Как да се предпазим от кражба на велосипед

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот krach » Вто Авг 21, 2012 7:31 am

hakama написа:На път съм да си сглобя байка, брат ми има среден клас, с дискови... та мисля че ще бият на очи дето се вика и се притеснявам още повече като чета темите тук :(

Някаква система чрез ГСМ?
Аз си мисля (ако реша да го сложа в мазето, понеже са две колела) - да сложа такава аларма дето алармира по ГСМ (може и по друг начин). На 3ти етаж сме (без асансьор).

А за навън - някаква алармана система обмислям (звукова) + закалена верига в шлаух. Ще ми дадат време! А който е с В-брейк - някакви идеи? Това устройство дето се вгражда в седалковата тръба - с жироскопичния - колко ли струва?

И последно - прави ли се нещо по въпроса с кражбите на колела - не ги ли хващат, къде отиват след това тези колела?

Прегледай темата назад, имаше няколко поста с препратки към сайт който предлагаше устройство което следи през системата на GSM операторите. Съответно си имаше и недостатъци ако мрежата не е в обхват или е със слаб обхват но пак е нещо.
По сайтове съм гледал алармоподобни системи за колела:http://www.donsoft-bg.com/product.php?id_product=2182 това хубаво но предвид какъв овчи народ сме, само някой ще му помогне да я изключи...но има.
Относно веригите...мини през някой строителен магазин и прегледай железарските секции. Там има различни вериги и пред тях има ножици за тях. Можеш да придобиеш представа каква ножица ти трябва за да срежеш веригата. Ако искаш да спечелиш някоя и друга минута инвестирай в хубава верига. Под хубава имай предвид и по - скъпа. Гледах в темата за откраднати колела, колега се оплакваше, че си взел заключвалка с код за 30 кинта и резултата бил "минус колело".
Лично аз използвам U-lock. Не бих го оставил за повече от 10 мин пред някой магазин или пък да пренощува някъде различно от апартамент, но се надявам да ми даде няколко минути повече. Има си и минуси, трудно се връзва. Пък и 3 кила жЕлЕзо... Иначе на същата марка и предлагаха верига...по - скъпа от лока.

За правенето на нещо по въпроса...ами ако си МЕГА КЪСМЕТЛИЯ...да. Ако някой от форума тук види откраднатото ти колело, даде сигнал, органите съответно се вземат в ръце, имаш документ за собственост.....
БТВ имаха репортаж за крадени колела...след като един си купи велосипед от женски пазар, върза го на попа, друг (пак журналист) отиде да го краде....полицай му даде акъл как да стане...след което го продаде в същия магазин от които го купи...и кръга се повтаря, повтаря....
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот mdcom » Вто Сеп 04, 2012 4:32 pm

hakama написа:На път съм да си сглобя байка, брат ми има среден клас, с дискови... та мисля че ще бият на очи дето се вика и се притеснявам още повече като чета темите тук :(

Някаква система чрез ГСМ?
Аз си мисля (ако реша да го сложа в мазето, понеже са две колела) - да сложа такава аларма дето алармира по ГСМ (може и по друг начин). На 3ти етаж сме (без асансьор).

А за навън - някаква алармана система обмислям (звукова) + закалена верига в шлаух. Ще ми дадат време! А който е с В-брейк - някакви идеи? Това устройство дето се вгражда в седалковата тръба - с жироскопичния - колко ли струва?

И последно - прави ли се нещо по въпроса с кражбите на колела - не ги ли хващат, къде отиват след това тези колела?


По принцип ако реши някой да ти краде колелото ще го направи, единственото което можеш да направиш е да го затрудниш максимално и да се откаже поради тази причина. В тази връзка най-после има читава аларма на пазара: http://www.youtube.com/watch?v=Z9c9Iw5ppu8
Мисля, че в комбинация с добро заключване това чудо може да откаже гадовете...
mdcom
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 11:01 am

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот KrK » Вто Сеп 04, 2012 10:03 pm

Да направим акция анти-кражба. Заключваме уж колелото, сядаме близо, люпим семки и чакаме някой герой. Ефект като цяло надали ще има, но поне някакво лично удовлетворение от "разтриване" на тези индивиди. Всяка седмица по няколко часа, хем и потърпевши могат да се включват към терапията.

Иначе имам два катинара, единия е U-lock, другия е мой набор горе-доло, слагам го да плаши децата и да спечеля някоя секунда или минута евентуално. И ествено го наблюдавам колкото мога.

Като много малък си оставих балканчето пред магазина за няколко минути ей така, цял живот ще го помня този рев след това. Затова и избягвам всячески да си оставам колелото заключено и без надзор.
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот krach » Пон Сеп 10, 2012 10:09 am

Чета тема в този форум за откраднати велосипеди и се чудя как толкова народ си връзва велосипедите по входове и етажи. Достатъчно е да прегледаш набързо темата с откраднати велосипеди и да видиш как НЕ ТРЯБВА да се съхранява едно колело.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот ivo_DH » Пон Сеп 10, 2012 7:41 pm

Мойто е в мазата, зад 2 метални и 1 дървена врата общо. Иначе когато съм навън почти не отлепям очи от него и по възможност го оставям на някой с думите: "извинете, бихте ли ми наглеждали колелото само за 1-2 минути ?", хората се съгласяват и така. А това оставяне по междуетажните тераси е пълна простотия (още повече за хората в големите градове). Ако блока ви няма сигурен вход отвъд който имат достъп само живеещите в него, не е работа да си оставяш колелото просто ейй така на междуетажната тераса. Но ако сте като мен, в кооперация пълна с пенсии, нямате грижи :D пенсионерите тук са сигурна аларма :agree: ако толкова не можете или не искате в маза, у вас на терасата мисля че е най-удачния вариант или като някои хора - в стаята, само че лично моята майка би ме пратила на стълбището ако види байка в нас. :rofl:
Мисля, че всеки, който си обича колелото и го цени ще внимава предостатъчно да не му се случи случка :smash:
k0cTaHeB написа:Безмозъчен абюзър,без основно образование,мазохист,мега,мега надъхан и безстрашен,празноглав,кретеноид,явен аграр,вероятно тлъст (не е задължително),идол му е Bender,в главата хлебарки,извън главата още хлебарки.
:evil:
Аватар
ivo_DH
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1098
Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 9:26 pm
Местоположение: Aitos

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот hakama » Вто Сеп 11, 2012 10:18 pm

mdcom написа: По принцип ако реши някой да ти краде колелото ще го направи, единственото което можеш да направиш е да го затрудниш максимално и да се откаже поради тази причина. В тази връзка най-после има читава аларма на пазара: http://www.youtube.com/watch?v=Z9c9Iw5ppu8
Мисля, че в комбинация с добро заключване това чудо може да откаже гадовете...

Това нещо колко струва - много бие на очи обаче :dontknow:
Аз си мисля за звукова аларма да скрия - от онези с магнитния датчик + катанец (още не съм решил-верига или друго).

Относно скобата на седалката - с болт или лост (QR) е по-удачно? Ако трябва в движение да сменям височината на седалката (ако някой друг трябва да го кара) ще трябва да мъкна ключ винаги... а за шестограмен болт - всеки средно подготвен крадец ще вземе седалката да кажем, макар че повече от 30лв няма да дам за седалка. :agree:
Аватар
hakama
 
Мнения: 326
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Нед Авг 12, 2007 2:23 pm
Местоположение: Sofia

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот ferdi_mruvkata » Сря Сеп 12, 2012 1:22 pm

ferdi_mruvkata
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 am
Местоположение: София, Габрово

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот LyuboKolev » Чет Сеп 13, 2012 8:13 pm

ferdi_mruvkata написа:да го пусна и тук :
http://www.youtube.com/watch?v=lbQu_IVU ... e=youtu.be

Човеко, това е Мегаяко, но сигурно мегаскъпо и мегатежко. Много е полезно че го пускаш, но тука има по- първични проблеми. Мога да си кача колелото в автобус и трамвай, но не мога в метрото. В моловете не можеш да го вкараш. Ти ако си оставиш така колелото някъде съм сигурен че ще дойде БТВ то, и др. и накрая ще те арестуват за извънземство и няма отърване докато парламента не приеме закони за извънземните. Един вид си си направо самоубиец. Тия от електрото ще ти искат наем за съоръженията и въобще си за каторга. Заеби я тая работа.
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот LyuboKolev » Чет Сеп 13, 2012 8:30 pm

KrK написа:Да направим акция анти-кражба. Заключваме уж колелото, сядаме близо, люпим семки и чакаме някой герой. Ефект като цяло надали ще има, но поне някакво лично удовлетворение от "разтриване" на тези индивиди. Всяка седмица по няколко часа, хем и потърпевши могат да се включват към терапията.

Иначе имам два катинара, единия е U-lock, другия е мой набор горе-доло, слагам го да плаши децата и да спечеля някоя секунда или минута евентуално. И ествено го наблюдавам колкото мога.

Като много малък си оставих балканчето пред магазина за няколко минути ей така, цял живот ще го помня този рев след това. Затова и избягвам всячески да си оставам колелото заключено и без надзор.

Идеята ти е прекрасна,но.....
1. Крадците четат форума и ще им е ясно.
2. Ако организираш нещо такова трябва да е на 4 очи с приятели и не през форума.
3. Трябва да видиш във форума къде се краде най- много.
4. Заключи си колелото- те ще си го отключат.
5. Колелото трябва да е с фактура за да докажеш собственост.
6. Крадците са по- опитни от нас така че ти ще си балъка в играта и ще чакаш много.
7. Ако някога успееш, ще си магьосник.
8. Ако го пребиете ще плащате телесни повреди.
9. Най- добре го спукайте от бой и бягайте, без да зввъните на полицията.
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот veskoz » Пет Сеп 14, 2012 9:46 am

Глупости.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот ivondera » Пет Сеп 14, 2012 1:52 pm

Да ви питам следното. Имам възможност да взема асансьорно въже и да си направя въже за заключване. Мисля да е 8 мм. какво е вашето мнение, че вече две колелета ми изчезват. Ако взема 10 мм. ще е по добре, но ще е тежичко. Самото въже ще го вкарам в някаква шлаука и с катинар. Какво мислите за идеята? Казват, че тези въжета били закалени и трудно (не невъзможно) се режат.
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Skoinks » Пет Сеп 14, 2012 2:20 pm

ivondera написа:Да ви питам следното. Имам възможност да взема асансьорно въже и да си направя въже за заключване. Мисля да е 8 мм. какво е вашето мнение, че вече две колелета ми изчезват. Ако взема 10 мм. ще е по добре, но ще е тежичко. Самото въже ще го вкарам в някаква шлаука и с катинар. Какво мислите за идеята? Казват, че тези въжета били закалени и трудно (не невъзможно) се режат.


По-добре ще е да вземеш лента - на по-модерните асансьори се ползва метална лента, вместо въже. Много по-силна е по всички директиви, но не съм сигурен дали може да се намери (а и ще спестиш от теглото)
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот ivondera » Пет Сеп 14, 2012 2:29 pm

Ами ще питам. На един блок слагат асансьори в момента. Би трябвало да е от модерните :dontknow: Ще питам за такава лента.
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Stefan_trekkie » Пет Сеп 14, 2012 2:38 pm

Асансьорно въже, такова за кранове и за всички останали подобни неща са едни и същи. Произвеждат се и се продават от различни производители естествено, но нямат особена разлика. Има ги в магазини на метър.. От тънки до десетки и дори стотици милиметри.
Работя в краностроителен завод, та съм наясно с тези въжета. Не са нищо особено и се режат със специлизиран инструмент лесно, но зависи от дебелината де :D
И трябва да намериш да ти запресоват двата края като хората за да може да го ползваш в това направление. Скобите с болкове се свалят, абсурд е :evil:
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот ivondera » Пет Сеп 14, 2012 2:41 pm

Благодаря. А за лентата какво ще кажеш? Някой каза, че тези въжета ги ''закаляват'' или нещо подобно и после нямат рязане .... има ли такова нещо?
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Stefan_trekkie » Пет Сеп 14, 2012 2:48 pm

Т'ва са глупости! .. Закаленото се чупи при прегъване, мекото се реже. Истината е по средата. Тези въжета се прозивеждат за да бъдат гъвкави, иначе нямаше да са въжета, а плътно железо :lol: :lol:
Споменатите ленти, не съм ги използвал никога.

п.с. Всичко се реже, стига да има инструмента
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот ivondera » Пет Сеп 14, 2012 2:51 pm

еххх как ме е яд .... :banghead: Тъкмо си мислех, че третото ми колело ще е защитено с това въже, а то ....... нищо ще взема едно 10 мм пак е по добре от нищо. А да знаеш къде могат да ми го пресоват?
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот ABSOLUT » Пет Сеп 14, 2012 6:14 pm

Ето един вариант за закалена верига, даже си е направо в шлаух.
Има готови различни дебелини и дължини.
Аватар
ABSOLUT
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Сря Мар 21, 2012 1:49 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот ivondera » Пет Сеп 14, 2012 7:15 pm

мммм това изглежда много добро .... колко ли струва?
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот taurus13 » Пет Сеп 14, 2012 7:27 pm

С един мобилен акумулаторен флекс всичко се реже - няма въже, няма верига. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот ivondera » Пет Сеп 14, 2012 7:34 pm

Е малко са тези дето ще тръгнат с акумулаторен флекс в центъра през деня. Иначе вечер е в нса на мен ми трябва за през деня докато влезна в някой магазин. Това е добро само да не струва майка си и баща си :)
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот epedos » Пет Сеп 14, 2012 11:48 pm

LyuboKolev написа:
3. Трябва да видиш във форума къде се краде най- много. .

Западен парк. АЗ там не смея да стъпя откакто чета темата за откраднати велосипеди. А неведнъж са ми казвали че доста готини пътечки имало там. Уви - никога няма да поема риска след 4те (!!) разказа от последните 10тина страници на темата за откраднати велосипеди. Нито сам, нито с приятелката ми (да, имаше разказ от преди месец и нещо как мангалите свалили пича и мацката от байковете и дим да ги няма!!!). :boggled:

Чистка си трябва там...
epedos
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 24, 2012 10:07 pm

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Slade » Съб Сеп 15, 2012 9:58 am

Изображение
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот krach » Съб Сеп 15, 2012 12:00 pm

Както писах и по рано отиваш в някой голям маркет за строителни материали и гледаш най - дебелата верига. От там придобиваш представа каква ножица ти трябва за различните дебелини вериги.
За разлика от веригите за твърдите връзки ти трябва флекс http://www.youtube.com/watch?v=xVUaiWbPqDk
А от всички крадци колко си носят флекс. Дори и да носят, предвид че велосипеда е вързан пред магазин надали няма да обърнеш внимание. Ако си си го оставил за цял ден някъде където не го виждаш диркетно....по - добре не го връзвай изобщо. Само парите за ключалки ще си прахосал.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот ivondera » Съб Сеп 15, 2012 12:25 pm

Да много си прав за това колко от крадците носят акумулаторни флексове. Ще си взема една от веригите от по горния пост, но нямат цена. Ще звънна да видя колко струват. В тези вериги не ме притеснява, че може да ги срежат, притесняваме какви са ключалките.
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот xcrider » Съб Сеп 15, 2012 12:32 pm

krach
и с какво ще я вържеш тази верига, с катинар нали? Знаеш ли колко лесно се отваря катинар, изисква само една изрязана по специфичен начин пластина от кенче. http://www.youtube.com/watch?v=WbVZER_WhPc
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот ivondera » Съб Сеп 15, 2012 12:36 pm

xcrider
Именно тя веригата е добра, но ако заключващото устройство не струва тогава нищо не правим
Скайп ivondera Тел: 0885604642 или 0878914642
ivondera
 
Мнения: 332
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 1:18 pm
Местоположение: София кв. Редута

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот barcode_hc » Съб Сеп 15, 2012 1:33 pm

Човек, не се обиждай, не се заяждам, но... твърдение "малко са тези които ще..." = следствие "2 откраднати велосипеда". Просто хората трябва да се научат да спрат да "донорстват" велосипеди на крадците. Което значи да не ги оставят без надзор за повече от 5-10 минути (някои го правят дори за 5-10 часа) и да не ги завързват на междуетажните площадки. Просто прочетете темата за откраднатите и вече ще ви стане ясно "как да се предпазим от каражба на велосипед". Онези, които си оставят колелата на междуетажните площадки, да ги запитам дали си заключват вратите или денонощно стоят отворени? И каква неведома сила ги кара да си заключват вратите, но да очакват, че колелата им няма да бъдат откраднати?

Колкото до избора на верига и "неуязвимото" асансьорно въже... С асансьорни не съм се занимавал, изчислявал съм въжета за кранове. Еми, не са неуязвими, де факто нямат принципна разлика с въжетата за заключване. Просто се режат с по-остри инструменти, може и с обикновени ножици, но те по-скоро ги разкъсват нишка по нишка (който е рязал/скъсявал жило с подръчни средства знае за какво става въпрос :D ). А всякакви плътни елементи (брънки на вериги, катинари) буквално се изяждат с ножици.

Хора, просто мислете, спрете с това "велодонорство", използвайте главата си и не предприемайте безумни рискове с мисълта "това няма как да се случи на мен". :peace:
Аватар
barcode_hc
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:18 pm
Местоположение: София

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот krach » Съб Сеп 15, 2012 1:46 pm

xcrider написа:krach
и с какво ще я вържеш тази верига, с катинар нали? Знаеш ли колко лесно се отваря катинар, изисква само една изрязана по специфичен начин пластина от кенче. http://www.youtube.com/watch?v=WbVZER_WhPc

М не си ме разбрал, не съм ЗА веригите конкретно. Идеята ми беше да се придобие представа каква ножица ти трябва да го срежеш.
Относно ключалките - предвид масово използваните евтинджоски катинарчета (било то с въже или верига) за по 5-10-30 лева, по - лесно е да ги къцаш за няколко минути с клещи за арматура от колкото да ги отключваш.
Когато си взимах u-locka в магазина имаше и това http://www.kryptonitelock.com/products/ProductDetail.aspx?cid=1001&scid=1002&pid=1243.
U locka беше 70 кинта веригата беше 90 или 100 ако не се бъркам. Предполагам да се среже ще се изисква много по голяма ножица (колкото и да е малко по - съмнително е да се разкарваш с ножица 2 метра рамо).
Предполагам евтино катинарче по - лесно се отключва. Показаното изглежда като касичките за по 3 лева от магазин за левче. Съмнява ме да се отключи толкова лесно посоченото от мене. НЕ казвам че е невъзможно но 100 % ще трябва някоя минута повече.
Ако сте навити да съберем по 10 лева няколко души да си купим някоя сериозна ключалка -70-100 лева и да тестваме КАК аджеба и за колко време ще я отключим/срежем/разбием.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Как да се предпазим от каражба на велосипед

Мнениеот Skoinks » Съб Сеп 15, 2012 6:29 pm

barcode_hc написа:Човек, не се обиждай, не се заяждам, но... твърдение "малко са тези които ще..." = следствие "2 откраднати велосипеда". Просто хората трябва да се научат да спрат да "донорстват" велосипеди на крадците. Което значи да не ги оставят без надзор за повече от 5-10 минути (някои го правят дори за 5-10 часа) и да не ги завързват на междуетажните площадки. Просто прочетете темата за откраднатите и вече ще ви стане ясно "как да се предпазим от каражба на велосипед". Онези, които си оставят колелата на междуетажните площадки, да ги запитам дали си заключват вратите или денонощно стоят отворени? И каква неведома сила ги кара да си заключват вратите, но да очакват, че колелата им няма да бъдат откраднати?

Колкото до избора на верига и "неуязвимото" асансьорно въже... С асансьорни не съм се занимавал, изчислявал съм въжета за кранове. Еми, не са неуязвими, де факто нямат принципна разлика с въжетата за заключване. Просто се режат с по-остри инструменти, може и с обикновени ножици, но те по-скоро ги разкъсват нишка по нишка (който е рязал/скъсявал жило с подръчни средства знае за какво става въпрос :D ). А всякакви плътни елементи (брънки на вериги, катинари) буквално се изяждат с ножици.

Хора, просто мислете, спрете с това "велодонорство", използвайте главата си и не предприемайте безумни рискове с мисълта "това няма как да се случи на мен". :peace:



Макар да съм на 100% съгласен с теб, идеята на заключвателните устройства, поне за мен, е да ми дадат 5 минути да изтичам до магазина, не да си оставя колелото за една нощ. Въпреки всичко когато съм с колелото просто не пазарувам от магазини, освен от тези от които мога да купувам без да слизам от колелото (павилиончета и т.н.) и го дължа под око и повечето случай под ръка 100% от времето.
Scott Voltage FR20 2010; Rockshox Vivid 5.1 240mm; Marzocchi 888 2011;
Аватар
Skoinks
 
Мнения: 335
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 9:58 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта