Похвали/Порицай веломеханика си!

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот iFkata » Чет Мар 07, 2013 6:43 pm

+ за http://industrial-bg.com за по-малко от 24 часа, рамката и чашките дойдоха то София до Добрич. По телефона се разбрахме с 2 обаждания. :agree:
Аватар
iFkata
 
Мнения: 608
Рейтинг: 1229
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 1:33 pm
Местоположение: Добрич

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Antares » Пон Мар 11, 2013 7:39 pm

Не мога да спестя суперлативите си за Дойчин от Trueriders. Отидох, с тотално погрешна идея за естеството на проблема ми. Вместо да ми вземат парите и да продължа да се мъча - получих доста добра консултация и мога да кажа, че проблема ми е решен :8D:
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот hitar_potter » Вто Мар 12, 2013 6:02 pm

Sith hapens написа:Аз съм супер доволен от Боби(бомбата) "Bike store extreme",вече два пъти ми възтановява колелото след удар от автомобил.Първият път лично той ми го оправи,даже беше в по-добро състояние от преди катастрофата.Втората катастрофа беше доста по-брутална,усукана рамка,изкривен ляв курбел,счупена ос на ос-касетата и т.н.Мислех,че повече няма да може да се оправи,но механика в новия магазин на бул.Тотлебен се захвана и за три дена го доведе до перфектно състояние.Изправи усукването до степен,че пак мога да сложа дискова спирачка отзад.Наистина перфектно.
Слабо ме интересува отношението към клиентите,важното е,че когато си занеса колелото там ми го връщат в идеално състояние. :bowdown:

Абе.. Аз не бих карал такова колело..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот up side down » Вто Мар 12, 2013 9:31 pm

Няма как да не кажа добра дума за Павката от "bikes center" на Ситняково.Пича е :crazy: ,в добрия смисъл,разбира се.А и времето е пред него. :peace: Ааа,не искам да цитирам прочетено,но няма как отношението да не е важно,'щото както се отнася механика ти с теб,така ще постъпи и с байка ти.
up side down
 
Мнения: 87
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Сря Дек 19, 2012 7:37 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vvvaaal » Вто Мар 12, 2013 11:16 pm

up side down написа:Няма как да не кажа добра дума за Павката от "bikes center" на Ситняково.Пича е :crazy: ,в добрия смисъл,разбира се.А и времето е пред него. :peace: Ааа,не искам да цитирам прочетено,но няма как отношението да не е важно,'щото както се отнася механика ти с теб,така ще постъпи и с байка ти.

+1 Голям пичага и много точен механик. :)
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Night-Power » Сря Мар 13, 2013 12:59 pm

Аз съм доста доволен от маншона ,който работи в Scott България.Много ми харесва как работи, доста съвестно и отношението му беше много професионално.Трябваше да смени едно чело ,което имаше проблем и го направи много бързо и много прецизно за около 10тина минути .След това видя че рамката ми имаше само по 1 болт на дроп аут-а, а не 2 както трябва да е и веднага отиде да търси болтове, за което дори не съм го молил каза ми как да стигна до евроболт ,защото нямаше в наличност такива болтове,та даже и ми каза след 2 седмици да отида да ми провери болтовете на рамката :)
Аватар
Night-Power
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1136
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 9:54 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот gesh0898 » Пет Мар 15, 2013 11:42 am

Fix & Ride :agree: :agree:
ТАЙНАТА
Никога не излизаш с намерение да паднеш, затова винаги слагай каска.
Аватар
gesh0898
 
Мнения: 652
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 5:43 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот microlab » Вто Мар 19, 2013 8:53 pm

JESTER :agree:
Bike riding is not only about riding, it has principles, its about everything we live for.
Аватар
microlab
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1144
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 7:57 pm
Местоположение: Rio De Ja NEIRO

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот kambone » Вто Мар 19, 2013 11:10 pm

microlab написа:JESTER :agree:


и само JESTER !
Аватар
kambone
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 5:52 pm
Местоположение: Sofia

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Watanabe » Сря Мар 20, 2013 10:51 am

Да похваля Нико от http://www.niko-bikes.com/ макар, че човека отдавна си е направил име няма нужда от похвали.
Но просто за първи път попадам на истински веломеханик, който не си гледа работата през пръсти. След двамата единствени "майстори" от нашия град и няколкото приятелчета, които се упражняваха на моето колело, накрая като отидох при Нико чак се притеснявах каква машина му нося. И крайния резултат беше, че вече карам колелце направо като новозакупено.
Сега трябва да се уча да карам наново, щото тъй като не се чува никакво дрънчене отнякъде по него и се разсейвам.
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Mortis » Съб Мар 23, 2013 2:26 pm

Jester, пича "Мартин" е много точен, любезен, и знае какво прави... :agree:
Аватар
Mortis
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1010
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 2:14 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот vla40 » Сря Апр 24, 2013 4:46 pm

ОГРОМЕН + за Пацо (Вело 2009)
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот mariko » Чет Апр 25, 2013 8:41 am

Няма да изненадам никого с новината, че съм много доволна от Райко от Колелото- страхотно отношение към "пациентите" и собствениците им. Получих много подробни и търпеливи отговори на всичките си въпроси за поддръжка на колелото, а някои от тях бяха баш за тема "Тъпи" :)
"Те са живели и хвърляли зар, само това ще остане-
огънят вложен в самия комар с много пари проиграни"
Аватар
mariko
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 10:13 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот svrakata » Чет Апр 25, 2013 1:26 pm

Голям + за магазина на Крос в Младост.Много добро отношение и нова вътрешна плюс смяната за нищо пари !!! :beer:
Аватар
svrakata
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 2:11 pm
Местоположение: В червената книга.

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот dafigg » Пет Май 03, 2013 1:54 am

Еми близнаците са... много тъпи парчета.
Бях наблизо и минах да ми погледнат скоростите понеже на някой предавки се чуваше едно леко стържене. Спирам обяснявам за какво става дума, при което последва страмния въпрос за мен "От къде си си купил колелото?" Казах им и отговора беше "Еми отиди те да ти го оправят"... WTF. С това отношение не знам как още не са прекратили дейност.
Аватар
dafigg
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 1:47 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот windv » Пон Май 06, 2013 4:06 pm

Близнаците вършат работа за евтини дреболии и се ходи при тях, без особени очаквания...

Любо от веломания на бул. България, много пъти ми е помагал и спасявал положението с различни чаркове.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот BobbyAnev » Пон Май 06, 2013 9:07 pm

Близнаците са голям Х!
Отидох да ми затегнат кормилото и знаех, че краищата болта са затъпени и веднага щом отидох, единият от двамата с най-голямо нежелание ме пита какво има, обясних му и той дойде с 12 - 13 ключ и вижда болта и ми вика:
- Ти виждал ли си си болта? 12 не става, 13 не става, с к'во да ти го затегна? - (каза го с доста висок тон)
- С регулируем гаечен ключ? - му отговорих.
- Нямаме такъв, ходи си го прави във вкъщи! :crazy:

Повече там няма да стъпя, с такова отношение нямам си на идея как не са фалирали все още, но няма да се учудя, ако скоро и това се случи.
Аватар
BobbyAnev
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 4:08 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот svrakata » Сря Май 08, 2013 12:00 pm

dafigg написа:Еми близнаците са... много тъпи парчета.
Бях наблизо и минах да ми погледнат скоростите понеже на някой предавки се чуваше едно леко стържене. Спирам обяснявам за какво става дума, при което последва страмния въпрос за мен "От къде си си купил колелото?" Казах им и отговора беше "Еми отиди те да ти го оправят"... WTF. С това отношение не знам как още не са прекратили дейност.


В тоя ред на мисли, бях при тях за реглаж на скорости и смяна на задни венци, пък и едни курбели си купих то тях. Вярно обясниха ми какво, що да правя :erm: ,ама като споменах,че искам да си сложа хидравлики и последва един презрителен поглед и коментар: " На тва колело хидравлики?" :evil: И се отказах да взимам от тях. Сега си карам с хидравлики именно на "тва колело". :^:
Аватар
svrakata
 
Мнения: 39
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Апр 28, 2010 2:11 pm
Местоположение: В червената книга.

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот bigchicken » Сря Май 22, 2013 6:06 pm

Никой нищо не казва за Марио, който работи при Нина. Нищо, че все опашки за него и си скъсва Д-то от бачкане. Само ще вметна, че работното му време току що свърши, а той ще остане да ми прехвърли нещата на друга рамка, плюс наплитане на две капли, защото е обещал за днес, а и знае, че утре пак ще се скъсва от работа и няма да насмогне заради продажби на нови велосипеди и текущите ремонти. И тук не говорим за собствен бизнес.
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Inzagi » Сря Май 22, 2013 7:52 pm

Магазин Джестър работи ли ,някой има ли информация?
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот xcrider » Сря Май 22, 2013 8:06 pm

Работи, работно време не мога да ти кажа. :dontknow:
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот screamBoy » Сря Май 22, 2013 10:46 pm

чудесни сервизи, София:
*БАС (и Теко и другите), май от година-две се казва по друг начин де
*ВелоСтраст - а там колко съм ги мъчил за всякви глупости ... годишни профилактики, смяна вериги и въобще най-мръсните работи (които не мога да си направя щото нямам специалните ключове покрай движенията), как се навиват и ги правят тия неща просто идея си нямам ... и за мойто колело и за това на баща ми ...
*Каймата - незнам как но все се случваше самия той да ми пипа колелото а Манши все беше по други задачи ... случка, макар и всеки път ... може би така са се разбирали помежду си двамата

*Дженко - за обичайните неща, от както се премести в Младост2 обаче не съм ходил при него и не зная, но преди това редовно и с него се виждахме и винаги съм си тръгвал happy

*Тони Центровката мисля отвори собствен сервиз в Симеоново в долната част, карал съм негови капли с години, за това е върха

по други места съм ходил твърде рядко за да засичам едни и същи хора ... а от 1-2 ремонта не мога да разбера късмет ли е или си е така ...


май на лоши сервизи не съм попадал, странно
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот MAN6 » Чет Май 23, 2013 5:45 pm

screamBoy написа:чудесни сервизи, София:
*БАС (и Теко и другите), май от година-две се казва по друг начин де
*ВелоСтраст - а там колко съм ги мъчил за всякви глупости ... годишни профилактики, смяна вериги и въобще най-мръсните работи (които не мога да си направя щото нямам специалните ключове покрай движенията), как се навиват и ги правят тия неща просто идея си нямам ... и за мойто колело и за това на баща ми ...
*Каймата - незнам как но все се случваше самия той да ми пипа колелото а Манши все беше по други задачи ... случка, макар и всеки път ... може би така са се разбирали помежду си двамата

*Дженко - за обичайните неща, от както се премести в Младост2 обаче не съм ходил при него и не зная, но преди това редовно и с него се виждахме и винаги съм си тръгвал happy

*Тони Центровката мисля отвори собствен сервиз в Симеоново в долната част, карал съм негови капли с години, за това е върха

по други места съм ходил твърде рядко за да засичам едни и същи хора ... а от 1-2 ремонта не мога да разбера късмет ли е или си е така ...


май на лоши сервизи не съм попадал, странно


Маши не работи от 3 години и нещо там... ;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот martin54 » Чет Май 23, 2013 5:58 pm

И аз да похваля моя механик, а именно Райко от магазин и сервиз "Колелото" :clap:
Много свестен и точен човек, сервизира ми вилката и някои дреболии, доволен съм от всичко, бързина, качество и отношение !
Това е моя човек за в бъдеще...
Canyon Yellowstone 5.0
martin54
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Сря Юни 27, 2012 11:05 am
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот Tishoy » Пет Май 24, 2013 12:17 am

Магазин "Устрем" http://www.ustrem-bg.com/shop/ Супер работят, бързо и качествено, препоръчвам ги :)
Карам Climber :)
Tishoy
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 2:03 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот ceneto » Пет Май 24, 2013 4:42 pm

svrakata написа:
В тоя ред на мисли, бях при тях за реглаж на скорости и смяна на задни венци, пък и едни курбели си купих то тях. Вярно обясниха ми какво, що да правя :erm: ,ама като споменах,че искам да си сложа хидравлики и последва един презрителен поглед и коментар: " На тва колело хидравлики?" :evil: И се отказах да взимам от тях. Сега си карам с хидравлики именно на "тва колело". :^:

миналата година докато си карах в центъра ми се счупи кормилото в движение - паднах ама леко
отивам при тях и те ми вадят подобно на счупеното кормило, аз ги попитах има ли някакви по-надеждни и
единия ми вика, спокойно те всички части по колелото са ти от тоя клас :look:
ceneto
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 6:45 am
Местоположение: sofia

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот marsa » Вто Май 28, 2013 10:41 pm

Днес за пръв път сблъсках челно проблемен компонент с Райко от магазин Колелото. Е, убедих се нагледно, че Райко освен супер готин човек, е и невероятен механик - излишно е да споменавам огромния практически опит и умения, присъщи за топ механик, но сервизът разполага и с изключителни мултитаскинг, интуиция, импровизация и отношение. Аве, РАЙКО!
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот novice » Съб Юни 15, 2013 2:45 am

Похвала за Любо от Веломания на бул."България" - взе за сервизиране протекъл стар шок X Fusion, сервизира веднъж, върнах го за рекламация, т.к. пак протече, поправи го да не тече и дори се обади по-късно да попита дали всичко вече е наред! :beer:
Единствен малък минус - понеже е много добър механик, винаги е затрупан с работа и може да се наложи да се почака малко с ремонта, но въпреки това е съвестен и свестен човек! ...а и то пък къде ли не се чака? :D
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот zImage » Съб Юни 15, 2013 8:41 am

novice написа:единствен малък минус - понеже е много добър механик, винаги е затрупан с работа и може да се наложи да се почака малко с ремонта

Това за съжаление го има при добрите механици. За някои по-дребни неща не ми стига всеки път търпение да чакам Пламен от Вело '09 да се освободи, защото много ми се кара и ходя другаде. Понякога после малко съжалявам, но поне не съм изпуснал карането :crap:
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Похвали/Порицай веломеханика си!

Мнениеот novice » Вто Юни 18, 2013 1:46 am

А, ми аз да си кажа, щото един Теко от БАС също е добър механик по принцип, но само когато иска... Щото за същия шок още преди 2г. той беше казал, че ако протечал, нямало уплътнения за него и нямало да може да се поправи. И не само той, разни "cool" продавачи там, които явно гледат как да пробутат новата стока също. А Любо какво направи? Отиде и намери, е да, неоригинални о-пръстени, но го поправи! :beer:
Пък и Теко колкото и да ме кефи като механик, като видя как набива чашки с :smash: и почвам да :banghead: , че съм си оставил рамката там.
Изображение
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта