Препоръчайте ми колело

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот PtD » Пон Юни 01, 2009 1:33 am

ICEonFIRE написа:Самоче рейтина ми няма да се върне :erm:


Спокойно, рейтингът идва и си отива. Важното е да извлечеш нещо полезно. :agree:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот endkuro » Пон Юни 01, 2009 4:39 am

Аз имам крос номад от 2002-ра, тогава естествено сгреших, защото бях много по-млад и просто беше на мода с два "амортисьора". Въпреки това доста си го карах с кеф и дори сега си го карам от време на време, поне докато е здраво и докато се сдобия с нещо новичко. Рамката е стоманена, задния шок е за красота или най-много да те метне някъде, изобщо никъв смисъл няма. Предната вилка е 50мм, нищо особено, но се държи. Скорости 18 шимано другите части не ги знам какви са, но спирачките са пластмасови, 15 пъти съм късал жила. Но като цяло се държи добре, освен пласмасовите компоненти, другото се държи. А на какви натоварвания е подлагано... Рамката е супер здрава, нооо цялото колело отива към 20кг и си е кофти. За 200лв(тогавашни) толкова :) доволен съм!
Обаче като видях тази обява... 820 лв :crazy: дали не бих си взел рам ht1 за 799... Аз и половината пари не бих дал за тежка мекица, ще си карам моя, пък понататък се хвърляме на 12-килограмовия РАМ :popcorn:
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот veskoz » Пон Юни 01, 2009 9:29 am

endkuro написа:12-килограмовия РАМ :popcorn:


Двата велосипеда нямат нищо общо като концепция и предназначение. База за сравнение няма.

п.п. 850...799.
Все едно да кажеш, че си си харесал обувки за 300 лв, а аз да ти кажа ''Вземи си маратонки за 250" :rofl:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот endkuro » Пон Юни 01, 2009 9:45 am

На номада какво му е предназначението? Аз мисля, че е много далеч от DH и дори от allmountain. За повече от леко XC е опасно и безсмислено с някви измислени пружини си е баш за максимум леки и бавни спускания с подходящи попивки. Което в същност е горе-долу положението на рама.
Едно колело за спускане и за агресивно каране рамката му е 800лв, пък какво остава за цяло колело, с вилкa и дискове и кво ли не... няма място за спор, база за сравнение има и е уместно. Един твърдак за същите пари е много по-правилна покупка. Ако човек иска да се спуска, ще му трябват повечко пари, колело за DH за 600лв не съществува!
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот veskoz » Пон Юни 01, 2009 2:02 pm

Абсолютно правилно :D :agree:
Не съм те разбрал правилно по-горе. :beer: sorry!
И аз се чудя какво му е предназначението на Рейли-то :eek3:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот ICEonFIRE » Пон Юни 01, 2009 2:43 pm

veskoz написа:Абсолютно правилно :D :agree:
Не съм те разбрал правилно по-горе. :beer: sorry!
И аз се чудя какво му е предназначението на Рейли-то :eek3:


Еми крос-кънтри му е,води си е ол маунтейн.Лично съм правил около 5-6 спускания с него и то доста агресивни,както виждаш да чукнем на дърво нема му нищо! :beer:
"If you are going through hell, keep going"-Winston Churchill
"Dancing: the vertical expression of a horizontal desire"-George Bernard Shaw
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand"-Woody Allen
Аватар
ICEonFIRE
 
Мнения: 336
Рейтинг: 1111
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 10:06 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот endkuro » Пон Юни 01, 2009 3:39 pm

Няма проблем :beer:
veskoz написа:Абсолютно правилно :D :agree:
Не съм те разбрал правилно по-горе. :beer: sorry!
И аз се чудя какво му е предназначението на Рейли-то :eek3:

iceonfire не знам, аз вече имам коренно различна представа, след като се запознах с леките рамки и компоненти. За лек крос-кънтри и от време на време спускания, но без агресия, бих жертвал всичко останало в името на ниското тегло. Да живеят v-брейковете :bowdown: дано вкарат скоро новите single digit, дет са 150гр., a спират по-добре от single digit 7 :crazy: :D
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот M1010X » Вто Юни 02, 2009 10:49 pm

:nuts: Дефинирайте "агресивни спускания". А "доста агресивни спускания"? А дали спускането на евтина мекица се счита за агресивно само защото колелото дрънка, а пък ездачът постоянно има чувството, че ще замине извън пътеката, т.к. окачването на практика не работи? Дали този, дето кара мекицата се е качвал на друго колело (например истинско колело за спускане) и е минавал по същото трасе? И тъй като е съвсем естествено да не е (не е задължително всеки да може да отдели 3-5-8К за велосипед), дали другите хора, които се опитват да му налеят мъничко разум в главата, не са минавали многократно и с колело от неговия тип, и с твърдак и с истински байк за спускане и съответно могат да направят разликата? Аз за себе си мога да кажа, че съм. И за поне още няколко човека, които пишат тук, мога да го потвърдя.

На мен ми се струва, че байк от този тип е предвиден повече за парково каране - по аналогичен начин в RC средите на моделите, които докарват повече вид, но доста по-малко performance, в английските форуми им казват shelf queens (т.е. кралици на лавицата/рафта), защото се очаква, че съответната количка повече се показва, отколкото се кара. И понеже ние се смятаме за по-умни от повечето "на запад", дайте да бъдем интелигентни потребители и да разпознаваме рекламните пружинки и другите маркетингови трикове и да не смесваме "изглежда по-готино" с "по-добро е". Защото XC с колело 19кг е... мхм, непрактично? Особено ако можеш да караш за същите пари колело, което тежи с 40% по-малко...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот endkuro » Вто Юни 02, 2009 11:37 pm

M1010X много точно казано. С един замах каза всичко съществено и важно, дано повече хора го прочетат преди да се набутат с 800лв за евтина мекица. Поздравления!
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот M1010X » Сря Юни 03, 2009 8:35 am

endkuro, няма да го направят. Ще го прочетат, но няма да вдянат. И за съжаление не за пръв път се коментира. Затова и предложението ми е последните 2-3 теми от този тип да се направят стики поне за следващите няколко месеца, за да може всеки, който търси подобно решение, да хвърли едно око и да види аргументите за и против. Защото едва ли някой (например, аз) ще се хване във всяка тема да пише едно и също нещо...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот did » Сря Юни 03, 2009 8:42 am

M1010X написа: Защото едва ли някой (например, аз) ще се хване във всяка тема да пише едно и също нещо...


Възхищавам ти се на търпението и способността съвсем добронамерено да повтаряш едно и също очевидно нещо във в всяка тема! :agree:

Повечето други вело-проповедници отдавна решиха, че вело-енориашите вече знаят вело-библията наизуст. Пък вело-енориашите си тренират къпане в катран и се готвят упорито за вело-ада, отказвайки въобще да приемат, че има и вело-рай, а разни велодяволчета със странни никове (ICEonFIRE) ги убеждават, че от катрана по-хубаво няма :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 03, 2009 9:04 am

Колко си тактичен! Да казваш на лайната катран. :D :beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот veskoz » Сря Юни 03, 2009 9:07 am

:offtopic: Розички е по-шокар :D :agree:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот endkuro » Сря Юни 03, 2009 11:50 am

M1010X
Ами то даже в сайта си пише точно и ясно какви са планинските велосипеди. Те като не си правят труда да прочетат хубавата статия, там е казано за евтините full suspension и за това какъв байк е подходящ, тука се пише често отново на тази тема.. има и умни хора, които ще "попият" веднага и ще забравят за евтините фул съспеншън. Пък дори и за скъпите, все пак не можеш да почнеш с екстремни спускания, дори да те влече е нормално първо да си с твърда рамка и после, ако ти е мания да се спускаш екстремно, тогава да хвърлиш 3-5к и повече за хубав байк със здрава рамка, добър шок и вилка, както и здрави компоненти с хубави дискове. Даже аз съм на мнение, че бюджетен хард тейл(под 1200лв) е абсурдно да е с хидр. дискови спирачки, че даже и механични. Просто за леко каране няма смисъл от тях, а само тежат :smash:
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 03, 2009 12:56 pm

endkuro написа:M1010X
Даже аз съм на мнение, че бюджетен хард тейл(под 1200лв) е абсурдно да е с хидр. дискови спирачки, че даже и механични. Просто за леко каране няма смисъл от тях, а само тежат :smash:
Зависе за какво ще ползваш хардтейла.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот PtD » Сря Юни 03, 2009 3:02 pm

@endkuro, не съм съгласен. Комплект BB7 може да се вземе отвън за под 100$. Сравнение с каквито и да било V-brakes e смешно.

(И под комплект имам предвид предна + задна).
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот M1010X » Сря Юни 03, 2009 6:05 pm

В един перфектен свят хората първо четат, после питат. В нашия - първо питат, после не четат :D

Не се отказвам да повтарям едно и също, защото все още не ми е писнало. Предполагам, че съвсем скоро ще отсвиря това проповедничене и ще ги оставя да си чупят главите. Но докато имам желание за занимаване - защо не :) Точно това е и причината да искам темите да се залепят най-отгоре. Но може би е безпредметно...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот endkuro » Сря Юни 03, 2009 6:17 pm

Съгласен съм и аз предлагам админа да лепне важна тема горе с линкове към статиите за избор на велосипед и примерно онази "евтиното излиза скъпо" и всичко полезно, даже може някой цитат на постинги от потребителите тук, в които се дава подобен съвет( например този на M1010X), за да може преди да кликнат бутона за нова тема, да видят закачената горе и да се сетят да прочетат първо. Хайде админе ти си, убеден съм, че ще измислиш нещо :)
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот YouAreDeaD » Пон Юни 08, 2009 9:11 pm

PtD написа:
YouAreDeaD написа:Мхм забелязах,че на едно мнение няма да се стигне всеки има различно мнение по темата ( което е нормално ).Аз ще ги пробвам и двете колела много добре и ще преценя сам.Благодаря ви за съветите


Т.е. въпреки че ти препоръчваме твърдак, ще си вземеш мекица, след което първо ще ни питаш как да я ъпгрейднеш, а после ще ни се оплакваш от нея? :popcorn:



Амииии чесно да ти кажа не... минах 3 пъти през София за този месец,но не ми се отдаде възможност да мина през някой магазин да пробвам нещо... но все пак мисля,че РАМ HT2 ще е по-добър ... :peace:
Който кара велосипед, бибека му стърчи напред !
YouAreDeaD
 
Мнения: 129
Рейтинг: 982
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 2:45 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот YouAreDeaD » Пон Юни 08, 2009 9:24 pm

Спрете да плюете срещу ICEonFIRE ( или както му е там ника ) и да му намаляте рейтинга на момчето,заради постовете в тази тема.Той ми помогна изключително много.Въпреки това,че е имал Номад нито 1 път не ми го е препоръчал пред РАМ-ма ! Май имаше 1 пост където каза,че ако искам такова колело (до 1000 лв с шок ) най-доброто е Номад и вие от там почнахте с критиките ! Благодаря на всички които обърнаха внимание на темата ми и ме посъветваха,всичко това ми беше от голяма полза БЛАГОДАРЯ ВИ.

П.П. Наистина в началото повече харесвах Номад и ако не бяха всички тези постове,щях наистина да взема него...,но сега след всички тези коментари ще се огледам за някой здрав и лек твърдак :peace:
Който кара велосипед, бибека му стърчи напред !
YouAreDeaD
 
Мнения: 129
Рейтинг: 982
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 2:45 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот endkuro » Вто Юни 09, 2009 12:15 am

За да не отварям нова тема ще пиша тук.
Има ли разлика между намаляне на теглото на велосипеда и намаляне на собственото тегло и каква е тя? Да поясня и да дам пример: Един бюджетен AM велосипед, тежащ да кажем 15кг. и друг струващ с 7-8к лева повече тежащ 10кг.(със карбонова рамка, лека вилка, но като функционален вид същите компоненти, тоест без разлика в ход-овете и начина на карене, както и геометрията). Навсякъде чета, че разликата дори с 1кг е огромна, но да кажем, че тежиш 75кг и отслабнеш с 5кг., каква ще е разликата(в натоварването при каране нагоре), ако караш скъпия байк преди да си отслабнал и евтиния след като си отслабнал(и в двата случая общото тегло е 85кг).
Знам, че има разлика, но не разбирам каква е. Единственото, което достига до мозъка ми е процентното отношение, в единия случай си 70кг и караш 15кг(78% спрямо 18%) в другия 75кг и караш 10кг(88% спрямо 12%). Очевидно и логично ми се вижда, че колкото по-малък процент от общото тегло е велосипеда, толкова по-лесно се кара :) Някой да изкаже мнение? Или някой да каже оптимален(или най-разумен) процент за теглото на колелото спрямо велосипедиста? :popcorn:
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот ICEonFIRE » Вто Юни 09, 2009 9:06 am

Зависи за какво отслабване говориш,щото ако отслабваш с глад ще стане още по зле работата,щото и мускилите си заминават а и за да имаш енергия трябва ядене.Ако ходиш на фитнес ще заякнеш но няма да си намалиш теглото,а напротив то се качва под формата на мускилна маса.Така,че със сигурност разликата е голяма между колело 10 кг и колело 15 кг,ама не е нужно да дадеш много пари за леко колело,например рам хт2 е 12 кг и е 1400лв. :agree:
"If you are going through hell, keep going"-Winston Churchill
"Dancing: the vertical expression of a horizontal desire"-George Bernard Shaw
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand"-Woody Allen
Аватар
ICEonFIRE
 
Мнения: 336
Рейтинг: 1111
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 10:06 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Юни 09, 2009 11:19 am

Колкото по-лек е велосипеда, толкова по-лесно ще се кара независимо какво тегло си.

За мен определящо колко лесно ще караш колелото е спортната форма, а не теглото ти. Разбира се теглото ти може да те ограничи от към избор на компоненти, тъй като основните леки носещи части (вилка, рамка, шини, главини) най-често са предвидени за колоездачи с маса до 90 кг, но издръжливостта ти би могла да преодолее тази пречка.

В крайна сметка всеки велосипед - от най-евтиният до най-скъпият, само компенсира в различна степен уменията и неуменията на ездача : - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот EccentricMOTION » Пет Юни 12, 2009 10:19 pm

Аз направих грешката и послушах "ГОЛЕМИТЕ батковци с ГОЛЕМИТЕ колелета", взех си твърда рамка 'за да се уча'... резултата беше редица тежки падания, адските болки и същите проблеми като при старото... как ще обясните къде отива енергията която задния шок обира? някой да коментира... защо няма HT-рамка за спускане? Защо професионалистите не карат HT за спускане? Не лъжете поредното дете...

Моят съвет е: Drag Behemoth, колело отговарящо напълно на нуждите и критериите ти
1. Цена: 700лв + 300лв за екипировка
2. FS
3. Достатъчно здраво за да се прибереш на него след спускане
4. Възможност за подобрения в преден план на времето
5. Гарантирано състояние при закупуване

Колелото


Изображение
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот k0k0 » Пет Юни 12, 2009 10:39 pm

Приятел някой да ти е казал, че трърдаците са за спускане ? Кой ти е виновен, че не го ползваш по предназначение..
Аватар
k0k0
 
Мнения: 489
Рейтинг: 1419
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 10:30 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот endkuro » Пет Юни 12, 2009 11:15 pm

Не знам кой батко те е излъгал да си вземеш твърдак за спускане, обаче за под 2000лв едва ли има нещо, от което ще си доволен за този вид каране... и от което после няма да те боли всичко. Било то и със задно окачване...
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот nikopld » Съб Юни 13, 2009 5:55 pm

EccentricMOTION написа:Аз направих грешката и послушах "ГОЛЕМИТЕ батковци с ГОЛЕМИТЕ колелета", взех си твърда рамка 'за да се уча'... резултата беше редица тежки падания, адските болки и същите проблеми като при старото... как ще обясните къде отива енергията която задния шок обира? някой да коментира... защо няма HT-рамка за спускане? Защо професионалистите не карат HT за спускане? Не лъжете поредното дете...

И на мен ми е трудно да разбера защо за нисък бюджет препоръчват колела без заден шок... Колкото и да не е една пружина е много по виброобираща от една... желязна тръба ?! :rofl: а относно качването, 3 кила на мен въобще не ми пречат, защото карам главно в града...
Според мен (казвам "според мен", това не значи че аз съм прав, защото съм начинаещ) ако ще си караш колелото главно в:

Града - евтина мекица :agree: , твърдак :nono: , (колкото и да не е пружината обира павета, бордюри и плитки дупки, а при твърдака спасението за задните части е еднинствно яка седалка)
Леко/непрофи спускане - евтина мекица :agree: , твърдак :nono: (с малки неравности също се справя пружината а на твърдака трябва да си прав)
По-екстремно спускане - евтина мекица :nono: , твърдак :agree: , скъпа мекица със здрава рамка :agree: (тук вече не можеш да довериш здравината на двестате си кости на 400 левова мекица, трябва ти скъп твърдак или още по скъпа мекица)
Катерене - евтина мекица :nono: , твърдак :agree: , много скъпа мекица :agree: , (евтината мекица ще ти втъжни живота с 20те си кила, твърдака е сравнително по-лек, а лека и здрава мекица >2000лв :D )
------------------
Отново повтарям това са си лично мои убеждения от последния ми избор на колело, не карам никои да се съглася с тях :beer:
nikopld
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 10:20 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот ICEonFIRE » Съб Юни 13, 2009 7:35 pm

Друго няма да коментирам,ама "евтина и здрава мекица" за съжаление не 2000 ами 3000+
"If you are going through hell, keep going"-Winston Churchill
"Dancing: the vertical expression of a horizontal desire"-George Bernard Shaw
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand"-Woody Allen
Аватар
ICEonFIRE
 
Мнения: 336
Рейтинг: 1111
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 10:06 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот endkuro » Съб Юни 13, 2009 11:14 pm

Аз като притежател на много евтина мекица и още по-евтин твърдак мога малко да поспоря с нико. С шока отзад, който е с малък ход, разликата е почти никаква. Като мина през дупка и подскачам, проблема е в евтинията -> шока не обира нищо, а е баш като пружина, като онези старите велосипеди с яки прyжини на седалката. Набива ми се гъза при такива подскоци и е мноУ зле. Трябва да минавам прав през неравности.
Разберете, че евтина мекица не е добре, не защото не е здраво или само защото е тежко, а защото е неефективно. Колело за 300-400лв с окачване, при положение, че един нормален шок е 500лв :banghead: не се ли досещате, че шока на евтината мекица е зле. Точно в това е проблема, че няма никакъв смисъл от него, не прави нищо, не помага и е неефективен. Само пречи и разваля всичко, че и тежи... Затова колело под 1000лв и окачване отзад са несъвместими неща. Е съвместими са за хората, които са сбъркали и са заблудени, че с евтиното окачване е по-добре от без или хората, които просто искат да изглеждат яко. Като това със каплите. Колкото по-малко спици, толкова по-зле за здравината. Обаче на външен вид изглеждат по-здрави с 8 по-големи спици, нали? И е по фЕшАн... но хората са си го казали, 36 отзад и 32 отпред...
"Леко непрофи спускане" с евтина мекица, а не твърдак :banghead: не мисля, много съм карал и смея да кажа, че от моя шок няма абсолютно никакъв смисъл, да вярно, че евтината ми мекица, всъшност е от най-евтините мекици, че има разлика спрямо тези от 800-900лв, но аз мисля, че за шока отзад едва ли е осезаема и твърденията, които изложих по-горе си важат с пълна сила.
Ако толкова много ви се иска меко колело, има много allmnt модели с шок отзад, достатъчно добри и напълно подходящи за леки спускания, каране в града, черни пътища и неравни терени с камъни и тн, като изключим екстремните спускания - са си перфектни. За малко над 2000лв се намират...
А вече за реалните dh/freeride байкове, от които се иска да са на най-високо ниво и да се справят с всяка трудност и премеждие -> поне 4-5к са си задължителни. Вече с по-добри компоненти и екипировка може да се отиде и до 6-7к.
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Препоръчайте ми колело

Мнениеот Night_Falcon » Пон Юни 15, 2009 5:02 pm

Тоя "смисъл" дето го търсите от пружинените шокове, няма да го намерите. Защото те, след като оберат нещо, се изтрелват обратно и просто ефекта е нулев - обрали са нещо, но пък после предизвикват обратен ефект. И теглото има ОГРОМНО значение - всеки като му кажат "тегло" си казва - ее, 5 кила са нищо, това няма значение". Е да ама НЕ е така.
Карайте си евтините здрави тежки "мекици" с малкото ход и се наслаждавайте. Явно оправия няма, докато не разбереш сам.
Аватар
Night_Falcon
 
Мнения: 1227
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 12:21 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта