Червеното яйце

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Червеното яйце

Мнениеот sailman » Сря Апр 27, 2011 12:35 am

Около Великден се събираха четири почивни дни – най-доброто, което може да ви се случи, ако от сума време работите по шест дни в седмицата. Е, те добре се наредиха, тези почивни дни, ама за мое голямо огорчение се оказа, че два от тях съм обречен на дежурство в службата.
Всички приятели за зла беда се оказаха свободни точно дните, в които въръз плещите ми лежеше бремето на служебните отговорности. Семейни хора, не можеш да им се сърдиш. Щото баш по Великден всеки гледа да е с домашните си, та нормално е.
Бекярите като мен - кучета ги яли!
Кучета не ме бяха яли, ама със сигурност яки кълвачи тропат по чутурата ми, та във въпросната съдина се зароди идеята да пообиколя из Понор планина. С преспиване на чувал някъде по трасето. И с последващо продължение през х. Тръстеная по билото на Козница и прибиране до София през Локорско. Идеално звучи, нали?
Тия напъни за двудневно каране съчетано с преспиване на някоя удобна полянка, бяха двояко предизвикани: Първо от туй, че е пролет и второ от мерака да пробвам новата си екипировка за „епик ендуро”, или както там го определи един познат тоя начин на каране на колело в гората.
Предишната седмица бях се помотал в околностите на село Зимевица и пролетната лапавица изненадала ме тогава, ме подтикна да замисля маршрут в по-ниските части на планината. Около 1200 – 1300 м н.в. максимум.
И тъй, маршрута е готов и записан в GPS-а, а едно добро другарче – с благи думи уговорено да ме качи с джипката си до Петрохан.
Денят е чудесен – топло, слънчево време със съвсем лек ветрец. Мечтата на глупака. А глупака почна да врътка жизнерадостно по отличен макадамов път със съвсем умерен наклон нагоре. Природата наоколо – приказка. Като нагледно помагало по първични карстови форми пред мен се раздипляше Понор планина. Така се бях увлякъл и надул (`щото направо не усещах раницата на гърба си, за разлика от миналата година), че пропуснах отклонението от основният път, който продължаваше да се изкачва, а целта ми беше да се придържам доколкото позволяват условията до котите споменати по-горе.
Върнах се обратно и гледал-недогледал се сурнах по нужната отбивка, ама след 700 - 800 м. тревясалият път, по който карах изчезна сред ровини, ниски храсти и прочее разни саморасляци. Еуфорията плавно отстъпи на раелността и оглеждайки се най-подир, с извесно униние установих, че съм се наврял в типична за карстовите полета сляпа речна долина, завършваща в губилище с неприятно стръмни склонове. Стръмни – нестръмни, поех тикайки в нужната посока и след някакви зорове излазих над въртопа напипвайки верния път, кой знае как оказал се оттатък един връх, съвсем неуместно изникнал (по мое мнение) там.
Сега вече спрях да си поема дъх и да се огледам наоколо, а мястото си беше обгледно, та не можех да не се възхитя на панорамата откриваща се във всички посоки. Попадах в някакъв фантастичен свят от голи, гладки но съвсем не полегати склонове. Дребни гризачи се стрелкаха към дупките си, скрити из зимната жълтеникава трева. Пътят сечеше дясната половина на голям валог и шумолейки тихо с гуми се плъзнах с огромно удоволствие по меката, сякаш пружинираща земя.
Километрите се нижеха в същият стил – ту нагоре, ту надолу, и изпитвах истинско удоволствие навлизайки в този невероятен свят, който бях забравил от годините, когато ходех по пещери. Отново бях на двадесет години и сякаш чувах подвикванията на тогавашните си другари от съседните въртопи.
Рязка смяна на терена ме върна в реалността. Наклона неусетно, но затуй пък категорично се беше увеличил, та се наложи да напрегна сили.
Въртенето по стръмни склонове покрити с поддаваща трева, се оказа съвсем не най-лекото начинание. Все пак съзирах надежда за облекчение - пътят постепенно навлизаше в обширна долина, образувана от сливането на няколко големи валога, в дъното на която се виждаше постройка, някога масивна, която сякаш затваряше долината. Наближавайки я пътят отново „полегна” и ясно се видя продължението му по все по-стесняващото се дъно на долината зад въпросната сграда. Която се оказа изоставен грамаден говедарник, между впрочем. Направиха ми впечатление и едни странни „бабуни” по терена – като големи тревясали брадавици. Сякаш долината беше се разболяла от космата едра шарка. По едно време се наложи да се провирам между тия странни форми, а пътя, сравнително ясен до този момент, постепенно се превърна в стръмна козя пътека, катереща се по десният склон на долината.
Тикайки жизнерадостно, мислех си с какво удоволстви бих я спуснал таз пътечка. Това ми достави известно облекчение, от което имах нужда, предвид часа, натрупаните километри и умората. И глада също. Ама според ЗЕН (така наричам GPS-а си) до началото на голямото спускане към с. Зимвица оставаше малко, та бях решил да не се моткам излишно спирайки да хапна някой сандвич.
Излизайки на билото над селото, попаднах на синя туристическа маркировка. Някъде в главата ми се врътна спомен, че това беше маркировката за централното старопланинско било и вр. Тодорини кукли. Мнго въжно...
Спускането, както и предполагах се оказа много яко. Даже „по”, отколкото очаквах. Сурнах се „леко на фрийрайд”, без път – само с посока, по осеян с плитки кари склон. Плитки, плитки – колко да са плитки? Па отгоре се и не виждат...Гърчех се като ощипан подскачайки по каманяците. Никакви спирачки – само тук, таме леко чукване на предната или задната – колкото за контрол. По тия камъни всеки опит да натиснеш по-силно спирачката би завършил с „човка”. „Остави го да се търкаля” – мислех си. Надявах се теорията, че големите препятствия сами убиват скоростта да излеза вярна, иначе – лошо щях да си изпатя. Пасажа свърши изстрелвайки ме без да имам време да се опомня над един черен път. С омекнали крака и бучащи от адреналина уши продължих по ливади с умерен наклон към селото, чиито първи къщи се виждаха вече.
Заковавам пред познатия от предишният ми набег хоремаг и със стегнато гърло изграчвам да ми се даде пиво. Дава ми се немедленно. Хората тук знаят как да се отнасят с изжаднелите пътници. Много финни хора! Още предния път ми направиха такова впечатление и сега ми се харесват още повече. Усмихваме се един на друг – аз иззад гърлото на бутилката, те зад тезгяха.
Около мен на слънчевата пуста улица играе младежта на селото. Четири – пет хлапета жизнерадостно се маризят без следа от злоба, обаче. Възрастните ги наблюдават зорко, но с известна снизходителност и си гледат свойта работа.
Пасторал!
Привършвам сандвичите си и втората бира, изпита вече без абстинентни спазми и почвам да се стягам. От тука до с. Заноге пътят ми е познат, пък и да не беше – асфалтов е, демек, страшно няма. След Заноге трябва да реша – дали да се спусна до р. Искър, респективно гара Бов по една пътека за съществуването на която само предполагам, или да си намеря някъде по пътя надолу удобно местенце за бивак, около крайните махали на селото, примерно. Доста разпръснати впрочем, както се окза после.
Решението си дойде естествено. Спирайки да снимам интересна групичка полусрутени къщи, фиксирам чешма в двора на едната (по-запазената), която след проверка се оказва, че работи. Бъро пресмятам: Вода! По-долу – отлична ливадка с фантастични гледки в три посоки – към Врачанската планина, към Козница и към дефилето и гара Бов. Сухи чудесни дърва в изобилие. И за капак – пълно уединение (измамно впечатление, както се оказа после)
„Те тук ще бъде България” – както е казал основателя на държавата ни, а може би тоя дето му е турил тези думи в устата.
Тъй или иначе устройвам си бивака по всички правила. Понеже съм решил да пиша и нещичко по въпроса, докато правя „туй” или „онуй”, снимам.
Почиствам си велосипеда като за начало – нали грижата за бойното средство е на първо място. След туй барвам едно огнище, правя дърва, подреждам си багажа и след кратка лична хигиена на чешмата (където установявам между другото, че съм зверски изгорял то слънцето) сменям потните дрехи от карането с меки, чисти и сухички. Къпя се в декадентски лукс! Ебаси кефа!
Вече по здрач паля огъня и си нарязвам салатка от домати и лук на колелца. Първата ракийка – е, няма такъв кеф!
Около мен залеза обагря в чудни виолетови багри околните ридове, а аз кротко угасвам, заедно с настъпващата вечер...

......

Шумове разни ми се причуват в просъница. Отварям сънени очи – няколко фенера ме заслепяват. Тотално ошашавен, чувам един глас да боботи:
- Спокойно, спокойно, полиция сме”
Е, добре, де! Почвам да се осефервам и аз. Вече съвсем разбуден се разприказвам с органите и научавам, че дебнат някакви люде с джип, дето са видяни да обикалят тия затънтени махали, с престъпни намерения, навярно.
Става ми някак благо на душата от туй, че срещам органи, дето си гледат работата, ама факта, че ги срещам (или точно казано ми секват съня) в три часа нощеска ме прави леко кисел.
Както и да е...
Разделяме се с полицаите с усмивки и пожелания, кой за лека служба, кой за спокойна нощ.
Унасям се отново, но спя на пресекулки до към шест и половина, когато изгрева съвсем пропъжда дрямката от клепачите ми.
Удобно излегнат в чувала пийвам кафенце. След туй, спрятам бърже раницата и се накичвам с протекции, поради нагласата за технично спускане, каквото обещава описанието на въпросната пътека, дето Любчо Ботушаров го е публикувал в сайта си.
Сверявйки следата записана на GPS-а с реалноста установявам съвпадение. Юрвам се надоле невъздържано. Тоя мой устрем твърде скоро е възпрян от плътна стена образувана от всякаква растителност. Неколкократните ми опити за фронтална атака или флангови обходи завършват с пълно фиаско. Всичките ми усилия се разбиват в плътната растителна амалгама. Не ми остава нищо друго, освен угнетителната перспектива да се помъкна обратно по следите си нагоре. Което и правя.
Обаче, както е в поговорката за злото дето...сещате се, попадам на почти неразличима тераса по която, има също тъй неразличими следи от пътека, за нещастие в удобна за мен посока.
Муш! Право в мармалада! Или по-точно казано в едно суходолие. В плен на гората, без никакви алтернативи за движение встрани или надолу. Мммм, дааа!
Мятам „кръста” (велосипеда) върху раницата си, която вече хич не ми се вижда лека, а още повече като презрамките се впиват в ужасно изгорелите ми рамене. Поемам по своята Голгота – а именно, сверявайки общата посока с GPS-а си почвам изкъртващо изкачване директно по склона, към намиращия се отгоре път водещ до Лакатник.
Гората постепенно оредява и с предсмъртни сякаш хрипове излазвам на една леко наклонена невероятно свежа поляна, където пробвайки се да карам, с леко удивление установявам, че краката ми се състоят вече основно от стави.
Краят обаче е близо и предвид на това, че вече плувам в познати води, стягам се и се понасям по каменистият път надолу. Който впрочем е доста натоварващ, когато решиш да го караш бързо. Листа и ниски клони от време на време ме плясват през лицето, а свиренето на вятъра в ушите и избилите въпреки очилата сълзички връщат на изтерзаното ми същество радостта от живота.
Лакатник, разгеле!
Бъбрека не работи...Много важно! „Мърльо” да го....
Връщам се до магазинчето на разклона за Губислав. Докато чакам Мишо да дойде да ме вземе, кротко попивам слънчеви лъчи и биричка.
Възрастна женица изниква от някъде и ми подарява с усмивка червено яйце. Нали е празник. Празник за сетивата.

Изображение
К. Котев 26.04.2011 г.

Малко снимки илюстриращи разказа донякъде, въпреки че, най-пиперлия моментите липсват - по обясними причини ;)
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Червеното яйце

Мнениеот IVO Jordanov » Сря Апр 27, 2011 1:25 am

Супер разказче! Благодаря за споделеното! На моменти се смях с глас:
Неколкократните ми опити за фронтална атака или флангови обходи завършват с пълно фиаско. Всичките ми усилия се разбиват в плътната растителна амалгама. Не ми остава нищо друго, освен угнетителната перспектива да се помъкна обратно по следите си нагоре
Този например, а и много други :D
:beer:
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
IVO Jordanov
 
Мнения: 593
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 7:48 pm

Re: Червеното яйце

Мнениеот Vikingonbike » Сря Апр 27, 2011 7:58 am

Ей такива неща с кеф да прочетеш сутринта :agree: :beer:
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: Червеното яйце

Мнениеот PtD » Сря Апр 27, 2011 8:47 am

:bowdown: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :bowdown:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Червеното яйце

Мнениеот RedHawk » Сря Апр 27, 2011 8:51 am

Много хубаво четиво Камене! :clap: :clap: :clap:
Забравих, че навън е мрачно и се пренесох из ония поляни. :)
И аз те така исках с преспиване и с огън, ама никой не ми се върза на акъля.
И се юрнах да намирам такива пътища с неясен край, но само за един ден, че
си нямам такава машинка за губене като твоя ЗЕН. :D
И гледам добър комплект за "първа помощ" си спретнал. :eyebrow:
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Червеното яйце

Мнениеот jd » Сря Апр 27, 2011 9:02 am

Камба, много готино разказче! Добре си се позабавлявал :)
:beer:
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Червеното яйце

Мнениеот kibikoff » Сря Апр 27, 2011 9:23 am

брааа
:agree: :beer: :agree:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Червеното яйце

Мнениеот codename47 » Сря Апр 27, 2011 9:25 am

страхотен разказ :agree: . Да има повече такива :beer:
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Червеното яйце

Мнениеот pascoff » Сря Апр 27, 2011 9:41 am

Ашколсум за разказчето :) как жадувам за такива приключенийца :) Иначе гледам си турил гумените кралици, как са - сцепление на мах, търкаляне леко тегаво?
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Червеното яйце

Мнениеот joropc » Сря Апр 27, 2011 9:46 am

codename47 написа:страхотен разказ :agree: . Да има повече такива :beer:

Жалко, че свърши толкова бързо... :bowdown: :bowdown:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Червеното яйце

Мнениеот taurus13 » Сря Апр 27, 2011 9:47 am

Камене, ти да не си пробвал прословутата пътека от маршрутите на Любо, за която стана дума във форума миналата седмица. Ако я тази същата, то ние малко трудно я намерихме миналата година дори с ГПС-а. Дефакто в началото не я намерихме, ами се сурнахме по едни поляни с трева до колене и храсти и съдбата ни се усмихна по някое време, та я нацелихме в гората, където вече е видима. Аз пък май съм загубил трака от това спускане... :banghead:
Ама табиетлия си ти - тия бурканчета, че и надписани даже, салатки, ракийка :D - туй ще да е от спелео-закалката. Имах един приятел едно време, който си носеше и порцеланова чиния в раницата, а също и малка шарена покривка.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Червеното яйце

Мнениеот ivcho01 » Сря Апр 27, 2011 12:58 pm

:bowdown:
Аватар
ivcho01
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Червеното яйце

Мнениеот veskoz » Сря Апр 27, 2011 1:12 pm

Брао бе! :beer:
RedHawk написа:И гледам добър комплект за "първа помощ" си спретнал. :eyebrow:
:beer:

Бре таа MORA ако те клъцне и първа помощ нЕма те спАси. :eyebrow:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Червеното яйце

Мнениеот sailman » Сря Апр 27, 2011 4:07 pm

Благодаря на всички ви за хубавите думи :beer:

taurus13 написа:... ти да не си пробвал прословутата пътека от маршрутите на Любо...

Същата! :agree: Ама нещо съм пропуснал, че е била обсъждана в скоро време - и ето резултата :lol:
В момента състоянието и е направо липсващо. Следвайки следата то GPS-а остатъците от пътека се забиват право в огромна купчина паднали (или отсечени) дървета, оплетени яко с къпинак и прочее саморасляци с бодили. Пробвах да заобиколя от ляво или от дясно - не се получи. Много е дървясало там вече.

pascoff написа:...гледам си турил гумените кралици, как са - сцепление на мах, търкаляне леко тегаво?

Митак, трудно ми е да кажа нещо определено - първо каране им е , а аз избягвам да давам отзиви без достатъчно покрите :peace:
Като първи впечатления:
1. Балона на гумата с размер 2.2", монтирана на шина с вътр. разтояние м/у бордовете 19 мм. е 55,5 - 56 мм. при налягана около 2 атм. (не съм го мерил с манометър, по усет говоря) и без да се вземат предвид грайферите - иде реч за "чистия" размер.
2. На пипане смеската ми се стори малко по-твърда от тази на същата но с р/р 2.4", ама може и да бъркам. Според спесификациите и дват размера ползват една и съща смеска Black Chili.
3. Стори ми се, че се търкалят достатъчно леко. Поведението на сухи скали и настилка с множество подвижни камъни е стабилно, като първо впечатление. Не приемайте последното като "чиста монета", обаче - от едно каране не се натрупват пълноценни впечатления.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Червеното яйце

Мнениеот heep » Сря Апр 27, 2011 4:50 pm

браво, браво :bowdown: Камене :agree: :agree: :agree: :beer:
:beer:
Аватар
heep
 
Мнения: 523
Рейтинг: 1632
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Червеното яйце

Мнениеот papi » Сря Апр 27, 2011 6:23 pm

Браво Камба добро каране :beer: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Сервизът за моят велосипед! http://www.velo09.com/
Аватар
papi
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 12:45 pm
Местоположение: София

Re: Червеното яйце

Мнениеот Ozzie » Сря Апр 27, 2011 8:44 pm

sailman написа:Вече по здрач паля огъня и си нарязвам салатка от домати и лук на колелца. Първата ракийка – е, няма такъв кеф!


Егоист!!! :thumb:

P.S. Друг път ако замисляш нещо такова, ако трябва и от Варна ще се вдигна да дойда. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Червеното яйце

Мнениеот nahi » Сря Апр 27, 2011 10:59 pm

:beer: :beer: :beer: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Аватар
nahi
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 11:12 am
Местоположение: София

Re: Червеното яйце

Мнениеот 4getcredo » Чет Апр 28, 2011 8:29 am

Камби, таибетлия си ти - няма спор! :D :beer: Имаш сетива (а и думи) за ценните неща от живота :clap:

Относно Rubber Queen... пробвах една такава (2.4) миналата събота. Понатежа ми отпред, няма спор, но пък по ронливото и пясъчно спускане се чувствах доста решителен. Ше покараме, ше видим. :^:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Червеното яйце

Мнениеот kagami » Чет Апр 28, 2011 10:35 pm

Якооо! И снимките са много хубави, браво! Аз съм карала в Понор през края на май - началото на юни, и всичко е много зелено, с много нацъфтели цветя в тревата. По едно време обаче си мечтаех пътя да минава през гора, защото из тези полета печеше здраво, особено когато трябваше да се бута нагоре през пружиниращата трева.
Тези бабуни са безумни, и понорите, и преливащите се хълмове - все едно си на друга планета! И аз бях с едно преспиване на открито, и си спомням, че от близката "горичка" - неголямо струпване на дървета в ъгъла на някакво поле с градище - цяла нощ се чуваха най-различни пукания и щракания, движение на неизвестни животни и като цяло беше много интересно преживяване.

П.С. Кефи ме, че си носиш и чубрица в кутийка :beer:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Re: Червеното яйце

Мнениеот taurus13 » Чет Апр 28, 2011 11:23 pm

Мен пък ми е интересно, дали пробва да запалиш огиня с аварийната магнезиева запалка - ей, така с учебна цел. :D И друго - триона, върши ли добра работа за дървата за огъня или е повече екстра за пикник. Иначе и хубаво ножче си имаш... :)
А най-вече, като ти гледам подредбата на раницата, разбирам какъв мърляч всъщност съм аз... :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Червеното яйце

Мнениеот sailman » Пет Апр 29, 2011 9:23 am

taurus13 написа:... дали пробва да запалиш огиня с аварийната магнезиева запалка - ей, така с учебна цел.

Ъхъ. Пробвах. Стана с малко зор ;)
Ако времето е мокро или влажно обаче, затрудненията ми сигурно щяха да бъдат сериозни. Поради неопитност предполагам.
При всички случаи, по-добре е човек да си носи и разпалки, освен запалката. Например дамски тампон напоен с някакви смоли, масла и пр. лесно запалими работи. Режеш с ножката парченце тампон, цъкаш искри - и готово. Продават и "фабрични" такива, за който не му се занимава.
- триона, върши ли добра работа за дървата за огъня или е повече екстра за пикник...

Триона е адски удобен и върши работа не по-зле от брадви, мачетета и пр. Реже свирепо. Да не говорим пък колко малко тежи - за мен това е много важно.
С една дума - О.К. е :agree:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Червеното яйце

Мнениеот DragonG » Пет Апр 29, 2011 10:32 pm

:bowdown: :bowdown: :bowdown: Еее браво бе! Направо се вкарах в разказа ти! Било е егати купона... :) И наистина имаше моменти, в които се смях с глас. :D :D
Изображение
Аватар
DragonG
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 6:52 pm
Местоположение: Coфия

Re: Червеното яйце

Мнениеот hrissim » Съб Апр 30, 2011 8:58 pm

ААААахахахахахххх.
Браус Камба.
Купи си тази джаджа - безценна е надоле. :D
За моя си купих и монтирах - много полезно нещо. Инак на всеки разклон - спиране, сверяване на маршрута...досада голяма на спускане.
:beer:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Червеното яйце

Мнениеот Telepatok » Вто Сеп 17, 2013 2:23 pm

Чета разказа и просто се насълзих от кеф!

Най-вече долния пасаж ми достави душевен оргазъм:
---
Заковавам пред познатия от предишният ми набег хоремаг и със стегнато гърло изграчвам да ми се даде пиво. Дава ми се немедленно. Хората тук знаят как да се отнасят с изжаднелите пътници. Много финни хора! Още предния път ми направиха такова впечатление и сега ми се харесват още повече. Усмихваме се един на друг – аз иззад гърлото на бутилката, те зад тезгяха.
Около мен на слънчевата пуста улица играе младежта на селото. Четири – пет хлапета жизнерадостно се маризят без следа от злоба, обаче. Възрастните ги наблюдават зорко, но с известна снизходителност и си гледат свойта работа.
Пасторал!
---

Такъв изтънчен изказ! Такъв позитивизъм! Вие, господине имате стил.
Аватар
Telepatok
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1504
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:51 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта