващо трасе, на което се изискват голяма издържливост и отлична физическа подготовка.
..."
..learn bulgarian, please! :smash:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Национален шампионат

Мнениеот Borovets Bike Park » Вто Юли 12, 2011 10:53 pm

TeDo_BaPHa написа:С цялото ми уважение, което е изградено от състоящите се до сега мероприятия в Боровец, но бих желал да попитам организаторите един простичък въпрос. ЛУДИ ЛИ СТЕ? Такса 50лв за DH, ок... става, свикнали сме вече на такива такси. При което поглеждам програмата- за 22-ри(който е ден ОТ състезанието) лифт карта не е включена... WhatTheFUCK? Ооок, още 20 лв... живее се. Гледам и часовете за тренировки- за 22-ри(което е ден ОТ състезанието), деня в който лифт-картата НЕ Е включена часовете за тренировки са от 9ч до 18ч, което прави има-няма 9 часа. За 23-ти(за който ден лифт-картата е включена- благодаря ви!) часовете са от 9ч до 15ч.... има-няма 6 часа. Излиза, че ако не искаме да заплащаме ДОПЪЛНИТЕЛНО една лифт-карта, която да ползваме в ден, ВКЛЮЧЕН в мероприятието, имаме точно 7ч30м(като включваме ЧАС И ПОЛОВИНА от 24-ти, деня на финала) за тренировки. Един вид или си плащай или си гледай работата излиза всичко... Ако не друго не бъдете толкова нагли и направете времето за тренировки на 23-ти от 9ч до 18ч. И още ЕДНА молба- като обявите "НАЧАЛО НА ТРЕНИРОВКИТЕ: 9:00ч", то нека те започнат в 9:00ч, а не до 10 без 10 да чакаме маршали да се нареждат, а когато дойде момент за край на тренировки примерно 18:00ч веднага всички маршали да си тръгват, лифта да не пуска. Маршалите са там за да си вършат РАБОТА, за която ако си спомням добре ИМ СЕ ПЛАЩА. Щом като искат да си тръгват в точен час, то изисквайте от тях да бъдат на определеното им място в точен час. Ако не се спазват горните условия- санкции спрямо мЪршалите. Надявам се поне този път да не бъдат пак поредните 13 годишни лигльовци и да сте си взели ПОНЕ МАЛКО поука по последното състезание.


@WestIce
70 лв се смятат такса-50 лв и лифт-карта за 22-ри(който е ден ОТ състезанието)


Първо - състезанието стартира от 22, за да могат хората от XC категорията да се запознаят с трасето. 22ри е предимно ден за регистрация. Оставили сме го като свободен ден за каране, за да може който иска да тренира. Шампионата беше преместен в последния момент (преди един ден) на Боровец и повярвайте не е лесно да организираш Национален шампионат за по-малко от две седмици. Таксата няма как да бъде по-малка, защото за да има добри маршали, които да си вършат работата трябва да им се плати, както ти сам каза не малко... както и още много неща които струват много пари. Съжаляваме но това е положението. Стараем се всички да сте доволни, но няма как да угодим на всички. Тренировките в събота приключват в 15:00ч, защото в 16:00 стартира финала на XC категорията. Трасето за ДХ пресича трасето за ХС и няма как двете да се провеждат едновременно. Дори да беше на Чепеларе, където беше обявено предварително таксата за участие нямаше да е по-малка и там със сигурност щяхте да имате нужда от повече тренировки, защото никой не познава трасето. При нас преди по-малко от месец имаше състезание на същото трасе и 90% от хората, които биха участвали в Националния шампионат - участваха в него. По тази логика всички достатъчно добре познавате трасето и повечето възможни линии.
Това можем да ви кажем, а вие мислте и говорете каквото искате. Ние се стараем на максимум да развиваме този спорт в България и да ви помагаме вие да се развивате като състезатели, ако искате оценете това което правим....
А относно "Четките за Borovets Bike Park" - типично по български - "нека храним", че така е по-лесно и по-евтино. Цените на картите няма да се вдигнат, целта на мероприятията не е тази...ние го правим за вас.
Лека вечер на всички.
Последна промяна Borovets Bike Park на Вто Юли 12, 2011 11:08 pm, променена общо 1 път
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: Национален шампионат

Мнениеот airborneone » Вто Юли 12, 2011 11:08 pm

WestIce написа: СОПОТ от гледна точна на местоположение. Сопот е горе долу в центъра на България и за повечето хора от провинцията е много по-малък разхода за транспорт. Отделно Сопот не е курорт - цените са МНОГО по нормални. ВСЕ ПАК ТРЯБВА ДА Е ДОСТЪПНО!!!

Викаш по-добре да падне лифта, да загине някой, а най-хубавото са 'километричните' опашки пред него?
Не е курорт, цените са по-зле отколкото в Самоков.
Яденето на повечето места го развалиха.
Лифта е без коментар. За 5 години не можаха 2 куки да сложат.

WestIce написа: А тия "четки" които правят немалък брой хора за "Borovets Mountain Bike Park", само ще доведат до повишаване на цените след време

Ей много икономисти много нещо!
Страхотен анализ на равнището на цените!
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3687
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Национален шампионат

Мнениеот WestIce » Вто Юли 12, 2011 11:27 pm

"Таксата няма как да бъде по-малка, защото за да има добри маршали, които да си вършат работата трябва да им се плати, както ти сам каза не малко..."

Да бе и аз така си мислех... На състезанието което мина попитах няколко "маршалчета" плащат ли Ви нещо и те ми отговориха НЕ.

"А относно "Четките за Borovets Bike Park" - типично по български - "нека храним", че така е по-лесно и по-евтино. Цените на картите няма да се вдигнат, целта на мероприятията не е тази...ние го правим за вас."

Евала! Много сте добри. Всичко е ток и жица. Трасето е трепач - направо някой от виражите са толкова добре подсигурени, че падат като се ползват. Регистрацията за състезанието мина много бързо - само няколко часа трябваше да изчака човек, за да отиде да тренира. По време на регистрацията имах чувството че щеше да се пролее кръв между 1 от двете мадами VS. Crimson, поради никакво въздържане на нервите от страна на дамата. Времето за тренировки не беше достатъчно, особенно при това забавяне при регистрирането. Ако имаше куки за закачане на всяка една седалка, нямаше да се чака почти нищо.

Да погледнем нещата от друга страна - лифта беше добре пригоден, трасето беше на добро ниво (с изключение на някой виражи, а и на 2-3 места се губеше ритъм), цената на хотела беше идеална в предвид това което включва, шанса да пием вода и да си измием колелата беше супер. Инструментите, които може да се ползват - също нещо страхотно. За тези неща наистина мога да Ви похваля.

НЕ КРИТИКУВАМ. Всичко което съм изтъкнал, като лоши впечаления е с цел, те да бъдат подобрени. :peace:

@airborneone: То затова, като някой се сети да направи байк парк-а в Сопот, всички А У , кеф. Нереално яката работа, и в един момент се загърбва. Добре Боровец е мястото, мир.
Аватар
WestIce
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 12:26 pm

Re: Национален шампионат

Мнениеот TeDo_BaPHa » Вто Юли 12, 2011 11:57 pm

OK, 2 въпроса:
1.Защо имаме само 1 ден за тренировка по програма?
2.Как по дяволите успяхте да сместите 2 състезания в напълно различни категории по пресичащи се трасета във време, недостатъчно и за едно състезание и ЗАЩО?
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Национален шампионат

Мнениеот CrZ » Сря Юли 13, 2011 12:02 am

Я си задайте въпрос как се издържа и развива спорт като нашия без никаква подкрепа от министерства, федерации и поне на този етап и от сериозни спонсори. Предлагам да се върне старият принцип с 1 състезание в година и тогава няма да има недоволни. Спортът отново ще се върне 5 години назад, отново няма да има състезания, най - доброто място за каране отново ще бъде Драгалевци. Дали някой се е замислял, че с тези темпове на развитие от последните 2 сезона България след 5 години спокойно може да бъде мега hot spot на Европа. Това, което имаме като условия и терени и трасета е 1/100 от това, което може да се случи в следващите години. Аз лично искам да има поне 3 4 големи байкпарка тук, в истинския смисъл на думата, състезания всеки месец както и в десетки пъти повече карачи. Така че давайте сипвайте храна ... консумирайте докато има какво да се консумира... к*р за организаторите к*р за Боровец к*р за всичко... И на тях ще им е през к**а за Вас в един момент. :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!: :(!:
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Re: Национален шампионат

Мнениеот TeDo_BaPHa » Сря Юли 13, 2011 12:07 am

Аз ще дойда, аз ще си платя, аз ще участвам, аз ще си направя кефа. Просто имам съвсем нормални въпроси, на които не си намирам отговори.
Саше, какво ще стане, когато има 30 състезания на година и за всяко са нужни по 200 лв.?
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Национален шампионат

Мнениеот CrZ » Сря Юли 13, 2011 12:13 am

Ще стане както е в UK. Но това едва ли ще стане. Ако има много състезания, то ще е заради това че има много каращи, тоест вероятно ще има много повече спонсори и финансиране, нивото ще бъде много по - високо и т.н. Но всъщност се тая, да става каквото ще.
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Re: Национален шампионат

Мнениеот Sasho_snegorina » Сря Юли 13, 2011 12:21 am

"Тренировките в събота приключват в 15:00ч, защото в 16:00 стартира финала на XC категорията. Трасето за ДХ пресича трасето за ХС и няма как двете да се провеждат едновременно"
Събота:
9:00 - 15:00 - тренировки DH
9:00 - 15:00 - тренировки XC
Дано няма жертви в тази част, в която двете трасета се пресичат, още повече най-вероятно карачите от двата стила ще карат в противоположни посоки. Трябва някой маршал да играе ролята на регулировчик.
Практическият ефект от адреналина е приток от хормони в резултат на възбуда на организма, което води до ускоряване на ритъма на жизнените функции.
Аватар
Sasho_snegorina
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 9:29 pm

Re: Национален шампионат

Мнениеот airborneone » Сря Юли 13, 2011 12:25 am

TeDo_BaPHa написа:Аз ще дойда, аз ще си платя, аз ще участвам, аз ще си направя кефа. Просто имам съвсем нормални въпроси, на които не си намирам отговори.
Саше, какво ще стане, когато има 30 състезания на година и за всяко са нужни по 200 лв.?

Някой да ти е упрял пистолет?
Нещо някой да те кара насила?
Не искаш да се състезваш ок. Тоя спорт е предимно за кеф.
Като има малко състезания мрънкате, сега има повече пак мрънката.
ЩЕ ти го кажа така.
Предишни години като ни се ходеше по състезания нямаше, ходехме в чужбина - предимно в Гърция.
500 - 700 лв на състезание добре ли ти звучи?

Хващаш се бачкаш здраво и изкарваш кинти, толкоз.
Последна промяна airborneone на Сря Юли 13, 2011 12:45 am, променена общо 1 път
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3687
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Национален шампионат

Мнениеот TeDo_BaPHa » Сря Юли 13, 2011 12:26 am

Само през текущата година темповете на развиване на нашия спорт бяха големи и нивото и на организация и на състезателите се вдигна забележимо, това е факт, който не оспорвам. Всичко това е в следствие на многото състезания през текущата година и новите състезатели, които се присъединиха към така нареченото МТБ-общество. Лично аз тази година имах удоволствието да присъствам на 2 мероприятия и останах очарован и от двете, и от организацията и от нивото на каращите. Някои от нас(включително аз) продължават да дават всичко от себе си за да имат възможност да присъстват на състезания, било то и само заради атмосферата и емоциите около събитието. В организацията няма какво да се меся, то се видяло, че няма за къде да се променя. Пожелавам на всички весело изкарване, яко каране за 2-та дни на състезанието и без контузии ;). И стига срах повече в темата, твърде много стана :).

@airborneone
Нито някой ме е карал на сила, нито пистолет са ми опирали в главата. Идвам на състезание най-вече за да си направя кефа. При положение, че това е може би единствено нещо, което ми доставя истинско удоволствие не мога да си позволя да се лиша. Много отдавна съм се хванал здраво и изкарвам кинти, в същото време се опитвам да оставя поне малко време за кандидатстване за студент. Вярваш или не, давам почти всичките си пари, които съм изкарал било то за компоненти, екипировка и най-вече състезания.
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Национален шампионат

Мнениеот nedicha1 » Сря Юли 13, 2011 6:39 am

имам въпросче - каква е тази глупост да се иска такса за шампионат ? никога досега на такива състезания не е имало такава такса
Аватар
nedicha1
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 7:36 am
Местоположение: Varna

Re: Национален шампионат

Мнениеот Borovets Bike Park » Сря Юли 13, 2011 7:29 am

nedicha1 написа:имам въпросче - каква е тази глупост да се иска такса за шампионат ? никога досега на такива състезания не е имало такава такса


Цитирам Сашко - просто чети внимателно:
"Я си задайте въпрос как се издържа и развива спорт като нашия без никаква подкрепа от министерства, федерации и поне на този етап и от сериозни спонсори. "
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: Национален шампионат

Мнениеот kvelikov » Сря Юли 13, 2011 9:26 am

Borovets Bike Park написа:
nedicha1 написа:имам въпросче - каква е тази глупост да се иска такса за шампионат ? никога досега на такива състезания не е имало такава такса

Цитирам Сашко - просто чети внимателно:
"Я си задайте въпрос как се издържа и развива спорт като нашия без никаква подкрепа от министерства, федерации и поне на този етап и от сериозни спонсори. "


Чета си аз и нещо не разбирам - ОТГОВОРЪТ е пред всички вас, а защо никой не го вижда? :dontknow:
ЗАЩО трябва да е "...без никаква подкрепа от министерства, федерации и поне на този етап и от сериозни спонсори?"
Всички твърдите, че милеете за МТБ-спорта, а какво се направи около конюнктурата за развитието му?
Адмирации за положеното начало, справяте се все по-добре, а за да е така и в бъдеще, логично е да сте и финансово мотивирани. :agree:
Но докъде ще издържат финансите на 200-тината състезатели в БГ?
Ако ги чакаме да станат 2000, без да подпомогнем този процес, доста време ще мине...

Все си мисля, че е време сред редиците на "байкърите" да навлязат и маркетолози, лобисти и прочее хора, които знаят как се правят нещата.
Всички цитират западните паркове, но те функционират на пазарен принцип и повярвайте, не се издържат (само) от входната такса.

Пари в БГ има!
Просто трябва да се търсят където трябва.
Ако искате нещата да вървят и горните коментари да липсват, просто намерете хората, които знаят къде са парите и как да ви ги доведат...
А "таргетът" не е 200 души - може лесно да стане 2000, а защо не и 20000... :bigeyes:
И никой не е казал, че ще са само даунхилъри и ХС-та.

Успех на всички!
:beer:

П.П.
Включих се не за да водя полемики, или да наливам акъл.
Аплодирам усилията на някой да прави нещо и стискам палци.
Просто давам още един ракурс към казуса.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Национален шампионат

Мнениеот CrZ » Сря Юли 13, 2011 10:05 am

@kvelikov
Бъди сигурен, че по всичко това се работи отдавна и резултатите стават все по-видими напоследък. Въпрос на време е, дотогава обаче и 200 души таргет мога да поддържат фронта. :beer:
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Re: Национален шампионат

Мнениеот Borovets Bike Park » Сря Юли 13, 2011 10:19 am

Финансиране се търси от всякъде, поне от наша страна. Работи се много сериозни и на много високо ниво.
За съжаление до момента никой не иска да известира в този спорт (Включително и повечето байк фирми), които твърдят че нямат възможност..., а другите просто не искат да инвестират в нещо ново и не дотам популярно, но и това ще се промени... просто за всичко си трябва време, много труд и подкрепа от хората, което е най-трудното защото винаги има много недоволни и много "хранещи" хора, които не виждат услилията, а само наливат масло в огъня...
На тях ще им кажа само едно - когато вие направите нещо за развитието на този спорт у нас - ок - имате право да говорите и да съдите хората. Ние държим на мнението на хората, защото не искаме да правим грешки или поне да се учим от тях. Защото въпреки всички хейтъри - ние имаме желанието да променим нещо и да ги правим добре.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: Национален шампионат

Мнениеот caspar » Сря Юли 13, 2011 10:27 am

Ще се печелят ли точки за UCI от Националният?
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Национален шампионат

Мнениеот Alpina » Сря Юли 13, 2011 10:43 am

Мда, искам да стана свидетел на състезание с 20 000 участника, 95% от които нямат 150-200лв. за разходите около него...

Преставям си само с какви колела ще се кара, какви времена ще се дават и какви сополи ще се леят около плача, че някой си е счупил скъпоценното кормилце Zoom или tourney-то по време на някой от дроповете.... Сигурно трасето ще бъде най-трамбованото от човешки крак на света.... :bowdown:
Ще станеме поредният пример за цирк, където на националните шампионати по дисциплини като спуксане ще участват 20 000 човека, просто защото имало достъпна среда.... Всъщност дори класните състезатели няма да могат да покажат на какво са способни, заради трафик... Представям си само какво ще представляват тренировките... Колко време ще се провеждат квалификации... Абе осъзнайте се - това е състезание!!! И без това сега участват хора, които идея си нямат май защо са там! Искате да стане още по-голямата боза!
Има си цял сезон, в който всеки който иска да кара - може да го прави без такси за участие, както си иска...

Някой да е упрял ножа във врата на участник с условието да си даде паричките и да участва?

Най-малкото - като на такова, компонентите ви са консуматив! Обяснявате, че 50лв такса за участие + да кажем 20 допълнително за лофт + 45 за три нощувки, едно хранене + глезотийки са ви в повече? А в същото време това че може да си тръгнете със щета за 1000+лв къде я поставяте?

Просто тази страница се заля с нелепи изказвания, а едно от последните е малоумно словоизлияние от "вижте ме великият вожд, аз мога да ви поведа към едно друго бъдеще" :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Все едно гледах кратка версия на http://www.youtube.com/watch?v=gHABmNsG0QI където "трябва ви начетен, здравомислещ, обичан от хората, че направо и боготворен, имаш невероятна преценка за ситуацията, с бърза мисъл, роден лидер който ще ви води към светли бъднини - като мен!"
Последна промяна Alpina на Сря Юли 13, 2011 11:23 am, променена общо 2 пъти
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Национален шампионат

Мнениеот Borovets Bike Park » Сря Юли 13, 2011 10:44 am

caspar написа:Ще се печелят ли точки за UCI от Националният?


както миналата година - т.е. ДА :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: Национален шампионат

Мнениеот woutermtb » Сря Юли 13, 2011 2:29 pm

Dear organiser,

I know that my Bulgarian is not super, but i'm 100% sure that there has not been an answer to my question...
So, how long is 1 lap, what denivelation, how many laps in the race, how will the startpositions be determined etc...
So, perhaps everybody knows the DH track, but i don't believe anyone knows anything about the xc track...
Do you????
If so, please share it with the rest of us...

Thank you,
WOuter
woutermtb
 
Мнения: 84
Рейтинг: 1452
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 11:14 pm

Re: Национален шампионат

Мнениеот Borovets Bike Park » Сря Юли 13, 2011 2:37 pm

woutermtb написа:Dear organiser,

I know that my Bulgarian is not super, but i'm 100% sure that there has not been an answer to my question...
So, how long is 1 lap, what denivelation, how many laps in the race, how will the startpositions be determined etc...
So, perhaps everybody knows the DH track, but i don't believe anyone knows anything about the xc track...
Do you????
If so, please share it with the rest of us...

Thank you,
WOuter


You have personal message :)
We have answer to you yesterday - all the details and photos will be posted here on Friday. Everything was decided in last minute...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Borovets Mountain Bike Park
www.borovetsbikepark.com
[email protected]
Аватар
Borovets Bike Park
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1435
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:44 am
Местоположение: Borovets

Re: Национален шампионат

Мнениеот DTD » Сря Юли 13, 2011 3:23 pm

Добре че не решиха да го правят в Сопот. Надявам се, че трасето ще бъде пооправено за състезанието, защото имаше участъци, които бяха буквално разрушени... Например преди дървеното мостче /преди пътя/ имаше коловози по 20см и купчини изглеждащи като виражи, но не са /личен опит/ и доста хора падаха там. Почти навсякъде всъщност "подпирачките" са разрушени. Ясно е, че много хора карат по трасето, но ще е добре да има някаква поддръжка от време на време. :beer:
Човешката глупост е безкрайна.
DTD
 
Мнения: 1312
Рейтинг: 1793
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 10:43 am
Местоположение: гр.Шумен

Re: Национален шампионат

Мнениеот Alpina » Сря Юли 13, 2011 4:21 pm

Borovets Bike Park написа:Ще се направят промени и ремонт, също така ще се променят и линиите.

Това прочете ли го?

Темата не е 20 страници и това е сред така да се каже първите коментари!
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Национален шампионат

Мнениеот nedicha1 » Сря Юли 13, 2011 6:14 pm

не само Лоутър се интересува от трасето и може ли да отоговориш на всеки лично за инфо ?
Аватар
nedicha1
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1128
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 7:36 am
Местоположение: Varna

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта