За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот bikerider » Вто Ное 16, 2010 3:20 pm

@PtD:
Достатъчно е kvelikov да прояви малко повече въображение и да организира проявите по нормален начин, а не като на селския мегдан "насам народе". Но не мога да си изкривя душата - дразнението у мен лично се появи чак след реакцията му. Дотогава просто не обръщах внимание, както и на ония работи дето ми ги тикат в суратя по телевизията. Все пак всеки има право на лош вкус. Но е факт, че за няква си разходка по спънато трасе и кебапчета накрая е окупирано прекалено много форумно пространство.

@Sky_Knight: сравненията от тип "как беше" няма смисъл, защото нямаш база за сравнения, тя вече е променена. Нормално е да влизат повече хора във форума, нормално е "реда" малко да се поразмие. Нека оставим на хората с правомощия да анализират ситуацията на спокойствие и да решат какво ще правят.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Вто Ное 16, 2010 3:23 pm

PtD написа:При всички случаи трябва нещо да се направи, защото напрежението ескалира.

Както с приближаването на всяка зима. :D
Аз ще направя нещо, но то няма да е на форумната плоскост. Просто ще се опитам да "преведа" на С.К.А. на добронамерен тон критиките, доколкото съм успял да ги разбера (защото като не ме дразнят, не съм сигурен, че успявам да ги разбера).
За съжаление, дори С.К.А. да променят подхода си, аз не вярвам, че ще доведе до резултат, точно защото виждам пълна разлика в мирогледите, а не в дребните детайли. ;)

Сега трябва да изчезвам да поработя истински, така че по-късно ще отговоря на Sky_Knight за форум "Мероприятия" и "едно време". :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Вто Ное 16, 2010 3:27 pm

Admin написа:Както с приближаването на всяка зима. :D


Tук зимата няма нищо общо. Времето е хубаво, хората карат. Капката, която преля чашата беше новата СКА тема.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Вто Ное 16, 2010 3:31 pm

За зимата се пошегувах, не очаквах, че ще се наложи и това да пояснявам. :V:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот mouse » Вто Ное 16, 2010 3:35 pm

Sky_Knight написа:@mouse Основният проблем на една тема със сто страници е, че Иванчо, който току що се е регистрирал във форума не може да влезе "в час" със съдържанието й или поне ще трябва да изгуби един ден за да се случи това. Което не означава, че тази тема е излишна. Просто става нефункционална за всички останали освен групата хора дали началото й.


За това си абсолютно прав.По скоро реагирах срещу пращането на такъв тип теми в клубни форуми.Чета ги и знам, че в тях се организират карания на които всеки желаещ е добре дошъл....а точно това не е клубно и си е за "мероприятия".Вярно е че обема им страници е излишен.Обаче другия вариант е да се прави отделна тема за всяко каране, а това май също не се одобрява. :D
Може би решението е някъде по средата.Админа да ги поотрязва или пък в един момент да ги заключва и да се почва начисто.Разбира се далеч съм от това да давам акъл...Лесно ми е на мене отстрани :D
Аватар
mouse
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 11:12 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Вто Ное 16, 2010 3:42 pm

PtD написа:Капката, която преля чашата беше новата СКА тема.

Е, тя и тая капка е като предишните - каране, "дезорганизирано" от СКА, за което те не носят отговорност като група или клуб, но искат да учат децата и другите прохождащи в спорта на колоездене. Пак оксиморон...

@Admin:

Сам ще си отговориш на терзанията и чуденките, ако дефинираш ясно понятието "организирано мероприятие" и си изясниш отношението към такива събития.

МЪРДАГАСКАР няма как да бъде третирано като "организирано мероприятие", защото "дезОрганизаторите" отказват да носят отговорност за "събитяните". Следователно, това не е мероприятие, равностойно на състезанието в Шумен, например. В Шумен нещата са били много по-изпипано направени, с много по-сериозен акцент върху колоезденето (състезателно и масово), с повече награди, но не видях Анелия да поства 30 пъти списъка със спонсорите и да прави 4 теми, нали? Даже състезанието в Сепарева Баня трябва да има много по-сериозен статут от МЪРДАСКАР (мразя да пиша с главни букви, но в случая цитирам). Извинявай, ама за състезанието в Сопот (кръг от световната купа с няколкостотин участника) не беше раздувано тук така нагло и комерсиално, както някакво дезорганизирано каране с кюфтета и 30 спонсора. Това няма как да не подразни някои от хората, които също правят някои неща, но предпочитат да не веят толкова високо знамената на великото си дело.

По същия начин СКА не може да бъде третиран като клуб, понеже не е клуб и не застава официално зад нищо, което прави, освен във форума.

Всичко е въпрос на елементарна преценка кое какво е и като какво трябва да се третира.

Радвам се на всеки, който прави неща с ентусиазъм и не се дразня на СКА-събитията. Просто след първите им теми спрях да ги чета. И те ще си минат детския период, ще се идентифицират по някакъв начин по-ясно, ще се опарят 2-3 пъти... Тогава и на kvelikov ще му е смешно да чете сегашните си постове, пълни с лозунги за светлото масово MTB-бъдеще.

:beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот bikerider » Вто Ное 16, 2010 3:51 pm

@did: все пак има разлика между официални и неформални мероприятия. Тяхното явно е от вторите, макар да се организира и рекламира като първите. Мен лично ме фрапира измислицата "училище". За частно училище се плаща и се носи отговорност за учениците. А ако просто става дума за "училище" се връщаме на лошия вкус и липсата на въображение на kvelikov.

Що се отнася до раздразнените събитяни - сещам се за мечките и гората... ъъъ пардон то не е било в гора :nuts:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Inzagi » Вто Ное 16, 2010 3:57 pm

Според мен Краси не трябва да се конфронтираш със хората които те критикуват(ако е възможно),несъм може би точно аз човека който може да ти даде такъв съвет.Помня че преди време Тучо Чучо ти беше направил забележка (беше в темата за тазгодишното MTБ Тасос състезание ,незнам защо ми се е запечатало в ума) и тогава не помня какво му отговори и сега като ти направи забележка пак, ти се конфронтира с него.

Аз исках по някъкв начин да участвам в организацията на Мардагаскара ,но не го направих не защото съм видял нещо лошо в цялата работа даже напротив ,а по друга съвсем неоснователна причина.

На мене ми е интересно защо според тебе се появи такава нагласа от някои хора към С.К.А. темите.Не вярвам да мислиш че го правят от завист или нещо подобно или че се заяждат.Неможеш ли да се опиташ да приемеш техните доводи и да се съобразиш с тях.Не защото така ще е по добре за развитието на МТБ у нас или някакви такива неща ,майната му на MTB-то ,ами защото лично на тебе може би ще ти е подобре ако го направиш.Мисля че повечето от нас неволно се вживяват в някакви МТБ радетели включвам и мене в това число (много ми харесва да си мясля че допринасям с нещо за MTB идеята ,казвам го съвсем сериозно),аз карам наистина много и немога да си представя да не карам колело ,карането на колело ми е станало навик ,но ми се струва че при някои по различни обстоятелства изобщо няма да ми липсва.Всъшност интерес имат вело магазините, състезателите ,хората които са пряко свързани с планинскато колоездене и по някъкъв начин печелят от това ,мисля че всички други малко се вживяваме ,има изключения разбирасе
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Вто Ное 16, 2010 4:01 pm

@did, respect, отново :D

Ако идеята с отделни клубови подфоруми не е добра, може би пък трябва да се дефинират правила за съдържанието в темите от "Мероприятия". Да включват само мнения, пряко отнасящи се до мероприятието. Това едновременно ще облекчи намирането на подходящи мероприятия от потребителите, както и ще предотврати висенето на теми на челни позиции, само заради чесането на езици.

За съжаление, модераторите сигурно ще се възпротивят ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Вто Ное 16, 2010 4:17 pm

Admin написа:Юли, "одобрявам" също не е точно - и в двата случая ти се опитваш да ме вкараш в режим "съдник на чужди действия и усилия". Аз тази роля не я искам и няма да я изпълнявам.
Помагам им, както помагам и на всеки друг, който иска да направи нещо и това нещо не ми пречи. Знам, че няма да ти хареса тази формулировка, но именно тя е точната. Защото аз "моят" начин за популяризиране на планинското колоездене съм го избрал - това е този сайт. Досега не съм имал мераци да организирам събития (състезания, масови карания и т.н.), така че от тази гл.т. никое подобно нещо не съвпада с "моя" начин на популяризиране, но това не ми пречи да помагам на организаторите, когато мога и с каквото мога - това е техният начин на популяризиране, който просто е различен от моя, но не ми пречи. Приемам го и като част от работата си дори. Ако някой ден се появи събитие, което да ми пречи, няма да го подпомогна, но М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. не е такова.

Ако някое събитие ти "пречи" (каквото и да означава това), то значи, че не го "одобряваш", нали така? А обратното не е ли вярно? И въобще - защо си мисля, че влагаш някакъв по-дълбок смисъл на думата "одобрявам"? Уверявам те, че с нея имам предвид само това, което значи и нищо повече.
На мен лично идеята за това събитие ми се стори добра. В първото издание видях предимно хора, които познавам и които също като мен обичат да карат колело в планината. Не съм чул чалга. Ако изпълнят предложението ти да поканят чалга-певица, няма да им помагам повече...

Защо? Ще започнат да ти "пречат" ли?
Едва ли е нужно да обяснявам, че под "чалга" имам предвид "философията" на мероприятието. Та в този ред на мисли някоя чалга-певица просто би била закономерна. Вероятно същата работа би свършила и някоя рокаджийска банда... :agree:


Все пак да не се отплесваме в глупости - след първото издание аз, както и всеки друг, имам своите съвети, забележки и препоръки. Споделил съм ги с Краси лично, ще го направя пак, и отново ще е лично, а не тук. Въпросът е, че аз не държа С.К.А. да приемат моето мнение, защото това си е тяхно събитие. В този смисъл, дори да изберат друго, а не това, което аз им препоръчам, аз пак ще им помогна, макар че на пръв поглед би изглеждало, че подпомагам нещо, което "не одобрявам". Затова ти казах, че изразите "одобрявам", "благославям" и т.н. не са уместни - за мен не е проблем да помагам за неща, които са различни от моите неща, защото вярвам, че хората са различни и за всеки си има съответния формат.

Много хубаво, стига това да не пречи и да не се натрапва на другите. А така като гледам - май май има известно недоволство в тази насока, а?
Ти казваш, че те дразнят темите на клубовете, че едва ли не пречат на теб и други хора да следите интересните за вас теми. Доколкото става дума за "Мероприятия", не се обиждайте, ама просто не мога да го повярвам.

Да ме прощаваш, Люпче, но не знам защо реши да свържеш следенето на определени теми в "Мероприятия" непременно като източник на карания, намиране на компания и т.н. Та, моля те, спести си съмненията.
Освен това, точно защото Мероприятия е "обществен" форум, т.е. видим за всички, би следвало всеки да може да си организира каранията чрез него.

В момента несъмнено е така. И точно това поражда всичко това.
Ако има отделен форум "Клубове", той с нищо няма да е по-различен от "Мероприятия", освен по това, че теми с една и съща тематика ще са в два различни раздела.

Напротив. Аз пък не намирам нищо сходно в тематиката на мърдагаскар есен (примерно) и която и да е "спонтанно" пусната тема за каране утре в 10 часа (пак примерно).
Освен това официални събития и състезания няма как да не са в "Мероприятия", независимо кой ги организира.

Какво значи "официални" събития? Кое им е "официалното"? Че някой ги е обявил ли? Ха, няма що, голяма официалност. А за състезанията - и сега има достатъчно места, откъдето човек може да се информира. Нали това беше идеята на календара...
Т.е. ще се получи едно напълно изкуствено разделение - едни и същи по смисъла си теми, а именно за организиране на карания и за всякакъв тип събития, ще са в два различни форума без никаква ясна разграничителна линия - едните ще са в "Клубове", защото става дума за неофициални карания, но организирани от клубове, другите ще са в "мероприятия", защото са официални събития, пак организирани от клубове (в повечето случаи)...

Точно това пък не мога да разбера кое го налага...
Според мен, проблемите, които вие виждате, могат да се решат с разделянето на Мероприятия на три подфорума - Събития, Клубове и Карания. Единствено при такъв вариант ще може да има ясно разграничение в тематиката.

Добре, нека да е така. На мен лично това ми се струва почти същото, така че бих могъл да се съглася. Само бих прекръстил "Събития" на "Състезания". Наистина не виждам причина разни организирани "официални събития" да имат статуса на състезания и да са в една и съща категория.
Като и в този случай в Клубове някои ще искат да са скрити.

Ба, и от какъв зор? Нали са клуб, не могат да си организират среща, на която да си обсъждат техните неща ли? Нашата група (които си имат собствен форум) обсъждаха точно такова събиране на клубно ниво.
На вас струва ли ви се удачен подобен вариант?

На мен лично ми се струва разумен компромис, така че всички да са доволни.
Само че, Юли, ти самият си го казал - някои хора ги дразни не наличието на 3 или 4 теми, дразни ги съдържанието в тях. Точно понеже го схващам това, смятам, че не можем да променим нещата с обособяването на нови форуми, тъй като човек като иска да се подразни, пак ще ги намери темите и ще ги прочете.

Не, тук също не съм съгласен. Когато човек не слуша чалга, просто не ходи в чалга дискотеки. А в момента "Мероприятия" е нещо като дискотека, в която се пуска всякаква музика. И да, аз лично смятам, че с обособяването на нови форуми (или подфоруми, все тая) нещата ще се променят. Никой няма да е длъжен да ходи в чалга-дискотеката, а ако все пак го направи - това ще си е само негов проблем.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот bikerider » Вто Ное 16, 2010 4:29 pm

Опаа, дежа вю :D.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Вто Ное 16, 2010 4:29 pm

Admin написа:Просто ще се опитам да "преведа" на С.К.А. на добронамерен тон критиките...

Това сериозно ли? И в ролята на какъв? На адвокат? А ние какво - не бяхме достатъчно ясни ли? Или пък от ска са прекалено тъпи и не могат да разберат сами?


@did:

:agree:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот outfaced » Вто Ное 16, 2010 5:05 pm

Имам чуството, че само Любо схвана, че не може да обясняваш на някой, какво е планинско колоездене и как той трябва да го разбира.

За добро или лошо гората е за всички, форумното пространство също. А мирогледи много ...
За едни е чисто физическото натоварване, да превземеш върха за Х секунди по-малко, за други е да слезеш за Х-секунди по малко, за други да се наслаждаваш на свободното си време сред природата, за четвърти акцента е върху социализиране, приятели, хапване на полянка, пиене по бира ... за пети ... за шести ... причини да си с колело в планината много. Грешно е да се смята че "популяризирането" на планинското колоездене трябва да наблегне само на едни или други. Всичко това Е планинско колоездене ... у нас и по света. Нищо ново под слънцето. Само тая дискусия ми е малко излишна.

Ако въобще има проблем, то не в това, че С.К.А. си афишират мероприятията по този начин или че на тях изначално това им е стила. Проблема по скоро е, че няма още 10тина като тях в другите "области" и "философски течения" на планинското колоездене, които да организират мероприятия. Не може да се отрича нещо, само защото лично на някой не му харесва, след като нещото може да се похвали с най-голямата масовост от всички досегашни сходни прояви. Да, масовите неща никога не са елитарни. Нормално. Но това е необходимата основа, за да има всичко останало. Няма как да се популяризира спорта само с карания в дън гори тилилейски, по екстремни терени и в силно ограничен състав.
Сега че на някои им се иска спорта да си остане непопулярен е друга тема ;). Можеше с това да започнат и да спрат да пишат повече. Мнозинството тука май все още работим в другата посока, като всеки разбира се си следва неговата философия. За момента все още ни липсва количество и опит, за да почнем да говорим така крайно и за качество.

Как да се обявяват карания стегнато, без спамене и чесане на езици е измислено отдавна и наскоро говорих за това. Уви доколкото ми е известно phpBB няма такъв модул и някой ще трябва да програмира ... или да местим целия форум на vBulletin, който позволява доста повече функционалност в това отношение и що се касае до управление на пазара, оценка на мнения и потребители и тн. ... това малко друга тема.
Последна промяна outfaced на Вто Ное 16, 2010 5:34 pm, променена общо 1 път
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Вто Ное 16, 2010 5:11 pm

@outfaced:

Имам чувството, че само ти не схвана какво подразни толкова много хора всъщност.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот azsa-bachinito » Вто Ное 16, 2010 5:20 pm

@outfaced +1
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот outfaced » Вто Ное 16, 2010 5:48 pm

Harka написа:@outfaced:

Имам чувството, че само ти не схвана какво подразни толкова много хора всъщност.


Явно хората се дразнят, защото се хващат за думите и малко забравят идеите, къде сме и кои сме. А това че нещо дразни някой все още не е причина то да бъде заклеймено. Мен що работи ме дразнят ...
Докато няма регламент, кое как се прави, докато няма про-та и всичко се прави на една добра воля и без опит всеки е свободен да прави и да се изживява нещата както си иска и както го чувства.
Да не се разбира, че съм защитник на конкретно мероприятие или поведение. Виновни може да има само когато се нарушават правила. При липса на такива просто е сблъсък на идеологии.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот sailman » Вто Ное 16, 2010 5:55 pm

...просто е сблъсък на идеологии.
Дано да не е сблъсък на интереси... :erm:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Вто Ное 16, 2010 5:57 pm

outfaced, нещо търсиш под вола теле, ми се струва. Никой никого не обвинява, доколкото виждам. Става дума за нещо, което дразни една част от потребителите, и за което търсим решение.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Вто Ное 16, 2010 6:01 pm

bikerider написа:Опаа, дежа вю :D.

Абсолютно. :agree:

Harka написа:А ние какво - не бяхме достатъчно ясни ли? Или пък от ска са прекалено тъпи и не могат да разберат сами?

Достатъчно ясни сте. Може би проблемът е, че аз като чета темата, виждам неща, които не ми се иска да са такива, каквито изглеждат, но това си е мой проблем. Значи просто ще им кажа аз как бих постъпил на тяхно място - това повече ли те устройва?

Иначе, за момента все още не знам как би изглеждало събитие, което да ми пречи. Ако се появи такова, тогава ще знам.

Промяна в структурата на форумите ще трябва да обсъдим на живо. Има твърде много аргументи за и против подобно решение, поради което тази тема не ми изглежда като удобна платформа.

@did
did написа:@Admin:
Сам ще си отговориш на терзанията и чуденките, ако дефинираш ясно понятието "организирано мероприятие" и си изясниш отношението към такива събития.
...
Всичко е въпрос на елементарна преценка кое какво е и като какво трябва да се третира.


Само дето преценката никак не е елементарна. Както сам виждаш, в темата се говори за "официални събития", "организирани събития", "състезания" и т.н., като май само "състезание" си има недвусмислено значение. Аз моето понятие мога да го дефинирам във всеки момент, обаче:
1. То може да е вярно само до появата на нов формат, когато отново ще трябва да го преосмислям.
2. То ще е вярно само за мен.
Иначе и за мен "дезорганизираността" е един от основните проблеми, споделил съм го с Краси и мисля, че това най-бързо ще се промени, но какво от това? :) А пък "поемането на отговорност за участниците", доколкото ми е известно, става на думи, става и на дела, но юридически не става. Всъщност от юридическа гл.т. всеки организатор на събитие набляга на това, че участниците са там на своя отговорност и това е съвсем нормално и правилно.

@Sky_Knight:
bikerider е казал половината от това, което мислех да ти напиша.
Другата половина е, че и С.К.А., и "Нашата група" са започнали именно от такива теми като в "доброто старо време" (иронично е, нали?). Аз съм един от малкото хора, които все още пускат теми "от стария тип". Не виждам нищо страшно и неестествено в тези процеси. Опознавайки се от каране на каране, хората си оформят големи приятелски кръгове, в които им е приятно да карат и съответно си организират каранията в "свои" теми. Доколкото имам наблюдения, и "Нашата група", и С.К.А. са абсолютно отворени към всеки, който иска да се присъедини към тяхно каране, което далеч не може да се каже за мен например (други хора и клубове не искам да намесвам). Та причината да е намалял броят на темите от "стария тип" за мен се крие в това, че хората имат все по-голям избор от "клубни" карания, към които да се присъединят, а за тях това е по-лесно и по-приятно, отколкото да пуснат сами тема "търся си компания за каране".

@outfaced
Каза го по-добре, отколкото аз бих могъл, за което ти благодаря. Съгласен съм почти 100% с думите ти. :agree:
С това неразбралите причините за дразнението ставаме двама, но аз всъщност от самото начало твърдя, че не ги разбирам напълно. Или по-точно, ако ги разбирам правилно, не ги споделям.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот 4getcredo » Вто Ное 16, 2010 6:05 pm

outfaced написа:
Harka написа:@outfaced:

Имам чувството, че само ти не схвана какво подразни толкова много хора всъщност.


Явно хората се дразнят, защото се хващат за думите и малко забравят идеите, къде сме и кои сме. А това че нещо дразни някой все още не е причина то да бъде заклеймено. Мен що работи ме дразнят ...
Докато няма регламент, кое как се прави, докато няма про-та и всичко се прави на една добра воля и без опит всеки е свободен да прави и да се изживява нещата както си иска и както го чувства.
Да не се разбира, че съм защитник на конкретно мероприятие или поведение. Виновни може да има само когато се нарушават правила. При липса на такива просто е сблъсък на идеологии.


Владо, и аз оставам с впечатлението, че си чел по диаганола :smash: :)

Admin написа:С това неразбралите причините за дразнението ставаме двама, но аз всъщност от самото начало твърдя, че не ги разбирам напълно. Или по-точно, ако ги разбирам правилно, не ги споделям.


Доколкто те познавам, имаш някаква вътрешна неудовлетвореност, неудобство от факта, че хора, на които държиш, навярно мотивират действията и мнението си от чиста злоба и/или ревност?! :V: Не е тъй! :love:

Имай предвид, че цялото това писане и четене хиперболизира малко мнимия конфликт, но като цяло никой не отрича нечие специфично виждане и разбиране за планиското колоездене. Просто нека не си ги тикаме натрапчиво под носа...

Вече взех да се потварям... който разбрал, разбрал! :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Вто Ное 16, 2010 6:27 pm

outfaced написа:Виновни може да има само когато се нарушават правила. При липса на такива просто е сблъсък на идеологии.


ТОЧНО! :agree:

И понеже ИМА тук-таме правила, не е лошо поне те да се спазват. Някои от правилата са писани, други - не са, а има и здрав разум.

Разумно правило е, когато се търси МАСОВОСТ във FR-мероприятие, да се направи и съответната ОСИГУРОВКА, като (например) се наеме медицинско лице за оказване на първа помощ и да се изисква застраховка, както и да се направи технически преглед на велосипедите.
Разумно е, когато поканиш най-добрите XC-състезатели, да обявиш "събитието" като "състезание".
Разумно е да има "организатори", а не "дезорганизатори".
Разумно е да не пущаш 30 пъти банерите на спонсорите във форума, понеже някак... е признак на лош вкус.
Разумно е да е ясно кой точно е организатор и каква отговорност носи или не носи.
Разумно е за едно неформално "приятелско каране" да има 1, а не 4 теми в един и същ форум.
Разумно е да се пише с логични аргументи, а не с лозунги и призиви за формална масовост.

Цялата история много ми напомня на регистрирането и начина на действие на нароилите се през последните години политически субекти, които хем искат да правят политика, хем да не са партии. Някак... гнусна ми е тая рецепта. Всъщност, тия "неформални организации" не ми пречат, докато не започнат да се натрапват твърде много в публичното пространство. Сега се получава точно това.

Мнението ми е формирано не от лично участие на мероприятието, а от споделени мнения на други участници, които по някакви причини не искат в прав текст да напишат всичко, което мислят.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот sailman » Вто Ное 16, 2010 6:39 pm

@did - Нямаше как да се каже по-ясно, мерсим, за което :agree:
...които по някакви причини не искат в прав текст да напишат всичко, което мислят.

Причини дето ме спират, да кажа точно както го мисля няма...ама ти се изрази тъй прецизно по въпроса, та няма какво да добавя в случая :agree:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот outfaced » Вто Ное 16, 2010 7:14 pm

И така, какво стана ... имаме дразнещо шумно рекламиране на неразумно мероприятие с добронамерени и безкористни цели ... и всеки си се хваща за една от 3те подчертани думи :smash:

Е айде малко в защита на неразумните да кажа, че не това че е неразумно привлича хората, а това че няма формалности и става лесно. Да не се бърка с политическите субекти, защото техните цели далеч не са толкова безкористни и чисти и там липсата на формалности прикрива други неща.

Ако ще си говорим за разумност (защото повечето мнения в темата акцентират по скоро на първата подчертана дума) да бяхме поставили въпроса като Малко и малки разумни прояви или често и големи неразумни - кое е по-добре за популяризирането на планинското колоездене?
Сигурно първото, обаче естественото развитие май не може да мине без второто или поне ще е по-бавно. За мен неразумните прояви са етап, който ще се израсте. Колкото по-скоро има достатъчното количество разумни такива, толкова по-бързо неразумните ще намалеят. И те определено не са патент на С.К.А.

А относно натрапчиво споменаване на кебапчета и реклами и тн ... лошия вкус принципно нито е забранен нито може даже да се нарече неразумен. Шумното тръбене и рекламиране също. Демокрация ... какво да се прави. :D
Тука само може чисто технически да се премисли как да се оформи форума, така че да има по-малко подразнени в бъдеще и да се запази или увеличи функционалността.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Boko-Loco » Вто Ное 16, 2010 7:21 pm

did написа:Разумно правило е, когато се търси МАСОВОСТ във FR-мероприятие, да се направи и съответната ОСИГУРОВКА, като (например) се наеме медицинско лице за оказване на първа помощ и да се изисква застраховка, както и да се направи технически преглед на велосипедите.
Разумно е, когато поканиш най-добрите XC-състезатели, да обявиш "събитието" като "състезание".
Разумно е да има "организатори", а не "дезорганизатори".
Разумно е да не пущаш 30 пъти банерите на спонсорите във форума, понеже някак... е признак на лош вкус.
Разумно е да е ясно кой точно е организатор и каква отговорност носи или не носи.
Разумно е за едно неформално "приятелско каране" да има 1, а не 4 теми в един и същ форум.
Разумно е да се пише с логични аргументи, а не с лозунги и призиви за формална масовост.

Точно :agree:
Аз участвах и това напълно съвпада с моето мнение.
Ще добавя само:
Разумно е да се почисти и свали маркировката след такова мероприятие.

Иначе за повече масовост, мисля че основният акцент трябва да е върху състезанието. А в допълнение например: Изложение на велосипеди, състезания за деца, състезание "open" и т.н. А не кюфтета и бира, тях и без това си ги консумираме. Все пак става дума за СПОРТ!

И мен ме дразнят 5 теми за едно и също нещо, но вече не им обръщам внимание. Все пак отдавна ми е станало ясно, че "едни карат, а други пишат". Справка: "Купа Мургаш"

Благодаря на Harka за темата. След като прочетох за идеята на ДезОрганизаторите за зимна обиколка на Витоша бях в паника, че някой 15 годишен ще измръзне и баща му ще тръгне да гази "байкари" наред. Сега това едва ли ще се случи.
Последна промяна Boko-Loco на Вто Ное 16, 2010 7:32 pm, променена общо 1 път
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот 4getcredo » Вто Ное 16, 2010 7:22 pm

outfaced написа:... За мен неразумните прояви са етап, който ще се израсте. Колкото по-скоро има достатъчното количество разумни такива, толкова по-бързо неразумните ще намалеят. И те определено не са патент на С.К.А.
...


:agree: А как можем да отсеем неразумното от разумното и да почерпим положителното от своя опит и този на другите? Като си мълчим и се надяваме на естествения подбор? Израстването няма да стане от само себе си. Затова целият този диалог е полезен.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Alpina » Вто Ное 16, 2010 8:43 pm

Светъл пример за популяризиране на планинското колоездене:
FBKVCKA.jpg
FBKVCKA.jpg (165.35 KiB) Прегледано 2637 пъти

Състезание, което не е състезание...
Организирано, което не било организирано...
Рекламиране, без да било такова...
Популяризиращо, освирквайки целевата група...
Награди, които ще се раздават за определени постижения, без да се отчитат самите те в необходимия момент...
Всичко прикрито зад разни думи, странни, нетипични, които да могат да се тълкуват по различни начини, когато нещо се ордиСКА
Общо взето пародия, която обаче е отчетена като поредното постижение на клуба, който не е клуб... Да - ако се гледа повърхностно - всичко е било тип-топ, но дали?

В началото бях доста скептичен... по едно време мислих да заявя желание за помагане по време на събитието, след което прочитайки това ми идеше да повърна и определено не бих посетил нищо организирано от хора, които имат такова отношение, докато в същото време пропагандират обратното...

Присъствал съм на къде-къде по-приятни мероприятия, които не раздават награди, всичко е максимално опростено и в същото време постигат много повече от посочените в разискваното такова...
Сега обаче ярката звезда на СКА се опитва всякчески да се наложи, заглуши и задуши останалите с така силното тръбене...
Жалко, че толкова хора се подвеждат толкоз лесно, по така наивните цели на определени хора...

Накрая трябва да търпим всичко това безропотно и да се кланяме на оригиналните идеи и постижения! Най-вече защото видиш ли, ако не смяташ че всичко това е правилно си от мизерните българи, дето спъват нацията и прогреса с злобното си и подтискащо съществуване... Колко удобно :clap:

P.S. Сега май стратегията е "Убий простака с мълчание"

P.S.2 Ох да - да не забравя -> :beer:

P.S.3 did, прав си.
Но честно казано, когато споменавам С.К.А. изобщо не се усещам за Taurus13 и други уважавани от мен хора, които стоят зад тази абревиатура...
Извинявам се, ако съм засегнал някой от тях, но мисля че самите те знаят именно към кого и за какво е насочено всичко :beer:
Последна промяна Alpina на Вто Ное 16, 2010 9:07 pm, променена общо 2 пъти
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Вто Ное 16, 2010 8:55 pm

Хайде да укротим дискусията, а?

Позициите станаха ясни.

@Alpina:
Не слагай всички, които карат с трико с надпис С.К.А. в един кюп и не отричай идеята им. В началото идеята С.К.А., въпреки нелепото заглавие, изглеждаше много интересна. Там има страшно уравновесени хора, които имат истински организационен талант, т.е. способни са да вършат качествена работа, без да се натрапват. За пример веднага посочвам "Акция Богдановците" и помощта, оказана от Taurus13 и другите момчета около него. Ники от Габрово също е едновременно и Исполин, и СКАтавка, а знаеш какво правят там и как го правят. И много други има...

:beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Вто Ное 16, 2010 9:01 pm

4getcredo написа:Израстването няма да стане от само себе си. Затова целият този диалог е полезен.

И аз смятам, че е полезен, стига повечето мнения бяха като твоето и на did, които за мен са чудесни примери за конструктивна критика. :agree:

С част от предпоследното мнение на did съм съгласен (с последното също) и моите забележки към самото мероприятие, изразени към Краси, засягаха точно някои от тези неща. :agree:

Тъй като се надявам това да е последното ми мнение по темата, ще започна с възможно най-краткото и най-добронамерено описание на това как аз виждам ситуацията, как я възприемам. Това е личното ми мнение, а фактът, че съм администратор на форума, в случая няма никакво значение, държа да го подчертая. Аз дотук разбрах това:
Голяма част от "старите кучета" се дразнят от това, че едни "млади палета" възприемат планинското колоездене и говорят за него и действат много активно по начин, който е съвсем различен от този на "старите кучета" и никак не им харесва. На отделни места може да има и лична неприязън между някои "стари кучета" и "млади палета", но тя не беше определяща до този момент, поради което не си струва да се засяга.

Разсъждавайки по темата, изведнъж се сетих, че именно аз съм човекът, който трябва да поднесе извиненията си и на двете страни в този "спор". Спомням си, как в началния стадий на идеята за МЪРДАГАСКАР на мое подмятане "Ще ви трябва сайт и т.н." Краси Великов ме попита "Защо, има ли проблем да го организираме във форума, ще е доста по-лесно и естествено с оглед характера на събитието?". Казах му, че няма проблеми, щом смятат, че самата структура на форума не ги ограничава. Сега отчитам това като много, много грешна преценка от моя страна - бях заразен от ентусиазма му и желанието да направи нещо ново и различно, а трябваше като дългогодишен свидетел на всичко в този форум, като човек, който има всичката необходима информация, да предвидя, че може и да има проблеми.
Така че приемете извиненията ми! :agree:
На раздразнените се извинявам, че дадох карт-бланш на С.К.А. да организират, а не просто да обявяват събитията си чрез форума. Грешно съм преценил аудиторията и възможните последствия.
На С.К.А. се извинявам, че с грешната си преценка съм ги подвел и на практика в момента вече има доста негативизъм, насочен и към тях самите, а не просто към мероприятието. След всичко прочетено днес (почти целия ден ми отиде по този казус) се налага да констатирам с известна горчивина, че ако събитията МЪРДАГАСКАР продължават да се организират и занапред, това явно няма как да става във форума, защото се приема като спам и защото една твърде съществена част от средата вече е зле настроена към тези събития. Ще трябва на спокойствие да се обсъдят нещата и да се реши как ще се продължи нататък, но трудно ще се мине без отделен сайт (може би и страница на клуба във facebook ще свърши работа), където да можете на воля да съобщавате всяка нова идея и всеки нов детайл, мърдагаскател и т.н., свързани със събитието, а тук да има само по една обикновена информационна тема, както е за всяко друго организирано събитие + информация в сайта + банер. На разположение съм когато кажете да обсъдим нещата, да измислим някакво решение и да видим с какво мога да ви помогна.

Относно "клубните" теми и форуми, както казах, нещата трябва да ги обсъдим на живо, защото има твърде много да се дискутира.

Накрая, понеже на 1-2 места в темата се промъкнаха намеци от типа "който пише много във форума, значи кара малко" - авторите им не биха могли да са в по-голяма грешка, ако визират хората от С.К.А., тъй като последните са извънредно активни именно защото карат много и често. Като цяло глупави
подмятания относно това кой, колко, кога и как кара са абсолютно излишни. Всеки от нас кара колкото и когато може и при всяко каране извлича удоволствие и в общия случай иска да споделя това удоволствие и с други себеподобни. Не го забравяйте! :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Вто Ное 16, 2010 9:10 pm

Admin написа:Аз дотук разбрах това:
Голяма част от "старите кучета" се дразнят от това, че едни "млади палета" възприемат планинското колоездене и говорят за него и действат много активно по начин, който е съвсем различен от този на "старите кучета" и никак не им харесва. На отделни места може да има и лична неприязън между някои "стари кучета" и "млади палета", но тя не беше определяща до този момент, поради което не си струва да се засяга.


Адашът добре те е усетил:

4getcredo написа:Доколкто те познавам, имаш някаква вътрешна неудовлетвореност, неудобство от факта, че хора, на които държиш, навярно мотивират действията и мнението си от чиста злоба и/или ревност?! :V: Не е тъй! :love:


Няма никаква злоба и никаква съпротива към "новото" или "различното". Няма и лична неприязън. Има само градивна критика, която неминуемо ще има положителен резултат.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Salgari » Вто Ное 16, 2010 9:12 pm

Ок, всичко добре, но след толкова много постове, ми се ще да чуя мнението на г-н Великов. По интересно ми е да разбера, дали приема критиката или отново ще е опозиция. Ще наблегна на следното, за което доста хора знаят, но е още една черна точка в актива на СКА. Не може, да не приберете маркировката, която ви е предоставена от друг клуб. Най-малкото това е безотговорно отношение ... не че всичко останало не е.
I will always listen to my coaches. But first I listen to my body. If what they tell me suits my body, great. If my body doesn't feel good with what they say, then always my body comes first.
Haile Gebrselassie
Аватар
Salgari
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 8:36 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: homie, http и 10 госта