Въпрос за GPS Garmin.

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот Inzagi » Пон Апр 12, 2010 7:47 pm

Мерси многоо на всички за отговорите !!!Като го взема ще видя как ще работи и ако има пак някакви проблеми ще мисля вече за смяна.
Мерси отново, златен е тоя форум
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот hrissim » Вто Апр 13, 2010 8:32 am

did написа:................. Важно е и при какви температури се използват - зарядните падат много бързо на студено, а хубавите алкални държат. По принцип, за отговорни карания в студено време, където може животът ти да зависи от GPS, в никакъв случай не препоръчвам NiMh батерии. Най-добре някакви литиеви незарядни. При тях цената е височка, но пък нищо не зависи (почти) от температурата и условията.

:agree:
Абсолютно верно.
Ако някой ползва GPS и в по-екстремни условия /многодневен зимен пешеходен или ски-трекинг туризъм/:
- задължително обикновени алкални батерии;
- задължително резервен комплект/и батерии;
- машинка Garmin GPSMAP® 60CSx, ако нямате искайте на някой познат - доказано най-сигурната е;
- предварително виртуално запознаване с маршрута;
- качване в машинката на най-добрата карта на рейона, през който ще минавате + още 1 припокриваща я за всеки случай;
- качване в машинката на следи от минали преди вас по маршрута или сходен такъв, или части от него;
- записвайте винаги следа, независимо къде сте. Може да се наложи да се върнете или драстично да се променят метеорологичните условия.
- носете си карта на хартиен носител и компас. :D
Да - има ситуации, в които е животоспасяваща машинката! Особено зимата в гъста млечна мъгла - изчезват ВСИЧКИ визуални ориентири :idea:
:peace: :beer:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот taurus13 » Вто Апр 13, 2010 9:05 am

Егати Дакотите - има ли една дето да не е дала дефект. Аз ако бях от инженерите на Гармин, досега да бях посегнал на живота си....Това все пак е уред на който хората малко или много разчитат. Добре, че не си взех такава пред няколко месеца.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот outfaced » Вто Апр 13, 2010 9:45 am

taurus13 написа:Егати Дакотите - има ли една дето да не е дала дефект. Аз ако бях от инженерите на Гармин, досега да бях посегнал на живота си....Това все пак е уред на който хората малко или много разчитат. Добре, че не си взех такава пред няколко месеца.


е, чак пък такъв негативизим. Ъпдейтвайте си фърмуера де ;) ... Явно нещо не могат да интегрират читаво повечето глезотийки, които ги има в новите модели, което лично на мен ми е ужасно странно, имайки предивд, че едва ли не вече всеки 2ри телефон струва по малко и има има по сложен софтуер от един GPS.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот Inzagi » Вто Апр 13, 2010 12:44 pm

Току що ходих до магазина и ми го смениха с чисто нов ,още не бяха пратили стария на сервиз и казаха че може да се забавят и ми предложиха да ми дадат нов.Сега ще се опитам да си ъпдейтна квото има за ъпдейт :) и ще видя какво е положението .Сега го ъпдейтнах до последната версия на Webupdater 2.4.2
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот Сашо » Вто Апр 13, 2010 2:29 pm

Inzagi написа:Току що ходих до магазина и ми го смениха с чисто нов ,още не бяха пратили стария на сервиз и казаха че може да се забавят и ми предложиха да ми дадат нов.

Само си измислят оправдания. Няма какво да им ремонтират и направо ги сменят с нови. Грешка е в такава ситуация да се сменя Дакота пак с Дакота.
Това е малко като с пластмасовите педали- първото колело обикновено е с такива, човек си ги чупи, обаче пак си взима пластмасови и чак на третия път минава на алуминиеви...
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот Inzagi » Вто Апр 13, 2010 9:38 pm

Силно се надявам да не си прав в случая
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот taurus13 » Сря Апр 14, 2010 9:09 am

Абе тия от Гармин са решили, че трябва да направят от всеки потребител специалист по софтуер и хардуер. Който мине теста е достоен да използва великата джаджа. Ей да се работи с гпс, стана по-сложно от това да победиш в драйверната война на Win95.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот Pla-men » Пон Апр 19, 2010 7:14 pm

След като се пребори с вулканичната пепел моята Dakota 20 е тук. С нетърпение чакам почивните дни да я изпробвам.
Аватар
Pla-men
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Нед Фев 29, 2004 12:31 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот veskoz » Пет Май 14, 2010 7:17 pm

Айдеее... и моята Дакота заминааа... :V: :V: :V:
Включвам -> дисплей с лого -> екрана за секунда става... "interlaced" -> угасване.
На някой да му е познато? Дано е дефектна партида. :dontknow:
Като се ровичкам и по офроуд форума не сме единствени. Надявам се Геотрейд да се окажат сериозен търговец/сервиз. :praying:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот EmZo » Пон Май 17, 2010 2:29 pm

Бе и аз обмислям евевнтуална покупка на GPS, до колкото успях да прочета, проблема е софтуерен, а и излизат ъпдейти:
http://forum.offroad-bulgaria.com/showp ... stcount=78 Та се чудя дали да рискувам или да заложа на сигурната 60CSx.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот Sibirski » Пон Май 17, 2010 2:37 pm

Аз вече три години имам eTrex Vista® HCx, само една залажка имам към него - гуменно уплотнение от страни от време на време се отлепва, и се налага тогава да го нося в сервиза. Иначе всичко му е на 6. Бих ти препоръчил само eTrex Vista® HCx или GPSMAP® 60CSx BG, по-новите модели не са толкова надежни.
Аватар
Sibirski
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 9:41 am

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот hrissim » Пон Май 17, 2010 4:19 pm

EmZo написа:............ Та се чудя дали да рискувам или да заложа на сигурната 60CSx.

Не се чуди.
При такъв тип "урудки" сигурността е на първо място.
60CSx.
Все пак не си взимаш екипче в цвета на колелото ти. :peace:
Зехте ли си ДОЗАТА планина?
Статии за:
Палатки *** Туристически обувки***Дрехи за туризъм
Аватар
hrissim
 
Мнения: 1263
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 2:50 pm
Местоположение: на 950 м.н.в.

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот outfaced » Пон Май 17, 2010 4:46 pm

Sibirski написа:Аз вече три години имам eTrex Vista® HCx, само една залажка имам към него - гуменно уплотнение от страни от време на време се отлепва, и се налага тогава да го нося в сервиза. Иначе всичко му е на 6. Бих ти препоръчил само eTrex Vista® HCx или GPSMAP® 60CSx BG, по-новите модели не са толкова надежни.


положението за съжаление е функционалност срещу надеждност :dontknow:
Аз да чукна на дърво с дакотата досега ядове не съм имал, ама кат чета и ме фаща страх :boggled:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот subritual » Пон Май 17, 2010 4:51 pm

Мисля,че бях писал по-нагоре.
Тази софтуерна нестабилност може да се дължи на лоша/неправилна/кракната карта.
Грешката може да се изрази, когато преминете през дадено място или от други причини.
Изтрийте всички карти,тракове и точки от паметта и стартирайте пак.Ако не се оправи,значи проблема е по-дълбоко.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот veskoz » Пон Май 17, 2010 5:52 pm

Бях качвал безплатната BGMountains, за да видя дали тръгва, но после го закачих на PCто и я махнах. Тъй като ми остават 3-4 месеца до изтичане на гаранцията, а в темата четох негативи за Дакотата, реших да го мъкна с мен дори да не ми трябва, (да симулирам работа) за да може каквото има да се случва - да се случва сега. Уви случи се. Лошото в момента е, че фактурата е в ревизия и няма да имам достъп до нея поне още месец.
Почти сигурен съм, че ще ми е нужна освен гаранционната карта. :dontknow:
Предвидливо съм си направил бекъп на устройството, но не смея да го ъпна преди да го видят в сервиза. Все пак е софтуерна интервенция и може да не ми бъдат признати гаранционните условия спрямо базово качения софтуер (нали... махнах BGMountains). :eek3:
Абе тъпо... не че не го очаквах от сравнително нов като концепция продукт (какъвто и да е).
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот Pla-men » Пон Май 17, 2010 6:43 pm

veskoz написа:Бях качвал безплатната BGMountains, за да видя дали тръгва, но после го закачих на PCто и я махнах. Тъй като ми остават 3-4 месеца до изтичане на гаранцията, а в темата четох негативи за Дакотата, реших да го мъкна с мен дори да не ми трябва, (да симулирам работа) за да може каквото има да се случва - да се случва сега. Уви случи се. Лошото в момента е, че фактурата е в ревизия и няма да имам достъп до нея поне още месец.
Почти сигурен съм, че ще ми е нужна освен гаранционната карта. :dontknow:
Предвидливо съм си направил бекъп на устройството, но не смея да го ъпна преди да го видят в сервиза. Все пак е софтуерна интервенция и може да не ми бъдат признати гаранционните условия спрямо базово качения софтуер (нали... махнах BGMountains). :eek3:
Абе тъпо... не че не го очаквах от сравнително нов като концепция продукт (какъвто и да е).


Сменял ли си софтуера, до колкото съм чел проблема се явява в старите версии, 2,40 примерно.
Имам някъде записан линк как се оправя този проблем, но в момента не мога да го намеря. Ще го потърся по-късно. Моя съвет е да пробваш да обновиш софтуера чрез webupdater.

EmZo написа:http://forum.offroad-bulgaria.com/showp ... stcount=78
Този проблем не е същия, при версия 2,80 и 2,90 когато записвате трак GPS-а блокираше.
Аватар
Pla-men
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Нед Фев 29, 2004 12:31 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот did » Пон Май 17, 2010 6:44 pm

Колкото повече чета тази тема, толкова повече си харесвам 60csx-а.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот jd » Пон Май 17, 2010 7:09 pm

did написа:Колкото повече чета тази тема, толкова повече си харесвам 60csx-а.


И аз така, само че за моя Oregon 550t ;)
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот outfaced » Пон Май 17, 2010 7:15 pm

did написа:Колкото повече чета тази тема, толкова повече си харесвам 60csx-а.

ама и аз си харесвам дакотата ... стига да работи :D

а някой случайно да е разцъкал е тая екстра BirdsEye™ Satellite Imagery
http://www.youtube.com/watch?v=N73rxjD8 ... =1&index=7
цената не е висока, ако е реална алтернатива или по-добро от гугъл-а
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот Pla-men » Пон Май 17, 2010 8:09 pm

outfaced написа:
did написа:Колкото повече чета тази тема, толкова повече си харесвам 60csx-а.

ама и аз си харесвам дакотата ... стига да работи :D

а някой случайно да е разцъкал е тая екстра BirdsEye™ Satellite Imagery
http://www.youtube.com/watch?v=N73rxjD8 ... =1&index=7
цената не е висока, ако е реална алтернатива или по-добро от гугъл-а


Аз пробвах демото, в градски условия не ми хареса. Предполагам, че за планината може и да върши работа.

Относно старите модели, сигорен съм, че ако се поразрови човек назад в годините, ще види същите детски болести от които страдата новите модели.
Dakota-та има проблеми с първите софтуери, никой не се е оплакал от самия GPS. Факт е, че колкото по-сложен става софтуера толкова повече грешки са възможни.
Аватар
Pla-men
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Нед Фев 29, 2004 12:31 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот outfaced » Пон Май 17, 2010 9:29 pm

Pla-men написа:Аз пробвах демото, в градски условия не ми хареса. Предполагам, че за планината може и да върши работа.


кое не ти хареса?
Резолюцията как е? По ниска ли е от гугъл ърт?
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот Pla-men » Сря Май 19, 2010 8:42 pm

outfaced написа:
Pla-men написа:Аз пробвах демото, в градски условия не ми хареса. Предполагам, че за планината може и да върши работа.


кое не ти хареса?
Резолюцията как е? По ниска ли е от гугъл ърт?


Да. Ако всичко е нормално в събота ще ти покажа :)
Аватар
Pla-men
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Нед Фев 29, 2004 12:31 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот outfaced » Сря Май 19, 2010 9:36 pm

ok, ще го видим ... иначе доколкото разбрах птичето око ползва енджина на http://www.bing.com/maps/
Аз лично не знаех за съществуването на въпросния и сега с радост установих, че резолюцията поне за Пловдив е на нивото на гугъл-а, само че снимките са съвсем пресни, за разлика от гугълските :) ... яко :D

Е, за Средна Гора примерно е много зле ... там не става за нищо :crap:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот veskoz » Чет Май 20, 2010 8:02 am

Pla-men написа:Сменял ли си софтуера, до колкото съм чел проблема се явява в старите версии, 2,40 примерно.
Имам някъде записан линк как се оправя този проблем, но в момента не мога да го намеря. Ще го потърся по-късно. Моя съвет е да пробваш да обновиш софтуера чрез webupdater.

Не съм пипал нищо - в гаранция си е. Работя в сервиз и знам какво и кога не трябва да пипам. :peace:
Днес отивам в сервиза. :praying:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот moz » Чет Май 20, 2010 8:23 am

outfaced написа:ok, ще го видим ... иначе доколкото разбрах птичето око ползва енджина на http://www.bing.com/maps/
Аз лично не знаех за съществуването на въпросния и сега с радост установих, че резолюцията поне за Пловдив е на нивото на гугъл-а, само че снимките са съвсем пресни, за разлика от гугълските :) ... яко :D

Е, за Средна Гора примерно е много зле ... там не става за нищо :crap:

Само в градовете става. Или аз бъркам нещо.
Vezkoz, а като си вземеш компютър обновяваш ли му Windows-а и антивирусната, или не пипаш две години нищо, щото е в гаранция.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот outfaced » Чет Май 20, 2010 9:48 am

moz написа:Само в градовете става. Или аз бъркам нещо.

Поне в BG да ... и то само за по-големите. Но пък качеството на снимките е впечатляващо.
Да видим как ще се развие. Гугъл ърт-а напоследък нищо не правят.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот veskoz » Чет Май 20, 2010 10:04 am

moz написа:Veskoz, а като си вземеш компютър обновяваш ли му Windows-а и антивирусната, или не пипаш две години нищо, щото е в гаранция.

:D Да де, ама като се присетих да ъпдейтвам не успях да го включа (даже изпуснах 60 дневният срок за регистриране на OFRM за 2годишния безплатен ъпдейт :V: ).
Не съм те разбрал правилно. Помислих, че става въпрос за пиратски истории на които не съм фен. :agree:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот Pla-men » Пет Май 21, 2010 8:41 am

veskoz написа:Не съм те разбрал правилно. Помислих, че става въпрос за пиратски истории на които не съм фен. :agree:


Говорим за съвсем законно и даже препоръчително обновяване на софтуера. Деректно от сайта на гърмин и с тяхна програма. Все едно да ти се обнови window-са.

http://www8.garmin.com/products/webupdater/
Аватар
Pla-men
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Нед Фев 29, 2004 12:31 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос за GPS Garmin.

Мнениеот veskoz » Пет Май 21, 2010 9:57 am

Не съм малоумен.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта