Важна тема: online магазини и интернет пазаруване

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот jivkonik » Сря Фев 20, 2008 12:28 pm

PtD написа:Стига корупционни практики, викаш... ;)

С тези необлагаеми пратки от ЕС и трудно доказуеми като стойност пратки тип GIFT извън ЕС явно са се "настървили" и такава пратчица като мойта "я лапат като топъл леб" - сигурни кинти, даже знаят колко да ти земат и колко спестяваш!!!!
ОНЗИ е дребна риба на гишето, прави "делчо" с митничар, изготвя списък на такива пратки - пита ме кой съм и погледна в някво листче....
Докато отчетноста там е на фърчащи тефтери и мазни кафеви бележки, митничарите имат опция да "освобдят пратка" по тяхно си усмотрение и без внесени митнически сборове и ДДС нещата ще са така.... още повече, че и "даващия и взимащия" имат полза от цялата работа и надали някой от "даващите" ще иде да натопи "взимащ".... ПО скоро "взимащ" ще бъде натопен от други негови колеги "дето не са толко уфатни та да взимат и те"...... Булгаристан, Батка.... :D
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот PtD » Сря Фев 20, 2008 1:12 pm

Камерки и доноси и шса опраат :)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Фев 20, 2008 1:20 pm

PtD написа:Камерки и доноси и шса опраат :)
А ти що си мислиш, че "оперетивна информация" липсва?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Фев 20, 2008 1:27 pm

NovemberCharlie написа:А ти що си мислиш, че "оперетивна информация" липсва?


Просто правилният артист не е пял в правилната оперета... :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Фев 20, 2008 1:34 pm

PtD написа:Камерки и доноси и шса опраат :)


Камери има. Баш там на онова гише.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jivkonik » Сря Фев 20, 2008 1:52 pm

bikerider написа:
PtD написа:Камерки и доноси и шса опраат :)


Камери има. Баш там на онова гише.

Това обяснява "разходката" извън сградата.....
Трябва система за електронно регистриране (това го имат, факта че изнасят на сайта инфото за пратката) И ПРОСЛЕДЯВАНЕ на пратките ВЛИЗАЩИ в митницата, от там за всяка ПОДЛЕЖАЩА НА ОБМИТЯВАНЕ да се следи за поспъпил ЕЛЕКТРОННО документ за извършеното плащане.... ако няма такъв документ - търсиш в книжата за пратката и който митничар си е сложил подписа и печата - БОЙ!!!
Другото с камерките е бошлаф работа... поне за сега...... факта, че го правят и МОЛЯТ по телефона ("Да минеш днес да си я вземеш!") напълно непознати хора... ами можех да съм им началника, баси!!!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Сря Фев 20, 2008 2:47 pm

jivkonik написа:търсиш в книжата за пратката


Не ми се занимава :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот stroker » Сря Фев 20, 2008 8:58 pm

тучо чучо написа:
stroker написа:... и след това доиде нахъсания младок митнически инспектор...

Един такъв синеок ли беше? ;)
Щото и на мене ми се правИ онзи ден.

Ами май същия беше,аз не гледам в очите,но беше млад с черна коса с едро телосложение.
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот тучо чучо » Чет Фев 21, 2008 1:16 pm

stroker написа:
тучо чучо написа:
stroker написа:... и след това доиде нахъсания младок митнически инспектор...

Един такъв синеок ли беше? ;)
Щото и на мене ми се правИ онзи ден.

Ами май същия беше,аз не гледам в очите,но беше млад с черна коса с едро телосложение.

Същото дупЕ!
Отвори кашона, погледна каплата вътре, погледна документацията на пратката и вика:
- Ама тука няма стойност. Това колко струва?
- Ми, колко, около 20 - 30 долара некъде. Заедно с гумата. Откъде да знам колко е, все пак е употребявано вече.
- Добре, ама трябва да има написана стойност.
- Можем да направим справка - отвън имам една позната, която е собственик на фирма за велосипеди. Питайте я. (Ели Кузова получаваше междувременно пратка)
- Какви справки да правя сега?! То тука трябва да си пише стойност...
Тури печат и подпис и кисел си излезе.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Reactor » Вто Фев 26, 2008 11:15 am

Някой да е пазарувал от този магазин?
http://veloservice.3dwebdesign.org/
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот theadmin » Сря Фев 27, 2008 7:16 pm

Попаднах на този сайт, правят доставки и за България:

http://www.starbike.com/

цените за доставка също ми се струват приемливи:

https://www.starbike.com/index.php?cat=shipping&lang=en

За доставки ползват Deutsche Post ии DPD (?), т.е. немските пощи.

Ще помоля по-запознатите за положителни или отрицателни мнения, спрямо цените или предлаганите стоки.
Аватар
theadmin
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 5:56 pm

Мнениеот stroker » Вто Мар 04, 2008 8:06 pm

Добре пак да започна с един въпрос дето ме мъчи с митничарите.
Тка например получавам пратка, която е декларирана на сума много по-малко от действителната.Митничаря казва това не струва толкова колкото е обявено,искам ми фактура,аз казвам че нямам.И след това тои решава да види колко му е истинската цена и без проблем намира че струва в пъти повече.Има ли право след това тои да ми я обмити на цената на която тоя е проверил и видял че струва?
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот Admin » Вто Мар 04, 2008 11:18 pm

Има право. Но не знам дали някой наистина се занимава да проверява подобни неща в подобни случаи. За някакви по-сериозни пратки да, ама за такива, дето са някакви чарколяци за велосипед, изпратени до частно лице... съмнявам се.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Мар 05, 2008 12:16 am

Admin написа:Има право.


Зависи :nono:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jivkonik » Сря Мар 05, 2008 10:55 am

Виждал съм митничар на пощенското гише с каталог модели фотообективи, като за всеки имаше цена, актуална ЗА НАШИТЕ МАГАЗИНИ!!! Един познат преди 2 години така изрева - обмитиха му изпратен фотоапарат като GIFT от САЩ (парадокса беше, че наистина му беше подарък от роднини) - по митническите таблици за оценка и плати бая....
За велочасти не съм запознат дали имат някакви каталози и цени за оценка, макар че, Нервния Хамстер нещо ревеше преди време за опит да му начислят мита е ДДС по тукашни цени на пратка велочасти от САЩ. Да си признае веднага! :D
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Мар 05, 2008 11:12 am

jivkonik написа:
За велочасти не съм запознат дали имат някакви каталози и цени за оценка, макар че, Нервния Хамстер нещо ревеше преди време за опит да му начислят мита е ДДС по тукашни цени на пратка велочасти от САЩ. Да си признае веднага! :D


Мани.... а да не говорим, че е гледал НЕАКТУАЛНИ цени....
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот stroker » Сря Мар 05, 2008 12:12 pm

Много кофти :bawling: :bawling: :bawling: ,значи кофти ако се заяде.....
Не ми се мисли ако ми обмитят лирика на 1749лв по цени на БАС :bawling: :bawling: :bawling:
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот jivkonik » Сря Мар 05, 2008 12:20 pm

stroker написа:Много кофти :bawling: :bawling: :bawling: ,значи кофти ако се заяде.....
Не ми се мисли ако ми обмитят лирика на 1749лв по цени на БАС :bawling: :bawling: :bawling:

Е Пешо не спомена, че в неговата пратка е имало ТОРБА части, каски и незнам кво си още!!! Митничарите са го душили "като да е търговия"!!!
За 1 чарк в пратката пък не вярвам да стане баси проблема!!!! ;) Нали не внасяш 10!
По-притеснителното според мен е риска от загуба на пратката! За колкото си я обявил при пращането - толкова ти връщат USPS и точка!
Така, че занижените стойности си крият своите рискове..... ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот stroker » Сря Мар 05, 2008 12:39 pm

jivkonik написа:
stroker написа:Много кофти :bawling: :bawling: :bawling: ,значи кофти ако се заяде.....
Не ми се мисли ако ми обмитят лирика на 1749лв по цени на БАС :bawling: :bawling: :bawling:

Е Пешо не спомена, че в неговата пратка е имало ТОРБА части, каски и незнам кво си още!!! Митничарите са го душили "като да е търговия"!!!
За 1 чарк в пратката пък не вярвам да стане баси проблема!!!! ;) Нали не внасяш 10!
По-притеснителното според мен е риска от загуба на пратката! За колкото си я обявил при пращането - толкова ти връщат USPS и точка!
Така, че занижените стойности си крият своите рискове..... ;)

Мисля позитивно :rofl: :rofl: :rofl: и отбягвам мисли като загуба на пратката....
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот Capoeira » Сря Мар 05, 2008 1:08 pm

Все пак това какво си написал на пратката като обявена цена няма никакво значение за обезщетението което застрахователя ще ти изплати. Това че аз съм взел дадения продукт за тази цена не означава че има оше 10 такива на тази цена който аз мога да си закупя, неслучайно на пратката пише какво има вътре и колкото по подробна е информацията толкова по-добре. Нещата взимани на търг са типичен пример за такива стоки.
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот jivkonik » Сря Мар 05, 2008 1:28 pm

Capoeira написа:Все пак това какво си написал на пратката като обявена цена няма никакво значение за обезщетението което застрахователя ще ти изплати.....

Имаш ли опит с изплащане на обезщетение за изчезнала пратка по USPS? Ако вътре има неща за $1000, а си ги обявил за $100 надали при липса ще ти ги оценят на $ 1000 и ще ти платят толкова? По-скоро при обратен случай (неща за 100 обявени за 1000) ще се опитат да докажат, че си завишил в пъти стойността им при обявяването и ще се постараят да намалят доколкото могат стойността на обезщетението ..... но дали процедират така мога само да гадая!!! :dunno:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Capoeira » Сря Мар 05, 2008 1:32 pm

Имам практически опти с DHL и изгубена пратка която беше обявена за 45$ но вътре имаше радио дистанционно за радио управляем модел на цена 475$ истината е че куриереите имат застраховки и за изгубените пратки пари не дава компанията ами застрховател а след това кой какво няма връзка с клиента. Тогава обезщетението беше наново 475$ и възтановяване на транспортната сума
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот jivkonik » Сря Мар 05, 2008 1:38 pm

Capoeira написа:Имам практически опти с DHL и изгубена пратка която беше обявена за 45$ но вътре имаше радио дистанционно за радио управляем модел на цена 475$ истината е че куриереите имат застраховки и за изгубените пратки пари не дава компанията ами застрховател а след това кой какво няма връзка с клиента. Тогава обезщетението беше наново 475$ и възтановяване на транспортната сума

Твоя случай звучи "като песен в ушите" на всички, пускащи пратки с обявена занижена стойност с цел избягване на митнически сборове.
А клиента (в случая ти) не носи ли някаква НАКАЗАТЕЛНА отговорност за пускане на пратка и деклариране на занижена стойност?! :dunno:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Capoeira » Сря Мар 05, 2008 1:43 pm

Истината е че всичко зависи от желанието на куриера. Защото я представи си пренасям подарука на жена ми от Германия който струва да речем 600Е аз съм го декларирал като подарък и цената е 1Е даречем защото цената не е важна. Така или иначе няма да се облага, загубват го и аз какво оставам с 1Е ли? На товарителницата пише notebook марка модел номер.... и при загуба се възтановява това което пише нали все пак запечатвам колета пред служител на фирмата, това че прадката е загубена е проблем на куриера.
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот Sky_Knight » Сря Мар 05, 2008 2:26 pm

@Capoeira В случая внасяш от Германия. Т.е. никакво значение няма цената, която си декларирал, тъй като е вътрешно-общностна доставка. Даже е глупаво да се пише 1 евро... Става дума за страни извън ЕС - като УСА ;) Там имаш застраховка само за декларираната стойност. Нищо повече. И ако декларираш 50 долара - оставаш с толкова в случай на загубване или повреда на пратката. Това е така защото ти декларираш стойността, на чиято база ще ти бъдат начислени митнически сборове.
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот URNEST » Сря Мар 05, 2008 2:59 pm

Sky_Knight написа:като УСА

Моля те, недей писа подобни глупости. На български си имаме абревиатурата "САЩ", няма нужда да измисляш нови. :offtopic:
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Сря Мар 05, 2008 3:01 pm

Sky_Knight :agree:
Това е смисъла на това ДЕКЛАРИРАНЕ! Масово онлайн търговците от САЩ отказват да пращат пратки като GIFT, защото носят и наказателна отговорност за занижено деклариран износ!!!!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Presize » Пет Мар 07, 2008 2:14 pm

Някой ще прави ли покупка от chain reaction скоро ,трябва ми нещо съвсем малко на стойност от 40.99 Е ?
Аватар
Presize
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1091
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 11:11 am

Мнениеот stroker » Пет Мар 07, 2008 3:04 pm

Presize написа:Някой ще прави ли покупка от chain reaction скоро ,трябва ми нещо съвсем малко на стойност от 40.99 Е ?

http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.p ... 5&start=30
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот mitko_pld » Пет Мар 07, 2008 7:44 pm

sorry za :offtopic: ama moje li da popitam pri pokupka samo na ramka (ako ima zna4enie ramkata e drag c2) triabva li da polu4i6 niakakkav garanzionen talon ili ne6to podobno?
mitko_pld
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1178
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 4:27 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта