10 години МТБ-БГ

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

10 години МТБ-БГ

Мнениеот Admin » Сря Юни 01, 2011 9:30 am

Скъпи приятели, читатели и посетители на МТБ-БГ,
Днес сайтът ни официално навършва 10 години. :)
Един бърз поглед назад, засягащ най-вече това как е изглеждала страницата през годините, можете да видите тук:
http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 601-mtb-bg

Вие сте тези, които можете да давате оценки и да кажете как е изглеждал сайтът за вас - и като външен вид, и като съдържание, и като среда. Ако желаете, направете го тук - разкажете какво е бил за вас МТБ-БГ през изминалите 10 години, споделете искрено какво харесвате в него и какво не, опишете как сте попаднали тук и какво сте преживяли в това виртуално пространство. Ще се радвам да споделите тези неща.

А пък ако по една или друга причина не ви се пише, се надявам, че поне нещо е трепнало във вас, когато сте видяли заглавието на тази тема. Ако е така, честит празник! :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот crib » Сря Юни 01, 2011 9:43 am

Ретро-носталгия

http://wayback.archive.org/web/*/mtb-bg.com
crib
 
Мнения: 343
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 11:20 am
Местоположение: софия

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот frantishek » Сря Юни 01, 2011 9:47 am

Честит празник на всички дечорлига. И честит юбилей на сайта. :beer:
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: ЧРД, МТБ-БГ!!!

Мнениеот vpravov » Сря Юни 01, 2011 9:51 am

ЧРД :beer:

Мале - мале..! 10 години!
Съмнявам се, че това точно е била темата, в която за първи път съм чел за MTB-BG, но ми стана любопитно да я изровя. :agree:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... sb=6&part=
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот D.Angelov » Сря Юни 01, 2011 9:54 am

Първо - честита (ни) годишнина !!! :beer:
Правейки си на ум, една бърза лична равносметка, определено в този сайт и форум, съм прекарал най-много онлайн време през последните 5 години ( с няколко не кратки прекъсвания ). През този период, смятам че позитивните неща в развитието са в пъти повече от негативните, не искам да акцентирам върху всеки детайл по отделно, предполагам че други по-наблюдателни и по-стари посетители на сайта ще го сторят вместо мен, само ще спомена, че дори повишаването на рекламните материали, говори за големия напредък, който тази медия бележи от своето създаване до днешни дни.

Искам да пожелая на целия екип, отговорен за осъществяването и развитието на сайта, да продължават своята работа със същия, ако е възможно и с по-голям ентусиазъм и професионализъм. Призовавам всички участници във форума, независимо от тяхната възраст и стаж тук, да правят всичко по силите си да помагат развитието на нашата любима медия, спазвайки правилата, но и обикновената човешка етика, търпимост, разбираемост и възприемчивост !!! Нека всички се постараем за развитието на нашия сайт и форум, защото това е един от начините и подходите към развитието и на самото планинско колоездене!

Честит рожден ден, още 10х10 години да ни радвате и освен тортата довечера, 10 каси бира :D :agree:
D.Angelov
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 9:20 pm
Местоположение: Варна, България

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Юни 01, 2011 10:16 am

Я гледай ти!!!
Любимия ни сайт чукна десетилетка!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:
Последна промяна HepBeH_XaMcTep на Сря Юни 01, 2011 10:29 am, променена общо 1 път
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот joropc » Сря Юни 01, 2011 10:27 am

:beer: :beer:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот TheAnimal » Сря Юни 01, 2011 10:30 am

Честита десетилетка :beer:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот Pla-men » Сря Юни 01, 2011 10:33 am

Как минаха 10 години ...
От клубовете на Дир-а .. през mtb-bg.hit.bg, чак до днес.
Не мога да си спомня първия дизайн на форума, имам запазен предпоследния, ще се радвам ако някой припомни.Изображение

Желая късмет на Mtb-bg.com, да продължава да ни засипва с нова и интересна информация.

едит: не видях мнението на crib ... благодаря за линка.
Последна промяна Pla-men на Сря Юни 01, 2011 10:43 am, променена общо 1 път
Аватар
Pla-men
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Нед Фев 29, 2004 12:31 am
Местоположение: Бургас

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот _Mezdren4anina_ » Сря Юни 01, 2011 10:38 am

Честит рожден ден, да са живи и здрави всички, които се грижат за този сайт и така и младото поколение в което се включвам и аз да разбира за този прекрасен спорт наречен планинско колоездене. Макар и потребител от малко повече от година и половина покланям се на всички положили труд за да се стигне до днес и днешната версия на сайта.
БЛАГОДАРЯ ВИ!!! :beer: :bowdown: :wavey:
viewtopic.php?f=5&t=68345
viewtopic.php?f=3&t=107843 Трябва да се чете за да се знае, терминологията не е лошо нещо
Аватар
_Mezdren4anina_
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1229
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 4:36 pm
Местоположение: София

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот did » Сря Юни 01, 2011 10:41 am

Стига с тия бири бе! Детето е само 10 годишно. Аааааа.... :(!:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот Admin » Сря Юни 01, 2011 10:44 am

Pla-men написа:Не мога да си спомня първия дизайн на форума, имам запазен предпоследния, ще се радвам ако някой припомни.


Точно това, което си публикувал, е първият вид на форума, когато ползвахме Snitz. :)
Преди него, в първата година на сайта, имаше едно нещо, което не беше точно форум, а някакво подобно, но все пак различно нещо.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот Pla-men » Сря Юни 01, 2011 10:50 am

Admin написа:Точно това, което си публикувал, е първият вид на форума, когато ползвахме Snitz. :)


И все пак 10 години са си доста време, може да се бъркам с Dir.bg .
Аватар
Pla-men
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Нед Фев 29, 2004 12:31 am
Местоположение: Бургас

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот D.Angelov » Сря Юни 01, 2011 11:01 am

did написа:Стига с тия бири бе! Детето е само 10 годишно. Аааааа.... :(!:

did, твоето дете като има рожден ден, ти бира не пиеш ли :D
D.Angelov
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 9:20 pm
Местоположение: Варна, България

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот rarekin » Сря Юни 01, 2011 11:02 am

Честит юбилей, Любо! :)

С пожелания МТБ-БГ да продължава да бъде за МТБ общността в България това, което е бил през всичките тези години.
:beer: :beer: :beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот Insight » Сря Юни 01, 2011 11:04 am

:beer: :beer:
ЧРД МТБ-БГ :bowdown:

Нека сайта бъде все така един от ключовите камъни на планинското колездене в БГ!!!
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот THEZOGGO » Сря Юни 01, 2011 11:22 am

Честит Рожден Ден MTB-BG.COM!

Във форума имам регистрация от 2006-та година. Сайта и форума го чета от 2003-та година. За мен лично mtb-bg.com не е просто линк в интернет. Благодарение на сайта и форума се запалих още повече по колоезденето и по-специално по планинското колоездене, тъй като преди това карах шосейно. Спомням си как четях първите статии в мтб-бг за разни интересни пътеки по които може да се кара колело и се чудех как може да се кара колело в планината. С течение на времето все повече и повече исках да пробвам да карам по някаква пътека с колело в планината. През 2003 г. година купих първия си планински велосипед марка Спринт с твърда рамка, твърда вилка и двустенни капли с алуминиеви главини. Бях изключително щастлив.
В моя квартал имаше момчета които вече имаха нови велосипеди РАМ с разнните му там дискови спирачки, вилки и не знам си още какви чудеса по тях. Показваха как може да правят бъни хопове, олита и още там някакви маймунджулъци. Страшно много исках такова колело но за съжаление нямах пари.
Продължих да чета сайта и форума и се оказа че спорта планинско колоездене постепенно се превръщаше в начин на живот за мен. Зимата на 2003 г. беше първата за мен когато карах колело на снега. Тогава и счупих първото си кормило на тогавашния ми байк след сериозен удар в дърво. Времето минаваше и аз четях за различни спускачи както в България така и по-света. Много ми се искаше да имам колело с заден амортесьор. Така през септември 2004 г. се сдобих с велосипед Интер Байк с мека рамка, мека вилка и едностенни алуминиеви капли - първото ми меко колело. Нямаше такъв кеф, не знаех къде се намирам от щастие. Карах всеки ден, скачах и правих какви ли не простотии с него. През октомври 2004-та за първи път отидох да гледам байк-състезание и това беше "Байк уикенд 2004". И до ден днешен плаката от това състезание е закачен в стаята ми. С Интер-байк-чето направих и първото си по-сериозно ако така може така да се каже спускане което направих на Симеоново, но не на състезанието разбира се, а след това. Впечатли ме това как хората караха скоростно по такъв терен, имаше състезатели които падаха, но и имаше такива които просто прелитаха по трасето. Определено бях впечатлен. След първото ми "спускане" по разбираем начин хардуера на тогавашното ми колело не издържа и пръснах задния дерайльор и още някакви чарколяци, не си спомням какви бяха точно. След това се амбицирах и реших, че нещата трябва да претърпят развитие и в средата на 2005-та се сдобих с първата си over size рамка Спринт Аполо модел 2001 или 2002 г. не си спомням вече. Снимка на машината която карах от 2005 г. до 2007 г. - ТУК и ТУК. Благодарение на сайта мтб-бг.ком следях новостите в сферата на планинското колоездене, за състезанията, пътеките, местата в България които може да бъдат посетени с колело и които наистина си заслужава човек да посети.

В края на 2006-та година след доста четене на форума (е поне до тогава ми се струваше че съм чел достатачно, но в последствие се оказа че не е така), се регистрирах като нов потребител.
Спомням си как като нов поребител си мислих че знам всичко и нагоре-надолу пишех неща които с течение на времето разбрах че не са така както съм ги писал. Тоест откровено може да кажа че съм писал повече глупости от колкото важни неща с които да съм помагал на някой. Разбира се когато човек се замисли в последствие нещата му се изясняват. Спомням си как се заяждах с някои потребители във форума, с които сега мисля че съм в много добри отношения. И с течение на времето разбрах защо те са се заяждали с мен, ами просто моето отношение към материята планинско колоездене беше прекалено повърхносто за да може да имам някакви претенции на разбирач от каквото и да било и да искам някакво друго форумно отношение. Честно казано постепенно с времето след като се регистрах във форума, той стана нещо като "моя дом". За това и в Location-а си съм написал "Във Форума". Денонощно висях във форума, четях и пишех. Имало е случай в които съм висял повече от 10-12 часа в него.
Спомням си как секцията - "Пазар" беше така направена че се коментираха цените и това което се продаваше директно в обявите и ставаше една какафония. Един казваше че цената е висока, друг казваше че това което се продава е пълен боклук и т.н. Общо взето беше мазало и офтопика беше на 110 %. Хората които си пускаха обявите за продажба на нещо адски много се дразнеха че им се спами в обявите и търсеха "закрила" от модераторите. Тогава още я нямаше и рейтинговата система.
Спомням си как в началото когато се регистрах много следях "Пазара". Гледах какво продават хората и много исках да имам финансовата възможност купя нещо от там.
Спомням си как непрекъснато пращах лични съобщения на Ozzie и Admin да трият еди коя си обява защото е изтекла или трябва да се редактира, или изобщо не е написана по правилата на форума. Ето сега като пиша тия неща се сещам отново за хората с които съм се заяждал в началото във форума. Най-често това бяха Toyaga, Did, Alpina и Bikerider. С ръка на сърцето мога да кажа че тези хора наистина са имали с какво да се дразнят от моето отношение във форума. Освен това в началото съм ги мислил само за някакви дърдорковци които се правят на много умни и прочее. Мога да кажа че тези хора знаят много неща и всеки има какво да научи от тях. Аз пак да си кажа, изключително много се срамувам от заяждането си с тях, защото в последстие съм получавал наистина сериозни важни и полезни съвети от тях на лично съобщенение.
Благодарение на форума се срещнах с хора с които имам много общи интереси, начин на живот и мислене. Карането на колело в планината стана нещо необходимо за да мога да оцелея по някакъв начин в градската среда. Форума и сайта са моята виртуална социална мрежа. Не е фейсбук или други форуми в които имам регистрация. Форума си остава един и той е http://www.mtb-bg.com/forum/ .

Благодарение на Любомир Ботушаров и хората които са работи с него през годините за изграждането, поддържането и обновяването на сайта и форума, днес 10 години по-късно, мисля че имаме място в интернет пространството което може да ни даде сериозен начален тласък към спорта, към правилния начин на живот, към обмен на всякакъв вид информация по отношение на планинското колоездене, а и не само.

Не искам да оттегчавам никой с повече редове и думи.

Искам да пожелая на екипа на МТБ-БГ да се развива все повече само в положителна посока и в името на популяризирането на планинското колоездене в България. На г-н Ботушаров му желая да е здрав и все така изпълнен с енергия която да насочва към планинското колоездене и всичко което е свързано с него.

Надявам се на 1 юни 2051 г. да празнуваме 50 години МТБ-БГ.
:beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот STAFF » Сря Юни 01, 2011 12:01 pm

Честит рожден ден! :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот vla40 » Сря Юни 01, 2011 12:02 pm

Честит юбилей !!! :)
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот azoic » Сря Юни 01, 2011 12:15 pm

Честита годишнина и пожелавам още много десетилетки :beer:
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот the_biker98 » Сря Юни 01, 2011 12:21 pm

Ч.Р.Д. :party: :party:
Don't worry, be happy!
Аватар
the_biker98
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 23, 2011 4:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот D_U_D_E » Сря Юни 01, 2011 12:22 pm

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ! :beer:
D_U_D_E
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 11:09 am
Местоположение: ЗЛАТИЦА / СОфия

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот drumboy » Сря Юни 01, 2011 12:27 pm

Честито :drunk: :usclap: :dunce: !
Нека да продължава да функционира и развива с пълна сила :agree:
Основен проблем на света е,че глупаците са уверени в себе си,а умните хора са пълни
със съмнения!
Аватар
drumboy
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1103
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 1:02 pm
Местоположение: Бургас

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот holandec123 » Сря Юни 01, 2011 12:47 pm

Нека всички бъдем здрави и щастливи !!! Честит празник и честит юбилей
Само мъртвите риби плуват по течението...
Аватар
holandec123
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1232
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 2:51 pm

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот Antares » Сря Юни 01, 2011 12:56 pm

Без този сайт сега още щях да си ма'ам гащи из града със стоманения твърдак и все още супер добрия байк, за който да мечтая щеше да е Drag the bomb. Замислям се, че без този сайт нямаше да познавам голяма част от хората, които днес спокойно мога да нарека "приятели". И вероятно все още основното ми хоби щяха да са компютърните игри, пиенето и марихуаната... И вероятно все още щях да съм пушач.

Та благодаря на всички, които спомогнаха това да е просто затворена страница от миналото ми :)

Честит юбилей!

П.П. първата ми форумна среща беше точно на 7.11.2007-ма - 26-тия ми рожден ден :) Мисля, че дори почерпих тогава ;]
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот Анелия » Сря Юни 01, 2011 1:02 pm

Честит рожден ден! Още дълги години на интересни моменти, прекарани виртуално и реално с МТБ! :beer: :beer: :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот tanya » Сря Юни 01, 2011 1:39 pm

Честит Рожден Ден и от мен :beer:
Няма да изпадам в многословия. Само искам да кажа, че благодарение на този сайт и форума съм посетила много интересни и вълнуващи събития, на други съм оставала само виртуален свидетел. За всички тези години се запознах с много хора от цялата страна, с които винаги ми е интересно и изключително приятно да се виждам отново и отново.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот jd » Сря Юни 01, 2011 2:16 pm

Честита десетилетка! :)
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот Inzagi » Сря Юни 01, 2011 2:36 pm

Честит Рожден Ден !!! :)
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: 10 години МТБ-БГ

Мнениеот dob111 » Сря Юни 01, 2011 2:42 pm

Като се разровя из сайта и форума и ме обхваща ЕНЕРГИЯ и ЖЕЛАНИЕ да се метна на колелото! Жива медия и общество е!
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта