SRAM AXS

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

SRAM AXS

Мнениеот imarh » Нед Май 05, 2024 9:44 am

Христос Воскресе!

Замислил съм се в/у въпросната скоростна система(дерайльор/команда). Поразчетох се из форума и конкретна тема не открих, само отделни мнения относно цени. В ютуб кой прави обективно ревю или продуктово позициониране......там ясна работата.

Та, въпросът ми е основно към тези използвали го прилично продължително в мтб, xc, по състезания. Интересува ме по-специално GX до колко е прецизен, до колко е здрав, до колко е защитен от атмосферни условия и удари? Много ли е досадно това зареждане през ~20ч на батерията? Изобщо струва ли се спрямо Shimano XT например?
imarh
 
Мнения: 216
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: SRAM AXS

Мнениеот Boyan1984 » Нед Май 05, 2024 1:23 pm

И аз се бях засилил да взимам GX AXS, но засега се укротих и не мисля да го правя. Не че е твърде скъп или нещо, ама съм супер доволен от XT-то и реално не виждам смисъл, поне засега. А и другото, което ме накара да се замисля е, че сигурно в студеното време, както всяка батерия и тази ще пада по-бързо и т.н...Но пък иначе изглежда супер яко. Надявам се Шимано да изкарат най-накрая нещо такова, вече доста време мина от както представиха 12 скоростната система и в скоро време сигурно ще покажат нещо такова и те.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2446
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: SRAM AXS

Мнениеот Alexi » Нед Май 05, 2024 4:06 pm

имам 3 велосипеда с AXS скорости ,като единия е от тия по новите GX Transmission .. като работа са непретенциозни ,веднъж настроени просто работят .. смяната на скоростите е прецизна и приятна . Батериите изкарват доста ,даже забравям кога последно са зареждани ; не знам дали изкарват 20 часа но я се замисли колко колоездене са 20 часа по горите ,при мен това са 8-10 излизания което са няколко седмици ... нещо по конкретно ако те интересува питай
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6339
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: SRAM AXS

Мнениеот martin.radev » Вто Май 07, 2024 3:56 pm

Оо това звучи супер.., доколко съвместими са тези франкенщайни (ХТ Касета и Плоча в комбинация с АХS дерайльор + контролер)?
1000 кабела имам в кокпита и ми се реве, та честно казано Ъпгрейд-кит-а е в кошницата ми на R2 и ми е трудно да намеря причина да не го поръчам като че ли...,

https://r2-bike.com/SRAM-XX1-Eagle-AXS- ... ker-Paddle
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 697
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: SRAM AXS

Мнениеот didonch » Вто Май 07, 2024 4:27 pm

Борис Първанов кара неговия "жълт кашон" с още по-извратен франкенщайн и твърди че работи!
Прегледай видеото в част трансмисия: https://www.youtube.com/watch?v=KJfzbiRqLYk
didonch
 
Мнения: 319
Рейтинг: 1578
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 12:09 pm

Re: SRAM AXS

Мнениеот Sprinter » Вто Май 07, 2024 8:01 pm

martin.radev написа:Оо това звучи супер.., доколко съвместими са тези франкенщайни (ХТ Касета и Плоча в комбинация с АХS дерайльор + контролер)?
1000 кабела имам в кокпита и ми се реве, та честно казано Ъпгрейд-кит-а е в кошницата ми на R2 и ми е трудно да намеря причина да не го поръчам като че ли...,

https://r2-bike.com/SRAM-XX1-Eagle-AXS- ... ker-Paddle

Веднага ти давам една причина - GX. За разликата в цената може да си вземеш още една верига и резервна батерия и да ти останат за бира :D
За да не съм офтопик - от този сезон карам с безжичен сет - рамката ми няма UDH и съм със стария вариант, замених NX. Превключва по-мазно, но под товар пак си щрака ( тук лидер май е Шимано), Обаче липсата на 1 кабел, microshift-a (тънката настройка от телефон) и лекотата в палеца си заслужават :)
Sprinter
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Съб Апр 22, 2023 6:35 am

Re: SRAM AXS

Мнениеот Boyan1984 » Сря Май 08, 2024 6:03 am

А настройката да работи с шиманска касета сложна ли е или става от раз? Щото май четох за смяна на ролките с шимански и някакви други чудесии или не е така?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2446
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: SRAM AXS

Мнениеот Boyan1984 » Сря Май 08, 2024 9:10 am

Добре бе, гледам в байк център продават по отделно командата и дерайльора, а по немските сайтове има uprgade kit. По отделно или ъпгрейд кит е по-добре и има ли някаква разлика?
Че не ми се дават 900 лева накуп, а в центъра може с минимално оскъпяване за по 150 лв на месец да си ги взема. Все още не съм се решил на 100%, но май натам отиват нещата...
П.С.РАзликата май е , че в едното има батерия и зарядно, а тия от байк център са само компонентите.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2446
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: SRAM AXS

Мнениеот Alexi » Чет Май 09, 2024 6:43 am

ами провери колко струват батерия и зарядно и пак смятай :) според клипчета в нета работи с шиманска касета ,аз не съм го тествал .. това което съм тествал е че новия модел Трансмишън работи със старата касета без проблем . Имайте предвид че при безжичните предното поколение ГХ ,Х01 и ХХ1 ползват абсолютно еднаква електроника софтуер и моторизация т.е. разликата е само във вложените материали и според мен нищо над ГХ не си заслужава оскъпяването .. а при Трансмисията ГХ даже е по нов модел излезе след останалите с променен и подобрен дизайн спрямо Х0 и ХХ като батерията е прибрана отгоре и пак е най добрия избор за дерайльор . Също така можете да комбинирате новия POD контролер със старите дерайльори - новата командичка е доста по удобна според мен .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6339
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: SRAM AXS

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Май 09, 2024 10:14 am

martin.radev написа:Оо това звучи супер.., доколко съвместими са тези франкенщайни (ХТ Касета и Плоча в комбинация с АХS дерайльор + контролер)?
1000 кабела имам в кокпита и ми се реве, та честно казано Ъпгрейд-кит-а е в кошницата ми на R2 и ми е трудно да намеря причина да не го поръчам като че ли...,

https://r2-bike.com/SRAM-XX1-Eagle-AXS- ... ker-Paddle


Да, можеш - само карай с шиманска верига.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3981
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта