26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с ход на окачването до 130-170 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот darki » Вто Авг 27, 2013 4:26 pm

И тук има леко раздвижване по темата :-)
http://www.dragbicycles.com/?menu=category&id=147
darki
 
Мнения: 412
Рейтинг: 1555
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 12:57 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот outfaced » Вто Авг 27, 2013 4:30 pm

http://www.mtb-news.de/news/2013/08/27/ ... d-groesse/

Основната въпрос в навечерието на Eurobike ... ще преживее ли 26" годината или още тая есен ще бъде забутан в 3та глуха.


Всъщност никой не се дразни от самия размер 650b, а по скоро от липсата на смисъл за крайния потребител и проблема, че това е една изкуствено наложена смяна (не може и дума да става за технологичен напредък), който обезценява от раз сумати наличен хардуер и ще направи избора на гуми, вилки и шини за иначе читави рамки с още живот в тях все по-малък. Иначе ако човек сега си купува колело няма какво да се къхари, то е ясно ...
Но след като можещи карачи заявяват, че разликата 26" - 650b е пренебрежима и в рамките на внушението, то всичко си остава само една маркетингова игра.
Някои се опитват да смекчават нещата представяйки 605b като поредната алтернатива и наличие на разнообразие. Фактите сочат обаче, че за повечето производители това ще е единствения стандарт.

Интересно колко още ще устиска DH сцената и пазара :dontknow:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот irgnet » Сря Авг 28, 2013 4:05 pm

Ами замислете се, при повечето продукти годността не надвишава много по продължителност гаранцията. Това е целта на всеки един производител.
При велосипедите са измислили друга тактика, на няколко години ще сменят стандарта и готово. За тези които имат пари не е проблем да си купуват нов байк на всеки 3 години например.
Аватар
irgnet
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 9:22 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот rock » Сря Авг 28, 2013 6:46 pm

Спокойно, 26 стандарта скоро няма да изчезне. В движение по света се търкалят няколко десетки милиона велосипеда, с които върви огромен пазар за компоненти. Никой не е толкова луд да изпусне готовите пари и да се хвърли на нещо друго от което ефекта , ако изобщо има, ще проличи след години.
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот psixopat » Сря Авг 28, 2013 7:17 pm

Абе не е баш така.Производителите имат сметка да си купиш ново колело, отколкото да поддържаш старото.Като ти спрат консумативите за старото , щеш не щеш, ще трябва да си купиш ново .А производителите на шини и гуми им е все тая.Те така или иначе огромна част от продуктите им отиват за сглобяване на готови колела.Дали ще пращат 26 или 27,5 на им е все тая.
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот rock » Сря Авг 28, 2013 7:26 pm

Не мисля , че всички производители ще направят един световен картел и ще се разберат от утре само 650b да правят. Наистина прави се необходимито особено в специализираните английски списания да се налага този стандарт, но повечето са платени статии от отделните производители и се стреми да се манипулира читателя. Професионалните и независими тетстери си и състезатели не дават на никой стандарт предимство пред останалите.
Аватар
rock
 
Мнения: 238
Рейтинг: 1303
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 11:49 am

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот outfaced » Сря Авг 28, 2013 9:22 pm

А не бе ... що не разгледаш какво идва на Eurobike ;)
До тук само Votec се осмеляват да пуснат нов ендуро велосипед с 26" ... всички други, особено големите не показват нищо на 26".
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот TheUndertaker » Чет Авг 29, 2013 8:13 am

е все пак там се показва "Новото" нали така :), иначе какво се учудвате криза е
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот bigjoe » Нед Сеп 01, 2013 8:11 pm

Ето нещо от създателите на on one 456: http://on-one.co.uk/news/brant-blog/q/d ... /26/45650b.Както пишат в краткия коментар - не са чак толкова малки 27.5, даже с гуми с голям балон надхвърлят 28". Естествено и 26" с голяма гума доближават по - кльощавите 27.5. Радвам се на 26- ците с голям балон на гумата, но ако са с една идея по - големи, ще е страхотно. Има логика в 27.5 за мен.
Видях, че колегата psixopat е пуснал линк към темата за съвместимите 26" колела/рамки с 650B, аз ще пусна линк към темата за съвместимите вилки: http://forums.mtbr.com/650b-27-5/offici ... 92220.html . Има и много изписано из нета за преминаването от 26 към 27.5, ако човек реши да пробва без да набива много пари за части или ново колело и естествено има подходящата рамка и вилка.
bigjoe
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пет Авг 09, 2013 1:18 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот moz » Пон Сеп 02, 2013 10:20 am

Пълен крах на индустрията и големите колела на ДХ Световното в Южна Африка - трасе на което въртенето решава класирането (според мен организирано специално за промоция на 27.5 в спускането) повечето бяха 27.5, а Мич Ропелато с 29-ка (падна на първия завой след пропадане в дупка - въпреки по-доброто сцепление и газене, големият фаворит Стив Смит със специално изработен за това трасе 27.5 велосипед - в същата дупка). На подиума се качиха само 26-ци, включително Грейвс с АМ велосипед - същия с който кара ендуро.
moz
 
Мнения: 443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 7:15 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот MartinBG » Пон Сеп 02, 2013 3:21 pm

Карам и 26-ца и 29-ка, и двете с прилични компоненти (LX/XT).
26-цата е доста по-маневрена по игриви и тесни пътеки, но за многодневни или дълги преходи предпочитам 29-ката.
29-ката се представя по-добре и на по-стръмни или каменисти терени, като доста често надминава очакванията ми и успявам да изкатеря или спусна пътеки, по които иначе не съм успявал да мина с 26-цата.

Горните впечатления са за любителско неагресивно XC каране. :)
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот termonaft » Сря Сеп 04, 2013 8:31 am

moz написа:Пълен крах на индустрията и големите колела на ДХ Световното в Южна Африка - трасе на което въртенето решава класирането (според мен организирано специално за промоция на 27.5 в спускането) повечето бяха 27.5, а Мич Ропелато с 29-ка (падна на първия завой след пропадане в дупка - въпреки по-доброто сцепление и газене, големият фаворит Стив Смит със специално изработен за това трасе 27.5 велосипед - в същата дупка). На подиума се качиха само 26-ци, включително Грейвс с АМ велосипед - същия с който кара ендуро.

Ако смея да те запитам, какво стана с 90% от фаворити на финала? Изпонасраха се, ако още се чудиш за точната дума. Надявам се не звуча хапливо, не това ми е целта. Като един от малкото хора, които са особени почитатели на големите гуми, предимно заради ръста си, мога да кажа, че по-големия цол не те застрахова от падания,подхлъзвания и прочие, не един път ми се е случвало малко камъче или коренче да ме претъркули, не за друго а за дето не съм преценил как да мина. ДХ си е все още дисциплина доминирана от 26-ци, една от причините си остава това, че малкия размер ти дава право на повече ход, съответно по-малко набиване на крайниците при дропове и процие, да по-големия цол ти компенсира неравностите и съответно може да се направи компромис с хода (камоли че компромис не е точната дума поради ограницението, което имаш от размерите), но при условия за ботъмоутове не е препоръчително да си с малко ход. От личния си опит (още се самоопределям като "напреднал начинаещ"), мога да кажа, че нищо не може да се мери с инерцията на 29-ката, мен лично ме e хващало шубето при големи скорости не еднократно. Пак да се върна на хода, защо кросарките са с не по-големи от 24 цола гуми, даже 24 е малко множко за тях, мисля че няма нужда да пиша по въпроса.
По темата са писани томове, и като заключение на повече винаги се казва нека човека, който ще кара колелото да си прецени дали му е удобно или не. Пак давам пример, миналата седмица в парка видях познат с "бойния" му твърдак - страшно колело, но уви аз като "седнах" се почувствах като на тротинетка, не можех да се сгъна достатъчно за да направя и едно кръгче с него...
А едно от най-хубавите качества на 29-ката - универсалността и. Свалям седалката и пускам от Витоша, без особени проблеми (дроповете както обясних по-горе защо, са ми още терсене, но още упражнения и на тях ще свикна), а след това си я вдигам и не можеш да ме стигнеш на равното или баира.

:beer: :peace:
termonaft
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 11:09 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот outfaced » Пет Сеп 06, 2013 10:42 am

В началото на Eurobike все още някои говориха за размера на гумите ... в последните ревюта и интервюта това вече даже не е тема/новина - с изключение на някои дребни риби никой няма да прави догодина 26" рамки в ендуро/АМ сегмента. Факт. Така че до тука бяхме с приказките за разнообразие и възможност да се избира ;)
26" вече официално става екзотичен стандарт ... :eek3:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот outfaced » Пет Сеп 06, 2013 2:02 pm

Изображение
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот psixopat » Съб Сеп 07, 2013 1:17 pm

Хаха :D
Ето тук може да се прочете какво мислят от Canyon(май те бяха най-големия германски "производител" на велосипеди) по въпроса.
http://www.canyon.com/_en/eurobike2013/ ... amily.html
Спор няма, че 27,5 велосипед със 140 ход на рамката и 150/160 на вилката и тегло 12,5- 13 килограма , звучи добре и изглежда още по-добре.
Изображение
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот zero knowledge » Пон Сеп 09, 2013 2:06 pm

27" ендуро/ам/трейл колело с 26" гуми (и евентуално с някой друг градус в чашките) - най-после ще има по-голям избор от колела, които да стават и за каране, а не само за търкаляне.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот outfaced » Пон Сеп 09, 2013 2:54 pm

zero knowledge написа:27" ендуро/ам/трейл колело с 26" гуми (и евентуално с някой друг градус в чашките) - най-после ще има по-голям избор от колела, които да стават и за каране, а не само за търкаляне.

Градуса добре ... ама си оставаш прецакан с намаления ход и по-дългия CS. ( Пак зависи от гледната точка - някои искат дълъг CS, а хода дали 150 или 140 да кажем, че клони към пренебрежимо. )
И за челния ъгъл - ако вилката ти е конусовидна трябва да изнесеш чашките навън и увеличаваш A2C горе долу с толкова, с колкото намаляш от гумата.
Та и тая работа пак си остава с условности, но има потенциал да се получи някой интересен Франкенщайн :D


http://www.pinkbike.com/news/Trek-Remed ... -2013.html
Забавно четиво ... особено заключението. Започва да ми прилича на приказките на нашите политици.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот zero knowledge » Пон Сеп 09, 2013 3:11 pm

moz написа:Пълен крах на индустрията и големите колела на ДХ Световното в Южна Африка - трасе на което въртенето решава класирането (според мен организирано специално за промоция на 27.5 в спускането) повечето бяха 27.5, а Мич Ропелато с 29-ка (падна на първия завой след пропадане в дупка - въпреки по-доброто сцепление и газене, големият фаворит Стив Смит със специално изработен за това трасе 27.5 велосипед - в същата дупка). На подиума се качиха само 26-ци, включително Грейвс с АМ велосипед - същия с който кара ендуро.

Двете падания в първия завой са наистина интересни и сигурно ще бъдат коментирани още много време. Вероятни фактори - много: напрежение, пренадъхване, подценяване на завоя, кофти линия, несвикване с поведението на по-големите колела и т.н. Според мен най-вече последното. По-големите колела се сучат повече и обратната връзка от сцеплението на гумата се променя. Към това като добавим и прибързаното компенсиране на геометрията с цел да се намали трейла (повече офсет във вилката и/или по-голям челен ъгъл) и се получава една много по-нестабилна комбинация, когато изведнъж си се озовал отвъд ръба на сцеплението. Но нали за това са състезателите - да експериментират кое е по-бързо :D


termonaft написа:Ако смея да те запитам, какво стана с 90% от фаворити на финала? Изпонасраха се, ако още се чудиш за точната дума. Надявам се не звуча хапливо, не това ми е целта. Като един от малкото хора, които са особени почитатели на големите гуми, предимно заради ръста си, мога да кажа, че по-големия цол не те застрахова от падания,подхлъзвания и прочие, не един път ми се е случвало малко камъче или коренче да ме претъркули, не за друго а за дето не съм преценил как да мина. ДХ си е все още дисциплина доминирана от 26-ци, една от причините си остава това, че малкия размер ти дава право на повече ход, съответно по-малко набиване на крайниците при дропове и процие, да по-големия цол ти компенсира неравностите и съответно може да се направи компромис с хода (камоли че компромис не е точната дума поради ограницението, което имаш от размерите), но при условия за ботъмоутове не е препоръчително да си с малко ход. От личния си опит (още се самоопределям като "напреднал начинаещ"), мога да кажа, че нищо не може да се мери с инерцията на 29-ката, мен лично ме e хващало шубето при големи скорости не еднократно. Пак да се върна на хода, защо кросарките са с не по-големи от 24 цола гуми, даже 24 е малко множко за тях, мисля че няма нужда да пиша по въпроса.
По темата са писани томове, и като заключение на повече винаги се казва нека човека, който ще кара колелото да си прецени дали му е удобно или не. Пак давам пример, миналата седмица в парка видях познат с "бойния" му твърдак - страшно колело, но уви аз като "седнах" се почувствах като на тротинетка, не можех да се сгъна достатъчно за да направя и едно кръгче с него...
А едно от най-хубавите качества на 29-ката - универсалността и. Свалям седалката и пускам от Витоша, без особени проблеми (дроповете както обясних по-горе защо, са ми още терсене, но още упражнения и на тях ще свикна), а след това си я вдигам и не можеш да ме стигнеш на равното или баира.

:beer: :peace:

Надявам се не звуча хапливо, ама този ти пост не е много в час.
- точно на това световно 90% от фаворитите са си на мястото. Това че не знаеш кои са фаворити за това трасе е нещо друго.
- за "ДХ", или както му викаме повечето хора спускане, хода на амортисьорите се ползва за сцепление, контрол и обиране на малки и средни неравности. За ненабиване ползваме попивки и си сгъваме крайниците.
- по темата наистина са писани томове, повечето от които глупости, но нещо което е съвсем практично и приложимо е, че на "боен" твърдак, който на това отгоре е на по-нисък карач, не се "сяда" :idea: :peace:
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот zero knowledge » Пон Сеп 09, 2013 3:30 pm

outfaced написа:
zero knowledge написа:27" ендуро/ам/трейл колело с 26" гуми (и евентуално с някой друг градус в чашките) - най-после ще има по-голям избор от колела, които да стават и за каране, а не само за търкаляне.

Градуса добре ... ама си оставаш прецакан с намаления ход и по-дългия CS. ( Пак зависи от гледната точка - някои искат дълъг CS, а хода дали 150 или 140 да кажем, че клони към пренебрежимо. )
И за челния ъгъл - ако вилката ти е конусовидна трябва да изнесеш чашките навън и увеличаваш A2C горе долу с толкова, с колкото намаляш от гумата.
Та и тая работа пак си остава с условности, но има потенциал да се получи някой интересен Франкенщайн :D


http://www.pinkbike.com/news/Trek-Remed ... -2013.html
Забавно четиво ... особено заключението. Започва да ми прилича на приказките на нашите политици.

Може би трябваше да напиша рамка, не колело. Свалянето на задната ос има основен принос в свалянето на средното, не толкова какво се случва отпред. А пък забавните колела винаги се характеризират с геометрия, не толкова с ход.

ML @pink - винаги със солница. RC @pink - поне 2 солници.
В случая не намерих нищо забавно, освен ако не си иронизирал.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот outfaced » Пон Сеп 09, 2013 3:39 pm

zero knowledge написа: ... В случая не намерих нищо забавно, освен ако не си иронизирал.

така де ...
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот xcII » Нед Сеп 15, 2013 11:10 pm

Exclusive Video: Bronson—Santa Cruz’s New 650b Trail Bike

хората се чудят..

"..To be honest, I still don’t understand why 650b has taken such a hold in the market this past year. As far as my experiences go, the advantages that 650b wields over a 26er, in terms of roll over and traction, are fairly negligible. And when it comes to 650b versus 29ers, 650b’s one main perk is that it is not as unwieldy as 29ers, and that’s exactly what 26-inch wheels already had covered. And then there’s this, if you line up identical 26-inch and 650b wheels and tires, the 650b ones are going to be heavier, and rotational weight is key to unlocking a bike’s potential, so why add heft there when the traction and rollover gains are so insignificant?.."

engineers отговарят:

"..“You could make the best bike in the world, but if no one buys it, then what’s the point?” It’s the most fundamental economic concept in the world: supply and demand."

не са виновни те, а тълпата, която е FTV у mtb.. :xx(:

P.S. е, все още се опитват да държат фронта от SC, като за момента пускат "алтернативи" на утвърдени модели, но.. ще сдадат багажа, нема как да се бориш с овцете..
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот scratch » Нед Сеп 15, 2013 11:39 pm

Specialized също нямат нито един модел с 27,5 инчови колела за 2014 :)

http://issuu.com/pardorf/docs/sbc-maincatalog14-e?e=5302134/4621717
Аватар
scratch
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1424
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:12 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот xcII » Нед Сеп 15, 2013 11:43 pm

щото са се метнали в 29" безумица и упорстват че ставало, за AM говоря де.. ще пийнат малко водица и ще се насочат към тълпата..

P.S. чест прави на БГ произодителите на AM байкове че и те нямат още 27'5".. предполагам китайците/тайванците зимата ще пренастроят машините :8D:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот gilb » Пон Сеп 16, 2013 7:52 am

Commencal пък премахнаха от Ендуро линията си за 2014 всички "нови" размери,като си остават само 26.
http://www.commencal-store.co.uk/PBSCCa ... ID=2068031
Ще се предлагат 27,5 и 29 ,но като гледам те са съсредоточени изцяло в АМ,Тrail сериите им.
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот outfaced » Пон Сеп 16, 2013 8:14 am

Във форумите и в ибей вече взеха да се появяват приятни оферти, на хора сменящи размера :D ... гламав народ, дай му мода да следва :lol:
Commencal радват ... ако можеше на АМ рамките им да се сложи и шок с преливник :eek3:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот TheUndertaker » Пон Сеп 16, 2013 10:23 am

По интересния въпрос е, как ше реагират потребителите /пазара/ на тези промени, да не се окаже догодина Тайванските заводи да имат тонове рамки 27.5 за разчистване :)
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот termonaft » Пон Сеп 16, 2013 10:21 pm

zero knowledge написа:Надявам се не звуча хапливо, ама този ти пост не е много в час.
- точно на това световно 90% от фаворитите са си на мястото. Това че не знаеш кои са фаворити за това трасе е нещо друго.
- за "ДХ", или както му викаме повечето хора спускане, хода на амортисьорите се ползва за сцепление, контрол и обиране на малки и средни неравности. За ненабиване ползваме попивки и си сгъваме крайниците.
- по темата наистина са писани томове, повечето от които глупости, но нещо което е съвсем практично и приложимо е, че на "боен" твърдак, който на това отгоре е на по-нисък карач, не се "сяда" :idea: :peace:

Не мога да споря за финала в Африка, понеже беше достатъчно отдавна да не помня какви бяха очакванията и прочие, така че приемам забележката относно "некомпетентността" си.
Това което също не мога е да разбера е как по-точно хода ти няма особено значение при дропове и прочие както излиза по твойте думи, но добре да приемем, че физиката ти е "нечовешка" и можеш и с Балканче да попиваш (истински хардкор спускач - най-малките цолове и толкова твърдо, че да те е страх да седнеш, даже без седалка, така или иначе кой си кара колелото та дори и по равно, та нали пишем и в АМ/Ендуро раздела ?! :crazy: ).
А пък май ми е време да се откажа от колоезденето под всяка негова форма, щом дори не знам и как да "седна" на нечие колело, направо мани, къде съм тръгнал и по горите и чукарите...
termonaft
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 11:09 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот PtD » Вто Сеп 17, 2013 12:39 am

termonaft написа:А пък май ми е време да се откажа от колоезденето под всяка негова форма, щом дори не знам и как да "седна" на нечие колело, направо мани, къде съм тръгнал и по горите и чукарите...


Не знам къде си тръгнал, ама ако погледнеш в YouTube ще видиш как някои хора дропят по 4+ метра to-flat с изцяло твърди колела.

P.S. примерно http://www.youtube.com/watch?v=PjlxwMzP ... page#t=267
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот termonaft » Вто Сеп 17, 2013 7:01 am

PtD написа:
termonaft написа:А пък май ми е време да се откажа от колоезденето под всяка негова форма, щом дори не знам и как да "седна" на нечие колело, направо мани, къде съм тръгнал и по горите и чукарите...


Не знам къде си тръгнал, ама ако погледнеш в YouTube ще видиш как някои хора дропят по 4+ метра to-flat с изцяло твърди колела.

P.S. примерно http://www.youtube.com/watch?v=PjlxwMzP ... page#t=267

:offtopic:
А след известно време чичко доктор си дропи скалпела върху гърба на повечето такива за да извършва кариеро спасяващи операции, защото видители момчетата ги боляло кръста...
То има и хора дето карат и fully rigid ама ме съмнява вие дето лаете против големите цолове дори и да сте се качвали на иначе оплюваните от вас колела...

П.с.: Не искам да спамя така че оттеглям, не е това идеята на темата.
termonaft
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 11:09 pm

Re: 26 vs 27.5 vs 29 размери на колела - мнения

Мнениеот MacLeod » Пет Сеп 20, 2013 10:45 pm

Хц колелетата ще ги правят 29 инчови, другите 27.5, а какво ще стане с добрата стара 26-ца ? Нея къде ще я сложат ?
За мен 29-ката определено по - добре се справя по камъните в планината, също при спусканията, но 26 - цата е незаменима в града. Ускорява бързо, спира рязко и е маневрена.
Аватар
MacLeod
 
Мнения: 882
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Съб Авг 02, 2008 3:22 pm

ПредишнаСледваща

Назад към All Mountain/Ендуро продукти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта