Карлово XC Open Cup 2012

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот Admin » Сря Апр 18, 2012 10:55 am

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот Бат'Весо » Вто Май 08, 2012 9:08 pm

Миналата година много ми хареса съчетанието паста-парти в събота вечер със състезанието на другия ден . Надявам се и тази година Теодор Шойлеков да поеме инициативата особено в събота . :beer:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот LIL » Сря Май 16, 2012 9:34 am

Тъй като телефона даден за контакт е изключен или не се вдига, аз да попитам тук:
Тъй като има такова условие- ''•Да представи медицинско свидетелство, издадено не по-рано от 3 дни преди датата на състезанието.'' Как ще се спази при положение, че почивните дни започват от 24-ти а състезанието е на 27-ми?
Аватар
LIL
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1789
Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 10:40 am
Местоположение: София

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот LIL » Сря Май 16, 2012 11:23 am

Успях да се чуя с организаторите- Медицинското не е задължително :)
Аватар
LIL
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1789
Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 10:40 am
Местоположение: София

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот zelenput » Сря Май 16, 2012 4:20 pm

Здравейте,
Относно "паста парито" ще го има и се надяваме тази година нещата да са още по-добре. Теодор Шойлеков се е погрижил и тази година менюто да бъде на ниво.
За телефона-имаше проблем, вече всичко е наред.
Медицинския преглед е добре да се направи, но не е задължителен.

Поздрави и при възникване на въпроси може да ни търсите на:
мейл: [email protected]
тел: 0877 100 621

До скоро.
Й.Нечев
Аватар
zelenput
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 4:00 pm
Местоположение: Sofia

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот Fujitzo » Пон Май 21, 2012 5:55 pm

А относно планинската застраховка, тя задължителна ли е ? Ще може ли да се сключва на старта ? До колкото си спомням на вело рали Черни Връх и на обиколката на Витоша бяха включени в таксата за участие...
Fujitzo
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 11:11 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Вто Май 22, 2012 8:41 pm

Като се споменава застраховка, планинска или става и злополука ?
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот prokalnatiq » Сря Май 23, 2012 9:27 pm

А може ли директно да се отиде на площада на 27 и да се регистрирам (както миналата година)?

П.П. Дам, не съм забелязъл. Благодаря! :agree:
Последна промяна prokalnatiq на Сря Май 23, 2012 9:38 pm, променена общо 1 път
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот Ozzie » Сря Май 23, 2012 9:32 pm

Според написаното на афиша - най- вероятно да. Виж го отново.
:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот SStoeV » Чет Май 24, 2012 7:19 pm

Според прогнозите времето ще е дъждовно.. ще слагаме плавниците.. :D :beer:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот Fujitzo » Пет Май 25, 2012 5:02 pm

SStoeV написа:Според прогнозите времето ще е дъждовно.. ще слагаме плавниците.. :D :beer:


Аз вчера дръпнах едно каране почти до връх Мургаш в Стара Планина. Самия връх не можах да го кача, защото се спуснаха много черни облаци и даже гръмна лекичко, та подвих опашка. Черните пътища, по които карах бяха покрити с твърда червеникава кал, беше рядка само в доловете, където си седяха огромни локви. Колелото цялото стана мазало ествествено, но няма да го мия.. да е по-автентично :D Предполагам условията покрай Карлово ще са близки - на места твърда , на места рядка кал. Ако трябва да заложа дали ще вали, по-скоро мисля че не - дъждовете обикновенно са следобед, особено в планинските райони.

ПП: Никой не ми отговори на въпроса за застраховката ? Не вярвам всички да имат..
Fujitzo
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 11:11 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот didakayo » Пет Май 25, 2012 6:52 pm

Някои утре от София към Карлово?
Аз съм сам, по принцип имам и кола, но ако мога да се присъединя към някои ще е наи-добре. :eyebrow:
didakayo
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:54 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот gogo_gec » Съб Май 26, 2012 1:56 pm

Мен също ме вълнува въпроса със застраховката, защото не успях да си направя, тъй като им бяха свършили полиците в офиса. И ко прайм сиа.
gogo_gec
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 7:41 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот golfaaa3 » Нед Май 27, 2012 6:51 pm

Давайте снимки от МАРМАЛАДЕНОТО състезание :D :clap:
golfaaa3
 
Мнения: 324
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 6:41 pm
Местоположение: Лясковец

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот colson » Нед Май 27, 2012 8:51 pm

Малко снимки от днешния дъждовен ден:
http://collson.snimka.bg/sports/karlovo ... 3.27354328
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот crib » Нед Май 27, 2012 9:00 pm

ау, как хубаво сте си прекарали! гледам, и кафяви тениски са раздали на всички!
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Нед Май 27, 2012 10:14 pm

А класирането няма ли да излезе в пространството :)
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот Pinky76 » Нед Май 27, 2012 11:04 pm

RastaWarrioR написа:А класирането няма ли да излезе в пространството :)


Гледам,че и на сайта на Greenway го няма още публикувано.Може би до няколко дни или по-скоро.Зависи кога Данчо и останалите от организацията ще копират протоколите тук във форума. :agree:

Относно състезанието - не беше студено,поне на мен.Аз хубаво,че знам трасето наизуст от предишната година,а и съм го карал още 2 пъти тренировъчно, иначе не знам в тази кал.Очилата ми или бяха максимално запотени и- или целите в кал и почти нищо се се виждаше.Караш малко на автопилот.Но почва да ми харесва да карам в кал и всичко е ментална нагласа.
На връщане пътя, по който на отиване карахме беше станал вече река + на места до ушите кал и много забавно беше.Аз карах максимално бързо да мога да завърша и да се измия и преоблека.

Получи се много добре.Тръгнах си в моето темпо в началото.Единствено Венци Баков караше на 20-30 метра зад мен.Отзад имаше групичка от 3-4,ама те караха по-бавно и постепенно изостанаха.Аз натисках,но Венци ме следваше на дистанция до 4-5 километър.Много добре караше,но изведнъж изчезна след едни кратки спускания в гората.Викам си газ до дупка и така до финала.Раздадох се на максимум почти и краката ми вървяха добре.А накрая се оказа,че той се е изгубил в първото село,което е много жалко,защото иначе щеше да стане добра борба навярно.Отделно Борката е имал проблеми на старта с колчето и тръгнал последен.Накрая ги изпревари всичките и завърши втори.Васко и Миро също много добре са карали. :beer:
Аз си мисля,че всеки стартирал първо,а после завършил е герой в този ден.Единствено,че беше топло ни спаси повечето днеска. :D
Имаше доста представители на нежния пол,които караха и завършиха.Надявам се да станете поне 10 на някой от следващите стартове,когато да се надяваме,че и времето ще е топло и слънчево. :agree:

Единственото кофти нещо е ,че колелата се амортизират много след такова каране.На всички ни заминаха накладките на спирачките,веригите и т.н.
А някои още по време на карането са останали без спирачки и вече е било въпрос на оцеляване.Добре,че нямаше много спускания и трасето беше сравнително равно и бързо.Аз миналата година само с предна карах и беше голям fun,представям си какво е било без никакви.Доколкото знам всички финишираха живи и здрави. :)

Поздрави на организаторите за прекрасното мероприятие.До другата година със повече слънце,повече участници и повече усмивки. :agree:

Поздрави Тодор!
Наздраве!
:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот LIL » Пон Май 28, 2012 9:21 am

Манджа с грозде беше това състезание :D Много кал много нещо, в един момент нито спирачки работеха като хората нито скорости. Въпреки това всички бяха нахилени доушите и се забавлявахме яко. Банята в коритото на чешмата също беше много ободряваща :D Това със засиченато на част от трасето за отиване и връщане беше много кофти и за, който не го е минавал беше много объркващо и трудно да следи маркировката по посоки, особено както каза Пинки в тази кал. Доста народ се обърка и тръгна по маршрута за връщане включително и аз разбира се, но добре, че един пич се усети та една част се върнахме. Наваксах колкото можах и на финала бях тотално изстискан, но се забавлявах яко.

Нооо, дъжда ни пощади за най важната част от събитието- Цър-Пърааа :beer: По едно време късно вечерта, при палатките се паркира един бял бус от, който слязоха хора с барбекю, въглища,горелка :flamethr: и кифтаци...и се почнааа :D Имаше и вълшебна тортичка и куп други вкусотии и разбира се биричка :beer: В един момент дълбоко се съмнявах, че ще съм способен на другия ден да се кача на байка след този пир :D :hbang2:
Въобще...постарали се бяха хората в този неспирен дъжд и купона беше пълен. Благодарности на Данчо и всички други организатори.
Мерси и на бате colson за снимковия репортаж :agree:
Аватар
LIL
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1789
Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 10:40 am
Местоположение: София

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот Бат'Весо » Пон Май 28, 2012 9:28 am

Браво на организаторите . Почерпката в събота вечер беше обилна . Трасето беше маркирано добре . Ако е имало заблудили се участници е заради бързото каране , голяма част от трасето позволява високи скорости . Всички присъстващи бяха удостоени с внимание , участниците на финала получиха заслужени аплодисмити и подкрепящи питиета и храна .

ПОСЛЕСЛОВ

На по-апокалиптично мероприятие аз не съм присъствал . Не съм очаквал , че такава щуротия може да бъде официално събитие , с толкова висока посещаемост . Винаги с удоволствие препрочитам разказите на Джек Лондон за приключения в Аляска и ме завладява контраста на бялата тишина с трудностите по партината . Тук на живо ми се случи нещо подобно , тишината и спокойствието от съботната вечер в контраст с размазващото състезание на другия ден .
Аз съм любител на планинското колоездене но винаги за каране съм подбирал слънчево и безветриво време но в този ден 27.05.2012 год. видях и другата страна на природата. Не взех участие в надпреварата но усетих наркотичното въздействие от нея и разбрах , че " Дивото зове " . Тук видях , че хората въстават срещу материалното , и че голяма част неосъзнато усещат силата на първичното , и че нещата са тръгнали към подобряване .
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот Rayko » Пон Май 28, 2012 9:36 am

Много добра организация срещу символична такса. Благодаря на момичетата и момчетата, които стояха по контролите в дъжда. Радвам се, че в България има хора, които правят нещо за спорта, въпреки че не успяват да си избият вложените средства и въпреки риска да бъдат критикувани.
:peace:

Какво по-хубаво от това да покараш в дъжда по черешово време?
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот localghost » Пон Май 28, 2012 2:35 pm

Страхотно състезание, добра организация. Трасето беше с много добра дължина. Доста забавно се караше в дълбоката кал.
Кексът на финала беше страхотен! :clap: :lol:
Очаквам Карлово 2013 с нетърпение :D
Аватар
localghost
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Май 14, 2012 3:44 pm
Местоположение: Варна

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот vas69 » Пон Май 28, 2012 4:06 pm

Като се замисля, хубаво че не можах да дойда. Щом Райко и Тодор са били е било много яко темпо :xx(: :xx(: :xx(: кога ще видим класиране
Life is behind bars and between legs.
I'll be BACK.
Аватар
vas69
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 11:16 pm
Местоположение: София

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот Fujitzo » Пон Май 28, 2012 6:15 pm

Аз и един приятел бяхме на ръба да се откажем, но все пак решихме, че ще е жалко да сме били път и да не се пуснем по пързалката :P Иначе не липсваха емоции ! Ето и няколко момента от състезанието и общите ми впечатления:
- на 200м след старта се излюсках на един страничен наклон, още имаше публика.. :crap: Това само затвърди впечатленията ми, че трябва да си взема по-сериозна гума за отпред - Ноби Ник 2.25 ще да е !
- около средата на трасето клекнах в една река да пия вода и се изкъпах доволно. Мислех, че ще е като на обиколката на Витоша - на всеки 10км подкрепителен пунк и затова не си бях взел никаква вода.
- В село Левски организаторите не е трябвало да слагат лента, която се вижда на отиване, но е предназначена да обозначи трасето за на връщане, добре че някой ми подвикна че трябва да продължа нагоре, а не направо... Другия участък, където се пообърках беше на връщане точно след широкия бетонен... и аз не знам какво беше това, там беше плетеница от черни пътища и загубих преднината си пред един пич, който в крайна сметка успя да ме изпревари.
- забавно беше миенето на краката на големите чучури, но не беше забавен факта, че част от кафявата субстанция по лицето ми не беше кал.... сещате се :(!: От дъжда ли от кво, но органични субстанции на всякакви животни се бяха разнесли навсякъде - все пак в голямата си част трасето минава през пасища и селскостопански земи.
- като цяло съм доволен, но нямаше достатъчно аматьори като мен - предполагам голяма част отказали се заради дъжда. 90% бяха с екипи и обувки с автомати, което за мен си клони към професионализъм.
- Финиширах за 3ч, но можеше да е много по-добре ако не спирах през 15мин да си чистя калта от очите..
Fujitzo
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Апр 08, 2010 11:11 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот М.Паунов » Пон Май 28, 2012 8:11 pm

Браво на всички! В тези условия не беше лесно.. Аз съм доволен, че завърших без изнциденти. Единствено проблем беше, че няколко километра преди финала скоростите отзад не смъквах под 4ти венец, но това си беше бял кахър на фона на колегите без спирачки, без подметки и т.н.

Иначе определено и аз трябва да взема някакви по-сериозни гуми за такива условия, че не беше хич лесно.. особено с тоя полу-слик отзад :rofl:

Ето и малко снимки от пункта, къде вероятно сте чули "надясно, не надолу" :D
А Тошко толкова бързо е минал, че са успели да му снимат само гърба..

http://kornishoni.snimka.bg/other-sport ... 012.680127
Аватар
М.Паунов
 
Мнения: 130
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 8:13 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот nibiru » Пон Май 28, 2012 9:39 pm

Браво на нашите три момчета
две първи места
Тодор и Иван
Миро на четвърта позиция :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Още малко снимки от един доста дъждовен ден.
http://nibiru.snimka.bg/hobby/karlovo-27-05-2012.680149
Последна промяна nibiru на Пон Май 28, 2012 9:45 pm, променена общо 1 път
nibiru
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 9:47 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Пон Май 28, 2012 9:43 pm

Я пак със снимките :dontknow:


P.S. Искало регистрация, схванах :smash:
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот krasig » Вто Май 29, 2012 7:57 am

krasig
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 11:35 am

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот emata » Вто Май 29, 2012 9:09 am

Леле, сега като гледам снимките и се сещам какво беше, уникално състезание !! :D
Всичко ми хареса, и калта и дъжда, и настроението. Мястото е супер яко. А вечерта преди състезанието на паста партито
колко беше готино и вкуснооо, ммм. :D
Ще го помня първото си състезание, много се изкефих, благодаря на организаторите ! :clap:
Аватар
emata
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1386
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 3:04 pm
Местоположение: София

Re: Карлово XC Open Cup 2012

Мнениеот Runaway » Вто Май 29, 2012 2:04 pm

Мдааа, състезанието си го биваше - а като за първо, както беше при Ема, си беше униКАЛЕН прощапулник :-)
Организаторите бяха маркирали много добрe трасето, въпреки че аз се залутах тъкмо 3 пъти, но не виня тях.
"Доброжелатели" /може би местни хлапета/ бяха размествали ленти - кофти шегичка, защото не беша много фън да се лутам в бункерите кална и мокра и да знам, че трябва сега пак да кача баира, който тъкмо си спуснах :crap:

Мероприятието обаче си беше идеално - от събота вечерта до неделя следобед, а маркировката "опасно"добра :D !

Чудех се, обаче дали да споделя нещо (което явно винаги се случва), че да не развалям позитивните настроения, обаче ще го направя:
Лично аз събрах 6-7 опаковки от сникърси, републики, енергийни желета и какво ли още не...
Всъщност благодаря на този, който си беше изтървал бонбонки енерджи - отворих и излапах едно с удоволствие и дали си въобрадявам, незнам, но ми дойдоха безценни живителни силички след това. :D

Все ми се ще да вярвам, че опаковките не са изхвърлени съзнателно...
На мен лично ми падна цяло корни на участъка, по който се минава на отиване и на връщане.
Сигурно трябваше да спра, да го потърся и да върна 20-30 метра да си го взема, но знаех, че навръщане ще го намеря - и така и стана. На връщане си го прибрах.
Не е моя работа да критикувам тези, които не се вълнуват от това, какво оставят след себе си.
Искам да обърна внимание на тези, които ги интересува, но поради небрежност са допуснали да замърсят - просто нека повечко внимаваме, какво пада от нас.
Уж си си прибрал опаковката, ама в бързината си я натикал небрежно някъде, от където тя после при друсването е паднала - и ето, вече си "замърсител" на един иначе доста чист къс природа.
Та те така... :agree:
До нови срещи по планинските пътеки :-)
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта