Как се оправяте с кучетата?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот thekidtwist » Чет Мар 19, 2009 10:42 pm

mTb_rid3r написа:
otka4al4o написа:Много рядко куче е тръгвало да ме хапе докато съм бил на колелото така че просто си ги подминавам.

... Когато са се разгонили, нестава с подминаването :dark:


Ще перифразирам,
ти явно имаш куче та знаеш как, и кога се разгонват? Или щом те лаят значи е разгонено, така ли да те разбираме? :dunno:
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот Newone » Пет Мар 20, 2009 8:13 am

mTb_rid3r написа:......... Когато са се разгонили, нестава с подминаването :dark:


Мъжките, както е известно, не се разгонват, а женските, когато са разгонени не е известно да проявяват по-висока териториална агресия, освен към други женски кучета...
Всички тези спрейове и звукови кучегони работят добре в общия случай при бездомни кучета. Имайте предвид, че при някои породи, дори и кучето да няма специална подготовка, тези средства само ще предизвикат трудна за овладяване агресия. Същото се отнася и за контраатаката/да тръгнеш срещу кучето/. Естествено, ако сте сигурни, че кучето ви атакува, ще трябва да се защитавате. Няма универсално законно средство, за съжаление, всичко е въпрос на преценка на ситуацията. :8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот xris4o » Пет Мар 20, 2009 9:22 am

Аз лично съм забелязал,че кучетата ме гонят само когато карам бързо, както гонят и коли, затова ако карам по-бързо , като видя кучета , намалявам или дори спирам ако са ми препречили пътя или са много !! Те обикновено или се плашат и бягат , или просто се връщат на мястото си !! :propell::propell::propell:





Дано да съм помогнал на някой !! :spin: :spin: :spin:
Аватар
xris4o
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 6:27 pm

Мнениеот Stancho » Пет Мар 20, 2009 9:23 am

При мен в общи линии само с атака от моя страна (подгонвам ги с байка) всичко се нарежда и няма нужда от допълнителни действия. Все още не ми се е случвало, но все си мисля, че нещо дълго за удряне (колчето на седалката) би свършило работа за разкарване на наистина ядосано куче.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Newone » Пет Мар 20, 2009 11:13 am

Stancho написа:...Все още не ми се е случвало, но все си мисля, че нещо дълго за удряне (колчето на седалката) би свършило работа за разкарване на наистина ядосано куче.


Все пак внимавай срещу какви кучета се пробваш, защото нещата може да свършат зле. :nono:

P.S. @all
Не е лошо, когато пишете в някоя тема, започната отдавна, да си направите труд да я проследите от началото и, за да не се повтаря едно и също нещо по няколко пъти. :8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Пет Мар 20, 2009 5:54 pm

Понякога наистина, могат да те изненадат.....неприятно! Единственият път, когато използвах пистолета си - беше в района на село Лакатник (не знам в коя област се води - Врачанска като че ли, далечко си е от София) Много красиво планинско местенце. Та вървях си аз (да, без велосипеда бях :bawling: ) По една пътека, която скоро се сля в един асфалтен път водещ до голям паметник, който се вижда от влака ако пътувате през искърския пролом. Та по-този път стигнах до една махъличка и от един двор ме заялаха две средно големи кучета. Само ги подминах,защото и те си останаха с лаенето, казах си: "Нормално, сигурно два/три пъти минава на ден човек от тук, пазят си стопанина и териоторията животните" Но след около два часа, вече връщайки се по същия път и слизайки към гара Лакатник, чувам тихичко подрънкване на звънце от някакво стадо. Балкана, леко мъгливо, притихнали къщурки с лек пушек от коминчетата, звънене на овце - ИДИЛИЯ :) - да ама не след малко се чува обичайния кучешки лай и тея същите дето вече би трябвало да са ме запомнили тичат настървени към мен, овчарят почна да им вика нещо, ама никаква реакция - застана ми едното от едната страна и настъпва, а другото все гледаше да е от другата ми - да не мърдам вероятно, тропам аз с крак, викам им а те вместо да отстъпват аха-аха да ме захапят, взех че се спънах и паднах в калта, но те странно защо, все още само ме лаеха настървено. Извадих патлака и гръмнах два пъти, но нямаше нужда от повече защото побягнаха само от звуковия ефект, не разбрах аз ли ги стреснах или най-после овчарят успя да ги извика.
А иначе, те винаги гонят велосипедистите, не знам защо - явно ни имат за странен вид животно, нарушаващо обичайното им местообитание от автомобили, пешеходци и дървета за препикаване - не ме разбирайте погрешно, много обичам животните, дори в някой случаи повече от хората!
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Мнениеот (•̪●) » Съб Мар 21, 2009 9:56 am

Храня ги ;)
SYNDICATE BOURGAS
Аватар
(•̪●)
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1502
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 7:43 pm
Местоположение: Варна и Бургас

Мнениеот zdra6ko » Съб Мар 21, 2009 11:31 am

(•̪●) написа:Храня ги ;)

С някой от органите ти ? :crazy:
Аватар
zdra6ko
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 7:04 pm

Мнениеот (•̪●) » Нед Мар 22, 2009 10:34 am

zdra6ko написа:
(•̪●) написа:Храня ги ;)

С някой от органите ти ? :crazy:

Кучетата усещат страха ако се държиш нормално с тях и им се радваш не виждам причина да те нападат , ти няма ли да нападнеш някой който мирише на екскременти и се приближава към теб , такаче ако запазиш самоубладание няма да имаш никакъв проблем с кучето. ;)
SYNDICATE BOURGAS
Аватар
(•̪●)
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1502
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 7:43 pm
Местоположение: Варна и Бургас

Мнениеот Newone » Нед Мар 22, 2009 6:08 pm

(•̪●) написа:.....Кучетата усещат страха ако се държиш нормално с тях и им се радваш не виждам причина да те нападат , ти няма ли да нападнеш някой който мирише на екскременти и се приближава към теб , такаче ако запазиш самоубладание няма да имаш никакъв проблем с кучето. ;)


Вярността на тези ти разсъждения е съпоставима с естетическата стойност на аватара ти... :nono:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zdra6ko » Нед Мар 22, 2009 9:35 pm

(•̪●) написа:
zdra6ko написа:
(•̪●) написа:Храня ги ;)

С някой от органите ти ? :crazy:

Кучетата усещат страха ако се държиш нормално с тях и им се радваш не виждам причина да те нападат , ти няма ли да нападнеш някой който мирише на екскременти и се приближава към теб , такаче ако запазиш самоубладание няма да имаш никакъв проблем с кучето. ;)

Определено ти липсват преживяванията с кучета.. Просто не си попадал на истински настървени кучета за тва говориш така..
Аватар
zdra6ko
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 7:04 pm

Мнениеот kapitango » Пон Мар 23, 2009 8:11 pm

Аз съм си прикрепил спрей на лявата презрамка на раничката. При нужда ми е в ръката за по- малко от секунда. Само веднъж го пробвах върху един злобен пумияр дето ми се стрелкаше всеки път на един от любимите ми маршрути на път за Кайлъка, и да си кажа честно останах доволен от резултата. Теси спрейчета ги има във всеки оръжеен магазин на смешни цени.
КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!
Аватар
kapitango
 
Мнения: 231
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:31 pm
Местоположение: BG- Плевен

Мнениеот hitar_potter » Пон Мар 23, 2009 8:24 pm

Друг вариант е караш с фулфейс, dh наколенки, налакътници, ръкавици, яка броня, здрави обувки... Слизаш от байка и почваш да се трепеш с кучето :smash: :jumpref:


//и с тая екипровка на даскало :rofl:
//поне ще си защитен и от катастрофа
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот naso » Вто Мар 24, 2009 8:32 pm

ебъ ги!
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот kapitango » Сря Мар 25, 2009 11:56 am

naso написа:ебъ ги!

Кучетата, стопанките или и двете? ;)
КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!
Аватар
kapitango
 
Мнения: 231
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:31 pm
Местоположение: BG- Плевен

Мнениеот Bolverk » Сря Мар 25, 2009 1:12 pm

А пропусна и стопаните. Веднага те обвинявам в дискриминация по полов признак :D
Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Мнениеот Holz » Сря Мар 25, 2009 1:27 pm

Мен доста са ме гонили кучета.. :dunno: Когато разбера,че не се отказват въртя по-силно и ако се налага стъпвам само на един педал от едната страна(прехвърлям си другия крак),за да не ме ухапе..А когато са повече до 2-3 е повече до късмет работата :beer:
не, а ти ?
Аватар
Holz
 
Мнения: 754
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 8:24 am
Местоположение: Бургас - Сопот - Варна - София

Мнениеот gofren » Сря Мар 25, 2009 2:06 pm

Вчера на 2 пъти по 2 кучета. И си викам "яяя във форума казаха като дойдат да те лаят почваш да им викаш там силно нали без да се притесняваш колко смешно ще те гледат останалите хора наоколо" :idea: и си викам наум "аре кво пък по-добре да пробвам от колкото да ме ИЗЕДЪТ" и викАх. Явно и в двата случая обаче, 2та пъти по 2те кучета бяха глухи :crap: , щото си продължиха да си лаят без дори да трепнат. Само дето привлякох погледите на учудените граждани. :bigeyes:

Разбира се допускам, че не викам правилно :dunno: , така че ще продължавам да си викам докато не стане. :D
Аватар
gofren
 
Мнения: 620
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:24 pm

Мнениеот skiman » Сря Мар 25, 2009 2:53 pm

Пробвай да ги лаеш и ти. Казват, че помагало :dunno:
Човек не спира да си играе защото остарява, а остарява защото е спрял да си играе.
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот Overlorda » Сря Мар 25, 2009 2:59 pm

За големи кучета незнам... трябва да лаеш доста силно и убедително и да изглеждаш доста голям... на теория би трябвало да стане.
За обучение на послушание на малки кучета работи със сигурност :)
В името на добрата бира !
Аватар
Overlorda
 
Мнения: 131
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 6:45 pm
Местоположение: София, Банкя

Мнениеот naso » Сря Мар 25, 2009 6:18 pm

kapitango написа:
naso написа:ебъ ги!

Кучетата, стопанките или и двете? ;)
и каишките накрая ако не ми е стигнало!
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот gofren » Сря Мар 25, 2009 6:29 pm

Overlorda написа:трябва да лаеш доста силно и убедително и да изглеждаш доста голям...
аз съм 1.60 висок с колело с най-малкия размер рамка на пазара :rofl: явно трябва да си купя пистолет и да ги застрелвам просто... (последното беше шега)
Аватар
gofren
 
Мнения: 620
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:24 pm

.

Мнениеот Сашо » Пет Мар 27, 2009 11:35 am

Въпросът с кучетата е много сериозен и даже трябва да получи статут на "Важна тема". Миналата година си бях прикрепил кобур за телефон на кормилото, но пълен с пиратки, а от двете му страни залепих кибрити за запалване на пиратките. После тренирах като "каубоец" за колко време в движение мога да драсна пиратка. Бях много бърз ... обаче и този метод не е идеален. Още на първото по-сериозно каране дъжд намокри пиратките, а пък колелото се заби с кормилото в земята и системата се потроши. Сега отивам да пазарувам спрей и Дазер... А срещу бикове какви мерки предприемате ? :D
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: .

Мнениеот hitar_potter » Пет Мар 27, 2009 4:44 pm

Сашо написа:Въпросът с кучетата е много сериозен и даже трябва да получи статут на "Важна тема". Миналата година си бях прикрепил кобур за телефон на кормилото, но пълен с пиратки, а от двете му страни залепих кибрити за запалване на пиратките. После тренирах като "каубоец" за колко време в движение мога да драсна пиратка. Бях много бърз ... обаче и този метод не е идеален. Още на първото по-сериозно каране дъжд намокри пиратките, а пък колелото се заби с кормилото в земята и системата се потроши. Сега отивам да пазарувам спрей и Дазер... А срещу бикове какви мерки предприемате ? :D
Мисля, че прекаляваш... Достатъчна е малко съобразителност и нямаш проблеми с кучетата... Или в най-лошия случай, ония метод със спрея
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: .

Мнениеот zdra6ko » Пет Мар 27, 2009 8:02 pm

hitar_potter написа: Мисля, че прекаляваш... Достатъчна е малко съобразителност и нямаш проблеми с кучетата... Или в най-лошия случай, ония метод със спрея

спрейче и кучегонче.. това според мен е най-удачно :agree:
drums, drums... into the deep!
Аватар
zdra6ko
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 7:04 pm

Мнениеот dobi_93 » Пет Мар 27, 2009 9:10 pm

Или си слагаш кокал под седалката? Това им дава още една причина да те гонят, но веднъж изхвърлиш ли кокала от байка и край!
dobi_93
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 9:54 am

Мнениеот sensation_blue » Съб Мар 28, 2009 10:32 pm

Изчетох цялата тема, но чак накрая dobi_93 предложи това, което си мислех и аз днес, когато взе да ми се радва един огромен санбернар на средата на нищото... аз спрях щото беше равно и бях гроги от баира, та тоя взе да ме души и да ме лигави и чак ме доядя че нямам нищо за ядене да му дам, че да ме остави на спокойствие... е нищо освен салама ми, който също душеше, но него не си давам ;)
Та пробвал ли е верно някой с кокал или друга вкусотия да се отърве от кучета-агресори, дали ще подейства?
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот PtD » Съб Мар 28, 2009 11:10 pm

Не знам дали винаги е удачна идея. Има хора, които си възпитават кучетата да не взимат храна от други хора, при което кучето може да се настрои.... ъъъ... негативно... спрямо предлагащите. :idea:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот did » Нед Мар 29, 2009 3:45 pm

Напоследък срещам кучета основно с колата. Упорито се опитват да ми счупят предната броня.

Някой е пуснал 20-тина песа около с. Хвойна, които явно мразят автомобилите. Постоянно трябва да им заобикалям труповете по пътя. Вече са останали само 3 палета, другите изгубиха битката с автомобилите. Майката на последното котило явно предпочита да хапе в движение колите, убили част от малките й, вместо да си пази останалите живи кученца. Днес, за да забавя смъртта на последните 3 паленца, за малко да предизвикам каращият зад мен да ме натресе отзад. "Забавя" е точната дума, понеже с тая злоба към автомобилите и желание да ги гонят и хапят, тия сладури вече са си написали биографията с фиксирана крайна дата.

Ако ги срещна с колело би било по-лесно да ги опазя.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот rosen_944 » Нед Мар 29, 2009 4:18 pm

гонили са ме и нем много песове и съм като ме гонят (става вапрос за 5-10 песа) много пъти слизам от колелото хващам го за седалката и почвам да ги псувам... нито 1 не приближава
:dunno:

edit: вчера на боровец карах малко по късно (snowboard) и някой беше решил да си разведе кучето по пистите и ме подгони няква немска овчарка и лае злобно... аз просто си спрях и тя се махна :D
Падна от 70 метра със 400, разби си черепа, усука си главата, смисъл още се опитваме да го наместим. Аз добре че бях с каска...
Аватар
rosen_944
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 8:54 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта


cron