Препоръка за седалка?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Препоръка за седалка?

Мнениеот ggeorgiev » Нед Май 17, 2020 8:28 am

Здравейте хора,
преди няколко дни се сдобих с кажи речи първото си колело след детските години и след първото каране, се случи това, което очаквах да се случи. Седалката ми е страшно неудобна, твърда и ми се иска да я сменя с нещо по-комфортно. Колелото е това(слагам линк със снимка долу), води се хибрид и го карам в градска среда, не катеря, не ходя в пресечени местности и тн. Общо взето ми се иска да си намеря нещо, което да ми е комфортно, предпочитам да е меко, тъй като нямам някакви дълги преходи. Какво ще ми препоръчате?

За да е ясно, карам по час, час и половина на ден, не планирам да правя дълги преходи. Изцяло по равен, градски път, велоалея и така нататък. От тази гледна точка ми се иска да не се изхвърлям с излишни пари. Вторият вариант, който гледам е нещо подобно https://www.decathlon.bg/kalf-za-sedalka-500-m-id_8381098.html, което мисля, че също ще е нелош вариант на този етап. Пък вече в последствие, ако реша, че ще правя по-дълги преходи, да си взема седалка. Какво мислите?

https://ibb.co/0tc1NM6
ggeorgiev
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 21, 2018 12:10 pm

Re: Препоръка за седалка?

Мнениеот Bobeto » Нед Май 17, 2020 9:00 pm

Калъвката НЕ Е опция! БЪрзо се деформира и за нищо не става. Сменил съм поне 4 такива. За 6 години....съм сменил съм над 12 седалки, но още не мога да намеря нещо което да работи с гъза ми дълготрайно! Общо взето, като по универсално-базово седло може да се възприеме геометрия на VELO 3030. Сложиго в гуугле и разгледай. От горе е права, средно широка около 150мм по спомен, с канал за постата и дебелина 3 см някъде. Такъв тип седалка търси. Може да ти е оправна точка, но взаимотношения седалка-задник са много индивидулно нещо!
Bobeto
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 07, 2014 9:18 am

Re: Препоръка за седалка?

Мнениеот martin.radev » Нед Май 17, 2020 9:15 pm

Грозна, тежка - но удобна като канапе, карал съм 5 дена поред по 14 часа всеки от дните
Беше като бира...за задника :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 699
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта