За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот boriss13 » Съб Ное 20, 2010 11:09 am

:offtopic:
did написа:Ох... Нека не връщаме дискусията на ниво "2007 година".

:clap: И решението ... :D
:offtopic: 2
Поздрав за @TOYAGA Изображение :lol2:
(Ех спомени...)
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот RAM-FR » Пет Ное 26, 2010 2:48 pm

Що спряхте бе ? :popcorn:
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот EmZo » Пет Ное 26, 2010 4:46 pm

И аз се чудех абсолютно същото! :D :popcorn: Ще има ли, преразпределение на мероприятията, темата тъкмо стана интересна и замря. :magnify:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Пет Ное 26, 2010 5:05 pm

Сеирджии :D :smash:

Темата си умря от естествена смърт, понеже още на втора страница постигна целта, заради която беше създадена.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Пет Ное 26, 2010 9:10 pm

Не бойте се, утре ще я преродя в една нова, ама съм болен и в момента хич не ми е до това. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот azsa-bachinito » Пет Ное 26, 2010 10:19 pm

Оздравеваи по-бързо
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Нед Ное 28, 2010 3:00 pm

Ето ме отново (след рекламите на лекарства против грип). :D Струва ми се обаче, че няма да се зарадвате много на присъствието ми в темата...

На първо място, защото тя ще бъде заключена. Пряк резултат от нея има, а относно принципните решения и резултати има още доста да се дискутира, но това ще стане в ето тази тема:
viewtopic.php?f=5&t=80777

Все пак искам да кажа за последно няколко неща, доколкото в другата тема мисля да не се намесвам.

Помислих, покарах и пак не можах да намеря солидна основа за аргументите ви, отвъд страховете от нещо ново, което ще промени доста положението, с което сте свикнали. Много от вас твърдят, че то ще доведе задължително до лоши неща. Интересна убеденост. Аз, за разлика от вас, не твърдя, че нашето решение непременно ще реши проблемите - просто изглежда логично да го направи. Но ако не е успее, аз нямам проблем да потърся и други решения - не съм кон с капаци, нито пък съм глух за чужди мнения и добри идеи. Само че съм на мнение, че нещо не може да бъде осъдено, преди поне да е пробвано. Поне в повечето случаи е така...
Напълно непонятно ми е как решихте, че ще има разделение, когато всичко ще си е в рамките на един и същи форум. Струва ми се, че се опитвате да вмените на структурата на форума вина за нещо, което може да възникне само вследствие на човешки постъпки/мисли. За пореден път повтарям, че разделението си го има и сега. Ако искам да карам извън организираните карания с хора от който и да е клуб (Крива спица, Нашата група, С.К.А. и коя да е регионална група), аз трябва да се заровя в техните теми или във форумите им извън нашия, за да разбера за тяхно каране. Е, прощавайте, ама това разделяне не съм го направил аз! Нито пък смятам, че е нещо ненормално. Не се и оплаквам. Но с предложената от нас структура ще бъде малко по-удобно поне да се ориентирам в каранията на многобройните групи и клубове.
2010 г. не е 2005-та. Обособяването си го има и в сегашния си вид води до по-трудно намиране на желаната компания за каране, отколкото ако форумът поне като структура отговаря на него. И това е само един от страничните негативни ефекти...

Понеже все ми давате за пример чуждите сайтове и форуми... погледнах. Ако правилно съм се ориентирал, там изобщо нямат подобен раздел. В най-добрия случай имат раздел за състезанията. Обаче пък имат десетки регионални форуми, където обикновено са и темите за карания (организирани или не) в съответния регион и всичко това е обединено (евентуално) от общ календар. Е хубаво, ама такава структура е приложима за САЩ, Германия или Великобритания, където броят на планинските колоездачи може и да надвишава населението на България. Едва ли смятате, че тук и сега можем да приложим точно това. Някой ден - защо не? На практика нашето предложение преследва същата цел - по-ясно и удобно структуриране на информацията за каранията. Само че, тъй като регионалният принцип все още не е приложим, искаме да използваме наличните признаци за обособяване.

Между другото, дискусията ми напомня много за едновремешните спорове относно рейтинга - то не бяха и тогава апокалиптични прогнози, то не бяха отричания до дупка, а в крайна сметка взе, че проработи. :D

@bikerider
Предложението ти за тагове силно ме заинтригува. Звучи като нещо, което може много да улесни намирането на конкретна информация във форума. Не знам кога и дали "форумният дух", който може да го реализира, ще намери време и желание, но ще се радвам да го доразвиеш на ЛС или в "За форума и сайта", ако предпочиташ да бъде обсъдено от повече хора. :agree:
Ако правилно съм разбрал каква е идеята ти обаче, за мен тя не изключва наличието на структура във форума и даже с такъв "инструмент" аз бих предпочел структурата да е още по-раздробена, тъй като всеки, който използва таговете, ще си намира информацията, където и да е, а всеки, който следи форума по "старомодния" начин, ще може бързо и лесно да достига само до информацията, от която се интересува, без да му бучи "шум" в ушите и без да му се навира каквото и да е в лицето.
Така че на пръв поглед предложението ти ми изглежда като възможност за чудесна добавена функционалност с нееднозначно отношение върху структурата на форума. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта