Освен желанието: Как да спираме

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот MaRtiAg0 » Пон Май 08, 2006 2:12 pm

Колко пъти ми се е искало да пусна някой мнение,да наредя някого,да се заяда с друг...и не го правя.Верно е форум;дават се мнения,коментира се,ама много взеха да стават offtopic-ците и мненията изпълнени със злоба.Наистина някои хора реагират светкавично стил "абе аз си знам оня кво ма поучава" без дори вобще да се замислят над неговата гледна точка..
Относно статията..браво,очаквам останалото от поредицата...:thumbu:;)
MaRtiAg0
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 6:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Пон Май 08, 2006 2:28 pm

Ето така исках да се разискват нещата във форума!Пиша нещата си за много кратко време и осъзнавам че не са винаги верни или частично поне. Ето че е можело да има смислен диалог.За редуването писах защото ми се вижда невъзможно да пускам и двете спирачки за повече от 3-4 секунди по терена който споменах по-горе а той е наистина натоварващ за спрачките,пръстите,дланите и т.н. Съгласен съм напълно с написаното от Did и ще се замисля дали може да се направи някакво по-добро охлаждане на цялото апаратче дори и при ниски скорости.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 08, 2006 2:31 pm

[quote="did"]

[quote="NovemberCharlie"]

За туй предлагам да не даваш мнение, а да питаш дали еди си какво не би допринесло за еди си що. със сигурност резултатът ще е по-приятен.
[/quote]

Е ти пък сега... Да не давал мнение. Защо да не дава? Това е форум. Просто да не подскача като ущипано девойче когато някой по-дискретно или по-остро му покаже, че не е прав. А още по-непонятно е да подсачаш като ужилен Nightbringer, когато щипят друг.
[/quote]

Така е, прав си!
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Освен желанието: Как да спираме

Мнениеот endkuro » Съб Юли 04, 2009 8:41 pm

Според мен не е важно дали спирачките загряват повече или по-малко при дадена техника на спиране. Важно е, че се охлаждат, когато се прави въпросното припомпване :beer: това мисля е неуспоримо и всеки разумен човек го знае, проста логика без нужда от сложни разсъждения :)
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Освен желанието: Как да спираме

Мнениеот did » Съб Юли 04, 2009 8:57 pm

endkuro написа:проста логика без нужда от сложни разсъждения


пробвай пак, с по-сложна логика и с елементи на разсъждения.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Освен желанието: Как да спираме

Мнениеот endkuro » Съб Юли 04, 2009 9:32 pm

Както ти каза, отпускането(макар и за секунда) на спирачката позволява на малко ветрец да премине и тн. но не само това, много е просто. Ако загряването е една прогресия, то чрез напомпването тази прогресия се удължава, тоест системата се нагрява няма как, но по-бавно - това позволява да се мине по дълъг терен, а спирачките да започнат да прегряват чак към края, а не посредата на спускането. А отностно тази прогресия - ще го кажа елементарно, принципа е подобен на този, например когато ходим по горещ асфалт - ако правим бързи стъпки и не се задържаме много дълго, докато стъпваме, ще пари по-малко. Спирачките се нагряват от триенето, но от постоянния допир с диска нямат възможност да се охлаждат, а той се нагрява постепенно и няма възможност да се разсее топлината. Получава се рязко увеличаване на температурата при малко загряване. Докато, ако припомпваме, отново се загряват, но така да се каже лека-полека, не изведнъж.
Та основната ми теза, е че целта на припомпването не е толкова да се намали загряването чрез намаляне на триенето, а да се увеличи охлаждането, като се разделят накладките от диска. Всички знаете, че поотделно диска и накладките ще се охладят много по-бързо, отколкото заедно, както манджата ако я разпръснете по чинията изтива по-бързо.
Аватар
endkuro
 
Мнения: 264
Рейтинг: 986
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 2:53 pm

Re: Освен желанието: Как да спираме

Мнениеот did » Съб Юли 04, 2009 9:45 pm

хм... то явно, че доста постове са се омотали при миграцията към новата платформа на форума и се четат трудно, но ти сигурен ли си, че си прочел темата отначало, ама наистина?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Освен желанието: Как да спираме

Мнениеот Stancho » Нед Юли 05, 2009 5:58 pm

Искам да те видя на Драгалевци как спираш припомпвайки и дали ще продължиш да го правиш... Аз съм на принципа - карай бързо и натискай по - малко спирачка и няма да загрее. ;)
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Освен желанието: Как да спираме

Мнениеот Alpina » Нед Юли 05, 2009 6:38 pm

Глупости! Хайде се спусни с моите спирачки там с моите килограми и без да мислиш или правиш нещо с/у прегряването.
Едва ли ще изминеш много голяма дистанция в правилния път...
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Освен желанието: Как да спираме

Мнениеот Stancho » Нед Юли 05, 2009 7:19 pm

Виж сега аз така съм си решил проблема. Не знам колко тежиш, но аз карам с дискове 185/160мм и нямам проблеми засега (почти 70 кг с екипировка съм). Не претендирам да карам бързо или нещо от сорта, но припомпването е пълна глупост. Всеки може да погледне 2 метра напред и да не натиска спирачка на големия наклон, а на по - равната част след това. Точно това спасява мойте спирачки.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Re: Освен желанието: Как да спираме

Мнениеот Alpina » Нед Юли 05, 2009 8:30 pm

Stancho написа:Аз съм на принципа - карай бързо и натискай по - малко спирачка и няма да загрее. ;)


Stancho написа:Не претендирам да карам бързо или нещо от сорта


Хайде прочети си двата поста един след друг ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Предишна

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 155 госта