За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Вто Ное 16, 2010 11:24 am

ivan_radev1 написа:Тъжно е, че има толкова негативизъм и че е трудно да се води нормален разговор, без да се премине в лични нападки и обиди.


Както би трябвало да знаеш, лични обиди са забранени в този форум. В тази връзка следва да отбележа, че kvelikov многократно наруши това правило - "като сополи", "ти си пернат", и т.н (за което му обърнах внимание), докато другите потребители все пак се въздържат.

но за целта е нужно да се спазва добрият тон.


Точно така. Понеже приемам, че познаваш Краси, моля те да му обърнеш внимание върху начина му на изказване.

Въпросът според мен е да се популяризира на първо място отговорното отношение към общуването с природата.

Например, чрез масовата консумация на кюфтета в планината :crazy:

DonDanito написа: Колкото и да ви се иска той да остане некомерсиален, това няма как да стане. Евала на хората, които имат смелост и кураж да организират все повече масови събития!

Tи май нещо бъркаш двата щата :)

Pr3d4t0R написа:Колко типично - коментира се събитие, на което не сте взели участие и не сте били на място.

Колко типично. Коментираш без въобще да си разбрал какво точно дразни останалите потребители.

DonDanito написа:За всички, които сипят "хранежи"...

Мда. "Никой не ме обича, пък аз съм ебаси пича" синдром, в тежка степен. Опитай се да проумееш, че всички потребители имат еднакви права. Разбирам, че ще ти е трудно, но евентуално ще успееш. Щом нещо не им харесва, имат правото да поискат промяна. Сега се опитай да видиш колко хора недоволстват, а колко са "за", относно начина за обявяването (ако трябва да съм по-точен: рекламирането) на този вид събития.

asza-bachinito написа:
Не мога да разбера какво имате против кебапчетата, а в случая кюфтетата. Те дори бяха малко на човек. Кой от вас не яде след каране?


:clap: Гениален коментар. Отразява много точно защо лично аз нямам никакъв интерес да се "популяризира" планинският велосипедизъм. (Но все пак темата е друга).
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот bikerider » Вто Ное 16, 2010 11:46 am

+1 :agree:

Edit: да се върнем на същината:

Harka написа:@Admin:
Знам, че всички мероприятия стават и с твоята благословия, но имам едно предложение: По-активните клубове и сега си имат собствени форуми. Аз предлагам да се направят видими за всички и който каквото мероприятие организира, да си го обявява там! Не мисля, че е редно да се занимава цялата аудитория с мероприятия, които далеч не вълнуват всички, а на всичкото отгоре и да стоят залепени с месеци! Същото се отнася и за темите с десетки (а вече гонещи и стотица) страници на "Нашата група" и "С.К.А.". Нека отидат в техните си форуми, където им е мястото.


Мисля, че това би било предостатъчно.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот azsa-bachinito » Вто Ное 16, 2010 12:12 pm

@Пи Ти Ди. Гениален през твоята призма. Лично аз съм те виждал да ядеш по време на и след каране. Това, че се консумира храна в планината, в случая под формата на кюфтета, няма никаква връзка с предполагаемото навлизане на селенията в планинското колоездене.
Призовавам те да се аргуменираш много точно защо консумирането на храна след физическо натоварване с помоща на планински велосипед в планината пречи на планинското колоездене.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Вто Ное 16, 2010 12:17 pm

PtD написа:+1 за първото мнение в тази тема. Не стига, че са много темите за/на С.К.А., ами са и залепени!


Темите за събитията М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. (вече е само една, до вчера бяха две) са залепени отгоре на абсолютно същия принцип, както темите за всяко друго събитие или състезание, проведено през изминалата година. Темата се залепя след пускането й, т.е. когато вече има някаква официална информация, и се разлепва около месец след приключване на събитието (в зависимост от това кога се сетя, а също и в зависимост от интереса към темата). Няма никакво по-специално отношение от моя страна към събитията на С.К.А. в сравнение с тези на други организатори.

@Admin:
Знам, че всички мероприятия стават и с твоята благословия, но имам едно предложение: По-активните клубове и сега си имат собствени форуми. Аз предлагам да се направят видими за всички и който каквото мероприятие организира, да си го обявява там!

Не съм свещеник, че да давам благословия за каквото и да е. Винаги, когато мога, помагам на организаторите - не само с обявяване на събитията (това ми е работата), но и чрез безплатна реклама на събитията им, съвети за маршрут или каквото и да е друго, и т.н. Това не означава, че давам благословия или че правя нещо, без което те няма да могат да се справят и да си организират събитието - просто помагам, както и на мен много хора ми помагат за какво ли не. Така че не ми създавай статут, какъвто нямам. ;)
Скритите форуми на клубовете са с цел да ги улесня във вътрешната комуникация, когато искат да организират събития, карания и т.н. Ако тези форуми станат открити, просто биха се обезсмислили. Целта им не е да се скриват карания, а да не бъде занимавана аудиторията със самото организиране на мероприятия. Всъщност за всеки клуб, който си има такъв форум, целта е повече или по-малко различна от другите, така че каквото и да е обобщаване в случая е неуместно и няма как едно и също решение да работи за всички.
А и не разбирам как така сега е проблем, че има 2-3 теми, които можете просто да не четете, а не би било проблем, ако има цял форум? :dontknow: Наистина не схващам къде е разликата - и в двата случай или ти е интересно и четеш, или не ти е и не четеш.

Сайта е окичен от мърдагаскарщини...,а за премиерата на Life Cycles нищо.

Не знам къде видя сайтът да е окичен с нещо, за М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. си има теми във форума, в сайта има за събитието точно толкова информация, колкото и за всяко друго. За премиерата на LifeCycles научих (неофициално) преди 2-3 дни и до момента не съм имал време да обработя информацията, но днес или утре ще е качена в сайта. Във форума има тема и не виждам нещо да пречи да пишете в нея и да я популяризирате. :dontknow: Бих помогнал на момчетата, които организират тази премиера, и с други неща, например банер, но пак ти казвам, никой официално не се е свързал с мен за това нещо, научих го от форума.

Надявам се, че с това съм отговорил на тази част от въпросите, които са насочени към мен.
За останалата част от дискусията засега няма да взимам отношение, говорил съм си и с двете "страни", мисля, че разбирам (част от) доводите и на двете страни, също така мисля, че става дума за принципни разлики в мирогледите и оттам в подхода, което пък за съжаление означава, че до разбирателство няма да се стигне. Съжалявам за песимизма (не ми е присъщ), но аз така ги виждам нещата, поради което и не мисля да се включвам по същество в темата.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот airborneone » Вто Ное 16, 2010 12:21 pm

azsa-bachinito написа: Призовавам те да се аргуменираш много точно защо консумирането на храна след физическо натоварване с помоща на планински велосипед в планината пречи на планинското колоездене.

А ти можеш ли да обясниш защо трябва да има 5000 теми за тази цел и как по-точно яденето на кебабчета популяризира планинското колоездене?
Аз лично смятам за обидно да ме привличат в планината като циганин преди парламентарни избори! :wavey:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3687
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Вто Ное 16, 2010 12:23 pm

По въпроса с множеството теми СКА/МЪРДАГАСКАР, най-удачно ми се вижда предложението на vpravov - чрез демократично гласуване да определим дали са дразнители и следва да се промени някак форматът на обявяване, или всичко си е наред и другите следва да търпим и да си налягаме парцалите.


P.S. Любчо:

Admin написа:А и не разбирам как така сега е проблем, че има 2-3 теми, които можете просто да не четете, а не би било проблем, ако има цял форум? :dontknow: Наистина не схващам къде е разликата - и в двата случай или ти е интересно и четеш, или не ти е и не четеш.


Факт е, че има потребители (за моя голяма изненада се оказа, че не съм само аз), на които съдържанието и честотата на тези теми пречат. Редно е да се проучи колко са те - ако са достатъчно голям брой (а особено ако този брой е значително по-голям от броя на тези, които не се дразнят), то е налице обективен дразнител и следва да се вземат мерки да се реши проблема с този дразнител.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Ное 16, 2010 12:32 pm

PtD написа:
Pr3d4t0R написа:Колко типично - коментира се събитие, на което не сте взели участие и не сте били на място.

Колко типично. Коментираш без въобще да си разбрал какво точно дразни останалите потребители.


Да разбирам ли, че не си присъствал?

4getcredo се изрази ясно какво не му допада, а до колкото разбирам другите се дразните от оформлението и броя на темите, и измислените думи вътре. Бъркам ли - нещо да добавите?

@Sky_Knight - FR-то бе каране по склон с естествни препятствие, който бе спънат с маркировка, за да се отличи техниката и уменията на ездача - изпитанието бе по сериозен наклон без път и пътека, каквото всъщност е и FR. Иначе този склон може да се премине без нито един скок и като се избегнат всички камъни и скали.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3981
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот THEZOGGO » Вто Ное 16, 2010 12:35 pm

Harka написа: Същото се отнася и за темите с десетки (а вече гонещи и стотица) страници на "Нашата група"


Искам да защитя общата тема на "Нашата група" и да обърна специално внимание че тя е създадена на 24 Mar 2008 14:29, тоест ако трябва да смятаме, съществува от вече почти 2 години и 8 месеца и също толкова време се ползва активно от най-различни хора които пишат или не пишат във форума изобщо. Общата тема на "Нашата група" наистина към този момент е достигнала 90 страници и в нея има 2673 поста, но пак казвам тя е активна вече 32 месеца, като е събрала наистина много хора.
Има ли друга тема за карания която да се е задържавал толкова време активна в този форум?
В тези 90 страници има много офтопик и ако имах глобални модераторски права, щях да премахна към 30 страници от темата.

За другите теми които са със съдържание в заглавието "Нашата група.......", няма да споря, всеки има право на мнение.
Само да отчета факта че при отделяне на някое по масово събитие, хората които присъстват се увеличават. И е чудно как ако не им е интересно защо идват. Тоест по някакъв начин с отделените теми се дава по голяма гласност на мероприятията и до някаква степен благодарение на тях има хора които за пръв път се качват в планината с колело.

Подкрепям инициативноста на Великов за приобщаването на повече хора към спорта планинско колоездене. Колкото и теми да има С.К.А мисля че поне една от тях е допринесла за нещо положително в развитието на спорта. Децата които бяха на така наречения МЪРДАГАСКАР наистина се кефиха и за мен беше истинско удоволствие да гледам как коментират и се вълнуват от събитието.
Аз лично не приемам Великов като никакъв вожд или там както го наричат други колеги и т.н. за мен той е човек с положителна енергия която иска да предаде на остналите.

Предполагам, за повече хора е дразнещ факта че първата С.К.А тема е създадена на 13 Jul 2010 01:08, като до момента (16 ноември, тоест в рамките на 4 месеца) има 5 други теми, как да кажа със С.К.А насоченост и поради факта че в момента се намират на първите две страници от общия форум за мероприятия. Ако бяха назад някъде по архивите надали някои щеше да обърне внимание и да му пука.

Подкрепям по доброто организиране на информацията относно мероприятията.
Дано да измислите нещо наистина адекватно.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Вто Ное 16, 2010 12:52 pm

Pr3d4t0R написа:4getcredo се изрази ясно какво не му допада, а до колкото разбирам другите се дразните от оформлението и броя на темите, и измислените думи вътре. Бъркам ли - нещо да добавите?

Не бъркаш. Дразни:
  • Непрекъснатото появяване на нови и нови теми.
  • Помпозният тон, с който се прокламира откриването на топлата вода
  • Чалга-привкусът, свързан с масовките на С.К.А. [нещо, което по някаква причина липсва в мероприятията на "Нашата група", които също правят масовки]
  • Стилът, който е копие на безбройните рекламни брошури, убеждаващи ни да закупим най-новия и невероятен продукт на фирмата Х

Веднага давам и пример "МТБ-Училище М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р.":
  • реално това не е мероприятие - това е само заявено намерение - следователно мястото й не е в Мероприятия.
  • по заглавието (а и по съдържанието) човек може да си помисли, че kvelikov е получил прозрение свише с тази невероятна своя идея. Реално, "Нашата група" има вече две такива мероприятия. Те обаче не бяха рекламирани като нов модел дамски превръзки с крилца, затова никой не се подразни.
  • съдържанието е досущ като рекламна брошура. Не знам за другите потребители, но мен лично ме дразнят опитите да ми промиват мозъка с клиширани маркетингови послания - достатъчно е, дето ме облъчват с тях от всички медии, та да трябва да ги търпя и тук.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот azsa-bachinito » Вто Ное 16, 2010 12:54 pm

airborneone написа:
azsa-bachinito написа: Призовавам те да се аргуменираш много точно защо консумирането на храна след физическо натоварване с помоща на планински велосипед в планината пречи на планинското колоездене.

А ти можеш ли да обясниш защо трябва да има 5000 теми за тази цел и как по-точно яденето на кебабчета популяризира планинското колоездене?
Аз лично смятам за обидно да ме привличат в планината като циганин преди парламентарни избори! :wavey:

Аз за темите нищо не съм казвал, страна не съм взимал. Нито пък ходих на въпросното събитие, за да ям кюфтета. И ще отговоря на въпроса ти като израелец - с въпрос. Защо повечето от вас се хващат за кебапчетата, а конкретиката в тази тема е изключително малко.
Още повече, че за кебапчетата съм си платил и не могат да се смятат за агитационен материал. Демек стига се хващахте за храната, която бе изконсумирана след каране на велосипед. Също така опаковките на кебапчетата бяха събрани в чували.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Вто Ное 16, 2010 1:01 pm

Admin написа:Не съм свещеник, че да давам благословия за каквото и да е. Винаги, когато мога, помагам на организаторите - не само с обявяване на събитията (това ми е работата), но и чрез безплатна реклама на събитията им, съвети за маршрут или каквото и да е друго, и т.н. Това не означава, че давам благословия или че правя нещо, без което те няма да могат да се справят и да си организират събитието - просто помагам, както и на мен много хора ми помагат за какво ли не.

T.e. ти може и да не одобряваш събитието, но въпреки това помагаш? Е стига де.
Така че не ми създавай статут, какъвто нямам. ;)

Добре. Замести "благословия" с "одобрение". Така по-добре ли е?
Скритите форуми на клубовете са с цел да ги улесня във вътрешната комуникация, когато искат да организират събития, карания и т.н. Ако тези форуми станат открити, просто биха се обезсмислили.

Не. Тези форуми СЕГА са напълно безсмислени. Много добре знам с каква цел ги създаде. Само че какво се получи - в крайна сметка си говорят за същото, за каквото и в темите си в "Мероприятия". Е какъв е смисълът тогава... А ако пък чак толкова искат нещо само помежду си да обсъдят - какво, не могат да се съберат ли?
Целта им не е да се скриват карания, а да не бъде занимавана аудиторията със самото организиране на мероприятия.

Люпче, покажи ми една единствена тема, която принципно се различава от темите в "Мероприятия" и която няма място там. Съжалявам, аз не виждам такава.
Всъщност за всеки клуб, който си има такъв форум, целта е повече или по-малко различна от другите, така че каквото и да е обобщаване в случая е неуместно и няма как едно и също решение да работи за всички.

Какво означава всичко това всъщност? Нещата са много прости. С.К.А. организират поредния си мърдагаскар - обявяват си го в техния си форум. Нашата група организира и тя някакво каране - същото. Не виждам за какво обобщаване става дума... :confused:
А и не разбирам как така сега е проблем, че има 2-3 теми, които можете просто да не четете, а не би било проблем, ако има цял форум? :dontknow: Наистина не схващам къде е разликата - и в двата случай или ти е интересно и четеш, или не ти е и не четеш.

Ще ти кажа къде е разликата. "Мероприятия" е изцяло "обществен" форум и той по никакъв начин не предполага някаква привързаност към някакви клубове, организатори и т.н. Аз лично не съм по абсолютно никакъв начин обвързан с тези клубове и организатори. Нито активно, нито идейно. И съответно теми, свързани по някакъв начин с тях, са ми почти напълно безинтересни. Ще кажеш ОК, не ги чети. Да, само че те заемат място. При това никак не малко напоследък. И въпреки че ни най-малко не ме интересува някой си клуб как се е създал, аз съм принуден да скролвам и да търся между темите на клубовете нормалните такива. (Edit:) От друга страна ако "клубните" теми се прехвърлят в техните си форуми, аз, като потребител, който не се вълнува от тях, ще си гледам само "Мероприятия" и няма и да си помисля да влизам в другите форуми. Така хем няма да се дразня, че в "Мероприятия" има теми, с които тотално не съм съгласен, хем хората, които пък от своя страна са солидарни с тези събития и организатори, ще могат да си пускат ама по колкото си теми искат, без да се налага да пречат на някого.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Вто Ное 16, 2010 1:05 pm

Не ми се щеше да се намесвам, но всъщност точно такова от развитие се опасявах, когато преди месец предупредих организаторите на онова мероприятие с многото главни букви "да внимават, за да не пресолят манджата".

Явно за повечето хора, които са свикнали с по-нормални вкусове, тази манджа е вече възсоленичка и подправките са станали повече от основните продукти. Това може лесно да се коригира, ако към същата гозба се добавят същински продукти и се спре с подправките и соленето.

:peace:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот THEZOGGO » Вто Ное 16, 2010 1:13 pm

:agree:
По някой път трябва да се слушат хората които имат по-голям опит. :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Вто Ное 16, 2010 1:17 pm

PtD написа:Факт е, че има потребители (за моя голяма изненада се оказа, че не съм само аз), на които съдържанието и честотата на тези теми пречат. Редно е да се проучи колко са те - ако са достатъчно голям брой (а особено ако този брой е значително по-голям от броя на тези, които не се дразнят), то е налице обективен дразнител и следва да се вземат мерки да се реши проблема с този дразнител.


Дори да се окаже, че са дразнител (който желае, да направи такава анкета, аз дори не мога да я формулирам, тъй като противоречи на убежденията ми), какви точно мерки виждаш като възможни?
Нека разделим нещата, за да сме коректни. В момента във форум Мероприя има четири теми, свързани със С.К.А. Две от тях са за събития - едната е за отминало, другата е за предстоящо. Тази за предстоящото е залепена - вече обясних, че това е моя "политика", която прилагам и към всяко друго организирано събитие през сезона. Тази за отминалото събитие вече не е залепена, но активността по нея продължава и си е съвсем естествена, поради което темата е нагоре. Третата тема е за една нова идея за нещо допълнително в рамките на събитията занапред. Причината тази тема да има 47 мнения само за един ден съществуване не съм аз, а доколкото виждам, не са и хората от С.К.А. Но добре, нека приемем, че е трябвало тя да бъде част от темата за зимното събитие - по-късно ще гледам да копирам мненията по същество там, а пък първоначалната тема, ако я оставите, ще си потъне назад. Четвъртата тема (МТБ клуб С.К.А.) е подобна на темата на "Нашата група", подобна на трите теми на габровци, подобна на темата на шуменци, на благоевградчани, на варненци и на всяка една друга тема, в която някаква малка общност от хора обича да пише и да си организира каранията. Според мен точно този тип теми са най-добрият начин тези групи от хора да не се натрапват, т.е. вместо да пускат отделна тема за всяко каране, те си пишат само в своята тема и който иска, чете. Според мен би била вредна липсата, а не наличието на подобни теми.
Не знам за теб, но за мен на практика излиза, че само срещу една от тези теми биха могли да се вземат някакви мерки. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Вто Ное 16, 2010 1:31 pm

Tова решение за клубните теми в Мероприятия се оказва (според мен) неподходящо. Защо? Защото вече има много клубове. В темите на клубовете освен мероприятия често се случва да се чешат езици, примерно погледни тук. Чесането на езици качва темите нагоре, без реално да има някакво мероприятие. По този начин, ако ти обявиш каране за утре в 12:00, а пък те си чешат езиците без да организират нищо в 12:05, тяхното "мероприятие" ще се качи нагоре над твойто, макар че зад тяхното не стои нищо конкретно.

Като умножиш това по многото клубове и се оказва, че ако не си участник в клуб, темата ти заминава автоматично надолу. Което не ми се струва добре.

Като едно възможно решение виждам отделянето на клубните мероприятийни теми в отделен подфорум "Клубове" или нещо такова. Разбира се, очаквам и други, по-добри идеи.

@did, respect :bowdown:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Вто Ное 16, 2010 1:33 pm

@Admin:

Според мен гледаш повърхностно на нещата. Хората не ги дразни толкова наличието на 4 теми на С.К.А. Дразнят ги самите теми и съдържанието им. Това е същото като с лютото и топлото. Лютата чушка ни се струва още по-люта, когато е съпроводена с гореща супа. 4-те теми се струват повече, когато съдържанието им е дразнещо. Схващаш ли?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Ное 16, 2010 1:41 pm

А защо просто не се направи един "клубен" подфорум?
Който не му харесва - просто няма да го чете и толкова...
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Вто Ное 16, 2010 1:48 pm

Съгласен съм с PtD. Струва си да се помисли за създаването на форум "Клубове" (примерно с подфоруми на отделните клубове, ако не искат да се мешат) и всичко да отиде там.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Вто Ное 16, 2010 1:49 pm

HepBeH_XaMcTep написа:А защо просто не се направи един "клубен" подфорум?
Който не му харесва - просто няма да го чете и толкова...

Ама те не са "клуб", за да искат каквото и да е "клубно" нещо. Те са "дезорганизатори" или поне така се самоопределят. Даже някои от СКА-"членовете" са членове на други, сериозно регистрирани клубове.

Това със скритите подфоруми е по принцип кофти идея. "Крива спица" също има такъв за едно от мероприятията си, което е дооооста по-сериозно от еднодневните разходки с кюфтета около София. На определен етап този форум вършеше работа, но отскоро е взето решение за постепенното му отмиране като функции и средство за комуникация.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Harka » Вто Ное 16, 2010 2:00 pm

did написа:Ама те не са "клуб", за да искат каквото и да е "клубно" нещо. Те са "дезорганизатори" или поне така се самоопределят. Даже някои от СКА-"членовете" са членове на други, сериозно регистрирани клубове.

Абе от юридическа гледна точка сигурно е така, но какво значение има в крайна сметка...
Това със скритите подфоруми е по принцип кофти идея. "Крива спица" също има такъв за едно от мероприятията си, което е дооооста по-сериозно от еднодневните разходки с кюфтета около София. На определен етап този форум вършеше работа, но отскоро е взето решение за постепенното му отмиране като функции и начин за комуникация.

:agree:
Точно затова говорех. Че скритите форуми в сегашния им вид са напълно безсмислени.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Ное 16, 2010 2:05 pm

did написа:
HepBeH_XaMcTep написа:Това със скритите подфоруми е по принцип кофти идея. "Крива спица" също има такъв за едно от мероприятията си, което е дооооста по-сериозно от еднодневните разходки с кюфтета около София. На определен етап този форум вършеше работа, но отскоро е взето решение за постепенното му отмиране като функции и средство за комуникация.



Образно казано "клубове"

И никой не говори за скрит форум :)
Темите които ви "дразнят" (така наречените "клубни" ) и се набиват на очи в Мероприятия, защото го удрят повече на спам от колкото на "организиране на мероприятие"
да се преместят в отделен раздел, който може да се гледа от ВСИЧКИ... и съответно да не го гледат тези, които не искат!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Вто Ное 16, 2010 2:09 pm

Мен нищо не ме дразни. Просто споделям мнения, базирани на малко опит.

Дразнеше ме само стократното повтаряне на банера със спонсорите във всички постове на kvelikov, но той в един момент спря. Убеден съм, че това е подразнило още в началото и останалите "критици" на СКА и е създало кофти нагласа при възприемане на следващите им теми.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Sky_Knight » Вто Ное 16, 2010 2:18 pm

@did Всъщност определят се навсякъде като клуб. Значи за общността са такъв. И в цялата тази "интелигентна", "остроумна" "непозната досега в България" игра на думи най-много ме подразни и притесни това, че хем отиваш на някакво неофициално, неорганизирано събитие, хем носиш декларации и плащаш такси - всички тези неща са характерни за организираните мероприятия. И е липса на елементарна отговорност и уважение към присъстващите да не се носи такава от страна на "дезОрганизаторите".

А клубен подфорум няма да е лоша идея, но проблемът е, че техните "събития" са наистина мероприятия. Но самите теми се напълниха с бълвоч и както каза Harka за чушката и супата, дразнят още повече... Ако бяха само теми с обявена информация и нищо друго, само някои коментари за събитието как е минало и т.н. нещата щяха да са по-добре...

Edit: Да... точно комерсиалната част ме подразни малко, но по-скоро идеята/тръбенето и реализацията в последствие са по-дразнещите фактори.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот 4getcredo » Вто Ное 16, 2010 2:24 pm

Както каза и Harka, проблемът за мен не е толкова колко на брой са темите и къде се намират, а общото впечатление, което оставят, със посланието си и стила на поднасяне. Отделянето на Клубен форум би спомогнало за една изкуствена сегрегация. Хора да си карат само с тия, с които си карат. Аз, когато ми хрумне идея за каране, и го споделя във "Мероприятия" предпочитам да го направя за самото мероприятие без да афиширам клубната си принадлежност, например, или някакви други факти около особата ми и хората, с които обичам да карам. Точно затова насочвам постоянно вниманието към личната отговорност и чувството за мяра. Никакви административни мерки не могат да ги заменят!

Едно конструктивно предложение към kvelikov: Когато става дума за т.нар. дезорганизирани събития, прехвърли длъжността PR на друг член от вашата група - taurus13, например :D (не че искам да кадрувам... само пример давам :idea: ). Явно, kvelikov, имаш организаторски талант, прилагай го задколисно, но стилът ти на "популяризатор" е, да го кажем, строго специфичен... и нееднозначен :D
Последна промяна 4getcredo на Вто Ное 16, 2010 2:32 pm, променена общо 3 пъти
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Alpina » Вто Ное 16, 2010 2:26 pm

Harka написа:Съгласен съм с PtD. Струва си да се помисли за създаването на форум "Клубове" (примерно с подфоруми на отделните клубове, ако не искат да се мешат) и всичко да отиде там.

Според мен е най-удачния вариант - така когато пак се появят 3 теми за едно и също мероприятие от сорта на:
"съБитие М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - есен 2010г." (темата за Мероприятието)
"М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - съБитияни" (темата за кои ще присъстват на горепосоченото Мероприятие)
"М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. - Afterparty?" (тамата за събиране след Мероптиятието)
вече ще са "проблем" само за интересуващите се от дадената "организация" или "дезорганизация"... пък ако ще да си направят и по 10-15 теми за всяко едно, щом ги влече...

Тук обаче идва момента с това, на което did предвидливо обърна внимание - кои да са клубовете или неформалните организации от хора, които ще "разполагат" с такива подфоруми, както и правилата за откриване на бъдещи такива...
Давам пример - извън "големите имена", например имаше нещо като малък проект озаглавен "Новаци" с който ако не се лъжа се занимаваше azsa-bachinito - така вместо да трябва да се трият темите за нови карания, за да не пълни "Мероприятия" ако също разполагаше с такъв, щеше да улесни доста хора - наред с модераторите, които трябваше да почистват след всяко такова... Като по мое лично мнение, той успяваше да организира достатъчно на брой хора, за да се ползва с това право.

Как да бъде реализирана идеята - ако е в 4 до 5 подфорума (един от сорта на "Други"), то може да бъдат сложени в "Мероприятия" най-горе...
Обаче според мен най-удачно ще е да има повечко и един вид да се облекчат големи теми от сорта на тази на "Нашата група", като всяко каране си има отделна тема и коментари, коет ще е доста по-пригледно за тях, като по този начин няма да дразни никой, който не се е забил сам в дадения раздел.
Като в този втори вариант - може да стане разграничаването по регистрирани клубове и други по-малки, като първите са най-отгоре... а останалите по-назад.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот did » Вто Ное 16, 2010 2:40 pm

:offtopic:

Дойде зимата (или циганското лято) и пак се почна с идеи за преструктуриране на форума :rofl:

Зарежете идеята за тия "клубни форуми". Никой няма нужда от подобно деление.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот mouse » Вто Ное 16, 2010 2:41 pm

Harka написа: Не мисля, че е редно да се занимава цялата аудитория с мероприятия, които далеч не вълнуват всички, а на всичкото отгоре и да стоят залепени с месеци! Същото се отнася и за темите с десетки (а вече гонещи и стотица) страници на "Нашата група" и "С.К.А.". Нека отидат в техните си форуми, където им е мястото.


А това не е ли също „крайност”?
Естествено че няма как едно мероприятие да вълнува всички.Ама не ме лишавайте от възможноста да бъда информирана, и сама да решавам дали нещо ме вълнува.

Какъв е проблема с десетките страници на една тема? Първо, това говори че към темата има интерес,значи си е на мястото и от нея има нужда.И второ, по-добре десетки страници на една тема, отколкото за всяко организиране да се прави отделна тема.Нали точно много теми не искате.

И защо да са в техни си форуми? Това са теми в които като някой измисли маршрут кани който иска да отиде с него.Не е някаква си чисто клубна тема, с чисто клубни мероприятия.

Много хора си се уговарят по телефона и на лични, и си карат в свои си обособени групички защото така са решили че им е приятно, и това си е тяхно право.Но какво му е лошото на това, такива като мен, дето не обичат да карат сами и не познават маршрутите, да имат възможност да се присъединят към хора които нямат нищо против да ги изтърпят. :D
Аватар
mouse
 
Мнения: 79
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Съб Юни 02, 2007 11:12 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Admin » Вто Ное 16, 2010 2:57 pm

Юли, "одобрявам" също не е точно - и в двата случая ти се опитваш да ме вкараш в режим "съдник на чужди действия и усилия". Аз тази роля не я искам и няма да я изпълнявам.
Помагам им, както помагам и на всеки друг, който иска да направи нещо и това нещо не ми пречи. Знам, че няма да ти хареса тази формулировка, но именно тя е точната. Защото аз "моят" начин за популяризиране на планинското колоездене съм го избрал - това е този сайт. Досега не съм имал мераци да организирам събития (състезания, масови карания и т.н.), така че от тази гл.т. никое подобно нещо не съвпада с "моя" начин на популяризиране, но това не ми пречи да помагам на организаторите, когато мога и с каквото мога - това е техният начин на популяризиране, който просто е различен от моя, но не ми пречи. Приемам го и като част от работата си дори. Ако някой ден се появи събитие, което да ми пречи, няма да го подпомогна, но М.Ъ.Р.Д.А.Г.А.С.К.А.Р. не е такова.
На мен лично идеята за това събитие ми се стори добра. В първото издание видях предимно хора, които познавам и които също като мен обичат да карат колело в планината. Не съм чул чалга. Ако изпълнят предложението ти да поканят чалга-певица, няма да им помагам повече, но Краси е рокаджия и не виждам начин това да стане. ;) Все пак да не се отплесваме в глупости - след първото издание аз, както и всеки друг, имам своите съвети, забележки и препоръки. Споделил съм ги с Краси лично, ще го направя пак, и отново ще е лично, а не тук. Въпросът е, че аз не държа С.К.А. да приемат моето мнение, защото това си е тяхно събитие. В този смисъл, дори да изберат друго, а не това, което аз им препоръчам, аз пак ще им помогна, макар че на пръв поглед би изглеждало, че подпомагам нещо, което "не одобрявам". Затова ти казах, че изразите "одобрявам", "благославям" и т.н. не са уместни - за мен не е проблем да помагам за неща, които са различни от моите неща, защото вярвам, че хората са различни и за всеки си има съответния формат.

Относно създаването на форум "Клубове" - идеята на пръв поглед звучи добре. Но само на пръв поглед, защото има твърде много детайли, които според мен я правят неподходяща. Причината е най-вече в различните нужди за създаването на един или друг от скритите форуми. Аз лично повечето от тях не ги следя, а и сега нямам време специално заради тази тема да го направя, така че може и да си прав за това
Само че какво се получи - в крайна сметка си говорят за същото, за каквото и в темите си в "Мероприятия". Е какъв е смисълът тогава...
.
Ти казваш, че те дразнят темите на клубовете, че едва ли не пречат на теб и други хора да следите интересните за вас теми. Доколкото става дума за "Мероприятия", не се обиждайте, ама просто не мога да го повярвам. Все пак зная всеки от вас в какви карания обича да се включва, как си намира компанията за тях и т.н. Познаваме се. ;) Освен това, точно защото Мероприятия е "обществен" форум, т.е. видим за всички, би следвало всеки да може да си организира каранията чрез него.
Ако има отделен форум "Клубове", той с нищо няма да е по-различен от "Мероприятия", освен по това, че теми с една и съща тематика ще са в два различни раздела.
Освен това официални събития и състезания няма как да не са в "Мероприятия", независимо кой ги организира. Т.е. ще се получи едно напълно изкуствено разделение - едни и същи по смисъла си теми, а именно за организиране на карания и за всякакъв тип събития, ще са в два различни форума без никаква ясна разграничителна линия - едните ще са в "Клубове", защото става дума за неофициални карания, но организирани от клубове, другите ще са в "мероприятия", защото са официални събития, пак организирани от клубове (в повечето случаи), а третия тип теми ще са тези на хора като мен, които са за обикновени карания, но извън клубове. Като прочетеш настоящият абзац, кашата не изглежда ли пълна? Защото точно това ще се получи с един такъв форум.
Според мен, проблемите, които вие виждате, могат да се решат с разделянето на Мероприятия на три подфорума - Събития, Клубове и Карания. Единствено при такъв вариант ще може да има ясно разграничение в тематиката. Като и в този случай в Клубове някои ще искат да са скрити (което пък дали ще е възможно, не зная). На вас струва ли ви се удачен подобен вариант? Според мен още е рано за него, но само по този начин "проблемът" може да се реши чрез отделяне на нови форуми.
Само че, Юли, ти самият си го казал - някои хора ги дразни не наличието на 3 или 4 теми, дразни ги съдържанието в тях. Точно понеже го схващам това, смятам, че не можем да променим нещата с обособяването на нови форуми, тъй като човек като иска да се подразни, пак ще ги намери темите и ще ги прочете.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот PtD » Вто Ное 16, 2010 3:06 pm

При всички случаи трябва нещо да се направи, защото напрежението ескалира.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: За "популяризирането" на планинското колоездене напоследък

Мнениеот Sky_Knight » Вто Ное 16, 2010 3:15 pm

@mouse Основният проблем на една тема със сто страници е, че Иванчо, който току що се е регистрирал във форума не може да влезе "в час" със съдържанието й или поне ще трябва да изгуби един ден за да се случи това. Което не означава, че тази тема е излишна. Просто става нефункционална за всички останали освен групата хора дали началото й.

Сигурно не всички от вас помнят как изглеждаше форумът "Мероприятия" едно време... Но тези, които помнят, те знаят какво имам предвид. На някой му се е докарало и си търси компания... Случваха се прекрасни карания. Ама наистина уникални. Такива, каквито в момента са рядкост. Обърнете внимание на темите на първата страница във форума. Масово са някакви обобщени теми. И в тях има интересни неща, сигурен съм. Но за мен като страничен наблюдател са неизползваеми. А каранията организирани в мероприятия вече се броят на пръсти. Така че за мен делението вече е факт, който не се нуждае от допълнителни скрити форуми за да бъде доказан.

И всички губим от това. Никой не критикува ей така заради принципа, а защото всъщност му пука за нещо, което смята, че се погазва със сегашните действия на хората...
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта