Важна тема: online магазини и интернет пазаруване

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот jivkonik » Пет Сеп 28, 2007 2:37 pm

stroker написа:Общо взето всичко ми се изясни,но само искам да попитам как става получяването от митницата на пратката от САЩ?Те ли ти се обаждат че има пратка за мен или аз требе да проверявам?А и как трябва да дам адреса и данните си на ebay sellara или човека от САЩ?Написан по американския начин или по БГ образец?
Благодаря!

Получаваш известие от локалния ти пощенски клон пуснато в пощенската ти кутия , с известието в ръка отиваш в клона, където срещу лична карта и подпис ти връчват МИТНИЧЕСКО ИЗВЕСТИЕ. С него в ръка и то препоръчително до 3 дни от връчването отиваш в Разменна Пощенска Станция към Централна Митница - София (намира се близо до Централна Авто Гара, малко отстрани и малко в ниско). Там по едни тефтери съгласно представеното от теб известие (и лична карта) виждат каква е пратката, ако е отблезяно че е обмитяема викат "чичко митничаря" и почвате пазарлъка "ко е това чудо, и колко струва, и ко праим ся, ще плащаме ли мито и ДДС?!". Ако не пише в техния тефтер, че е обмитяема директно си плащаш 1.5 до 3 лв такса за освобождаване и ти дават едно друго листче, с което от едно друго гише срещу подпис ти дават прадката. 3-те дни срок са препоръчителнни - след тях започват да ти начисляват една такса от 60-80 стотинки на ден (може вече и да е по-висока) за това, че ти държат пратката на склад при тях. Има вариант и пратката да дойде директно в кварталния ти пощенски клон (ако от митницата предценят, че няма нужда от обмитяване и каквито и да е разправии). Тогава с полечната бележка от твоята пощенска кутия отиваш в клона ти и си я взимаш без да плащаш и стотинка.
Адреса го даваш от вида:

Ivan Ivanov
LULIN bl.XXX; entr. X; fl. X; apt. XX
Sofia 1234 - цифрите са пощенскя код
BULGARIA

поне моите пратки надписани по този начин пристигат вече 2 години безотказно.
Обикновено продавачите копват адреса от мейла ти и го принтят директно на лист, който лепят на опаковката, не преписват като гламави, не се и замислят какъв е е смисъла на този адрес, важното е нашите лелки в пощите да разберат за кво иде реч!
Успех! :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Climber » Съб Окт 13, 2007 10:49 am

Някой желаещ да направим обща пратка от www.jensonusa.com? :popcorn:
Таз година Climber лек!
До година Orange мек!
Аватар
Climber
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 8:30 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот M1010X » Вто Окт 16, 2007 8:53 am

@jivkonik - много полезно инфо!

Доста неща съм си внасял отвън и досега проблеми нямах. Преди 1 седмица си внесохме с едно приятелче спирачки - 4 кода (2 предни и 2 задни), опаковани общо в две кутии; бях помолил продавача да декларира цялата пратка (четирите) като $92 и той го беше направил. И после загубих 2 часа на митниците в разправии с един, който хем не вярваше, че струват толкова (естествено; да не е малоумен), хем нямаше за какво да се хване, защото на митническите документи пишеше толкова. След сума време и нерви ето до какво достигнах като изводи, което може да е полезно:

1. Ако ползвате EMS (express mail priority - услуга на пощенските служби USPS; тук е МУП - международна ускорена поща), цената ще ви е малко по-висока, времето за доставка - в пъти по-малко, но вероятността да се заядат сякаш е по-голяма - досега съм внасял сума пратки през нормална поща с декларирана цена под $100 и никога не съм имал проблеми.
2. Необлагаемият минимум според пощенските служители (които бяха супер печени лели!) е 45 евро; както казах, досега с пратки под $100 през нормалната поща не съм имал никакви грижи, а тук за $92 ми разкатаха фамилията.
3. Митническите служители са нещастници, особено след като им спря кранчето след влизането ни в ЕС.
4. Митото за велокомпоненти е 4,5%.
5. ДДС-то си е 20%.
6. Таксата за изготвяне на митническа декларация е 8 лв + 1 лв снимане на лична карта + няколко лв за банковия превод на митото + ДДС-то (не взимат пари на ръка; защо ли :)).
7. Ако компонентите са произведени в Китай и митничарят реши да се заяде с вас, може да се хване за това - тогава митото било много по-голямо; целта е в целия ЕС да се внасят все по-малко китайски стоки; съответно, стискайте палци никъде на това, което внасяте, да не го пише.
8. Ако разбере, че сте платили вие за доставката, тази сума също се обмитява. Затова, ако питат - транспорт не сте плащали! (в интерес на истината, като сметнете, транспортът е примерно $50, съответно митото и ДДС-то върху него ще са към 20 лв - това го казвам, ако все пак решите да си признаете)
9. Митничарите са цървули.
10. По принцип искат да им представите и някаква фактура или разписка за извършено плащане; не се доверяват току-така на това, което е написано от продавача. Ако декларираната сума не е вярна - не трябва да им показвате каквото и да било, че лошо ще стане :) Държите, че нямате, и това е.
11. Ако се усъмнят, че цената на стоката е неправилно декларирана (както при мен беше случаят), имат право да го обмитят върху някаква дефинирана стойност (която е измислена точно с тази цел). Предполагам обаче, че там толкова ПРО компоненти няма, така че няма защо да се притеснявате.
12. И най-важното - митничарите са калъфи!

Ако решат да се заяждат - настоявайте на своето; не показвайте притеснение, не се отмятайте от думите си. Като пише $92, толкова е. Ако не вярва, да ги обмити по споменатия в т. 11 начин. В крайна сметка, т.к. няма да има възможност да направи каквото и да е по законов ред, ще се мотае и ще ви губи времето (вместо да обработва документите, лафеше с разни колеги; и така 3 или 4 пъти). Но... спестяването на немалка сума пари след вноса си струва усилието :D
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Droze » Вто Окт 16, 2007 7:42 pm

Току що спечелих предмет в еBay! Сега какво да правя? Човекът живее в страна от ЕС и ми казаха, че в такъв случай няма да плащам мито и данаци. Така ли е? Значи остава да платя съответна цена с доставката? А как точно става това? Благодаря на отзовалите се :bowdown: :bowdown:
Аватар
Droze
 
Мнения: 181
Рейтинг: 1499
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 2:13 pm

Мнениеот imbecile » Вто Окт 16, 2007 8:02 pm

:offtopic:

Droze написа:Току що спечелих предмет в еBay! Сега какво да правя? ....... Значи остава да платя съответна цена с доставката?А как точно става това?......


Не говориш сериозно, нали?!

:offtopic:
In the quiet words of the Virgin Mary.... come again?
Аватар
imbecile
 
Мнения: 309
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:50 pm
Местоположение: с.Казичене

Мнениеот Droze » Вто Окт 16, 2007 8:14 pm

Съвсем сериозна съм! Питах го да ми каже цялата сума и после до колкото ми е извество плащам чрез PayPal. Но това ли е всичко? Не пропускам ли нещо? За пръв път ми е и затова съм несигурна и питам за всяко нещо...


P.S и нещо много важно: кой е най-евтиния начин за доставка? и колко време отнема


Благодаря! :bowdown:
Аватар
Droze
 
Мнения: 181
Рейтинг: 1499
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 2:13 pm

Мнениеот URNEST » Вто Окт 16, 2007 8:39 pm

Разплащанията най-лесно стават чрез кредитна карта, като се изтегля стойността на предмета + стойността на доставката(за България е към 6,50 евро).Пратката се получава по пощата.Когато си бях поръчал накладки ги намерих в пощенската кутия. :D
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот imbecile » Вто Окт 16, 2007 9:03 pm

URNEST написа:...за България е към 6,50 евро...


За какво - за пакет накладки с големината на писмо и тегло около 50-100гр., от определена държава?...А дали става дума за същите параметри в случая? :idea:
In the quiet words of the Virgin Mary.... come again?
Аватар
imbecile
 
Мнения: 309
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Пет Мар 31, 2006 11:50 pm
Местоположение: с.Казичене

Мнениеот screamBoy » Вто Окт 16, 2007 9:10 pm

отнема около 2 седмици, казват 5-7 работни дни (самото пътуване)
но
първо трябва някой да го пусне, т.е. това са хора като нас - работят, отпуски, нямат време и т.н. така че реално се приготви след като отсреща получат парите за 2-3 седмично чакане

след това, ако е нещо по-голямо би трябвало да получиш в пощата бележка да се явиш на митницата

ако си от София, матницата се намира много близо до централната автогара, която е много близо до централна жп гара
една такава бяла сграда от едри каменни блокове, по уличките където са наспирали такситата пред автогарата вървиш и тръгваш по улицата дето е срещу изхода за автобуси (входа е откъм МарияЛуиза а изхода е от другата страна) и по тази улица вървиш малко, отляво като се появи трева има циментова площадка и от нея слизаш на долната улица, тя е успоредна на тази, слиза се по едни умрели циментови стълби но няма как
та по долната улица тръгваш наобратно и няма нищо друго освен тая митница
централния вход се вижда, огромен е
може да влезеш през него
влизаш в голяма зала с множество гишета и чиновници дето те гледат като че не те виждат
принципно ако няма да плащаш мита и т.н. се плаща само една такса на гишето за получаване 4лв
в тая голяма зала се обръщаш наляво, стигаш до края и вдясно има коридор, тръгваш по него - той като излезе от залата прави чупка и влиза във друга сграда (стените стават различни, и пода и въобще) и там точно насреща има метална врата до която пише някви глупости
е, отваряш я и влизаш в по-особено помещение, което изглежда като склад с гишета
гишето за нас (частни лица) е цъкаш насреща, накрая в дясно (просто следваш коридора) и насреща леко в ляво, обикновено само там има опашка
там даваш известието, лична карта, даваш 4лв и те отвеждат в склада да си намериш пратката, след което чао-чао и се изнасяш
ако като намерите пратката се окаже че е написана малко по-голяма сума си приготви повече пари (може и на другия ден или по-късно да идеш)
по коридора по който влезе в таз мизерийка първото гише е където първо отиваш, там ти казват това-онова, после чакаш на гишето през едно да дойде консултантката с хубавите нокти (сети се защо) и може да те покани отвътре да напишете (тя пише) декларация, 7лв, ксерокса е зад крайното гише, 1 ли 2 лв - не помня
после влизаш в гъзарската зала по коридора по който дойде
гишетата срещу входа отвън почти всичките ти вършат работа, там бачкат униформени, даваш документите, нещо те мотат, дават ти документи и отиваш на гишето на банката (на същата страна, точно преди завоя за коридора) там плащаш квото са ти казали +5лв за плащането
после с платеното пак на гишето с униформените, още малко чакане, после обратно в склада - подаваш на първото след вратата, връчват ти и чао-мяу
ДДС 20%
мито 4%

точно до гишето '4лв' има голяма врата през която можеш да влезеш-излезеш директно там (а не в гъзарската сграда)

тва е
***ако се разминеш само с 4лв отнема около 30мин - зависи колко е опашката
ако ще плащаш и мита разни приготви ненам колко, на мен ми излезе около 2часа, въпреки че никъде по гишетата нямаше никакви опашки

*** ***работното време беше малко особено, вероятно ще излъжа но нещо като до 17ч ми се мотае
Последна промяна screamBoy на Вто Окт 16, 2007 9:15 pm, променена общо 2 пъти
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот M1010X » Вто Окт 16, 2007 9:12 pm

Баа, ако толкова излизаше доставката на един 888 - малии, дали нямаше да внеса един вагон :)

@Droze - прегледай тази тема, както и в ЧЗВ за подобни теми - обяснявано е многократно.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот stroker » Вто Окт 16, 2007 10:14 pm

Явно при всеки е било различно,аз си купих вилка от ebay ,помолих селъра да обяви ниска себестоиност на вилката и по тракинг номера видях че е пристигнала в бг,беше една събота,а в понеделник даже бяха идвали с куриер до вкъщи да ми я носят,аз обаче не си бях вкъщи,но видях митническото писмо и отидох веднага в митницата до автогарата и на гише express priority mail само ми поискаха личната карта и ми връчиха пакета,попитах дължа ли нещо обаче явно лелката беше супер печена и ми вика нищо не дължиш :popcorn: :popcorn: :popcorn: ,взех си я и вкъщи......
Беше обявена на стоиност 50 долара,ма маи всичко си е на късмет.
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот M1010X » Сря Окт 17, 2007 8:03 am

Ако е била декларирана на $50 е много вероятно да не се занимават да я гледат; но много зависи и от размера на пратката - пробвай да получиш цял байк от щатите, деклариран като $49 - дали ще мине :D
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот XEK » Съб Ное 03, 2007 11:18 am

искам да попитам, понеже не съм пазарувал до сега по този начин, става дума за screambikes съм харесал BR-M495 (от намалението ;))
звънях във веломания да питам мога ли да взема само апарата без диска докато е в намаление, в едната ми казаха, че не може, а в другата срещу 67лв.
та въпросът ми е ако си я поръчам от screambikes без диск(пише, че като е без диск се свалят 22лв.) ще ми го донесат и за което трябва да им платя 26лв., а не 48 за целия комплект.

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

пс. надявам се да сте ме разбрали :)
Аватар
XEK
 
Мнения: 755
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 3:24 pm
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Съб Ное 03, 2007 3:40 pm

XEK написа:искам да попитам, понеже не съм пазарувал до сега по този начин, става дума за screambikes съм харесал BR-M495 (от намалението ;))
звънях във веломания да питам мога ли да взема само апарата без диска докато е в намаление, в едната ми казаха, че не може, а в другата срещу 67лв.
та въпросът ми е ако си я поръчам от screambikes без диск(пише, че като е без диск се свалят 22лв.) ще ми го донесат и за което трябва да им платя 26лв., а не 48 за целия комплект.

:bowdown: :bowdown: :bowdown:

пс. надявам се да сте ме разбрали :)
Да ама се намалява от нормалната крайна цена, а не от намалената. Но съм сигурен, че ако пишеш на Screambikes, ще измислят някоя врътка.

Освен това се продават отделно апарати BRM415 и BRM465, които не са в промоцията, но може и да влязат.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот XEK » Съб Ное 03, 2007 3:53 pm

ам аз сега съм с 415 и искам да мина на 495
защото гледам в сайта на веломаниа за намалението, че има
Спирачка SH Deore BR-M535 хидр. без диск 39.90 лв

и предполагам, че може и 495 така, благодаря все пак, ще видя и какво ще кажат от скриймбайкс

едит:
Код: Избери целия код
hat's In My Cart?   


Remove   Qty.   Product(s)   Total

      Механична дискова спирачка Shimano BR-M495
- Front/ Rear 160мм. ротор; предна
- Ротор without disc   47.90лв.

-22.00лв.


Sub-Total: 25.90лв


това ми изписва като цъкна "in cart" значи би трябвало, де донесат апарата срещу 25лв :)
Аватар
XEK
 
Мнения: 755
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 3:24 pm
Местоположение: София

Мнениеот MaN1aK » Съб Ное 03, 2007 4:11 pm

Вече пиша за втори или трети път мейл на Веломания(Screambikes) и така и не ми отговарят.Защо? :dunno:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот tailor » Съб Ное 03, 2007 4:18 pm

MaN1aK написа:Вече пиша за втори или трети път мейл на Веломания(Screambikes) и така и не ми отговарят.Защо? :dunno:
Веломания и Screambikes са различни неща - накой mail пишеш?
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот MaN1aK » Съб Ное 03, 2007 4:21 pm

tailor написа:
MaN1aK написа:Вече пиша за втори или трети път мейл на Веломания(Screambikes) и така и не ми отговарят.Защо? :dunno:
Веломания и Screambikes са различни неща - накой mail пишеш?

Хубаво де Screambikes.Давам долу Контакти и там пише Вашето име,имейл адрес и запитване и им пиша там каквото ме интересува и не ми отговарят?! :dunno:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MaN1aK » Нед Ное 11, 2007 3:16 pm

Велос - Защо толкоз бавно ми отговарят,след една или две седмици ми отговорят,а сега въобще ни вест ни кост?!Искам да си поръчам някоя част и да ги чакам цяла вечност ли?Бива ли такова нещо ве!Как може Горгоната и Райдспот да са такива пичове и веднага да ти отговорят и всичко да е на шест,а пък Велос и Скриймбайкс няма братче! :dunno: :(!:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chrome » Нед Ное 11, 2007 10:28 pm

MaN1aK написа:Велос - Защо толкоз бавно ми отговарят,след една или две седмици ми отговорят,а сега въобще ни вест ни кост?


кой е мейла от който пишеш?
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MaN1aK » Нед Ное 11, 2007 10:32 pm

MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chrome » Нед Ное 11, 2007 10:41 pm

за дрехите на НС ли ти е последният мейл? ако да, ще се постарая тия дни да ги кача официално, просто имахме някой по важни неща в последно време...
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MaN1aK » Нед Ное 11, 2007 10:52 pm

chrome написа:за дрехите на НС ли ти е последният мейл? ако да, ще се постарая тия дни да ги кача официално, просто имахме някой по важни неща в последно време...

Не на този ми бяха отговорили какво са цените и т.н.Последния ми имейл ми е дали имате венче за бмх 16т.
Едит:did e прав! :D chrome пиши ми на ЛС! ;) :beer:
Последна промяна MaN1aK на Нед Ное 11, 2007 10:57 pm, променена общо 1 път
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Нед Ное 11, 2007 10:55 pm

хайде, разкажете си тука, какви мейли сте си писали напоследък :rofl:
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chrome » Нед Ное 11, 2007 11:58 pm

еми на мен не ми е смешно като трябва да отговарям на по няколко неточно формулирани въпроса на ден...16ки имаме, стига да ти трябва за формулска касета, а не за хъб на резба...
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MaN1aK » Пон Ное 12, 2007 7:48 am

chrome написа:еми на мен не ми е смешно като трябва да отговарям на по няколко неточно формулирани въпроса на ден...16ки имаме, стига да ти трябва за формулска касета, а не за хъб на резба...

Мии не не е формулска,а Salt т.е. тя беше на резба нали?! :crap:
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот jivkonik » Пон Ное 12, 2007 11:34 am

M1010X написа:Ако е била декларирана на $50 е много вероятно да не се занимават да я гледат; но много зависи и от размера на пратката - пробвай да получиш цял байк от щатите, деклариран като $49 - дали ще мине :D

Моята рамка от САЩ мина за втора употреба ($80). Е наистина е била ползвана малко (от Ебей я взех) и наличните 1-2 малки драскотини плюс обилно намазани с грес места по нея може би са убедили митничарите в това. А само една бърза справка в Интернет от тяхна страна и цена на целия велосипед около $ 3000 би ми направило доста проблеми.... Иди доказвай после точно рамката колко струва!
Е имал съм късмет.... :agree:
Напоследък познати взеха да се оплакват за проблеми при пратките с велочасти... Явно увеличените количества на такива стоки и пратки са довели до там, че митничарите вече взеха да им се вглеждат. Въпрос на време е да си направят и таблици за цените им.... и то ще са цените им на МЕСТНИЯ ПАЗАР (дупе да му е яко на този, дето ще му сметнат мито и ДДС на части по тукашните магазинни цени! :bawling: )
Купувайте от ЕС онлайн магазини! Цените са по-високи от САЩ, но вноса от страна от ЕС прави митничарите безсилни! Особено ако стоката е придружена със съответните документи за внос, които онлайн магазините надлежно издават.
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Yasen » Пон Ное 12, 2007 6:14 pm

MaN1aK написа:
tailor написа:
MaN1aK написа:Вече пиша за втори или трети път мейл на Веломания(Screambikes) и така и не ми отговарят.Защо? :dunno:
Веломания и Screambikes са различни неща - накой mail пишеш?

Хубаво де Screambikes.Давам долу Контакти и там пише Вашето име,имейл адрес и запитване и им пиша там каквото ме интересува и не ми отговарят?! :dunno:


Формата за контакти не работи. Ще имам грижата тази или другата седмица да оправят проблема. На този етап моля пишете въпросите си директно на мейла:
screambikes (маймуна) tobulgaria.info

@MaN1aK Благодаря, че сигнализира и извинявай за неудобството.
Yasen
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Сря Юни 04, 2003 10:10 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Съб Ное 17, 2007 11:27 pm

http://www.actionsports.de/Forks-Rear-S ... :8508.html
Ебати офертата... стига т'ва чудо да работи де :rofl:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот outfaced » Нед Ное 18, 2007 12:47 pm

един сайт, на който попаднах ... поне аз намерих някой неща там, дет иначе ги няма в другите

http://www.bikeman.com/

цените поне на пръв поглед са ОК
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта