Болки в пръстите

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот bikerider » Сря Юни 28, 2006 9:27 am

[quote="root"]
Първо като изключим некои гуми за спускане направени специално за помпане на по малко от 2.5 БАРА почти ...
[/quote]

Digga не е такава гума. Прочети и характеристиките.

[quote="root"]
ВЕрвам че точно ти си изключен от това по горе.
Ама ако не си с безкамерни а? ако си с най обикновенни гуми а? за това е моят уфтопик
[/quote]

Вервам, че още вчера знаех за какво ще се заядеш. Ако карам с вътрешни карам на 2.5/2.2. И пак не съм пукал. И? Ся кво? Аз карам бавно сигурно... :spin:

Хайде да спрем дотук, аз знам че е възможно, щото карам така и се кефя максимално. Който както иска да кара.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот pascoff » Сря Юни 28, 2006 9:39 am

[quote="root"]


Ама ако не си с безкамерни а? ако си с най обикновенни гуми а? за това е моят уфтопик
[/quote]


Ами ако не си с безкамерни а с вътрешна и външна (както съм аз) пак си караш със същото налягане 1.8 - 2.2 без проблем ... да уточня че карам с нокиан и континентал 2.5 и за това си позволявам по-ниско налягане в гумите и съм пукал само веднъж ... друг е въпроса че съм слаб и не тежа много ... ако си 100-тина кила и нагоре не препоръчвам толкова ниско налягане :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Сря Юни 28, 2006 12:58 pm

Карам стрийт, това включва доста чести удари на гуми в разни остри "ръбаци" ( :D ). С двустенна гума и прилично количество талк във външните гуми, които са напомпани на около 2 атмосфери (+- 0.2), и теглото ми от ~90 килца нито един път не съм пукал гума... нито кривил шина. (е, един път спуках, но тогава това ми беше най-малкият проблем... част от шината, на която беше монтирана гумата, все още ми стои на бюрото в ролята на украса :rofl:)

Хубава външна, прилично налягане (нито голямо, нито малко) и талк = 3 в 1, много добра комбинация ;)
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот fhristo » Пет Апр 27, 2007 7:59 am

Включвам се пак в тази тема след доста време, за да споделя, че проблема с болките в пръстите се оправи след купуването на нови ръкохватки :)
Първо искам да кажа, че междувременно си взех нова вилка (Lyrik), нови спирачки (Juicy 7), същевременно карам гумите си доста меки, и въпреки това проблема оставаше (макар и да понамаля малко).
Преди 10-тина дена обаче си взех ръкохватки ODI Rogue и нещата напълно се оправиха :) Тези ръкохватки не са случайни, много са дебелички и мекички, придават много добро усещане при каране, обират много добре вибрациите, направо не мога да повярвам, че са толкова добри :)
Ето тук може да видите и други ревюта на ръкохватките: http://www.mtbr.com/reviews/Grip/product_79578.shtml
С две думи, ако някой има подобен проблем с болки в пръстите при спускане силно му препоръчвам да си купи такива ръкохватки. Аз лично ги взех от Иван за 38 лв, не знам дали другаде ги има.
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот victordhrobo » Пет Апр 27, 2007 9:10 am

И аз имах същия проблем.
Кнфигурацията ми е следната:
гума швалбе спейс
вилка маниту кингпин
спирачка хейс
грипове скот

Когато го сглобих и при първото пускане наполовината на трасето имах нужда да си откъсна ръцете,така болеше.

След това направих следното,приблих лостчетата до гриповете и така пръста в/у спирачката вече не е толкова изпънат а доста по свит и така натоварването в/у него и самата длан стана доста по-малко.И спряха да ме болят ръцете.
Друг важен съвет!!! Не стискайте гриповете!
и по този начин болки вече няма да има.

п.п. Забравих да каже.Преди първото пускане задължително разгрейте китки,лакти и рамене.
:beer:
Аватар
victordhrobo
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 4:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Апр 27, 2007 10:25 am

victordhrobo написа:Преди първото пускане задължително разгрейте китки,лакти и рамене.
:beer:


:agree:
и коленцата не е зле...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот naso » Пет Апр 27, 2007 10:35 pm

Практика просто трябва каране при мен е така в на4алото на секи сезон как то и обратното в края като си ги тренирал же4е 4-5 месеца така че незнам кво да те посъветвам конкретно ... карай повече.
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 179 госта