Ком - Емине

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Ком - Емине

Мнениеот azoic » Сря Апр 25, 2012 9:48 am

kibikoff написа:...Гледам в началото Динко е с каска, после сама с шапка...как си закрепваш чувала за кормилото?...

Там където сме бутали каската си беше закачена на раницата отзад. Слагал съм я винаги когато следваше каране на велосипеда. Чувала го захвашах с велкро ленти за оптяхащите ремъци на компресионната му торба.
Ники е казал всичко друго...и да багажника е само в тежест според мен. Със сигурност няма да го сложа пак за такива преходи и багажа трябва да се редуцира само до раница не по-тежка от 10кг (включително водата).
За справка - раницата на lost-a тежеше поне 15-20кг + 15кг велосипед на врата :bowdown:

Милко благодаря, за ПВ наистина си мислех така, но само до първия ден на КЕ, а на втория вече не можех да го сравнявам с някакви други предходни карания :)

Райко, радвам се ;)
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот boris_borisov » Сря Апр 25, 2012 1:06 pm

Хващам се за мнението (което се споделя от много хора явно), че багажника е в тежест. За моя, дето се захваща за колчето (и не мога да свалям седалката заради което) и е дълъг (поради което задира в земята при тикане на колелото отпред, изправено на задна гума), съм склонен да се съглася. Но такива багажници, като на Динко или на cholla, май нямат подобен недостатък. Единствено правят колелото малко по-тежко. Но пък ползата от тях, а именно, че свалят от тежестта на раницата 2-3 кг, не е никак за пренебрегване, особено когато е възможно тоя товар да се прикрепи към раницата при тежък терен с много носене (класически пример - Купена и Кръстците). Всички искаме на такива дълги преходи раниците ни да не тежат повече от 10 кила, ама и всички знаем колко реално тежат, след като наистина тръгнем :lol: (тук Райко и такива като него да мълчат, щото са малцинство :D ). Е, според мен не е все тая да носиш на гръб 13 кила и по колелото да няма нищо, и да носиш 10 кила, а на багажника да са другите 3.
Аз тая година съм се замислил вместо багажник да нося една компресионна торба с въпросните 2-3 кила в нея, закачена едновременно за релсите на седалката и за колчето. Тежестта на багажника е елиминирана, седалката може да се сваля (поне донякъде) и при нужда цялата система се закача на раницата. Единствено ме притеснява дали ще има странично люлеене и оттам нестабилност в завои :confused: Ей за това нещо говоря, на последната картинка, дето колелото цялото е окичено с торби за багаж: http://extremepack-bg.com/online-shop/% ... D0%B0.html
Аватар
boris_borisov
 
Мнения: 218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:30 pm
Местоположение: Врачански балкан

Re: Ком - Емине

Мнениеот lostrider@ » Сря Апр 25, 2012 1:45 pm

boris_borisov написа:...Е, според мен не е все тая да носиш на гръб 13 кила и по колелото да няма нищо, и да носиш 10 кила, а на багажника да са другите 3.l...


Тук не мога да се съглася с тебе, по чисто субективни причини. За мен е удобно да нося колелото си на гръб, а не да го бутам. Темпото, което можеш да поддържаш по този начин, е значително по- високо, в сравнение с бутането. В този случай е добре да нямаш багажник, защото, ако се опиташ да го носиш на гръб, ще разбереш колко е дебалансирано (Попитай Динко как щеше да се прекатури :)).
И в крайна сметка, щом минеш маршрута веднъж, извадиш си съответните изводи, на следващата година просто няма да имаш нужда от багажник, защото установяваш колко ненужни неща возиш с него.
Това си е, разбира се, моето никого необвързващо и субективно мнение. :beer:
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот boris_borisov » Сря Апр 25, 2012 2:11 pm

Добре де, колко пък да е небалансирано това колело при носене, след като самият багажник тежи не повече от половин кило? Разбира се, имам предвид, че когато се знае, че ще се носи дълго, товарът от багажника се сваля от колелото. Гледам, че в Централен Балкан вие не сте разтоварвали колелетата, а ми сте си ги носили и тикали така... (то и аз го направих същото, може би щото ме мързеше да свалям багажа след Кашана до Добрила, ама за през Купена доста олекотих возилото...).
Колкото до опита и ненужните неща, убеден съм, че тази година раницата ти няма да е 20 кила, ама съм и почти сигурен, че под 12-13 трудно ще ги докараш :deal: Въпросът е: дали да нося 10 кила на гръб и 3 на багажника или всичко през цялото време да ми е на гърба?
Не се опитвам да споря или да налагам мнение, по-скоро се опитвам в разговор с други хора да взема решение и за мен самия, защото и аз все още се колебая кое е най-доброто :beer:
Аватар
boris_borisov
 
Мнения: 218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:30 pm
Местоположение: Врачански балкан

Re: Ком - Емине

Мнениеот stampa01 » Сря Апр 25, 2012 5:57 pm

Всичко на гърба си е най-добре,с изключение на водата,която е променлива величина.Колкото до носенето на колелото,според мен,по кофти участъците е по-добро решение,тъй като ги преодоляваш по бързо и изразходваш по малко енергия,за целта то трябва да е възможно най-леко
stampa01
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 4:52 pm
Местоположение: Русе

Re: Ком - Емине

Мнениеот papi007 » Чет Апр 26, 2012 2:48 pm

stampa01 написа:Всичко на гърба си е най-добре,с изключение на водата,която е променлива величина.Колкото до носенето на колелото,според мен,по кофти участъците е по-добро решение,тъй като ги преодоляваш по бързо и изразходваш по малко енергия,за целта то трябва да е възможно най-леко


Малко е субективно. Ела носи с моя гръбнак с разместени прешлени до такава степен, че докторите когато ме гледаха преди 5 години (бях на 19, тамън завършващ), ми казаха че такова състояние не е нормално дори и за 40 годишен мъж. Да видиш колко ще ти хареса идеята туулче гума смазки и други малки тежки нечупливи работи да са в поне торбичка под седалката.

Макар че за носене според мен най-доброто решение е с някаква система (която се опитвам да измисля и скоро да приложа към раницата) да се закачи колелото към презрамките на колелото и по централния балкан и купените да се носи така. Основно предимствата които мисля че ще постигна са:
2 свободни ръце, особено ако е хлъзгаво е много полезно. А на купените - Въх като се сетя как на дъжд с ритници и доста хватки научени от филмите успях да слеза по теленото въже...
Равномерно натоварване от към тежест върху гръбнака. Тука идва проблема обаче че колелото трябва да е балансирано на 2те презрамки и на презрамка да се падат по 5 кг ако колелото е 10.

Снощи без да искам попаднах на тази тема и не можах да спя и си мислех пак за разните мъчения и преживявания...
И не спря да ме тормози една единствена идея , която бях споменал и на Райко. Ком-Кашана. Тръгване в полунощ. Стигане пак в полунощ или нещо такова. Определено към Юли месец ще се опитам да го направя туй нещо, та ако има някой екстремист, който би искал да си изцеди живота и да намрази щурите ми идеи, ще се радвам да се присъедини :D
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Ком - Емине

Мнениеот taurus13 » Чет Апр 26, 2012 10:53 pm

За мен е по-удобно да нося колело по тежки терени, отколкото да бутам. Но напоследък и аз се оплаквам от болки в кръста и носенето не ми се отразява никак добре. Ако ще се носи дълго време, без да се кара е по-удачно да се разглоби байка и рамката да се завърже отзад на раницата, а каплите върху нея - така системата е по-компактна, а ръцете са свободни.
Папи, не го прави това юли месец, много е мокро горе - по-добре изчакай август.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот papi007 » Пет Апр 27, 2012 11:38 am

Мерси за съвета. :agree: Лошото е че основно фактора време взето от работа и университета ще диктува кога ще мога да се пусна. Определено мисля да е поне след 2 месеца, че не съм карал хич и нивото ми ме е срам да се замислям какво ще е. И как сигурно ще спирам преди всяка средна неравност да нося :lol: До тогава се надявам да съм я нагодил системата за носене да видя как ще се отрази, че определено едно нещо което миналата година разбрах е че не трябва на дълъг преход да тръгваш с нещо което не си пробвал :D Щото реших да си нося 2 бутилки от бира вместо 2 велосипедни шишета, че 2те все ми миришат гадно на пластмаса и ме дразнят. Иии си мислех че щом става с бира, ще стане и с вода. Да ама не съвсем, още на Лакатник пласмасата се беше прекълчила и се спука , та трябваше да ги изхвъря още в началото на прехода. Шишенце на нестий стана ама в край на сметка имаше и доста вода на гърба ми което не беше хич хубаво. Та ще се пробват тия неща и ще споделям впечатления.

Best wishes, papi007 :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Ком - Емине

Мнениеот dob111 » Пет Апр 27, 2012 1:25 pm

Снощи без да искам попаднах на тази тема и не можах да спя и си мислех пак за разните мъчения и преживявания...
И не спря да ме тормози една единствена идея , която бях споменал и на Райко. Ком-Кашана. Тръгване в полунощ. Стигане пак в полунощ или нещо такова. Определено към Юли месец ще се опитам да го направя туй нещо, та ако има някой екстремист, който би искал да си изцеди живота и да намрази щурите ми идеи, ще се радвам да се присъедини :D

Харесва формата на Papi за "24 часов маратон". Ако реша да си правя този кеф и инквизиция, то това ще е моя вариант.
За багажа по колелото - на този етап не бих си качил нищо по велосипеда. Изповядвам вярването и усещането- раницата лека, основната храна по пътя, в раницата най необходимото.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот acidrain » Пет Апр 27, 2012 7:14 pm

Дефинирай най-необходимото :)
Gott mit uns
Изображение
Аватар
acidrain
 
Мнения: 462
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Чет Авг 28, 2008 10:47 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот papi007 » Пет Апр 27, 2012 9:07 pm

Това което ще използваш :idea: А какво ще използваш обикновено се разбира по време на самия преход.

За мен доста полезно се оказа носенето на грес, защото рамото на обтегача ми блокира. Буквално... И като не опъваше веригата беше доста весело. Та ето - грес! Оказа се определено необходимост. Бях си напълнил 10 грама в шишенце от капки за очи защото очаквах в гадното време скапаните шимански външни лагери да блокират за пореден път и си носех туулче да свалям курбели и да правя ремонти из планините. Та ето ти в случая ненужен багаж - Туулче за сваляне на курбели.

Така че всеки може сам за себе си да си прецени какво е нужно. А от четене на разказите из пространството определено ще стигнеш и до изводите какво на кой е липсвало, и кой е носел какво през целия път като излишен товар.
Някой може да е зиморничав и да носи половин гардероб дрехи, друг може да е послушал родителите си и да си носи кърпа , джапанки за в хижите, библията ако се спъне и пребие някъде , да се прочисти преди да умре защото няма как да се свърже с ППС да го намерят... Въобще всеки луд е с номера си и съответните му средства в раницата :popcorn:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Ком - Емине

Мнениеот cholla » Нед Апр 29, 2012 1:33 am

Благодарко за споделеното! Веселко се е получило, а тази година ще Ви е доста по-лесно... колкото и съзвучно да звучи.
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот boris_borisov » Вто Юни 05, 2012 1:18 pm

За мой срам чак тия дни разбрах, че нашия многоуважаем приятел Мечо Пух още лани е публикувал спомените си от преминаването на Ком-Емине през 1987 г. На който му е интересно и не го е чел още:
http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=287.0
Аватар
boris_borisov
 
Мнения: 218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:30 pm
Местоположение: Врачански балкан

Re: Ком - Емине

Мнениеот мляко с ориз » Пет Юли 06, 2012 3:01 pm

Привет на всички любители на планината и велосипеда :beer:
Искам да попитам частта от Златишки проход до Беклемето колко процента е караема.Утре тръгвам по този маршрут като мисля да продължа до Ботев.Като знам че Беклемето-Ботев се кара.
Питам-защото се двуема с кои обувки да тръгна-шпайкове или обикновени.
Благодаря на отзовалите се :peace: :beer:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Ком - Емине

Мнениеот boris_borisov » Пет Юли 06, 2012 4:01 pm

Разстоянието от Кашана до Беклемето, ако съм го измерил вярно с колелото миналото лято, е около 66 км. Не мисля, че съм бил върху колелото на повече от 6 от тях :crap: Ама аз не се смятам за колоездач, а по-скоро за турист, така че някои хора със сигурност биха въртели доста повече километри от мен на този терен...
Беклемето-Ботев се кара... донякъде :D Изкачването на Гердектепе, Амбарица, Купена, движението по Кръстците и от заслон Ботев нагоре не бих го нарекъл каране в никакъв случай :rofl: Аз за това лято съм си пригодил система за носене на возилото по изброените места :D

Мнение за шпайковете по-добре да дадат хора, които са обували такова чудо, аз не съм :blush:
Аватар
boris_borisov
 
Мнения: 218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:30 pm
Местоположение: Врачански балкан

Re: Ком - Емине

Мнениеот мляко с ориз » Пет Юли 06, 2012 4:33 pm

Това е достатъчно според мен като информация 6км каране от общо 33 :D Благодаря за информацията :beer: Шпайковете са байкърски и стават за всякакъв терен, но за по голямо удобство този път ще съм със нормалните обувки.Бях чувал, че предимно в тази отсечка се носи и затова попитах.След 2-3 дена ще споделям впечатления :wavey:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Ком - Емине

Мнениеот boris_borisov » Пет Юли 06, 2012 4:46 pm

Нямам съмнения относно успеха на начинанието ти, чел съм ти пътеписите и имам представа за възможностите ти, но... нали разбра, 66 км, не 33 :D

Иначе би ли споделил какъв ти е плана по-точно - кога тръгваш, къде плануваш нощувки, в хижи ли, на палатка ли, и т.н.?

Аз пък днес измъдрих един график за тазгодишното си КЕ :eyebrow: Ето го:
26.07. – Ком – х.Пробойница (тръгване около 17.00 ч от вр.Ком)
27.07. – х.Пробойница – х.Мургаш
28.07. – х.Мургаш – х.Свищи плаз/х.Паскал
29.07. – х.Свищи плаз/х.Паскал – х.Ехо
30.07. – х.Ехо – х.Добрила (ден за почивка :D )
31.07. – х.Добрила – х.Тъжа
01.08. – х.Тъжа – гара Кръстец
02.08. – гара Кръстец – пр.Вратник
03.08. пр.Вратник – г.с.Елешница
04.08. г.с.Елешница – с.Дъскотна
05.08. с.Дъскотна – нос Емине
Или нещо подобно... :D
Аватар
boris_borisov
 
Мнения: 218
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:30 pm
Местоположение: Врачански балкан

Re: Ком - Емине

Мнениеот мляко с ориз » Пет Юли 06, 2012 6:31 pm

По погрешка съм написал 33 :blush:
Тази вечер тръгваме двама от Сливен със влак в 1:11 слизаме в Златица сутринта към 04:30 изкачваме Златишки проход и тръгваме по билото на Стара Планина в посока изток.
Целта е да се насладим на природата.Ще спим по хижите, точно на кои не знам, зависи къде ще сме и ще се ориентираме към някоя от тях.Ще караме събота и неделя, аз имам възможност да продължа и понеделника но ще го реша на място.Ще слезем или през Хижа Рай и Райското пръскало-нямам и на представа дали може-но ще питаме хижари и хора по пътя, другият вариант е след Ботев към Калофер или през Хижа Тъжа-село Тъжа и с влак към Сливен.Ако карам и понеделника може би ще продължа до прохода на републиката и връх ЧУмерна.
Целта е да сме там горе а какво ще стане времето ще покаже :beer:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Ком - Емине

Мнениеот 4getcredo » Пет Юли 06, 2012 6:46 pm

От в. Ботев да х. Рай е само спускане, но колелата пак ще ви пречат ;) :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот azoic » Пет Юли 06, 2012 10:23 pm

4getcredo написа:От в. Ботев да х. Рай е само спускане, но колелата пак ще ви пречат ;) :D


ахам :D
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот dob111 » Сря Юли 11, 2012 2:48 pm

Провокиран от страхотното лято и емоционалния заряд на тази viewtopic.php?f=3&t=117446&start=0 тема, предлагам едно каране по част от Ком-Емине - а именно 2-3 дневно каране с начало гара Лакатник.

Идеята ми е първия ден да се издрапа до х.Чавдар. Втория ден докъдето стигнем, а на третия да слезем от южната страна на Балкана и с БДЖ да се придвижим до София.

Звъннах няколко телефона и се информирах, че на хижите тур.спалня Витиня, х.Чавдар, х.Мургана, х.Кашана, х.Свищиплаз, х.Паскал не се предлага храна. Хубавото е, че работят. Така че храна ще трябва да се носи.
В събота(14.07) на Чавдар ще има компания от 40 ловци, така че официално там няма места и със сигурност, даже и да легнем някъде в хижата, ще бъде яка дандания. Може и на спални чували.

Транспорта от София до гара Лакатник: има влак който пристига на гара Лакатник в 7:20(сутринта).

Целта на карането е преди всичко радостта от планината и чанча, но има и за цел да сверим личния интерес и личните възможности(поне отчасти) към прехода КЕ. В този смисъл мисля, темпото да е сравнително стегнато(каквото и да значи това).
Разбира се, трябва силно да се съобразим и с метеорологията, ако решим да спим на спални чували.
Който има интерес- ЛС! :beer:
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот papi007 » Съб Юли 14, 2012 10:26 am

Лично аз бих ви препоръчал да хванете и не само да карате, но и да си поносите колелата до в.Паскал, да се пуснете към хижа Паскал и после от Пирдоп да си хванете влака (там спира и експресния за морето като първа спирка, и на връщане ще е последна преди София). Не за друго, а да не си помислите че е само каране и видиш ли , ще е лесно!

А и също така ви пожелавам дъжд, за да видите в реални условия какво може да ви се случи и на вас и на колелата. Да не си мислите че е разходка в парка. Пожелавам ви го чисто приятелски, за да сте готови общо взето за всичко и хората които не биха могли да се справят да се отказват на време.

За съжаление аз няма да мога да се пусна в Маратона организиран от Райко заради университета, и сигурно ще тръгна около 20-и с цел 6-7 дни , така че ако има желаещи за част/целия маршрут, с уговорка за съобразяване в границите на разумното, може да се разберем нещо :)

А за самия маратон - ако мога , ще се опитам поне за първите 1-2 дни да се пусна. Просто съм сигурен че атмосферата ще е такава каквато на никое организирано мероприятие не е била!

Поздрави :wavey:
Аватар
papi007
 
Мнения: 1084
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 9:16 am
Местоположение: Село София

Re: Ком - Емине

Мнениеот Yavkata » Съб Юли 14, 2012 11:02 am

Това с дъжда в Стара планина си е интересна тема. Миналата седмица бяхме плъзнали доста народ в района Петрохан -Лакатник-Тръстена -Лескова-Витиня с разпиляване и прибиране на някои през Войняговци. Та докато по -голямата част от групата се бореше с адска жега по пътя от Лакатник към Тръстена, аз и съпругата ми следвахме и изчаквахме на прохлада, гръмотевичната буря след Издремец. В крайна сметка върху нас преръси кротко около в.Чукава а яко се беше изляло над с.Огоя. Гръмотевичната буря прекоси билото на около 3-4 км пред нас. Май месец пак в района на Лескова се бяхме нагласили да бивакуваме на чували. Изведнъж от нищото , при прогноза за перфектно време, загърмя и затрещя и със скоростта на бързия влак се довлече порой и градушка. За щастие се усетихме навреме, яхнахме байковете и се смъкнахме 200-300 метра под билото до изоставените ,полурухнали къщи където се подслонихме. Времето си е един от най -съществените фактори при многодневните (и не само) преходи в Стара планина. Тя си има свой локален климат, и всяко подценяване в това отношение води до нови паметни плочи. Жертвите от гръмотевици по билото сигурно превъзхождат по брой тези от хипотермия, които също не са малко. Та мисълта ми е , че и перфектната подготовка не може да ти помогне да спазваш графика , ако природата не е благосклонна.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Ком - Емине

Мнениеот stampa01 » Пон Юли 30, 2012 8:55 pm

Моите приятели Борис Борисов и Митака са отново по пътеката.В този момент би трябвало да са в района на заслон Орлово гнездо.Лично аз,си запазвам правото за преминаване на маршрута по време на супер маратона.Има ли и други по пътеката?
stampa01
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1305
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 4:52 pm
Местоположение: Русе

Re: Ком - Емине

Мнениеот marti_nik » Вто Юли 31, 2012 10:14 am

Luspa е на пътеката от 2 дни. Вчера е нощувал на "Чавдар".
marti_nik
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Юли 29, 2011 10:17 pm

Re: Ком - Емине

Мнениеот pavle » Вто Юли 31, 2012 10:21 am

@Yavkata в тоя ред на мисли какви съвети би дал ако ни хване буря? Освен бързото изнасяне от билото.
Инициатива "Алабак"
аз ремонтирам колото си при Пацо - Вело 2009
Аватар
pavle
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 12:38 pm
Местоположение: CA / PA

Re: Ком - Емине

Мнениеот taurus13 » Вто Юли 31, 2012 10:27 am

Да стоите на 20 метра от велосипедите, седнали, загърнати в дъждобрана - ако сте група, не на едно място. Също така не е желателно да сочите с ръка към небето, казвайки "Ей тая беше яка". Иначе за слизане....то обикновено не е само билото опсаното място, така че ще ви се наложи повече да слизате - дефакто зависи къде е центъра на бурята. Когато поченете да чувате първо едно сухо пукане и после светлина и гръм, значи сте баш където трябва/не трябва. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот pavle » Вто Авг 28, 2012 8:20 pm

Мина седмица вече, а свалените 3 кг пак си дойдоха на мястото :D . Сухожилието още не се оправило изцяло, но пък усмивката от нос Емине още ме държи. 9те дни всякакви случки не спират да ми се въртят в главата. Като започнеш от извънземните преди заслон Ботев.. всъщност очичките на доста крави в тъмното, които обаче въобще не отразих заради глада и жаждата за една биричка :). Физиономията като видях на Големия купен конско акано :bigeyes: .. е тоо вихрогон как се е качил там не знам. Мечите следи преди х. Козя стена дето ми дигнаха кпдто със 100%. На заслон Ботев ме посрещнаха с "е па оно, че свърши сезоно докат стигнеш морето" :D.. Като цяло препоръчвам обаче карането с някой верен другар. Беше ми малко скучно сам. И не само това.. карането с дуракоустойчиви компоненти е силно желателно. Успях да остана без вилка покрай Свищиплаз. Голямо :bowdown: на Боби (borislav), че ми се върза на акъла и ми донесе неговия твърдак на х. Паскал, за да продължа. Също голямо :bowdown: на Ники от Габрово, задето ме снабди с механична спирачка покрай Буздлуджа, че иначе го бех закъсал с еликсира. И съжалявам, че нямах фото.. залез точно след Костенурката е невероятна гледка.. не можех да си тръгна. Точно преди да стигна нос Емине си мислех, че едва ли бих се навил да го направя пак, но измислих решения на някои неприятности и може би бих се пробвал пак :). Благодаря на всички за споделените съвети и разкази за пътешествието - помогнаха много. :beer:
Инициатива "Алабак"
аз ремонтирам колото си при Пацо - Вело 2009
Аватар
pavle
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 12:38 pm
Местоположение: CA / PA

Re: Ком - Емине

Мнениеот taurus13 » Вто Авг 28, 2012 9:17 pm

Ти не тръгна ли с Ники Lostrrider?
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Ком - Емине

Мнениеот pavle » Вто Авг 28, 2012 10:23 pm

Те се движеха с друг график та всъщност бяхме заедно само на х. Петрохан и Тръстеная.
Инициатива "Алабак"
аз ремонтирам колото си при Пацо - Вело 2009
Аватар
pavle
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 12:38 pm
Местоположение: CA / PA

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 155 госта